New Posts New Posts RSS Feed - It's not too late! :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

It's not too late! :)

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
felicity View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2011
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote felicity Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: It's not too late! :)
    Posted: 17 Sijecanj 2011 at 10:20

 Pocela sam u predstavljanju, a nastavit cu ovdje.

Ne znam jesma to vec napisala, treniram oko dvije godine u teretani. Ispocetka je bilo redovno 3x tjedno, a nakon toga malo manje redovno. Ljeti totalni kolaps. Pa me jesen doved u red. I tako u krug.

U šš mjesecu sam odlucila da necu više brljati i da cu ici redovno 3 puta tjedno. I osim ovih blagdana nisam brljala i cak je bilo koji put i 4 puta tjedno.

Trening je neki "moj kružni". 

On ukljucuje š2-š8 minuta stepera za zagrijavanje (cešce š2. al eto omaklo mi se koji put), i inace ako je onaj pulsmetar iti malo tocan moj puls divlja. KAd se skuliram i ne mislim na stepanje i mislim na cvrcke i cvijece, krece se oko š50, ali ako gledam kako se težine mijenjaju, još ako je vani južina na putu je prema gore, pa i do š70.

Poslije stepera se malo protegnem. Pa u akciju. Radim 3 serije po š0-š2 ponavljanja ovisi kako na kojoj spravi. Na spravama imam neke vrijednosti u poundima a negdje samo brojeve š,2,3... tako da sma ja trenutno na težinama 2/3 moguci zarez. Opet ovisi kako na kojoj spravi.

I ispocetka bi mi se mišici malo upalilli, al u zadnje mi to bas previse ne uspjeva. JEdino prošli tjedna nešto kad sam radila: npr. prva serija na spravi na kojoj sam radila težinu 2 moguci zare, druga serija 3 zarez (malo promjene), a treca opet prvi zare; uz isti broj ponavljanja. To sam isto tu negdje procitala.

E sad. Osnovni podaci.

imam 27 godina, š75 centimetara  i 72 kg

Ti kilogrami su se nakupili na faksu., na koji sam otišla sa cca 65. E a još prije maturalnog i tih cuda je bilo mojih predivnih 60. Davno bilo sad se tek spominje...

I znam ja da na vagu ne treba gledati, i po sebi sam jace konstrukcije (vidjet cete opseg listova; nisam nikog imala da mi širinu ramena izmjeri-ni tu mi nije mane), ALI ja STVARNO ŽELIM imati 65 kilograma i IZGLEDATI UTEGNUTO. Znaci obadvoje.

Vaga se cak pocela kretati prema 73 što mi se nikako ne svidja, al to su slatkiši s praznika. Garant.

Mjere i slike cu staviti od prije nekih tjedan dana kad sam sve to napravila dok sam prvi put krenila upisati se u transformere pa odustala.

Mjere:

vrat: 34,5

Nadlaktica: L30; D29

Grudi: 92

Struk: 76

Bokovi: š05

Bedra: L6š; D60

List: L40; D39

Slike cu dignuti poslije, ako uspijem jer mi nisu na ovom komp.

 

Prehrana... Uh prehrana. Ja sma patološki emojedac.

 

Ali u svemu tome i jedna ok stvar. Kruh uglavnom ne jedem i izbjegavam. Volim tjesteninu. Al volim i intergalnu rižu.

Moj grijeh su pizza,pita,kolaci,cokolada...

Sokove ne pijem. Vode pijem najmanje 2 litra kad sam na poslu... vikendom nešto manje. A i moj grijeh me spopadne vikendom uglavnom.

Ustajem u 6, oko 6:30:mješane žitarice s mlijekom, manja zdjelica.

Oko šš idemo na rucak: Neki filet, uglavnom pileci, na nacin ponuđen taj dan, i neko povrce ili riža + salata

U 5: sam doma. Ako cu odmah u teretanu banana pa teretana, ako ne pojedem opet nešto tipa rucka, ili neko varivo sa zelenjavom, ili posnog i slaate (toga uvijek ima)

Poslije teretane: Mog obožavanog kefira + malo posnog/badema  i brusnica.

Eto. isto kao da sma se raspisala....

 

 

 

Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 10:40
Originally posted by felicity felicity wrote:

 Pocela sam u predstavljanju, a nastavit cu ovdje.

Ne znam jesma to vec napisala, treniram oko dvije godine u teretani. Ispocetka je bilo redovno 3x tjedno, a nakon toga malo manje redovno. Ljeti totalni kolaps. Pa me jesen doved u red. I tako u krug.

U šš mjesecu sam odlucila da necu više brljati i da cu ici redovno 3 puta tjedno. I osim ovih blagdana nisam brljala i cak je bilo koji put i 4 puta tjedno.

Trening je neki "moj kružni". 

On ukljucuje š2-š8 minuta stepera za zagrijavanje (cešce š2. al eto omaklo mi se koji put), i inace ako je onaj pulsmetar iti malo tocan moj puls divlja. KAd se skuliram i ne mislim na stepanje i mislim na cvrcke i cvijece, krece se oko š50, ali ako gledam kako se težine mijenjaju, još ako je vani južina na putu je prema gore, pa i do š70.

Poslije stepera se malo protegnem. Pa u akciju. Radim 3 serije po š0-š2 ponavljanja ovisi kako na kojoj spravi. Na spravama imam neke vrijednosti u poundima a negdje samo brojeve š,2,3... tako da sma ja trenutno na težinama 2/3 moguci zarez. Opet ovisi kako na kojoj spravi.

I ispocetka bi mi se mišici malo upalilli, al u zadnje mi to bas previse ne uspjeva. JEdino prošli tjedna nešto kad sam radila: npr. prva serija na spravi na kojoj sam radila težinu 2 moguci zare, druga serija 3 zarez (malo promjene), a treca opet prvi zare; uz isti broj ponavljanja. To sam isto tu negdje procitala.

E sad. Osnovni podaci.

imam 27 godina, š75 centimetara  i 72 kg

Ti kilogrami su se nakupili na faksu., na koji sam otišla sa cca 65. E a još prije maturalnog i tih cuda je bilo mojih predivnih 60. Davno bilo sad se tek spominje...

I znam ja da na vagu ne treba gledati, i po sebi sam jace konstrukcije (vidjet cete opseg listova; nisam nikog imala da mi širinu ramena izmjeri-ni tu mi nije mane), ALI ja STVARNO ŽELIM imati 65 kilograma i IZGLEDATI UTEGNUTO. Znaci obadvoje.

Vaga se cak pocela kretati prema 73 što mi se nikako ne svidja, al to su slatkiši s praznika. Garant.

Mjere i slike cu staviti od prije nekih tjedan dana kad sam sve to napravila dok sam prvi put krenila upisati se u transformere pa odustala.

Mjere:

vrat: 34,5

Nadlaktica: L30; D29

Grudi: 92

Struk: 76

Bokovi: š05

Bedra: L6š; D60

List: L40; D39

Slike cu dignuti poslije, ako uspijem jer mi nisu na ovom komp.

 

Prehrana... Uh prehrana. Ja sma patološki emojedac.

 

Ali u svemu tome i jedna ok stvar. Kruh uglavnom ne jedem i izbjegavam. Volim tjesteninu. Al volim i intergalnu rižu.

Moj grijeh su pizza,pita,kolaci,cokolada...

Sokove ne pijem. Vode pijem najmanje 2 litra kad sam na poslu... vikendom nešto manje. A i moj grijeh me spopadne vikendom uglavnom.

Ustajem u 6, oko 6:30:mješane žitarice s mlijekom, manja zdjelica.

Oko šš idemo na rucak: Neki filet, uglavnom pileci, na nacin ponuđen taj dan, i neko povrce ili riža + salata

U 5: sam doma. Ako cu odmah u teretanu banana pa teretana, ako ne pojedem opet nešto tipa rucka, ili neko varivo sa zelenjavom, ili posnog i slaate (toga uvijek ima)

Poslije teretane: Mog obožavanog kefira + malo posnog/badema  i brusnica.

Eto. isto kao da sma se raspisala....

 

 

 

 welcome to the club! slicne probleme kao i opisnu konstituciju imam i ja! No, kao i ti.. nema vise sutra! DANAS! so go ahead
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 10:44
  hehe, mjere ko moje
emojedac, faks, kužim te totalno

nego, možda bi trebala ubacit malo kardio vježbi da ti odu te kile.
nisam toliki znalac, reci ce ovi iskusniji, al bilo bi ti dobro kad bi nakon sprava otišla tržat na traku il bajk..
i ubaci nešto u kljun između dorucka i rucka, ako si na predavanju,bar neki jogurt il nešto..il to što jedeš posli teretane


Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
hrvoje1991 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Sijecanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvoje1991 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 10:44
  Imali smo slicne probleme što se tice prehrane i neredovitog vježbanja ali ja sam to prošao kako? i sam se pitam



Uglavnom probajjj ali probajjj ne jesti slatko..izbaci to smece jer ti netreba..isto je tako sa junkom...mene znaju cudno gledat na faksu..misle si..wtf jede posni sir...a da pogledaju sebe vidjeli bi da bi ga i oni trebali poceti jesti..glavno da me gledaju koda se drogiram


Sve je u samokontroli...kad si gladna uzmi sira.popi cašu hladne vode ili nešto slicno ima puno trikova...a cim dođu prvi rezulati bit ceš super zadovoljna i htjeti ceš nastaviti s tim ...zato nedaj se

napiši nam malo o svojim treninzima jer su jako jako bitni(ja sad krecem s beachbody insanity pa pogledaj si i probaj ako oceš)

I da nabaci koju slikicu
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 11:26
Da nadopunim Hrvoja što se tice slatkoga; ako baš imaš
želju za necim slatkim, pojedi ujutro ili oko treninga (prije
ili poslije), ali, naravno, ne puno
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 12:11
Originally posted by felicity felicity wrote:


Prehrana
Kruh uglavnom ne jedem i izbjegavam. Volim tjesteninu. Al volim i intergalnu rižu.


Moj grijeh su pizza,pita,kolaci,cokolada...


Sokove ne pijem. Vode pijem najmanje 2 litra kad sam na poslu... vikendom nešto manje.


Ustajem u 6, oko 6:30:mješane žitarice s mlijekom, manja zdjelica.


Oko šš idemo na rucak: Neki filet, uglavnom pileci, na nacin ponuđen taj dan, i neko povrce ili riža + salata


U 5: sam doma. Ako cu odmah u teretanu banana pa teretana, ako ne pojedem opet nešto tipa rucka, ili neko varivo sa zelenjavom, ili posnog i slaate (toga uvijek ima)


Poslije teretane: Mog obožavanog kefira + malo posnog/badema  i brusnica.




Ništa ovo ne valja!

Ideš vec dvije godine u teretanu, a pomak je....?!? Napiši jedan konkretan primjer treninga, ovo š,2,3 apsolutno ništa ne znaci jer ne razumijem o kojoj se spravi radi!

Ako si jedna od onih koji dođu u teretanu i onda gledaju što bi danas mogli i idu od sprave do sprave - prestani to raditi, pogledaj primjere treninga po Internetu, sastavi jedan tjedan, moraš imat PLAN treninga i PLAN prehrane određen!

Cilj ti je: gubljenje potkožnog masnog kriva i izgradnja mišica pretpostavljam!

Ako želiš mršaviti, moraš imati kalorijski deficit cca 250 - 500 kalorija. Izracunaj si bazalni metabolizam, otprilike unos kalorija u danu!

Pretraži malo jelovnike na tu temu, imaš i na portalu, i na forumu mnogo, googlaj sve...!
Gledaj da ti kombinacija obroka bude P+UH i P+M! Za dorucak se preporuca P+UH, a prije spavanja najbolje P+M! Poslije treninga izbaci masti (bademe) i jedi brzorazgradive UH i P!
Probaj malo to razraditi, pa postaj neki koji misliš da ce ti odgovarati!   
LiveStrong
Back to Top
felicity View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2011
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote felicity Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 13:52

 @ zika
E pa u tom i je stvar. Napretka NEMA. Znam da je problem bio trening koji nije bio ujednacen i  nije slicio ni na sta. Pa sma prije 3 mjeseca to popravila. Sada bi volila to doraditi da mi se ne dogodi da opet hodam dvije godine i nigdje nista. Postavila sam cilj i zelim ga ostvariti.

Slozila sma sama sebi zasad ovako:  š2 minuta stepera minimalno; zatim rastezanje;

zadnja cca dva mjeseca:  

3x25 trbusnjaka na kosoj klupi, pauza između serija 30s-šmin;

3x20 hiperekstenzija, pauza uvijek ista;

zatim idem po spravama kako sam ovdje negdje procitala po redoslijedu: noge, ledja, prsa, ruke.

Pauza ista kao i gore; pauza između sprava koji minut.

Za noge tezina 30-45 pounda;

Za ruke š0-š5 pounda;

Sprave i ponavljanja:

3xš2 nozna ekstenzija

3xš2 leg pres;

3xš2 vjezba za unutarnji i/ili vanjski dio bedara. zaboravila sam kako se sprava zove.

3xš2 neka Hip sprava, vjezba za gluteuse

3xš2 lat sprava, povlacenje iza glave

3xš0 pullover bucicom

3xš0 leptir vjezba na pec-dec spravi

3xš0 razvlacenje bucicama na ravnoj klupi

3xš0 rucni potisak na spravi, ravna klupa

na kraju:

6-š2 minuta stepera

istezanje

Sljedeci tjedan sam razmisljala kreniti, sa split treningom. Jer mi ovo izgleda nije dovoljno. Odnosno ja mislim da mi nije dovoljno jer ne osjecam umor u misicima.

Sto se kardia tice, strasno se zamaram. Te sam ljetos isal malo kondiciju razraditi sa kombinacijom sprint-lagano trcanje/brzo hodanje. Al zimi mi je to malo nezgodno odradjivati. Dok ja dodjem doma, mrkli je mrak.

Sto se tice kalorijskog deficita. Zapisivala sma svoju prehranu neko razdoblje lani. On je samo u gresnim danima veci od potrosnje. Inace cak i nesto manji. A kada se striktno pridrzavam, definitivno je tih par stotina manji. Samo trebam izvjezbati dosljednost.

Dorucak: zitarice+mlijeko+suho voce= P+UH ?

Rucak: meso+povrce+salata na maslinovom=P+M ? Nesto dalje ne mogu traziti jer mi je to jedino ponuda, u mojim ogranicenjima. Nekad bude pasta s piletinom. I to pojedem. Kontam jutro je

Postworkout: Izbaciti Bademe, primljeno na znanje. Njih sam svakako kontala mozda nositi na posao i oko 2 napraviti jos jedan obrok. Ili da tada pojedem neku vocku?

Ostalo (dorucak, rucak) nisma mislila da previse grijesim, jer to i inace i jedem i volim jesti. Znam da bi moglo biti više proteina u dorucku ali s obzirom u koliko je sati. Jednostavno ne mogu tada jesti.

A kada grijesim onda grijesim do kraja: ne jedem nista od ovog nego smazem picu ili pitu ili što vec.

@ ostali: E faks je zavrsio prije te dvije godine kada sam krenila sa odmascivanjem. I nije da se u to vrijeme nisma niti malo odmastila. Ali se drzim tih 70 kolikovec, i ispod mi ne ide.

Ljeti mozda falim s unosom velikih kolicina voca. Ali i to volim...

 

 

 

Back to Top
felicity View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2011
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote felicity Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 14:01
 i zika zasto mi nista ne valja... Ne kuzim... Zar ovo gore navedeno nije princip kruznog treninga? 
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 14:16
je... samo ti je prehrana slaba poslje orboka u šš prakticki ne jedeš ništa osim banane do navecer.. i ond aje cudno što pribjegneš slatkom

a ako te ovaj trening ne umara onda ga ne radiš dovoljno intenzivno, tj ne daješ sve od sebe, tj ne povecavaš progresivno kilažu i intenzitet!

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 15:50
To da "ništa ne valja" išlo je na prehranu (nije u potpunosti da ne valja, ali želim da se trgneš malo i prouciš tematiku), ali kad i ovaj trening vidim, ni to ne valja

No biggy, rješit cemo to!

š. Reci mi svoj cilj vježbanja - izgubiti kilograme, izgradnja mišica!?!?
2. Analiziraj se u kojoj si poziciji - vagala se jesi, mjere, još fotke moramo vidjet (pokušaj uvijek u istim uvjetima i pozama)
- testiraj se - vidi koliko dugo možeš sada trcati npr., podignuti neku težinu i usporedi za mjesec dana
3. izracunaj bazalni metabolizam(kalkulator), odredi unos kalorija(tablica)
4. citaj i informiraj se o svom prvom cilju - kako ga postici - reguliraj prehranu pod Noš.!!!!!!!!
(ovo sam sve pronašla u 5 minuta i stavljam tu primjere zbog svih ostalih pocetnika koji su izgubljeni i pitaju pitanja na koja postoje odgovori, a samo ih malo treba potražiti i razraditi!!!)
Potkožno masno tkivo
Izgaranje masnoce
Mitovi o dijetama
Prakticni savjeti za prehranu
Primjeri jelovnika:
Zdrava prehrana
Dorucak
Dorucak š
Jaja - recepti (po meni jedna od najboljih namirnica u fitnessu)
Posni sir
Žitarice i biljni proteini
Plan prehrane - kardio trening
što ponijeti na posao (jedino vocni jogurti ne :/)
Vecera
PWMš - nezaobilazan obrok!!!
PWM2 - Nezaobilazan obrok!!!
Cimet
Orašasto voce

... ... ... ... ... ... ...

5. Određivanje treninga
Ovo što ti radiš je kao kružni trening, makar to je sve too much! Mislim da tako trošiš vrijeme i energiju, a rezultati kaskaju! Probaj drukciji pristup - kvaliteta ispred kvantitete!

Pogledaj svoje tijelo - što želiš uciniti s njim, istaknuti više - koje su tvoje prednosti, koji nedostaci! Razvij trening tako da se fokusiraš na ono što želiš bolje razviti (što ne znaci zanemarivanje ostalih, jednostavno postoje vježbe koje bolje pogađaju neki mišic)! Ako imaš uska ramena, široke kosti bokova, fokusiraj se na to da vizualno proširiš i ucvrstiš ramena kako bi linija tijela izgledala skladnije, razumiješ što želiš reci! Moraš imati plan, ovako je ovo busanje u prazno!

Ja bih ti preporucila da se više osvrneš nekim kompleksnih vježbama s utezima poput cucnjeva, iskoraka, deadlifta, good morningsa - Primjeri vježbi s prikazom izvođenja (klikom vidiš i koju mišicnu skupinu aktiviraš) (imaš i tu na portalu bazu)!
No, ako voliš sprave onda se baziraj na određenu mišicnu skupinu taj dan (možeš raditi i full body svaki drugi dan - googlaj, izbacit ce ti mnogo primjera treninga). Recimo ponedjeljak: leđa/prsa - od ovih koje si nabrojila radit ceš povlacenja na latu, potisak bucicama, leptir, veslanja s bucicama razna, itd. I to onda napravi svaku u 3 serije kako radiš, dodaj težinu na svaku novu tako da zadnju jedva izvedeš recimo to tako i onda javi jesi li dobila upalu! Pazi na disanje, vrlo vrlo bitno!
Neka trening onda traje 45-šh, ali neka bude heavy kako treba!

LiveStrong
Back to Top
felicity View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2011
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote felicity Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 21:31
Ma sve je to vec mnogo puta probavljeno... ok vidim da ste
ovo moje NEMA shvatili mozda malo predoslovno, a ja sam
bila malkice prekriticna. Promjena ima. Obrisi pojedinih
misica se naziru, nekih manje nekih vise. Promjena nema na
vagi. Tu mi je boljka. E i danas sam se okrenula na split.
Sastavila sam plan i odradila. I znam i vjezbe i opise
vjezbi. Sta ne znma znam pronaci na internetu. Informaticki
sam pismena.

I uduplala sam kardio, i povecala kilazu, ali @Ily moze to
jos vise!
Back to Top
felicity View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2011
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote felicity Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 21:34
Zaboravila sam namignuti
Back to Top
felicity View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2011
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote felicity Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 21:57








Edited by felicity
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 22:01
  Zika, moram te pohvaliti za odlican post! :)
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 22:01
Originally posted by felicity felicity wrote:

I znam i vjezbe i opise
vjezbi. Sta ne znma znam pronaci na internetu. Informaticki
sam pismena.


Drago mi je, i ono što sam stavila nije bilo da znaci da si gramaticki nepismena, nego da ako to znaš, onda trebaš i provodit!
LiveStrong
Back to Top
felicity View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2011
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote felicity Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 22:13
Gramatiku nisam spominjala...

Edited by felicity
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.