New Posts New Posts RSS Feed - Pomooc forumaši
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomooc forumaši

 Post Reply Post Reply
Author
Irena9 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irena9 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomooc forumaši
    Posted: 12 Svibanj 2012 at 22:51
Cao svima, ovdje sam dosla po korisne savjete u vezi mrsavljenja i nadam se da ce mi barem neko pomoci jer mi je stvarno pomoc neoooophodnaaaaaaaaa :D MOLIM DA PROCITATE OVOOOOO
Radi se o tome da ja silnoooooo,silno zelim izgubiti kilograme, najvise sa stomaka skinuti slauf, koji stvarno nije veliki, ali kako dolazi ljetoo.. ma znate i sami :D Ovako, posto vec godinu dana se ne bavim nikakvom sportom ni plesom, i posto sam se cijeeele zime prejedala kao najveca stoka, sada se osjecam prilicno lose zbog toga, i psihicki i fizicki. fali mi vjezbe, smetaju mi kila, vise nego ikad. 
Pa sam zbog oga stalno odredjivala da cu od sutra na dijetu i tako dalje i tako dalje. i stvarno sam od 1. maja redukovala svoju ishranu. generalno, nisam izbacila nista posebno, za dorucak popijem neki nemasni jogurt, pojedem jabuku, jagode ili neku vocku, pijem preko 2 l vode dnevno, pojedem jos voca do rucka i onda rucak neki laganiji. Ne veceram. Obicno ne jedem tjestetine i hleb, samo sam za ovih 12 dana pojela 2 puta crnog hleba, ali vrlo malo. Slatkise uglavnom ne koristim, eventualno sam maksimalno 3-4 puta pojela po jedan plazma keks kad ustanem , ili neku manju cokoladicu. svemu brojim kalorije i cini mi se da ne unesem preko 1000 dnevno. Mozda slabo racunam, ko zna. Uglavnom, tako izgleda moja ishrana. a sto se tice vjezbanja, i tome sam se posvetila, imam jednu spravu za stepovanje ili tako nesto i uradim minimalno 20 minuta dnevno trening na toj spravi (oko 1200 tih nekih stepova) . svakodnevno se krecem, setam psa i slicno. da napomenem imam 17 godina.  MENE SAMOOOOOOOO NAJVISE ZANIMA, MOGU LI UZ POMOC OVAKVOG NACINA OCEKIVATI NEKE REZULTATE? KADA? KAKO? U CEMU GRIJESIM? STA DA PROMJENIM? ILI DA NASTAVIM OVAKO? MOLIM VAS POMOZITE. 
Neizmjernooooo zahvalna unaprijed :D Embarrassed


Edited by Irena9 - 12 Svibanj 2012 at 23:05
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2012 at 23:28
Zeno PREMALO jedes, razbolit ces se!

1. Guglaj bazalni metabolizam, procitaj o cemu se radi i izracunaj koliki ti je. Ispod toga ne bi trebala ici.

2. Popravi prehranu, jedi vise ali kvalitetno.
Guglaj glikemijski indeks. Jedi 5 obroka dnevno. Veceraj.

3. 20minuta stepera ti nece puno pomoci. Aerobni trening treba trajati 50-60minuta jer je masti pocinju iskoristavati tek nakon 30.
Idealno vrijeme je za trcanje, bicikl, brzo hodanje, rolanje... uvrsti to u svakodnevni zivot.

4. Guglaj kucne trening programe za pocetnike - ovdje, na jutubu, nabavi hip hop abs.... Nemoj fokusirati kucni trening samo na trbusnjake jer ti to nece biti od velike koristi.
Radi cucnjeve, iskorake, sklekove, trbusnjake, dizanja i dipseve ako mozes. Skaci vijacu ili jumping jacks izmedu vjezbi.

I zadnje; citaj, citaj, citaj. Milijuni stranica knjiga, clanaka, blogova, vlogova, foruma obraduju ovu temu - sto si bolje informirana lakse ces doci do cilja.

Sretno!
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
Irena9 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irena9 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2012 at 16:35
hejjj puno hvala :D mislila sam da mi niko nece odgvoriti :D Znam to u vezi izracunavanja kalorija, ali bas sam procitala da ako zelim da izgubim kilograme, treba da idem ispod toga. Vjerovatno je to onda pogresno. A sto se tice 5 obroka, ja negdje procitah da voce  i povrce nisu medju obroci, a ja ih obicno jedem tako, izmedju obroka, ili za obrok. Ni to onda ne valja? Sta konkretno onda jesti? Svakako cu povecati onda vrijeme vjezbanja, a biciklo vozim svakog 2-3 dana, kad stignem, jer imam dosta obaveza oko skole i td. Hvala ti u svakom slucaju ! Approve
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2012 at 16:51
Bazalni metabolizam je koliko tvoje tijelo troši kad ništa ne radiš. Znaci samo za normalno funkcioniranje. Da izgubiš kilograme trebaš pojesti manje kalorija nego što potrošiš (potrošiš: bazalni + sve aktivnosti u danu). 

Procitaj ovo, vjerujem da ce ti biti od koristi:

U voce i povrce treba dodati proteina ili masti da bi se to moglo smatrati obrokom.
Ako trebaš još kaj samo pitaj :)
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2012 at 16:58
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
Irena9 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irena9 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2012 at 17:00
Jaooo, hvala puno , procitacu sve to :D 
Back to Top
Bleach_Noririn View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2011
Location: Zagreb/Zadar
Status: Offline
Points: 111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bleach_Noririn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2012 at 20:14
hihi, sun chi ti si ocito sve clanke i teme na forumu procitala, u kojoj god temi netko nešto pita ti samo pucaš linove.. nice, niceClap, i ja cu jednom probat tako kad prodju svi ispiti..Big smile

Originally posted by Irena9 Irena9 wrote:

Znam to u vezi izracunavanja kalorija, ali bas sam procitala da ako zelim da izgubim kilograme, treba da idem ispod toga. Vjerovatno je to onda pogresno.

erm, da mislim da bi se za mršavljenje trebalo smanjit tipa za 500kalorija od ukupne kolicine potrebnih kalorija (dakle bazalni+aktivnost), mislim da sam procitao da svako smanjivanje više od toga nije zdravo.
oni puše ekstazu.
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2012 at 20:30
Sve sam procitala. Vise puta

Ajde, ne bas sve, ali lakse mi je kad znam ZASTO se neke stvari ne jedu zajedno, ZASTO ne smijem jesti UH navecer, ZASTO jesti manje NIJE bolje... Koliko kalorija trosi sat vremena mucenja? Ako se ja moram ubit u kardiu za dva kolaca...ono; hvala, ali ne hvala.

Znanje je moc
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
Bleach_Noririn View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2011
Location: Zagreb/Zadar
Status: Offline
Points: 111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bleach_Noririn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2012 at 21:24
ma da znam, common misjudgement da je jest manje bolje za mršavljenje, i slicne stvariSleepy ja se svejedno volim pocastit poslije treninga, al sve manje - nekako što mi je bolja forma manje mi se i jede i manje mi se jede slatko.
a znanje jeste tough motherf***erSmile so keep on reading.
oni puše ekstazu.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.