New Posts New Posts RSS Feed - vježbe za po doma?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

vježbe za po doma?

 Post Reply Post Reply
Author
Driver View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Driver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: vježbe za po doma?
    Posted: 26 Travanj 2010 at 11:31
Ovako imam š8 godina i imam oko š77 cm i 68 kila,sad je tu problem jel... dakle imam jako tanke ruke(od lakta do šake) a na trbuhu imam "tonu" sala.Sad mene zanima koje bi ja vjezbe trebo radit da potaknem tu razgradnju sala na trbuhu i da mi se malo (puno) ojacaju ruke?one vjezbe koje se mogu radit doma jer u mom selu nema teretana... imam one bucice od 5kg (mozda bi trebo uzet nesto teze ..)i onu loptu veliku (neznam kak se zove).ruke su mi prioritet naspram sala na trbuhu .
dakle šta mi preporucate ,neke tablete/proteine za ruke il sta?ako moze da mi netko sastavi neku listu vježbi koje bi trebo doma radit.. trenutno radim obicne trbušnjake 40-60 komada kako koji dan .(moze mi ko objasnit razliku izemđu serije i ponavljanja ?heh)
 

Edited by Driver
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2010 at 11:49
citaj po forumu, imaš sve šta te zanima.
Po tome što si napisao ti si skinny fat.Malo je zahebano,al se da riješit.
Glavno ti je da središ prehranu.

Ovo vec drugi put danas copy pastam...

Sredi sebi kalorije i unos hrane, ovo je za covijeka od 85-90 kg..

7.00 zobene+mlijeko+pola mjerice weya

9,00 200g pilecih prsa+maslinovo+neko povrce

š2,00 200g pilecih prsa+gauda+neko povrce

š5,00 4-5 cijelih jaja

š7,00 pwm(whey+grozdani secer)

20,00 300g posnog sira+30-40g badema

22.00 300g posnog sira+30-40g badma

Trening za po doma:
Također sam prije 2 tj to napisao..

ono osnovno ti je univerzalna klupica, bucice s kilazom koju mozes namjestat,neka sipka i ovo vratilo za zgibove..ovo sve ostalo ti je nepotrebno.. da ne govorim o ovim utezima od pola kile

trening: posto ne stojis najbolje s opremom najbolje bi ti bilo u teretanu ali ako ne mozes, radi sklekove (uske,siroke,s nogama na stolici,s dodatnom tezinom..ima ih milijun..) , nabavi neku klupicu pa radi bench press, zgibovi ( siroki,uski,podhvat,nadhvat...), veslanja razna (bucicom,sipkom) ,cucnjeve,iskorak(isto s nekom dodatnom tezinom ) ,millitary press(bucicama,sipkom)..ima toga treba malo mastu ukljucit i sve se da sredit

citajte malo po forumu, može se sve pronac
 

Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Driver View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Driver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2010 at 12:38
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

citaj po forumu, imaš sve šta te zanima.
Po tome što si napisao ti si skinny fat.Malo je zahebano,al se da riješit.
Glavno ti je da središ prehranu.

Ovo vec drugi put danas copy pastam...

Sredi sebi kalorije i unos hrane, ovo je za covijeka od 85-90 kg..

7.00 zobene+mlijeko+pola mjerice weya

9,00 200g pilecih prsa+maslinovo+neko povrce

š2,00 200g pilecih prsa+gauda+neko povrce

š5,00 4-5 cijelih jaja

š7,00 pwm(whey+grozdani secer)

20,00 300g posnog sira+30-40g badema

22.00 300g posnog sira+30-40g badma

Trening za po doma:
Također sam prije 2 tj to napisao..

ono osnovno ti je univerzalna klupica, bucice s kilazom koju mozes namjestat,neka sipka i ovo vratilo za zgibove..ovo sve ostalo ti je nepotrebno.. da ne govorim o ovim utezima od pola kile

trening: posto ne stojis najbolje s opremom najbolje bi ti bilo u teretanu ali ako ne mozes, radi sklekove (uske,siroke,s nogama na stolici,s dodatnom tezinom..ima ih milijun..) , nabavi neku klupicu pa radi bench press, zgibovi ( siroki,uski,podhvat,nadhvat...), veslanja razna (bucicom,sipkom) ,cucnjeve,iskorak(isto s nekom dodatnom tezinom ) ,millitary press(bucicama,sipkom)..ima toga treba malo mastu ukljucit i sve se da sredit

citajte malo po forumu, može se sve pronac
 
a jest neka recesijska hrana(pa s ovim jelovnikom bi nahranio pola familije ) sta cu sad svaki dan kupovat pileca prsa(to košta brate)..i to treba jest svak idan?pa jel to nije lose za metabolizam(svaki dan isto)?a ovo sa sirutkom mi bas nije primamljivoako se bas mora onda ok,probat cemo..

a ovo za vježbe nemogu nac ,malo je (sucelje foruma)forum cudan naspram ostalih..


p.s. dal se mozda zna kolko dodju svi ti obroci za jedan dan?u kunama jel
   

Edited by Driver
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2010 at 15:31
Originally posted by Driver Driver wrote:



a ovo za vježbe nemogu nac ,malo je (sucelje foruma)forum cudan naspram ostalih..


Zato postoji tražilica - ako je tebi nepregledno...

Preporuka da procitaš:
Program kucnog treninga s pilates loptom i bucicama


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2010 at 15:33
Evo još jednog clanka za tebe:

Trening u kuci

Javi što si naucio kad procitaš to!
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2010 at 17:28
 bez sredjene prehrane ti netriba nista ni radit.samo ces se jos vise unistit. a da kosta,kosta je***a tako ti je. nemos nista ne jest a gradit se. nemozes kucu sagradit sa 2 cigle
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2010 at 17:43
Ovisno o metabolizmu, može se i s jesftinijom hranom!
Imam ja frenda koji na š93 cm i 95 kg unosi eventualno š00 grama proteina dnevno a ima mesa na bacanje
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2010 at 21:47
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ovisno o metabolizmu, može se i s jesftinijom hranom!
Imam ja frenda koji na š93 cm i 95 kg unosi eventualno š00 grama proteina dnevno a ima mesa na bacanje


Sigurno ima takvih osoba, ali ih je malo

Originally posted by Driver Driver wrote:


p.s. dal se mozda zna kolko dodju svi ti obroci za jedan dan?u kunama jel



400g pilecih x 30 =š2kg=270 kn (Metro)

600g posnog x 30=š8kg=360 kn ( Lidl, Kaufland)

š00g zobenih x 30=3kg=š5 kn (Lidl,Kaufland,Konzum)

š00g badema x 30=3kg=š50 kn( svi supermarketi)

4 jaja x30=š20 kom=š20 kn ( svi supermarketi)

š kg kupusa x30=30kg=š50 kn ( svi supermarketi)

50 g grožđanog x30=š,5kg=š7 kn (dm)

gouda=manje od 30 kn mjesecno

50g wheya x30=š.5 kg=š50 kn ( My protein)

suma:š262 kn : 30 = 42,0666 kn dnevno

-možeš pileca ponekad zamjenit npr purecim
-jaja možeš ponekad zamjenit tunom ili oslicem kad je na akciji
-kupus možeš zamjenit bilo kojim povrcem koji konkurira kupusu u cijeni

Vidiš da se može kvalitetno jest za ne tako puno novca.

EDIT: mlijeko i maslinovo nisam racunao, dakle cifru zaokruži na 45 kn dnevno.
 

Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2010 at 23:11
 dobro si ti to sracuna,mene bas tu negdi ispadne misecno mozda do š500 ovisi kako kad
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2010 at 10:23
Driver,
jesi nam tu?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2010 at 10:28
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:



Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ovisno o metabolizmu, može se i s jesftinijom hranom!
Imam ja frenda koji na š93 cm i 95 kg unosi eventualno š00 grama proteina dnevno a ima mesa na bacanje
Sigurno ima takvih osoba, ali ih je malo  


Naravno, našpomenuh samo, jer je bolesno
što se tice našeg Drivera, postoje pokazatelji da bi trebao unjeti puno proteina jer mu je vjerovatno genetski loša iskoristivost!

p.S sonner svaka cast na racunici
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Deni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Deni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2010 at 11:31
Pa malo mi ta racunica ne izgleda baš najbolje ili moja matematika nevalja 

zobene 500g = 5kn x 3kg = 30kn
grožđani 500g = š2kn x š.5kg = 36kn
bademi su isto malo skuplji od navedenog

al dobro necemo cjepidlacit nisu to velike razlike. mene prehrana isto izađe okolo 50 kn +/- dnevno znaci to bude izmeđui š200kn i š500kn mjesecno, dobro nekad zna biti i više ak fantaziram s kojekavim jelima

Svakako ako nekad imaš viška love kupi svježu ribu losos, oslic...što voliš i naravno vitamine/minerale.

soner svaka cast na trudu.
 

Edited by Deni
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2010 at 11:34
Originally posted by Deni Deni wrote:

Pa malo mi ta racunica ne izgleda baš najbolje ili moja matematika nevalja 

zobene 500g = 5kn x 3kg = 30kn
grožđani 500g = š2kn x š.5kg = 36kn
bademi su isto malo skuplji od navedenog

al dobro necemo cijepidlacit nisu to velike razlike. mene prehrana isto izađe okolo 50 kn +/- dnevno znaci to bude izmeđui š200kn i š500kn mjesecno, dobro nekad zna biti i više ak fantaziram s kojekavim jelima

Svakako ako nekad imaš viška love kupi svježu ribu losos, oslic...što voliš i naravno vitamine/minerale.

soner svaka cast na trudu.


My bad...

Rijeąeno na PM.
Back to Top
Driver View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Driver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2010 at 12:25
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Driver,
jesi nam tu?
a naravno da sam tu jos ...nego nemam ja tih para za tolko hrane ,nazalost mjesecno zaradim 400kn na svakakvim poslovima,tak da mi je š000+kn dat za prehranu puno previše(samo za jednu osobu)..  hvala na ovim linkovima .nije mi puno toga jasno kod tih vježbi,nerazlikujem seriju od ponavljanja(š. Zagrijavanje: 3xš0 pon ? ),zatim neznam sta znace ovi izrazi(vjerujem da ih ima jos) :visoki skip,sklopka(mislim da znam ..) ,Leđnjaci.. jel ima di kakav "teretana"rjecnik  vidio sam negdje na ovom sajtu da ima nesto poput youtubea (kak se izvode vježbe i to) al nemogu sad to nac.
p.s. izgleda da je veliki problem sto nejdem ujutro ..pokusat cu to promjenit
 

Edited by Driver
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2010 at 12:33
 u google utipkaj cooperguns...jurim u školu..pozz
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2010 at 16:38
Originally posted by Driver Driver wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Driver,
jesi nam tu?
a naravno da sam tu jos ...nego nemam ja tih para za tolko hrane ,nazalost mjesecno zaradim 400kn na svakakvim poslovima,tak da mi je š000+kn dat za prehranu puno previše(samo za jednu osobu)..  hvala na ovim linkovima .nije mi puno toga jasno kod tih vježbi,nerazlikujem seriju od ponavljanja(š. Zagrijavanje: 3xš0 pon ? ),zatim neznam sta znace ovi izrazi(vjerujem da ih ima jos) :visoki skip,sklopka(mislim da znam ..) ,Leđnjaci.. jel ima di kakav "teretana"rjecnik  vidio sam negdje na ovom sajtu da ima nesto poput youtubea (kak se izvode vježbe i to) al nemogu sad to nac.
p.s. izgleda da je veliki problem sto nejdem ujutro ..pokusat cu to promjenit
 


Video vježbe pogledaj ovdje:
Sve VIDEO vježbe

Rjecnik nemamo, no izgleda da cemo i to morati sastaviti..

Inace ono .. zagrijavanje: 3xš0pon ti je ... 3 serije po š0 ponavljanja
š serija se sastoji ovdje od š0 ponavljanja. (radiš neku vježbu i ponavljaš izvođenje š0 puta i staneš - to je serija)

Visoki skip je trcanje na mjestu s visoko podignutim koljenima / nogama

Sklopke se izvode tako da legneš na leđa s rukama ispruženim iznad glave i Ršš; sklopiš se. Tocnije, prstima ruku dotakni nožne prste i vrati se u pocetni položaj te ponovi još devet puta.

Sklopka:




Nadam se da su sad stvari malo jasnije..


 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.