New Posts New Posts RSS Feed - što jesti, a što izbjegavati?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

što jesti, a što izbjegavati?

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: što jesti, a što izbjegavati?
    Posted: 20 Listopad 2009 at 09:50

 Zanimljivi clanci, za one koji se još gube u onome što je dobro, a što ne, dobrih  savjeta skupljenih na jednom mjestu nikad ne nedostaje - dajte si truda i procitajte

Dobra hrana 

Ok hrana 

Loša hrana 

...da vidimo, koja vas kategorija najviše veseli? :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 09:56
Bravo, Gym, baš si se dobro sjetila stavit tu ove linkove

Mene osobno najviše "veseli" ova prva kategorija GOOD FOOD jer me stavlja u GOOD MOOD.

Preporucam i drugima!

Edited by Kate
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 09:59
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 10:16

Originally posted by Kate Kate wrote:

Bravo, Gym, baš si se dobro sjetila stavit tu ove linkove

Mene osobno najviše "veseli" ova prva kategorija GOOD FOOD jer me stavlja u GOOD MOOD.

Preporucam i drugima!
 

cinili su mi se kratki, jasni i konkretni, a to volimo jelda

good food --> good mood  uvijek nađeš prave rijeci hehehe, potpis!

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 10:33
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Kate Kate wrote:

Bravo, Gym, baš si se dobro sjetila stavit tu ove linkove Mene osobno najviše "veseli" ova prva kategorija GOOD FOOD jer me stavlja u GOOD MOOD. Preporucam i drugima!
 



cinili su mi se kratki, jasni i konkretni, a to volimo jelda


good food --> good mood  uvijek nađeš prave rijeci hehehe, potpis!




I agree. Sažet opis ali sa svim bitnim detaljima-jednostavnost i razumljivost.

A i Zoki se zgodno nadovezao na temu, pa dodao još zanimljivih linkova. pohvale i Zokiju
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 10:42
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

cinili su mi se kratki, jasni i konkretni, a to volimo jelda


Kako tko

Al evo da ne ostanem dužan, stavit cu i jedan za one koje vole duge, nejasne ali ipak konkretne

Posebno me zanima katin komentar

20-unhealthy-foods-that-you-think-are-healthy-but-are-actual ly-killing-you-slowly




Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 12:56
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

cinili su mi se kratki, jasni i konkretni, a to volimo jelda


Kako tko Al evo da ne ostanem dužan, stavit cu i jedan za one koje vole duge, nejasne ali ipak konkretne Posebno me zanima katin komentar 20-unhealthy-foods-that-you-think-are-healthy-but-are-actual ly-killing-you-slowly



Kako tko, ha?

Ajmo sad ozbiljno.
Provjerila i procitala sve linkove, svima cista petica za potragu i pronalaske!Bravo đaci!

Ovaj clanak na engleskom je posebno kvalitetan jer demistificira popularne zablude,a to je posebno važno za obican puk koji je, nažalost, ili nedovoljno educiran ili nedovoljno informiran, a cesto i prezatrpan kontradiktornim informacijama, pa jadni ljudi više ne znaju kome bi vjerovali.

Jedino mi je profesionalna mana da bih ja to sad lijepo sve išla prevodit na hrvatski, pa da osvane i na našem jeziku na stranicama Fitness.com-a   

Najradije prevodim ove popularno-znanstvene clanke, he, he.


Još jedan pametni:



što vam NEcE reci u vašem supermarketu


Ugodno citanje!

Edited by Kate
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 14:17
suuper clanci

najgori neprijatelj je neznanje a neznanje i ja smo si bili jako dobri frendovi i to predugo

neke od navedenih zabluda sam i ja imala utuvljene u glavu

trenutno me najviše muci onaj dio sa sokovima..koje jako volim

live and learn
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 15:11
Originally posted by Skviki Skviki wrote:

suuper clanci

najgori neprijatelj je neznanje a neznanje i ja smo si bili jako dobri frendovi i to predugo

neke od navedenih zabluda sam i ja imala utuvljene u glavu

trenutno me najviše muci onaj dio sa sokovima..koje jako volim

live and learn


Pozdrav, Skviki

Biraj š00%-ne sokove bez dodanih šecera, prave, prešane, direktsaftove iliti natural juices.

Kad god možeš, sama iscijedi narancu.
Nemoj kupovat gazirane- NOT BUBBLE FRIENDLY

Nemoj previše trošit (pre)slatke sirupe i ekipu.

citaj deklaracije i sastav!

Eto, toliko od mene. Ukratko.(KEEPING IT SHORT AND SIMPLE-za one koji misle da ja to ne znam
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 21:01
jel znaš možda navesti neke sokove bez dodanih šecera za kupiti? kakav je onaj GI control? to valja kaj?
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 21:15
Originally posted by Skviki Skviki wrote:

jel znaš možda navesti neke sokove bez dodanih šecera za kupiti? kakav je onaj GI control? to valja kaj?


Ma ne znam...to mislim da ima fruktozu ili tako nešto.

Imaš ovih a la PAGO; JUICY ; HAPPY DAY itd. itd. na njima piše š00% orange/apple/ili što vec Juice, NO SUGAR ADDED-->SASTAV: koncentrirani ili zgusnuti sok od tog i tog voca, voda, maybe C vitamin.

I to je to.
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 21:28
Originally posted by Kate Kate wrote:

Originally posted by Skviki Skviki wrote:

jel znaš možda navesti neke sokove bez dodanih šecera za kupiti? kakav je onaj GI control? to valja kaj?


Ma ne znam...to mislim da ima fruktozu ili tako nešto.

Imaš ovih a la PAGO; JUICY ; HAPPY DAY itd. itd. na njima piše š00% orange/apple/ili što vec Juice, NO SUGAR ADDED-->SASTAV: koncentrirani ili zgusnuti sok od tog i tog voca, voda, maybe C vitamin.

I to je to.


thx..baš cu obratiti pozornost
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 21:34
Originally posted by Kate Kate wrote:



Eto, toliko od mene. Ukratko.(KEEPING IT SHORT AND SIMPLE-za one koji misle da ja to ne znam




@all
Koji ce vam vrag ti sokovi, pa makar i š0000%tni od voca kad ipak sadrže kalorije, tj. onu najgoru vrstu, tekuce kalorije. Smatram da bi oni koji paze na kg i defka ovo ono trebali što je moguce više izbjegavati tekuce kalorije tipa sok, mlijeko itd. jer slabo zasite a ipak uneseš nepotrebne kalorije.

voda, voda, voda i još malo vode ili si uzmite sladila koja imaju 0.00šg kcal i krkajte u kavu, caj i sl.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 22:42

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


@all
Koji ce vam vrag ti sokovi, pa makar i š0000%tni od voca kad ipak sadrže kalorije, tj. onu najgoru vrstu, tekuce kalorije. Smatram da bi oni koji paze na kg i defka ovo ono trebali što je moguce više izbjegavati tekuce kalorije tipa sok, mlijeko itd. jer slabo zasite a ipak uneseš nepotrebne kalorije.

voda, voda, voda i još malo vode ili si uzmite sladila koja imaju 0.00šg kcal i krkajte u kavu, caj i sl.
 

To je to, pa pa sokovi

Nikakvi pago, juicy i slicno - sve je to cisti šecer, ja se preporodila otkad sam ih izbacila....ili svježe voce ili ništa.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2009 at 22:59
lako je vama reci...ovisnost je ovisnost
mislim da sam velik korak napravila što sam coca colu izbacila...

ali caša dve cedevite mi je droga (Znam da ne valja ali ne mogu si pomoci)

da nađem neki sok koji nije toliko kalorican a da nije baš ni ujfuj bilo bi super
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2009 at 10:23
Joj ljudi, dobro, tako možda VI endomorfi morate. I respect.




Al nemojte odmah drugima, ektomorfima npr. ubit malo radosti. Ne kažem ja da se sad Skviki mora opijat sokovima-milijardu na dan , al od koje caše, pogotovo ak ga sama cijedi(narancu, npr.-nema lakše) nece joj ništa biti.


Edited by Kate
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.