New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav!

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav!
    Posted: 07 Prosinac 2013 at 22:46
Pozdravljam sve fitovce koje pratim vec duže vrijeme. I uistinu sam oduševljena pozitivom i pozitivnom voljom svih korisnika ovdje.
Ukratko, ovdje vam piše osamnaestogodišnja djevojka koja želi u teretanu.
Cilj mi je nabiti mišicnu masu. Visina 166cm i jedva kojih 51 kg.
Pa, do sad mi je rekreacija bila trcanje. Volim trcati, uistinu uživam u tome i obicno mi to posluži kao neko ispucavanje stresa. Ljeti znam trcati svaki/svaki drugi dan po 45 minuta, zimi kad uhvatim neke oke uvjete.
Prehrana mi nikad nije predstavljala problem. Do 8 razreda sam bila veganka, zbog pocetka bavljenja sportom postala vegeterijanka. Meso nikad nisam jela. No jednom sam probala sojinu šunku, pa ako se to nekako racuna
Pijem puno vode i nezasladjenu kavu bez mlijeka.

I kako sam vidjela da mi traperice 34 su jednostavno prevelike, nešto je probudilo to da želim imati tijelo svih onih divnih cura iz teretane i dostici jednu poštenu tjelesnu masu. (vec sam si i slike ženski sa nabildanim ledjima poljepila na pano )

Odlucila sam krenuti sa full bodyem, 3 puta tjedno.
Ponedjeljak
Squat 5x5
Bench Press 5x5
Wide-Grip Lat Pulldown     3x10
Weighted Sit Up 3x10-20

Srijeda
Deadlift 4x5
Seated Barbell Press 5x5
Barbell Curls 3x5-10
Seated Calf Raise 3x10-25

Petak
Front Squat 5x5
Close Grip Bench Press 5x5
Bent Over Row 5x5
Romanian Deadlift 5x5

Ovaj sam program našla na internetu pošto trenutno nemam dovoljno financija da si platim slaganje programa.
Nego, što vi mislite o tome?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2013 at 13:22
Hey Kaylee Wink

Podržavam tvoje želje, kad bi bar više cura tako razmišljalo Smile Nekako je hit medju vecinom cura samo stati u robicu, da to sve bude manje i tanje....pa se bjesomucno kardija i jede malo, a iz vida se gubi važnost mišicne mase za puno toga, a zdravlje pogotovo. 


Hmmm ovako....ako nikad nisi bila u teretani, niti se susrela sa utezima ovo bi mogao biti preveliki korak za tebe. Pogotovo ako te nece imati ko uciti, nadgledati i ispravljati. 

Ja bih ti za pocetak preporucila full body 3x tjedno, tako da to je ok ali sa malo drukcijim vježbicama, drugim rasponom ponavljanja i drukcijim principom treninga opcenito. Na internetu imaš dosta tih pocetnickih programa pa bi otuda trebalo krenuti. Prvo se moraš upoznati sa vježbicama, pravilnom tehnikom, tijelo naviknuti na nove podražaje. Nikakve težine na pocetku, ja bih ti najprije dala jedan rang 12-15 ponavljanja, u 2 serije, odnosno možeš i 2 kruga...po 1 vježbicu za svaku skupinu mišica. Pa dodaješ sa vremenom, sve pomalo.....

Cisto da se malo privikneš na sve, da uloviš mot....ima vremena, moraš bit strpljiva Wink


Znaš li uopce kako se izvode ove vježbice, što se njima radi, što je sve ukljuceno u pokret? Smile

Jesi ikad radila išta sa utezima? Bilo kakvim opterecenjem? Koliko sklekova možeš napravit, muških?




Edited by Gym_girl - 08 Prosinac 2013 at 13:25
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2013 at 14:40
Hej! :)

Nažalost da, a samo si štetu rade misleci da ce izgladnjivanjem imati tijelo cura iz Victoria Secreta. A kad se spomenu utezi, onda pocnu one price da ne žele izgledati ko svi "napumpani" bodybuilderi. Evo, ja cu im bit motivacija u svojem kraju da se prime utega

Hm, evo, sad sam tražila ispoceta, našla sam ovo:
Link 1
Link 2
Link 3
itd. zapravo me zbunjuje to što neznam koja je osnovna vježba za bilo koju mišicnu skupinu, pa me sve to pomalo buni i neznam kako bi skombinirala sve to.

Što se tice vježbica, pogledala sam na youtubeu izvodjenje, probala doma to izvesti, ali bi ipak za neke stvari tamo ugnjavila ljude da mi provjere formu i isprave me, da ne zabrljam.

Jesam, imam doma dva jednorucna od 3 kg svaki i jedan dvorucan od 5 kg. Svi su homemade izrade, no malo mi šteka ideja da sa njima mogu doci do željenih bar 65 kila za pocetak

Mogu napraviti 13 sklekova pravilne forme, nakon toga nejde baš kako spada
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2013 at 01:27
13 sklekova? Nice Thumbs Up

Od ova 3 linka bi se dao skombinirat dobar trening Big smile U biti, da je netko uz tebe nebi bio problem za primjer uzeti 3. link, inace mi se svidja takav tip treninga, pogotovo ove ABA varijante (inace, možeš poceti i sa 2x tjedno, 2 dana razmaka AB varijante i tako to). No, kako rekoh i za program iz prvog posta, s obzirom da nisi baš još dobro upoznata sa tim vježbicama (pusti youtube Wink) nebi bilo loše najprije istražiti koje mogucnosti u tom gymu uopce imaš - odnosno, hoce li tamo biti netko ko ce te imati na oku prvih tjedana.

Inace se pocetnicima daju kružni treninzi. 1-2 vježbice za svaku mišicnu skupinu (2 vježbe za vece - prsa, ledja, noge) , 10-ak vježbica, 2-3 kruga. Osnovne vježbice su ti potisci za prsa, potisci za ramena, zgibovi (povlacenja na lat mašini), veslanja, cucnjevi, mrtva dizanja..... i te vježbice bi definitivno trebalo raditi ali nikako ne sa lošom formom. Na pocetku je najbitnije, uz prilagodbu na nove podržaje - nauciti pravilno izvoditi vježbu, nauciti se povezati sa mišicem kojeg radiš, you know, mind-muscle i to Star - kako biš kada pocneš dodavati težine  (što ceš naravno morati ako želiš to što želiš), to radila kako treba. Najgore se nakon nekog vremena krive forme vracati na pocetak i uciti pravilno izvodjenje....ako do toga uopce dodje radi ozljede ili odustajanja...zbog manjka rezultata, naravno...


Znaci, moj savjet ti je - prvo se upoznaj sa tom teretanom, sa osobljem, vidi kako dišu Smile Moguce da ce ti preporuciti kružni trening, koji ce se sastojati od sprava uglavnom. Nije ni to loše na pocetku, cisto da malo udješ u mot, mada ce ti pola tih sprava biti gubljenje vremena Smile Ako vidiš da su ok, da znaju i da su spremni uskocit i pripazit kako radiš, složi si jedan ovakav trening iz primjera ( s tim da bih ja par stvari malo promijenila - npr. umjesto klasicnog deadlifta ubacila rumunjski bucicama u drugi dan, za pocetak - a možeš i dodati ruke ako hoceš kao u drugom primjeru, kao i iskorak u dan izmedju, + ako hoceš bench zamijeni sklekovima na pocetku, a cucnjeve radi bodyweight ili laganim bucicama).


Kako god, ima dosta varijanti tih pocetnickih full body-a i teško da ceš pogriješit na pocetku (uglavnom se sve vrti oko istih vježbi, više ili manje), kad si još nenaviknuta na takav trening - bitno da nauciš od pocetka raditi dobro i da kreneš polagano. I da radiš 10 ponavljanja to mora biti sa težinom s kojom možeš odraditi još par, dakle nikako do otkaza na pocetku, ima vremena za to ;)


Sooo .... kad kreceš? Smile


Što papaš od izvora proteina?







Edited by Gym_girl - 09 Prosinac 2013 at 01:31
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2013 at 09:14
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


13 sklekova? Nice Thumbs Up

Od ova 3 linka bi se dao skombinirat dobar trening Big smile U biti, da je netko uz tebe nebi bio problem za primjer uzeti 3. link, inace mi se svidja takav tip treninga, pogotovo ove ABA varijante (inace, možeš poceti i sa 2x tjedno, 2 dana razmaka AB varijante i tako to). No, kako rekoh i za program iz prvog posta, s obzirom da nisi baš još dobro upoznata sa tim vježbicama (pusti youtube Wink) nebi bilo loše najprije istražiti koje mogucnosti u tom gymu uopce imaš - odnosno, hoce li tamo biti netko ko ce te imati na oku prvih tjedana.

Inace se pocetnicima daju kružni treninzi. 1-2 vježbice za svaku mišicnu skupinu (2 vježbe za vece - prsa, ledja, noge) , 10-ak vježbica, 2-3 kruga. Osnovne vježbice su ti potisci za prsa, potisci za ramena, zgibovi (povlacenja na lat mašini), veslanja, cucnjevi, mrtva dizanja..... i te vježbice bi definitivno trebalo raditi ali nikako ne sa lošom formom. Na pocetku je najbitnije, uz prilagodbu na nove podržaje - nauciti pravilno izvoditi vježbu, nauciti se povezati sa mišicem kojeg radiš, you know, mind-muscle i to Star - kako biš kada pocneš dodavati težine  (što ceš naravno morati ako želiš to što želiš), to radila kako treba. Najgore se nakon nekog vremena krive forme vracati na pocetak i uciti pravilno izvodjenje....ako do toga uopce dodje radi ozljede ili odustajanja...zbog manjka rezultata, naravno...


Znaci, moj savjet ti je - prvo se upoznaj sa tom teretanom, sa osobljem, vidi kako dišu Smile Moguce da ce ti preporuciti kružni trening, koji ce se sastojati od sprava uglavnom. Nije ni to loše na pocetku, cisto da malo udješ u mot, mada ce ti pola tih sprava biti gubljenje vremena Smile Ako vidiš da su ok, da znaju i da su spremni uskocit i pripazit kako radiš, složi si jedan ovakav trening iz primjera ( s tim da bih ja par stvari malo promijenila - npr. umjesto klasicnog deadlifta ubacila rumunjski bucicama u drugi dan, za pocetak - a možeš i dodati ruke ako hoceš kao u drugom primjeru, kao i iskorak u dan izmedju, + ako hoceš bench zamijeni sklekovima na pocetku, a cucnjeve radi bodyweight ili laganim bucicama).


Kako god, ima dosta varijanti tih pocetnickih full body-a i teško da ceš pogriješit na pocetku (uglavnom se sve vrti oko istih vježbi, više ili manje), kad si još nenaviknuta na takav trening - bitno da nauciš od pocetka raditi dobro i da kreneš polagano. I da radiš 10 ponavljanja to mora biti sa težinom s kojom možeš odraditi još par, dakle nikako do otkaza na pocetku, ima vremena za to ;)


Sooo .... kad kreceš? Smile


Što papaš od izvora proteina?








pa nije to neka brojka, al eto, po ljeti sam radila neki svoj zamišljeni push up challenge od 10 muških i 20 ženskih sklekova u šestom mjesecu, pa je to valjda ucinilo svoje

Jucer sam se išla raspitati u teretanu, decki koji tamo rade su super i rekli su da nema problema pošto mi je prvi put, da ce sve pokazati, da ce mi pratiti kako cu izvoditi vježbe i ispraviti me na pocetku i da im se slobodno obratim ako ih zatrebam. Teretana je nedavno izradjena, velika je, full je opremljena, imaju stvarno svega unutra, no ipak mislim da ce meni za pocetak biti dovoljne bucice. Doma sam radila nešto sa tim svojim bucicama pa bi krenula naprimjer cucnjeve i te neke osnovne vježbice raditi sa 5kg bucicama (ili je to previše? jer su mi od tri kile prelagane i nemam nikakav osjecaj težine niti opterecenja snjima).
Jel bi moglo onda za workout A biti nešto tipa
Cucanj s bucicama
Bench Press
I pod ove rows, to se podrazumjevaju vježbe za biceps? Tu bi onda stavila si stojeci biceps pregib bucicama.
Sve te vježbice sam inace doma radila (osim bench pressa) sa tatom, neke s bucicama, neke sa napunjenom torbom a deadlift sa košarom za veš koju sam napunila debelim knjigama i samo da te pitam, smijem li ubaciti slijaganje ramenima s bucicama za trapezius? S lakšim težinama za pocetak, naravno. Patim na lijepa mišicava ledja i jake ruke.
I jel bih mogla si u jedan od programa ubacit ovu vježbu: http://www.youtube.com/watch?v=nRiJVZDpdL0 to mogu raditi sa 6 kg bez problema.
Za B program onda rumunjski deadlift, što se tice zgibova, to mogu nekako jedan/dva napraviti, pa bi onda radje za pocetak probala raditi na lat spravi i potisak za ramena, ali sad, tu bih trebala savjet, postoji li neka varijanta s bucicama? i jedino da, najbolje bi mi odgovaralo da idem svaki drugi dan u teretanu, nešto tipa ponedjeljak, srijeda, petak, dani izmedju odmor, osim jednog kojeg bih uzela da se istrcim, bar na traci, tamo me malo manje sprjecavaju vremenski uvjeti i kolko bi taj dan cirka trebala biti u suficitu? više nego što kada dižem utege pošto to puno troši. A obicno mogu trcati 45min i voljela bih jednom tjedno si odtrcati tu turu.

Krecem kad onda si složim program da mogu pokazati tamo vježbe i da me isprave, do subote sam si odredila rok, ne želim previše odugovlaciti.

Stvarno svašta. Jaja, sve moguce mahunarke (najviše zelenu i smedju lecu, grah, soja, slanutak), sireve (posni/svježi/mozzarella/tofu), mlijeko (domace bademovo ili kupimo obicno od teta sa sela di živi baka domace kravlje), quinoa mi je odlican izvor proteina i imam konopljin protein doma :)
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2013 at 11:14
Brojka je dobra, pusti ti to, raspitaj se malo oko sebe kako drugi stoje sa sklekovima pa ceš vidjet Big smile


Odlicno, upoznavanje smo rješili!  Nadam se samo da ce decki znati kako se sve vježbice izvode Tongue

No, no, rowsi su ti veslanja, gledaj https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbe/Veslanje-sve-vrste-za-jaka-ledja.aspx, s cime ceš isto poraditi i na trapezu ;) Mislim da ti to slijeganje nije potrebno, ako se budeš fokusirala na osnovne vježbice u kojima je ukljucen u pokret. 

Tric. ekstenziju možeš raditi, zašto ne...imaš i ležece varijante, meni je ovo favorit, a možeš i bucicama radit.    




...kao i dipseve, uski bench itd. Wink



Što se ramena tice, potisak odradi bucicama (možeš i stajaci, samo polako, tu treba još više pripaziti na držanje):







Pon-sri-pet raspored bi ti bio ok. U petak onda možeš odraditi malo drukciji trening sa istim vježbicama. Tipa široki cucanj bucicama, kosi bench bucicama, neku drugu varijantu veslanja....trening možeš odraditi u obliku kružnog ili cak kombinirati neke vježbice u superserije nakon prvih tjedana, kad malo uloviš tehniku. Pa npr. kombinirati bench i veslanje, cucanj i nešto za zadnju ložu, biceps, triceps, ramena i lat mašinu itd......


Kako sada jedeš?  Mjeriš li kolicine, jesi svjesna omjera koje imaš? 

Suficit možeš odrediti na više nacina, i potreban ti je pogotovo u dane treninga utezima. Sve ovisi kako si ti to zamislila - želiš li svaki dan biti u laganom suficitu ili varirati po danima, ovisno o aktivnostima. Na dane odmora/kardia možeš i smanjiti UH-e pa se malo okrenuti mastima, uz proteine. A možeš i ostaviti UH-e, bitno je kako ih toleriraš.


Inace teže dobivaš na težini, jesi više skinny tip tijela ili? 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2013 at 11:24
... i opet ponavljam - kreni stvarno polako Smile

Sve dok ne uloviš dobru tehniku ne kreci na vece težine i ne idi do otkaza, moraš se naviknuti na vježbe i uhvatiti taj pokret. Pogotovo pripazi kod rumunjskog deadlifta i lat spravi, tu vidim najviše krivljenja, nekad je bolno i gledati samo Smile Nekad ljudi misle da su sve polovili sa raznih videa i da sve baš njima odgovara ali to nije tako....zato se nadam da ce ti decki zbilja znati pokazati kako treba i možda ti predložiti nešto bolje za tebe.

Iskoristi tih prvih par tjedana za upoznavanje svega, drži ponavljanja više, ne radi previše serija (2-3) i uci se povezivati sa mišicima koje radiš. Sve ce ti to olakšati daljnje treninge, kad bude trebalo zapinjati sve žešce ;)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2013 at 11:50
I to što kažeš

E hvala ti puno na trudu
Tricep ekstenziju bih onda zapocela bucicama za pocetak i onda postupno kad bih došla do malo vece težine pocela bih sa šipkom.
Dipseve bih isto probala, nego, jesu li bolji sa nogama na podu ili na povišenju? tj ovi ili ovi

Može, ovo za ramena ce mi biti super.

Koja je razlika izmedju širokog cucnja i onog sa nogama u širini ramena (baš te gnjavim ) jer znam da ima neka caka oko toga kako oblikuje stražnjicu ili tako nešto? Mislim super ce mi doci, stražnjica i ledja su mi najproblematicniji na meni, guzica je nekako spuštena a na ledjima si mogu uredno vidjeti svaku kost stvarno ne mogu opisati to uzbudjenje oko teretane

Mjerim i racunam u dane kada trcim. Naucena sam dosta citati deklaracije još iz dana veganstva, pa mi to nije problem.
Ovak vecinom u dane kada ne trcim ne mjerim, onda radim od oka. Pretpostavljam da je moj najveci problem rucak. Inace uvijek jedem jak dorucak, bez toga ne mogu funkcionirati ostatak dana kako spada, dan mi nije dan. No za rucak si obicno skuham bilokakve žitarice i to si spomješam sa hrpom zeljenjave i ostalog povrca (kao neki povrce-manijak ) a navecer obicno ili orašaste, jaja, sir i opet povrce. Zanimanje mi zahtjeva dosta fizicke aktivnosti, osobito sam u zadnje vrijeme dosta na terenu i stalno nosim opremu uokolo, pa vjerojatno i potrošim puno, no ak niš drugo bar sam snažna :D
A ponekad postoje dani kad mi više odgovara LCHF prehrana pa imam ugljikohidrate samo u dorucku. Na dane trcanja si brojim kalorije, za dorucak jedem onda 150g zobenih pahuljica + lanene sjemenke ili voce + obican jogurt ili pola vode pola mlijeka.
Nakon trcanja popijem konopljin protein i pojedem bananu. Rucak tu uvijek cini 100g bilo kojih žitarica ili mahunarki + 60g soje + opet hrpa povrca to jedino ne važem i ne racunam, pošto nije to tolko kaloricno.
Vecera se onda sastoji od pola kile posnog ili svježeg sira + jušna žlica konopljinog ulja ili sjemenki ili par cjelih jaja ili 30g orašastih ili bilo kojeg drugog izvora masti i zdjelice povrca u kojoj se ponekad nadje mozzarella
Inace integralnu rižu, tjesteninu ne jedem baš. Vecinom bi sad pocela kad bi krenula u teretanu zbog ugljikohidrata. Kruh rijetko kad jedem i to vecinom bude domaci raženi.

Na dane treninga bih išla u suficit oko 500kcal, a na dane kada ne vježbam oko 200kcal +/-. Ovisno o tome kolko bi se kretala.

Pa ne dobivam teško, nisam skinny, kada sam pocela sa vegeterijanstvom dobila sam bila 6 kg u kratkom vremenu no to se s godinama izgubilo i vec neko vrijeme se ne micem sa sadašnje kilaže, možda jer konstantno jedem kolko osjecam da mi treba pa budem u fazi održavanja.
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2013 at 11:52
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


... i opet ponavljam - kreni stvarno polako Smile

Sve dok ne uloviš dobru tehniku ne kreci na vece težine i ne idi do otkaza, moraš se naviknuti na vježbe i uhvatiti taj pokret. Pogotovo pripazi kod rumunjskog deadlifta i lat spravi, tu vidim najviše krivljenja, nekad je bolno i gledati samo Smile Nekad ljudi misle da su sve polovili sa raznih videa i da sve baš njima odgovara ali to nije tako....zato se nadam da ce ti decki zbilja znati pokazati kako treba i možda ti predložiti nešto bolje za tebe.

Iskoristi tih prvih par tjedana za upoznavanje svega, drži ponavljanja više, ne radi previše serija (2-3) i uci se povezivati sa mišicima koje radiš. Sve ce ti to olakšati daljnje treninge, kad bude trebalo zapinjati sve žešce ;)



Budem, obecajem nije ni meni do zafrkancije sa svime time, radje cu polako, ionako i ovako ima vremena, teretana nece nigdje pobjec
Ako budem vidjela da mi neka vježba ne odgovara, zamjenit cu ju drugom. Mislim da je to bar najmanji problem.   
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2013 at 12:58


Ma nema na cemu Wink



Ma možeš sigurno sa praznom šipkom vec sada Wink no polako, korak po korak!

Što se dipseva tice, pocni s onima koji su ti lakši, odnosno koje možeš pravilno izvesti Smile


Široki cucanj ti obuhvaca više unutarnji dio bedara i gluteuse. Vidjet ceš i sama kad ih pocneš raditi, variraj malo te stavove nogu kako biš obuhvatila što više toga. Zato i ja volim kombinirati te stavove, od uskih do širokih kroz tjedan kako bih sve radila ravnomjerno. I trudi se ici što dublje u cucanj, naravno bez da se kriviš :) Tu neka ti najviše pomognu, jer cesto baš kod cucnjeva treba raditi na tom ispravljanju i prilagodjavanju najviše. Prije šipke i težina moraš dobro uloviti pokret i prilagoditi ga sebi. U svakom slucaju - sve varijante cucnjeva, što dubljih, rješenje su za tvoju spljoštenu guzu Wink Inace, ja volim raditi i glute bridge, jako dobra vježbica, kao i varijante deadlifta, good morninga, iskoraka....


Bit ce ta ledja super, vidjet ceš, samo se trudi, dobro jedi i ne odustaj Wink


Reci mi, koliko se dugo držiš na ovoj težini, sa ovakvim jelovnikom? Odgovara ti 3 veca obroka + 1 manji?

Ovdje vidim prostora za još proteina Wink i za malo bolje planiranje vecere - ako pojedeš 500g svježeg sira i nešto orašastih jednu vecer i recimo 3 jaja drugu vecer, nisi baš pojela isto Smile Tako da biš to trebaal malo uskladiti da otprilike imaš razlicite kombinacije sa slicnim vrijednostima. I isto tako - bolje je te proteina malo ravnomjernije rasporediti tokom dana jer ih u slucaju svježeg sira imaš previše u jednom obroku, a u drugima ti manjkaju.
















Edited by Gym_girl - 10 Prosinac 2013 at 13:00
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2013 at 16:22
Onda ovak. Nesto osnovno bi bilo ovako:
A DAN:
Bench Press
Povlacenje na lat spravi
Cucanj
Biceps pregib bucicama

B DAN:
Potisak bucicama
Romanian deadlift bucicama
od ovih rows mi se još jako dopada Veslanje u pretklonu pa bih to htjela probati, ako nece ici, onda nešto lakše
Tricep ekstenzija bucicom ili tricep dips.

+ što se za trbušnjake tice, to bi one trbušnjake na kosoj klupi i russian twist (obožavam tu vježbu) i plank poziciju, plank mi je obavezan na dane kada vježbam

O super, i treba paziti da koljeno ne prelazi preko dužine prstiju, jelda? :)
Cula sam za taj glute bridge. no, sve cu to ostaviti za poslije drugog mjeseca. Do tad bih voljela hvatati osnove i onda se posvetiti svemu ostalome. Trenutno su mi na prvom mjestu osnove i to da dodjem na normalniju kilažu pravim nacinom, za sve ostalo, lako cemo

Pa takav mi je jelovnik zapravo oduvijek bio. Bar od kad sam vegeterijanka. Nikad nisam ništa specificno mjenjala ni izbacivala, samo sam dodavala vecinom. I odgovara mi, to sam i mislila ubaciti dok cu biti na masi pošto teško da budem sve potrpala u sebe u tri obroka
osim ako ne spotrpamo to u dorucak, onda puno mogu pojest.

Znam, trebati cu posvetiti sad vremena i jelovniku da ga složim, malo je zbrda zdola :)

I ako imam vikend slobodan, mogu li onda subotu trcanje ubaciti? i onda bi išla u malo veci suficit ili da budem samo 500 kcal, pošto trcanje puno troši?
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2013 at 11:39
To je za 2x tjedno ili prvi dan misliš ponavljati?


Glute bridge ne moraš ostavljati za kasnije, dobra je vježbica koju za pocetak možeš raditi bez ikakvog opterecenja. Radiš polagano, i na vrhu malo zadržiš, da osjetiš gluteuse i skužiš sam pokret. Nije loše raditi ju i na pilates lopti, mada sam ju ja uvijek radila na podu.


Složi jelovnik pa cemo korigirat ako bude trebalo ;)

Ako želiš ubacit trcanje, možeš, a hrana ce onda ovisit o trajanju i intenzitetu tog trcanja. Možda bi trebalo više, možda isto, a možda i manje!  Najbolje ti je to gledat po sebi - taj dan si odredi jedan unos, kao da imaš trening, pa si prati tijelo kako reagira, lako korigiraš putem sve što treba Smile






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2013 at 12:07
Prvi dan mislim ponavljati, dakle nešto tipa prvi tjedan A - odmor - B - odmor- A (ali onda sa onim varijantama malo drugacijim kao što si rekla na pocetku, široki cucanj i to) - vikend (eventualno subotu cardio i doma pola sata joge za fleksibilnost i dušu i tijelo ) - Nedjelja odmor. - 2tjedan - B - odmor- A - odmor itd. nadam se da si shvatila što sam htjela reci ovom švrljotinom

E super onda, pilates loptu imam doma

Može, jelovnik stiže sutra jer onda idem u nabavku namirnica.

E puno hvala. To bih ubacila samo jedan dan pošto bih bila na masi, natrcat cu se na definiciji pretpostavljam, a dug je put da bi došla do toga, pa se necu opterecivati time za sad

I da, za teretanu znam da treba rucnik i nosila bih si bilježnicu gdje bih si bilježila težine i neki dnevnik vodila da mogu pratiti napredak. Je li potreban sat da si znam mjeriti vrijeme odmora izmedju setova? Jer sam primjetila da su u lidlu baš na akciji, pa bih još kupila neki takav obican ako ce biti potreban
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 10:58
Neke teretane imaju sat u dvorani, mi imamo pa ja znam tamo pratiti ali cešce radim po osjecaju, kad sam spremna krenem sa novom serijom. Kad baš trebam pratiti, gledam na taj sat ili na mob Wink

Ajde kreni onda tako, kažem ti 12-15 ponavljanja (ali da možeš još, znaci ne do otkaza ) da uloviš mot. Nadam se da ce te decki nadgledati cijelo vrijeme, pogotovo kod cucnjeva i deadlifta Wink Još nešto - ja bih skoro radje u trening A lat zamijenila veslanjem, pa u B ubacila lat Smile Tako ceš imati 2 veslanja, jedan lat.

Takodjer, kako ti vec rekoh, slobodno si iskorake negdje ubaci, možeš i u sredinu tjedna. 

Slobodno kreni sa dipsevima, da radiš što složenije vježbice, sama izolacija ruku ti i nije toliko potrebna na samom pocetku mada ja i nisam toliko striktna oko toga, i sama ih volim raditi, bez obzira na sva piskaranja da treba ovako ili onako :) ali sa složenim vježbicama ceš imati najbolji ucinak na pocetku i osjecaj da si nešto konkretno radila Smile


Što se gluteusa tice, tu možeš ubaciti bilo što od izolacija svaki dan ako želiš malo žešce poraditi na njima, znam kako je imati tvrdoglave gluteuse, uz sve cucnjeve, deadlifte, iskorake Smile. Vidi malo što imaju tamo u ponudi, a imaš i puno primjera vježbica na netu. 


Super za bilježnicu, bravo Star

Cekamo jelovnik Wink




Edited by Gym_girl - 13 Prosinac 2013 at 10:59
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 22:39
Može, onda 2x12/15 ponavljanja cu raditi
ii zamjenih :D

Onda cu si iskorake ubaciti u B trening, to bi mi padalo vecinom srijedom
e može, volim bodyweight i uvijek su me fascinirali oni koji rade stoj na rukama i usput sklekove tak. Tolko sam se nabrijala na sve to o teretani da i vjerujem da cu do kraja sljedece godine i ja to moci vec sam samoj sebi smješna.

Savjeti uvaženi, još jednom, do neba hvala   

Sad što se jelovnika tice, jao Gym, ne snalazim se. tu sam vec toliko hrane natrpala, TDEE mi je 2100kcal, a ja bih išla na 2400 i nemam pojma kam i kaj da jedem tolko. A sutra bih onda htjela biti na UH i nešto manje na mastima. Masti bi radje za nedjelju ostavila. Na kraju sam pojacala skroz dorucak, jer ce mi biti tako najlakše dici kalorije a da nemam osjecaj da se prežderavam. Bar mi je ujutro otvoren apetit, kroz ostatak dane bude vecinom traljav osim ako nisu u pitanju tikvice ili blitva I još sam ubacila orašaste u dorucak, stvarno sam zmotana i nemam pojma kam bude to stalo ima da se kotrljam ko bacva po stanu :D

Dakle, dorucak: 1 velika banana, 200g zobenih pahuljica, 30g badema, 200ml mlijeka + voda

Prije teretane: 3 bjelanjka sa integralnom tostu (to je ono nešto iz lidla, nije baka spekla danas raženi kruh pa sam uzela ovo kao alternativu) + povrce (špinat, blitva, cherry rajcica)

Nakon teretane: mjerica konopljinog proteina

Rucak: 40g soje sa 80g hajdine kaše + neka ogromna zdjelica salate

Vecera: 200g posnog + 40g indijskih orašcica + žutanjci koje bi iskombinirala sa nemam pojma cime, no pojest cu ih svakako.

I to sve bude oko 2400 kcal. I sorry, al nikad nisam bila htjela dostic ovu brojku, uvijek bi maksimalno na dane treninga bila na 2100 kcal, a to bi postigla samo jakim doruckom, a sad mi je ovo nešto potpuno novo. pa ono, ako treba što korekciju, reci :)
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2013 at 22:52
Ma nema na cemu Wink


Uh, cekaj, cekaj Big smile Ovo si preko kalkulatora racunala, TDEE? 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.