New Posts New Posts RSS Feed - Ojla
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ojla

 Post Reply Post Reply
Author
Aerendyl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aerendyl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ojla
    Posted: 18 Sijecanj 2010 at 20:14
Gledam sve teme zapocinju sa "Pozdrav" pa sam rekao, ajmo promjeniti. :)
Znaci Mladen, š7 god, Porec. Visok sam š73 cm, a težak šš0 kg :( što je oko 35 kg više od moje optimalne težine. Pa sam odlucio neke promjene napraviti, jel moram pocet zdravije živjeti. Zanimaju me sljedece stvari, naime procitao sam one FAQ teme, ali imam nekoliko opcenitih pitanja. Dali je moguce fitness raditi od doma za pocetak (baš i nebih stigao odlaziti do teretane jer imam školu do š6, pa se mora uciti, pa bih želio i nešta na kompu raditi, pa moram sada poceti za državnu maturu...) pa se kasnije prebaciti u teretanu? šta mi je potrebno i koje vježbe mi preporucate? Zatim, glavno mi je sada smanjiti kile, probao sam razlicite gluposti od herbafasta, do dijeta razno raznih, i izgubim par kila, pa prestanem i onda se opet udebljam. Probao sam paziti i na GI, ali knjižurinu koja to objašnjava i koju treba znati napamet kako bih to primjenio je ogromna, pa je i to otpalo. Jel imate kakav savjet na tome podrucju? (procitao sam vec FAQ).

Stvarno bih volio poceti skidati kile i aktivnije se baviti sa fitnessom. Hvala vam unaprijed. :)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2010 at 22:14
 Dobrodosao Mladene
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2010 at 09:25
Pozdrav Mladene! Zivio! 

Vidim da ti je cilj smanjiti kile - puno se o tome pisalo na forumu, slobodno malo prosvrljaj te isto tako imas rubriku mrsavljenje na siteu pa malo pregledaj.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2010 at 11:13
Ojla i tebi Mladene!


Dobro nam došao i ugodni ti razgovori s ostatkom Fit ekipe

Mr G. te je dobro uputio, a ne bi škodilo ni da se prebaciš na rubrike NUTRICIONIZAM i DIJETE na Forumu.
U svakom slucaju, šta se tice vježbanja, pogledaj odgovore na pitanja slicna tvojem. Naravno da možeš vježbati kod kuce i/ili vani , sam ili u društvu.

Prije svega bi bilo dobro da se više kreceš opcenito - usvoji naviku svakodnevnog hodanja barem pola sata do sat, dakle, PJEšAcI kad nekud moraš ici, a za detalje oko vježbi snage odgovore prepuštam deckima.


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2010 at 11:42

 Ojla Mladene!

Kažeš knjižurina ti ogromna pa je propalo?  jojojoj fitovci moji  Pa zapravo ti za GI nije potrebno išcitat 500 str., dovoljno ti pogledat tablicu i pažnju usmjerit na namirnice sa dna do sredine tablice (sa što manjim GI-em - povrce, mlijecni i mesni proizvodi), a ove sa vrha tablice upotrebljavat oko aktivnosti - pogotovo nakon treninga snage (nakon crobnog je bolje pojest neki dobar složeni ugljikohidrat/ili povrce) uz proteine. Naravno junk i ostale gluparije - van iz kuce :) Vidiš, jednostavno :))

Ako si procitao FAQ sve bi ti trebalo bit jasno. Tamo imaš opcije od dorucka do vecere, sad ti samo ostaje da biraš!

što se kucnog treninga tice, sigurno da je moguce. Ja nekad bolje doma odradim nego u teretani :) No, na pocetku bi ti preporucila da se skoncentriraš na sređivanje prehrane i na što više kretanja. Hodanje, brzo hodanje...bilo koje crobne vježbe koje možeš radit. A onda kad ode nešto kila pocet sa vježbama snage....za to ce ti na pocetku bit dovoljan jedan set utega, s njime ceš moc dosta toga složit...al kreni ti sa gibanjem prvo

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
anica99 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Listopad 2009
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anica99 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2010 at 13:32
savjetujem ti voznju biciklom u pocetku je tesko i neces dugo izdrzati ali je ucinkovito uz to ces najprije doci do kondicije a onda se odluci za vjezbanje kod kuce !!
anica99
Back to Top
Aerendyl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aerendyl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2010 at 18:20
Stvarno vam hvala na lijepim odgovorima. :)

Prebacujem se na odgovarajuce forume. :)
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2010 at 18:34
Mladene dobrodošao! 
Naravno da možeš poceti lagano s treningom kod kuce pa kasnije se prebaciti u teretanu kad shvatiš da bi htio malo proširiti svoj program treninga i sl.

Bitno je da budeš uporan i konstantan s treningom.
Evo primjer treninga kod kuce:
Trening u kuci
Program kucnog treninga s pilates loptom i bucicama


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Aerendyl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aerendyl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 13:07
  Hvala Zoki. :)
Back to Top
tsmokvica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tsmokvica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2010 at 14:22
Ti bi možda mogao za pocetak dobiti od lijecnika neke preporuke tj. preparat za smanjenje apetita, a onda lagano se namuciti sam smanjivanjem obroka.

Broji kalorije, probaj smanjiti obroke, broj obroka ili kolicinu koju uneseš ili pak prijeđi na "samo" zdravu prehranu bez ikakvih kupovnih dodataka i..... šetnje.
šetaj se po 30 minuta kad nađeš vremena. Pocni s š5 minuta pa svaki dan sve više, ako možeš više od šetnje ucini i više...
Kad te krene i stekneš naviku jesti manje i zdravije kreni lagano trcati, ali bez pretjerivanja.
Javai se kako ide....
ąto ne kupim-ne pojedem!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.