New Posts New Posts RSS Feed - Odlucila sam...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Odlucila sam...

 Post Reply Post Reply Page  123 10>
Author
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Odlucila sam...
    Posted: 24 Veljaca 2012 at 16:19
...pokrenuti se i smršaviti!!

Pozdrav svima... vec par dana citam kojekakve clanke...forume.. iskustva drugih ljudi...

Moj najveci problem je prehrana... ne jedem kvalitetno, jedem na brzinu, imam premalo obroka (1-2 normalna obroka) i to uglavnom nešto što se može na brzinu napraviti.. i obožavam kruh... ne mogu bez njega, pokušala sam.. ali mi se želudac 6x preokrene, pogotovo ako jedem npr. jaja..tunu i tako to.. ako je neko meso mogu bez kruha. E, da...i obožavam jesti uglavnom ono što deblja Cry tjesteninu...rižu...krumpir.. namaze.. Dead Što se tice povrca, volim sve salate..špinat...i gljive volim... ali recimo mahune, kelj, karfiol, brokulu ne mogu smisliti...probala sam i ne mogu!!!

Što se tice vježbanja...pokrenula sam se...kupila sam si orbitrek i ide... za sada ne mogu više od 10min u komadu xD jer mišici kao da blokiraju...ne mogu se pomaknuti Embarrassed ali se trudim onda nekoliko puta dnevno po 10-ak min... valjda ce s vremenom biti bolje Big smile

U biti... trebam pomoc oko jelovnika... dnevni raspored mi je ovakav:

8-15h fakultet...i onda kasnije sam slobodna...

Prije predavanja uglavnom nikada ne jedem... jedem u kantini oko 10-11h - senvic, poslije predavanja, kad dodjem kuci napravim nešto na brzinu - torteline ili tjesteninu sa gljivama i dodam komadice domace šunke.. ili rižu sa nekim mesom, pire + meso + obavezno salata... i onda kasnije pojedem kruh s necim - ili neki namaz, tipa dukatela i mlijeko ili caj.. ili kruh i tuna...pašteta.. i znam da je taj obrok katastrofa Cry

A sad ono najgore:

Visina: 170cm
Težina: 109

opseg prsa - 118cm
opseg struka - 116cm
bokovi - 120cm

i još jedno pitanje... kako je moguce da osoba koja je 10kg mršavija od mene ima gotovo iste mjere kao i ja? Shocked

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2012 at 19:49
Evo sada sam vecerala... 3 kuhana jaja + 3 šnite šunke (šnite su kao od salame) + miješana salata

Jel to ok? Ne treba mi ništa više? Inace, spavati idem oko 1... no, i sada sjedim / ležim..samo što ne spavam xD

E, sad... citala sam temu o obroku poslije vježbanja... to se sve odnosi ako se vježba sat ili više... a šta ja jadna... koja vježbam 3-4x dnevno po 10min xD jer duže još uvijek ne mogu...

E da...i sutra idem u shopping...pa ako može savijet što kupiti.. ono, osnovna shopping lista Smile


Edited by Slavonka23 - 24 Veljaca 2012 at 22:41
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 11:43

Pozdrav i dobro došla,procitaj ovaj odlican clanak tu možeš naci odgovor što jesti i kada:

https://www.fitness.com.hr/blog/Gym_girl/Zasto-se-debljamo-i-ostajemo-takvi--1-.aspx

https://www.fitness.com.hr/blog/Gym_girl/Zasto-se-debljamo-i-ostajemo-takvi--2-.aspx

Kruh bijeli bih ti preporucio da zamjeniš raženim,sam nisam jeo kruh evo vec 3 mjeseca,imaš tu prednost viška masnih naslaga tako da ceš uz sredjenu prehranu uz minimalan pocetni napor imati vidljive rezultate,naravno ako sebe stisneš malo više tijekom treninga rezultat je i bolji.Preporucujem ti vježbe za cijelo tijelo,pocni sa nekim vježbama koristeci samo težinu svoga tijela,utege ubaci kasnije,za brzo topljenje naslaga kardio poslije treninga,sacekaj odgovor nekoga iskusnijega ovdje ne znam da li se preporucuje kardio i kakve vrste osobama koje imaju poprilicno viška kila.Nema potrebe za dijetama samo unesi kvalitetne namirnice tijekom dana.Minimalan unos vode 2,5l i više tijekom dana,kada sve dovedeš u red što se tice vanjskih elemenata (hrana,voda,vrijeme) na kraju ostaješ samo ti i jacina tvoje odluke dokle ceš sebe da poguraš tijekom treninga.



Edited by Igor - 25 Veljaca 2012 at 11:48
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 12:31
Dobrodošla Slavoncice, kažeš da si citala forum? Pa kako onda ne znaš sama sastaviti shopping listu? Tongue

Pomoci cemo ti, bez problema i rado ali moraš i ti nešto od sebe dati nama zauzvrat, može? Wink

Puno, puno loših navika koje prvo treba ocistiti. Ne moraš se odricati niti kruha, niti tjestenine, niti riže i krumpira...samo paziti da sve bude cjelovito, uravnoteženo s ostalim nutrijentima i u visini kalorijskog deficita. Naravno da neceš pojesti 200 g pašte sa vrhnjem - ali možeš cca 50-70g pašte + nekog povrca i komad piletine npr...ili tunu....stvar je u pravilnoj kombinaciji i tempiranju obroka... morat ceš povecat frekvenciju tih obroka, ne moraš odmah skocit na 5, 3 ce bit pocetak...pa na 4...pa do 5....imaš puno posla (ovo su vec alarmantne brojcice), ali odnekud treba krenut - odmah Wink




Edited by Gym_girl - 25 Veljaca 2012 at 12:31
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 13:08
Hvala Wink

Sada sam odlucnija nego ikada... i definitivno krecem u borbu... Star

S obzirom da je vikend...bilo je spavanje do 11h... Big smile Embarrassed

Kad sam se ustala, odradila sam 10min na orbitreku, 2,2km...160kalorija Star

 poslije toga "dorucak" 12:30h:   kajgana od 2 jaja + 3 šnite šunke + krastavci

za rucak planiram rižu i piletinu + zelena salata

A sada idem pod tuš i u shopping Big smile

Dakle, posni, integr. riža,tjestenina, jogurt, neke pahuljice (jel može one kukuruzne..obicne??), piletina, tuna, vidjet cu što cu pronaci od povrca...kikiriki u ljusci, bademi... Thumbs Up




Edited by Slavonka23 - 25 Veljaca 2012 at 13:11
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 13:16
 Zobene,imaš ih u skoro svakoj trgovini, "Haferflocken" ,plavo-bjelo pakiranje od 500g.Ujutro ih kombiniram sa 1 žlicom sezama, 1 žlicom mljevenih oraha i 30g groždjica.  

Edited by Igor - 25 Veljaca 2012 at 13:17
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 13:34
baš moram zobene?

pa to je nešto najgore što sam ikada probala xD kao da sam djedovim gicama uzela dorucak xD

kornfleks ne prolazi?

e, da... može mi netko napisati okvirnu gramažu pojedinog obroka...npr. koliko riže (u zrnu, nekuhane), tjestenine, piletine, krumpira...po obroku?




Edited by Slavonka23 - 25 Veljaca 2012 at 13:37
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 14:08
Jedino što nisam naglasila..vjerojatno ceš morat malo više pripazit na UH-e s obzirom na težinu i sve ostalo, odnosno loše navike koje si dugo vukla, vjerojatno se razvila inzulinska rezistentnost pa ce ti veca kolicina UH-a više štetit nego nekome drugome.....tu ceš se morat testirat malo....

corflakes zaboravi Tongue Eventualno na pocetku miješaj zobene s njima, da malo ubiješ okus zobenih (i ajde, nisu tako loše uopce, stavi cimeta  maloSmile) ali morat ceš ih maknut van ako želiš bit ozbiljna Wink

Gramaža? Sve ovisi o kalorijama...teško je sad ovako..ajmo okvirno rec 50-70 g riže/pašte + povrce na 100-150 g mesa....

Navecer izbaci UH-e i zamijeni ih zdravim mastima.....znaci primjer vecere: piletina + povrce + žlica maslinovog....ili posni sir (150-200g) i šaka badema...

Iako bojim se da ce ti sve ovo bit premalo kalorija, najviše iz razloga što si kasno jela ujutro i što se prvo moraš naucit na vecu frekvenciju obroka...




Edited by Gym_girl - 25 Veljaca 2012 at 14:10
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 14:24
U biti, ti se na pocetku ne biš ni trebala toliko opterecivati sitnicama, samo procistit prehranu i pocet se što više kretat kako kaže Igor...a onda ceš s vremenom malo pomalo ic sve dalje u komplikacije :) Neka ti moving bude osnova + što zdravija hrana....
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 14:38
OK... cornflakes out  Cry

Znaci, jedan dobar dan bi izgledao ovako:

7:00 kajgana od 2 jaja sa gljivama i komadom šunke ili sendvic

10:00 tunjevina sa šnitom kruha

tu negdje bi i orbi ubacila

13:30 rucak...ok, tu smo se dogovorili što ide Big smile

orbi

16:30 posni sa nekim orašastim cudom Wink

orbi

19:30 vecera


Edited by Slavonka23 - 25 Veljaca 2012 at 14:39
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 15:31
jao, ima li nekog osim mene tu LOL

bome...ceš ti uspjet ovako sve po ps-u? Big smile Možeš i ovu kajganu još podebljat sa par bjelanjaka ili sa malo posnog i više šunke....a sendvic - kakav sendvic? Hmmm opet je to nekako premalo UH-a za pocetak,,,od onih kolicina prije na ovo.... ajd pobroji te kalorije na kraju dana pa javi, mene glava boli Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 15:55
hocu...hocu... vec sam ja skinila 7kg :) ali na totalno nezdrav nacin Embarrassed

a sendvic..pa ono, piletina, salata, sir...

kaže ovo cudo što racuna... oko 1375 kalorija


Edited by Slavonka23 - 25 Veljaca 2012 at 16:04
Back to Top
Roulette View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Roulette Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 17:20
ja sam daleko od strucnjaka, ali 1375 kalorija jedva pokriva osnovnu kolicinu kalorija potrebnu za rad organizma u stanju mirovanja...odnosno mislim da ti je to ipak premalo kalorija, cilj je uvesti zdravije namirnice, ali ne smanjiti previse broj kalorija, jer ni naglo mrsavljenje nije zdravo, a tebi ce za pocetak sama zdravija prehrana i orbi uciniti veliku razliku ;)

i jos nesto (tu ce me drugi mozda popljuvati ali dobro) nemoj se sasvim pouzdati u te kalkulatore, gledaj deklaracije


Edited by Roulette - 25 Veljaca 2012 at 17:24
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 18:15
danas sam na orbiu odvježbala 25min...potrošila 360kalorija...

i sad ako racunam, npr. ovaj meni...ima 1375...i oduzmem tih 360....to je stvarno malo Thumbs Down
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 20:05
vecera: jogurt i u njega sam umješala kockice šunke koje sam prvo malo bacila na teflon tavu, bez kapi ulja.. uzela bi i posnog, ali neeeemam, bit ce sutra.. uz to rajcica, paprika Party

fino sam se napapala
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2012 at 12:10
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

hocu...hocu... vec sam ja skinila 7kg :) ali na totalno nezdrav nacin Embarrassed

a sendvic..pa ono, piletina, salata, sir...

kaže ovo cudo što racuna... oko 1375 kalorija

Sigurno premalo kalorija,vjerujem da ne bi smjela ici ispod 1800kcal (sadržanih u kvalitetnim namirnicama)sa treningom,ali sacekajmo Gymku da kaže konacnu.Ubaci vježbe sa težinom svoga tijela,sklekovi,cucnjevi,izdržaji sagorjeti ceš više kalorija i ubrzati metabolizam a tek na kraju radi orbitrek.Ponavaljam da imaš dosta viška kg pa pripazi koje su ti granice trenutno.Unos vode više od 2,5l dnevno.Neka ti umjesto vage,krojacki metar bude mjerilo napredka.Pokušaj se ovdje na ovom portalu educirati cim je moguce više.

https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Mrsavljenje.aspx

https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Vaga.aspx

Svakako provjeri odlican blog od Gym_girl kako bi dobila cijelu sliku:

http://gymka.blog.hr



Edited by Igor - 26 Veljaca 2012 at 12:18
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.