New Posts New Posts RSS Feed - jao jao, prehrana i problemi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

jao jao, prehrana i problemi

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
kokoloko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokoloko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: jao jao, prehrana i problemi
    Posted: 20 Sijecanj 2014 at 23:04
Bok,

imam 44 god i 75kg... u zadnjih godinu dana udebljala sam se 10 kg... ne svida mi se to nikako... isla sam provjeravati stitnjacu ali nije to bio problem... problem je sto sam prestala raditi i presla na sjedilacki nacin zivota i jela sam dobro i svega i svacega...

uglavnom htjela bih da mi pomognete ako mozete ikako... citala sam malo ovaj forum vidim da trazite BMR i TDEE i izracunala sam, dakle BMR je 1470 a TDEE 1764kcal...

sto se tice treninga, nikad nisam nista trenirala... a sad bi mozda neke lagane vjezbe doma...

pretpostavljam da bih trebala jesti oko 1500-1600 kcal... bila bih vam zahvalna kad biste mi pomogli u sastavljanju menia... :)

hvala vam :)
Back to Top
kokoloko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokoloko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 07:21
evo jutros sam se mjerila i nemam 75 nego 71.4kg i visoka sam 160cm s opsegom struka 104cm.... s ovim parametrima sam preracunala bmr (1424) i tdee (1709)

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 07:48
Znaci u mirovanju tijelo trosi oko 1400 kcal... sad, posto vidis da je mala razlika izme BMR i TDEE, moras se vise kretat i pocet trenirat kako bi vise kalorija trosila kroz dan.. barem da dodjes TDEE na 2200.. 
U svakom slucaju, moras jesti preko 1400 kcal, jer u suprotnom ces naskodit tijelu i usporit metabolizam. 

Pogledaj malo nase jelovnike, pa sastavi onda sebi jedan od 1500 kcal, a mi cemo komentirati :) 

I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 07:55
najbolji izvori proteina s: pileće bijelo meso, pureće meso, krto crveno meso, cijela jaja (dobar izvor masti), riba, sir, grahorice (isto dobar izvor uh i vlakana), sjemenke (dobar izvor masti), jogurt (odličan izvor proteina i odličan za probavu)

dobri izvori uh su u principu tjestenine od cjeovitih žitarica, same cjelovite žitarice, integralna riža, batat krumpir, sve grahorice

dobri izvori masti, jaja, sjemenke, kokosovo ulje (ne palmino nego baš kokosovo) svinjska maast (nek me popljuju al pečenje je najbolje na njoj), sva hladno prešana ulja (bučino, maslinovo) najbojle ekstra djevičanska i djevičanska,

sve salate su dobro došle ako se kombiniraju sa zdravim uljem ili bilo kojim izvorom proteina jer imau hrpu vlakana i jednostavno su dobre za tebe

što se tiče all round izvora to su orašasti plodovi al pažljivo s dozama jer su kalorični

ako netko ima što za dodat pozivam ga da doda

što se tiče dijete (a ima ih stvarno hrpa: zona, paleo, IF ...) treba se držat one koja odgovara životnom stilu pojedinca (npr ako cijeli dan nešto radiš i nemaš vremena jest preko dana grickaš voće i povrće, sjemenke i piješ sokove (zeleni smoothie npr) pa onda navečer jedeš, 7 obroka, 5 obroka, 3 obroka, totalno svejedno ako je ukupni unos zadovoljio tvoje dnevne potrebe za svim nutrijentima (možda je bitnije pogodit vlakna, vitamine i minerale od proteina ugljikohidrata i masti al svakom njegovo)

pročitaj malo članke na sajtu i guglaj vrste dijeta pa se odluči za onu koja ti najbolje odgovara ali uz to treba imat i određen nivo tjelesne aktivnosti jer bez toga ne ide ništa, ako nisi nikad ništa trenirala možeš doma sa svojom težinom ili upisati teretanu ali tamo radit složene vježbe (treba pazit da se ne povrijediš pa bi trebao bit netko tko te kontrolira i dozira ako se odlučiš na ovu opciju)

nadam se da tu ima dosta i da sam pomogao al moraš sama istražit i najbitnije je krenut i držat se nečega, ostalo dođe samo od sebe, sretno :)
Back to Top
kokoloko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokoloko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 08:18
hvala vam sto ste se javili... probat cu s cikliranjem UH, evo vec sam jutros pojela 2 jaja, 2 fete integralnog kruha, i jabuku i po kalkulatoru to je ispalo 40g UH, 27.7g P i 12.5g M... danas sam si stavila 150g UH pa sutra smanjiti na 100g, prekosutra na 50g a povecati masti, a nakon toga dignuti na 125g uz smanjenje masti i onda na 200g UH i opet na 150g... samo me zanima koliko tako mogu... za sad sam si stavila 2 tjedna pa cu javiti rezultate... radim dvokratno ali mogla bih jesti u 8, pa u 10, pa u 13, pa u 16 i onda oko 19-20 i navecer pred spavanje... tako sam si i rasporedila

i stavila sam ovako:
D- UH + P + M (40+30+15)
1. MEĐ - UH+P (35+10)
R- UH+P+M (40+30+10)
2.MEĐ- P+M (10+10)
V- UH+P+M (30+35+10)
3.MEĐ- P+M (15+10)

sto misite o tome?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 08:54
Dobro je.. sad samo pazit na kalorije :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
kokoloko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokoloko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 09:00
hocu.... neznam sto bih pojela sad za međuobrok... možda integralno pecivo od 60g i 100g posnog sira?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 09:16
Prsa u ovitku?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
kokoloko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokoloko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 09:35
hm... nemam to u frizideru ali bi i mogla sutra to kupiti... ta prsa u ovitku sa pecivom?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 11:16
Originally posted by kokoloko kokoloko wrote:

hvala vam sto ste se javili... probat cu s cikliranjem UH, evo vec sam jutros pojela 2 jaja, 2 fete integralnog kruha, i jabuku i po kalkulatoru to je ispalo 40g UH, 27.7g P i 12.5g M... danas sam si stavila 150g UH pa sutra smanjiti na 100g, prekosutra na 50g a povecati masti, a nakon toga dignuti na 125g uz smanjenje masti i onda na 200g UH i opet na 150g... samo me zanima koliko tako mogu... za sad sam si stavila 2 tjedna pa cu javiti rezultate... radim dvokratno ali mogla bih jesti u 8, pa u 10, pa u 13, pa u 16 i onda oko 19-20 i navecer pred spavanje... tako sam si i rasporedila

i stavila sam ovako:
D- UH + P + M (40+30+15)
1. MEĐ - UH+P (35+10)
R- UH+P+M (40+30+10)
2.MEĐ- P+M (10+10)
V- UH+P+M (30+35+10)
3.MEĐ- P+M (15+10)

sto misite o tome?


Hey koko Smile Može pitanje? Zašto odmah na cikliranje kad se još u osnovama gubiš?


Očito tih 10 kg nije od zraka došlo - falilo je ravnoteže. Da li su krivi izbori hrane bili u pitanju ili prevelike količine pravilne hrane, ili mix toga - nešto nije valjalo i trebalo je krenuti od toga. Od pitanja - kako sam jela prije i što bi se tu moglo promijeniti i uravnotežiti, a da ne bude preveliki korak kada još ni uzroci nisu jasno definirani.

I opet kalkulatori Smile Ok, uzmi to samo kao procjenu i promatraj što će se dešavat. Možda je tako, možda nije. Možda debelo precijeniš svoj dnevni unos. Zato ja volim kretat od trenutnog stanja.

Kažeš u doručku 27.7 g P? Ne bih rekla, ti kalkulatori kupe proteine odasvud Smile 

Ne moraš jesti svaka 3h ako ti to stvara problem - tako ćeš samo odustati prije. No ako ti je tako ok, manji obroci više puta onda jedi tako, kako kaže Markan - nije niti bitno.

Opet ponavljam - ja bih se prvo pozabavila sa osnovama pravilne prehrane ovdje, pitam se da li uopće i znaš koliko koja hrana čega sadrži, odnosno što biš uopće trebala jesti. Cikliranje nema smisla bez toga. Prvo nađi greške koje si radila i kreni njih mijenjat - sigurno ti samo treba jedan razuman deficit, odnosno uravnotežne prehrana da kilaža krene prema dolje, nikakve fancy metode.

I da - move around Wink






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kokoloko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokoloko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 13:43
hej :)

hm da znam da nisu dosli od zraka, rekla bih lose prehrane... bureci, pite, kolaci, kruh...bez dorucka, mozda 2 jela u danu... i tako...

imas li nekakav savjet onda? sto bi mi predlozila?
Back to Top
kokoloko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokoloko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 20:01
koje bi to bile osnove @gym_girl?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 20:36
Znaci da ne ides odmah na cikliranje Uh, nego prvo probas kalorije. Ugljikohidrate se mice kad vise ne mozes normalnom prehranom skidat kile.. jer kasnije kad uvrstia uh, opet ces vratit kile..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
kokoloko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokoloko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 21:16
aha... a onda evo danasnji meni pa recite neki savjet sto nadopuniti izbaciti i to...

D- 100g bjelanjka, 30g žumanjka, 50g integralnog kruha, 1 jabuka (170g)
međuobrok- 55g integralno pecivo, 75g posnog sira
R- 100g pileći file, 35g integralna tjestenina, 40g grašak, 30g krumpira, 20g integralnog kruha, 70g salate s 6g maslinovog ulja
međuobrok- 100g posnog sira, 15g orasa
V- 116g pilećeg filea, 50g grašak, 50g krumpira, 43g integralnog kruha, 70g salate i 10g maslinovog ulja
pred spavanje- jos namjeravam pred spavanje pojesti oko 100g posnog sira sa šakom orasa

jeli to ok? nešto oduzeti nešto dodati?

promijeniti skroz?

slobodno mi recite, jer trebam pomoc... po cijele dane pokusavam povezivati...
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 21:43
meni izgleda dobro, jesi izračunala svoje potrebe i koliko tu imaš, pazi na tu šaku oraha jer je to jako kalorična hrana iako je jako zdrava

ne znam što će ti toliko izvora uh u ručku npr, ako jedeš tjesteninu jedeš tjesteninu, ako jedeš krumpir onda krumpir jednostavnije bi ti tako bilo

kad izračunaš kolikosi čega uzela (pretpostavimo da si pogodila broj kcal) onda gledaš koliki je postotak uh, proteina i masti unutra, ak imaš viška uh a manjka p smanjiš jedno a povećaš drugo 1:1 u gramima, ako imaš viška masti a manjka proteina onda u omjeru 2:1 dodaješ proteine a uzimaš masti, neke su preporuke da 20-30% energije dolazi iz masnoća, 15-25% iz proteina a ostalo su ugljikohidrati što ispadne oko 50%, e sad ima raznih omjera pa moraš otkrit svoj pa se u tom smjeru kreći
Back to Top
lorax_omnia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lorax_omnia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2014 at 21:52
aha u obrocima da bude 1:1 uh i p a proteini i masti 2:1 ili obrnuto?

i sto je onda ovih 20-30% i ti postotci uopce?

jeli to znaci na cijeli dan omjer uh/p/m bude 50/20/30%?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.