New Posts New Posts RSS Feed - mrsanje i vjezbanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

mrsanje i vjezbanje

 Post Reply Post Reply
Author
jagodica bobica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jagodica bobica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: mrsanje i vjezbanje
    Posted: 22 Veljaca 2013 at 10:52
Molim pomoc oko mrsanja. Prehrana mi je odavno regulirana, a pocela sam vjezbati prije 3 tjedna. Znam da to nije neko vrijeme za primjecivanje napretka, ali ja ama bas nista ne primjecujem. Imam osjecaj da bih bila mrsavija da sam samo na dijeti nego i da vjezbam, vaga od pocetka stoji na 60 i ne ide nigdje. Visoka sam 170 i to nije toliko strasna kilaza, ali je veoma ruzno rasporedjena, noge i stomak su najkriticniji. 5x tjedno radim s utezima i cardio 40 min., vozim biciklo brzina 6/8. Zaista ne znam sta da mislim, ne zelim izgubiti motivaciju pa ako mi mozete dati svoje misljenje bila bih veoma zahvalna. Kad bih uopce trebala primijetiti promjene?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 11:08
Pozdrav,

Trebala bi najprije napisati kako ti izgleda prehrana i trening. Jer unatoc misljenju da je sve sredjeno uvijek bar jedno od toga nije dobro.....cesto i obje stvari, tako da bi trebala napisati malo detaljnije prehranu i trening
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 11:10
Pa vjerojatno bi bila mrsavija (citaj manji opseg) jer bi pala misicna masa, a ovako je odrzavas :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 12:32
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Pozdrav,

Trebala bi najprije napisati kako ti izgleda prehrana i trening. Jer unatoc misljenju da je sve sredjeno uvijek bar jedno od toga nije dobro.....cesto i obje stvari, tako da bi trebala napisati malo detaljnije prehranu i trening


+1

I mislim da je 5 puta tjedno sa utezima previše.
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
jagodica bobica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jagodica bobica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 18:14
Prehrana:
D: zitarice (sa dijabaeticarskog odjela od 1kg) 45g i 1dcl mlijeka
ili omlet od 2 jaja s malo sira i par kockica dimljene purece sunke i kruh 23g (kruh je fitness-177kcal na 100g)
nakon 2h idem u teretanu i kad se vratim
U: par komada voca (najcesce narance ili 1 banana) ili 3 rizina kolaca sa mladim/svjezim sirom i nakon 1h pravim rucak
R: piletina 100g sa povrcem 200g, ako je integralna riza ili tjestenina ide 80g, ako je kuhani krompir ide 180-200g, lignje 200g ili cijela riba (pecena u foliji)...koristim samo maslinovo ulje, oko 6g, salata zelena sa acetom balsamicom i komad kruha 23g ako je prilog povrce
V: uglavnom svjezi/mladi sir 150-200g sa pola dcl obicnog jogurta zacinjeno sa Kontanyi zacinima i snita kruha 23g
U: pred spavanje 30g badema

Treninzi: radim odredjene dijelove tijela po treningu, uvijek ide prvo zagrijavanje na biciklu ili traci od 10-15 min
Noge: par serija trbusnjaka i hiper ekstenzija, cucanj, prednji cucanj, iskoraci, klupica, cucanj na hack spravi, rad na spravama za prednu i zadnju lozu, zatim za unutarnji dio bedara i vanjski, radim i listove (ne radim sve ove vjezbe svaki trening nego kombiniram)
Prsa, ramena i bicepsi: bench press, kosi bench press, razvlacenje s bucicama, pullover sa bucicama, stojeci potisak s bucicama, Arnoldov potisak bucicama, pregib s bucicama, naizmjenicni pregib s bucicama, pregib sa sipkom, hammer
Ledja i tricepsi: lat masina, lat masina iza ledja, veslanje sa kablovima, veslanje na sipkom, veslanje sa bucicom uski bench, spustanje sipke na celo, lat masina za tricepse sa sipkom i sa uzetom
Nakon toga ide 40 min cardio na biciklu na brzini 6/8. Cardio ne radim jedino kad radim noge. Pokusavam i na traku ici ali nisam je jos uvijek uspjela svladati, tj. prihvatiti kao dio vjezbe, jednostavno mi se gadi gledanje u jednu tocku u zidu, izgubim volju veoma brzo Angry Nadam se da cu moci napolju trcati kad otopli malo jer svi kazu kako je trcanje 100x ucinkovitije od voznje bicikla. Ermm
Nadam se da sam dobro opisala, i dalje ucim nazive vjezbi.


Edited by jagodica bobica - 22 Veljaca 2013 at 18:21
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 21:55
Prehrana, ok uglavnom iako ima rupa ovdje gdje nudis alternative  (ovaj ili onaj obrok) jer nutritivno ti se jedan od drugog obroka potpuno razlikuju. Tipa jedan je cisto ugljikohidratni , bez ikakvih P (sto nije OK poslje treninga), a drugi je kombinacija UH i P. tako da , ak radis varijacije jelovnika gledaj da svaki obrok bude nutritivno jednak, odnosno da sadrzi iste makronutrijente.
No da ne picajzlimo i da ne racunam sada okvirno jelovnik prolazi.......

Trening ne bas......
S kolikom opterecenjem radis vjezbe, koliko serija, ponavljanja.......napisi konkretno jedna trening, izbor vjezbi taj dan, broj odradjenih serija, ponavljanja , koliki je odmor izmedju serija i koje opterecenje koristis, ako radic recimo 12 ponavljanja, dal je to zaista opterecenje koje ne mozes dici recimo vise od 13-14x i da zelis?
Ovo su pitanja koja daju odgovor o nacinu treniranja jer popis vjezbi ne znaci previse bez ovih parametara.
Inace sam izbor split treninga kao izbora za tvoj cilj nije najsretnije rjesenje, tim vise kaj imam osjecaj da i sam nacin izvodjenja istog nije dobar.......no ozda se varam pa sam zato pitao detaljnije da ga opises
Back to Top
jagodica bobica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jagodica bobica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 22:22
Radim s trenerom u teretani, momak pazi kako izvodim vjezbe, opominje i tjera me da dizem vece tezine, ali ipak me interesuje i vase misljenje ovdje jer ima vas dosta strucnih. Danas su bile noge i ovako je izgledalo. 15 min na biciklu, zatim 4 serije hiper ekstenzije sa tezinom od 5kg i 4 serije trbusnjaka od 20 ponavljanja. Odmah sam radila cucanj sa sipkom od 20kg, 6 serija od 10 ponavljanja, zadnje 3 sa +5kg od 7 ponavljanja. Poslije toga sam radila mrtvo, 2 vrste (jedna s ispravljenim nogama, druga sa savijenim-ne znam kako se tocno zove) po 3 serije od 10 ponavljanja. Pocela sa sipkom +10kg, a ostale 2 serije bile sipka +20kg. Poslije toga je isla klupica, 4 serije od 10 ponavljanja sa bucicama od pola kg i zatim iskorak sa bucicama od 1kg, 4 serije od 10 ponavljanja. Potom na masinima za unutarnja i vanjska bedra i zavrsila sa vjezbom za guzu (opis: naslonjenja na nesto stabilno, prava ledja i podizanje ispravljene noge unazad koliko mogu, 4 serije po 20 ponavljanja.


Edited by jagodica bobica - 22 Veljaca 2013 at 22:24
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 23:12
Koliko dugo vec treniras s trenerom i na taj nacin ikoliko dugo vec nema rezultata?
Dal su te tezine zaista tebi zahtjevne ili bi bez problema samo sa  šipkom umjesto 10 ponavljanja mogla odraditi i 20? Koliko odmaras izmedju serija i vjezbi?
Back to Top
jagodica bobica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jagodica bobica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 13:13
Sad ce mjesec dana od kako sam u teretani. Ja primjecujem da imam vise snage, i da su mi noge malo cvrsce, ali vaga je i dalje na istom mjestu i nemam nekih promjena na tijelu. Slikala sam se prije nego sto sam krenula i slikati cu se opet za koji dan kad bude tocno mjesec dana da vidim primijeti li se sta. Sto se tice kilaza, gledam da mi pruzaju otpor, cucanj radim sa sipkom +20kg, bucice sad korstim od 4kg i tako. Izmedju serija odmaram po jedno 40sek jer sam citala da je to za mrsanje, a izmedju vjezbi par min.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 21:48
Mjesec dana nije neki period da ocekujes cuda, osim kg postoje i druge mjere koje bi mozda dale precizniju sliku dal se nesto dogadja, a to je postotak masnog tkiva i opsezi tijela,, tako da je to trebalo provjeriti u startu i sada ako ste mjerili ista od tog dvoje?.
Ako radis s trenerom onda imaj strpljenja i ne ocekuj cuda u mjeses dana, no trening koji si gore napisala meni osobno je besmislen, previse toga natrpano, nepotrebnog i split nacin treniranja koliko sam shvatio da radis  (dakle da treninge djelis po misicnim skupinama) mi se ne svidja kao izbor metode treninga za ono što ti želiš


Edited by The Phoenix - 24 Veljaca 2013 at 21:49
Back to Top
jagodica bobica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jagodica bobica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 00:30
Nisam se mjerila nazalost, ali cu to uciniti pa ubuduce tako pratiti napredak. Split trening radim, ali otvorena sam za sve savjete. Sta bi mi ti preporucio, bolje onda da radim kruzni trening?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2013 at 10:40
Da, definitivno bolje full body treninge, kao baza naravno osnovne vjezbe.....bez sjedenja po spravama uopce
Back to Top
jagodica bobica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jagodica bobica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2013 at 12:05
Mozes li mi, molim te, objasniti kako se sastavlja jedan takav trening posto to ne znam? Das mi primjer jednog treninga i koliko se cesto oni moraju mijenjati?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2013 at 12:12
Back to Top
jagodica bobica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jagodica bobica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2013 at 14:46
Ok, hvala.
Back to Top
jagodica bobica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jagodica bobica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 23:21
Bok ljudi, nije me bilo neko vrijeme ovdje, ali sam redovna u teretani. Big smile Nepuna 2mj. vjezbanja, a rezultati su 2kg dolje, izgubljenih 6cm u struku, 3cm u nogama i 1cm u rukama. Ostala sam i dalje na split treningu, poceti cu malo kasnije sa full body, dok jos steknem snage i forme. Povecala sam tezine solidno i cardio-trcanje od 5-5.5km za 40 min. (prije mi je trebalo toliko za 4km). Jedno pitanje, za veceru jedem po 150-200g svjezeg sira, nekad domaci, a nekad kupovni i izrezem 1 krastavac i napravim salatu. Zanima me da li je to puno za veceru jer sam gledala malo one dnevne jelovnike i neke curke jedu ono upola toliko, kad vidim da je neko vecerao samo casu jogurta ili mlijeka odmah mi pocne stomak krciti. Confused
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.