New Posts New Posts RSS Feed - Definirati se, a ostati na istoj kilazi?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Definirati se, a ostati na istoj kilazi?

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2012 at 23:45
Originally posted by Jekyll doesn't Hyde Jekyll doesn't Hyde wrote:

I to isto što veliš...

Dark jednostavno se pomiri da ako želiš pravu definiciju budeš bio 5-7 kg ispod svoje visine. 

Ja sam ljetos bio na 80kg na 185cm...


S ovim se nebi slozio, osobno bez problema sam definiran sa kojih 7 kg iznad visine, sa 5+ iznimno definiran. Pogledaj isto primjer extreme-a, mislim da ima 3-4 kg +.
Naravno nije kod svakog isto , genetika itd, no bez beda mislim da je lako svima bit definiran na "nuli" (za muške).
Cim padnem ispod 5+ postajem extremno mrsav za moj pojam te uz najvecu mogucu definiciju koja moze postojati teoretski nebi nikad nosio toliko kg, al dobro tu je sad moj mozda "izopacen" osobni dojam LOL
Back to Top
Jekyll doesn't Hyde View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 14 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jekyll doesn't Hyde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 00:11
Phoe, ocito je stvar genetike, ja bi volio da mogu, no jednostavno moram biti doslovno 5 kg ispod svoje visine da bi bio izrezan... 

Sad cu pokušati sa 1700kalorija dnevno i lakšim kardiom u nadi da cu sacuvati više mišicne mase i pustiti metabolizmu da odradi topljenje masti, a ne toliko kardiju kao do sada.
Timeless like a broken watch
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 00:28
A sigurno ima i do genetike bez daljnjega. No sigurno igra i ulogu kolicina misicne mase i kak si spomenuo koliko netko popuši iste tokom tog perioda.
A s kolko kcal si prije išao?
Kaj se mojih treninga tice ja ne radim kardio prakticki uopce, ne u klasicnom smislu.Sve ide kroz utege u ruci.
Back to Top
Jekyll doesn't Hyde View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 14 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jekyll doesn't Hyde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 00:36
Prvo sam radio na 2200kalorija, ali sam radio sat vremena orbitreka, pa hodanje, a popodne bi imao sat dva tenisa. Što je sigurno i previše kardia.

Na koji nacin ti je konceptiran trening, puno serija+puno ponavljanja, maleni vremenski razmaci medju serijama?

Trenutno imam 92kg, okay sam napakiran, možda ovaj put sacuvam nešto više mišicne mase. Danas sam si narucio aminokiseline, kreatin što nisam koristio proljetos/ljetos.
Timeless like a broken watch
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 00:55
Originally posted by Jekyll doesn't Hyde Jekyll doesn't Hyde wrote:

Prvo sam radio na 2200kalorija, ali sam radio sat vremena orbitreka, pa hodanje, a popodne bi imao sat dva tenisa. Što je sigurno i previše kardia.

Na koji nacin ti je konceptiran trening, puno serija+puno ponavljanja, maleni vremenski razmaci medju serijama?

Trenutno imam 92kg, okay sam napakiran, možda ovaj put sacuvam nešto više mišicne mase. Danas sam si narucio aminokiseline, kreatin što nisam koristio proljetos/ljetos.


Pretpostavljam da je i uz navedini kardio dio bio i normalno weight trening jel?

Moj trening je otprilike tak koncipiran, nema puno serija po vjezbi,zapravo ovisno koliko vjezbi radim, niti s ponavljanjima ne idem prek 10-12 , nekad sam i na 8, jedino su rest periodi vrlo kratki.

U teretani to zna izgledati ovako: (gledam da si slozim mali "kruzni" da ne moram cekat bucicu, squat rack ili slicno, te da ne moram hodat od-do.Sve pripremin u svoj kut :))

Squat  x8-10
Military x 8-10
BO ili 1 arm row x 8-10

Izmedju vjezbi nista ili 10 ak sec pauze , nakon kruga 1 min ili manje. Krugova ovisno o tome kaj dalje , arecimo3-4

Onda si u drugi kut slozim neznam.......

Chinups
Bench p
inverted row

Pa KB swing
pushups
hanging leg raises......

Doma sam npr danas radio, to radim s DB , nemam tezinu ko u gym-u pa bude nesto vise repsa :

DB squat to press x 12
Spiderman lunges x 40
KB swings x 25
BO row x 10
--------------------------- x 4 kruga ( 1 min nakon kruga , izmedju vjezbi uglavnom nist ili 10-ak sec)

Reverse lunge + shrugs x 16
hand walkouts x 12
lateral raises x 15
Pushups x 15
 -------------------------- x 3-4

Sklopke x 15
Jumping lunges x 20
biceps curl x 16
Plank x 1 min.

------------------------x 2-3

i ispadne 35-40 minuta
Odradim i jedan klasicni heavy trening u tjednu  ili ponekad 2 ako mi se neda bas ovo sranje patit :)






Edited by The Phoenix - 31 Prosinac 2012 at 00:57
Back to Top
Jekyll doesn't Hyde View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 14 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jekyll doesn't Hyde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 01:00
Naravno, prvo pocnem trening sa utezima nakon kojeg odradim kardio. 

Ovo izgleda jako zanimljivo, ali bome i veoma intenzivno...

Mogao bi probati od srijede do subote probno napraviti tvoje kružne, cisto da vidim kako cu reagirati.

Hvala ti na trening planu! Thumbs Up
Timeless like a broken watch
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 01:09
Nema na cemu :)Probaj, komotno mozes doma sa 2 DB kad ti se neda u teretanu odradit sve, jedino ja ipak volim u gymu se malo vise opteretit. Onda smanjim mozda broj serija i ponavljanja, al velim ovisno o tome koje vjezbe odaberem u kombinaciji. Jer u teretani mogu u tom ritmu radit unutar kruga squat sa 70-80 kg x 8-10, ali doma s nist manje ne ubijem ak radim sa 2x12,5 kg DB squat to press ili Bulgariansplit sq sa jos dalje vjezbama u kombin, obicno neke BW sa vecim brojem repsa. S tim da imam fat gripze na DB doma uvijek da mi bude teze malo.
Probaj pa javi kak ide ak bus radio, kreni konzervativnije sa tezinama i ak treba produzi odmor na 90 sec izmedju serija i 15-20 izmedju pojedine vjezbe ak zatreba, pa lako pojacas kak se tijelo navikne
Back to Top
darkdust17 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote darkdust17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 01:43
dino hvala ti na savjetima poslat cu ti slike ujutro tokom dana.. pa da vidis o cemu se radi , zao mi je da se nisam slikao kad sam poceo -.-
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 09:29
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Nema na cemu :)Probaj, komotno mozes doma sa 2 DB kad ti se neda u teretanu odradit sve, jedino ja ipak volim u gymu se malo vise opteretit. Onda smanjim mozda broj serija i ponavljanja, al velim ovisno o tome koje vjezbe odaberem u kombinaciji. Jer u teretani mogu u tom ritmu radit unutar kruga squat sa 70-80 kg x 8-10, ali doma s nist manje ne ubijem ak radim sa 2x12,5 kg DB squat to press ili Bulgariansplit sq sa jos dalje vjezbama u kombin, obicno neke BW sa vecim brojem repsa. S tim da imam fat gripze na DB doma uvijek da mi bude teze malo.
Probaj pa javi kak ide ak bus radio, kreni konzervativnije sa tezinama i ak treba produzi odmor na 90 sec izmedju serija i 15-20 izmedju pojedine vjezbe ak zatreba, pa lako pojacas kak se tijelo navikne

I da, za pocetak slobodno ubaci unutar serije neku manje kompleksnu vjezbu koja ce ti doci kao lagani predah, jer je tesko odradit squat, military i bo row npr.........pa razbi to s jednom "laksom" , ubacis npr lying hip raises, glute ham raise, abse neke, neke di se kolko tolko ispuses malo bez pravog odmora, a skupis dovoljno zraka za iducu tezu. I ne moraju bit 3 vjezbe u "superseriji" , moze kolko zelis, 3-5 (ukoliko su lakse onda stavim vise) mi je optimalno kaj si pripremim  (donesem BB, DB , KB il kaj god i sve ostavim kraj sebe) da odradim bez smetnji, prevelikih pauzi, osim one koja mi treba da spustim jedno, udahnem-uzmem drugo.
Back to Top
Jekyll doesn't Hyde View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 14 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jekyll doesn't Hyde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 11:54
Odlicno, Phoe, pa eto sad kad si tako složio,  budem ubacio plankove od 40 sekundi izmedju... 

Ne mogu raditi doma, nije mi dovoljno motivirajuce, jedino mogu odraditi kardio pošto imam stacionirani bicikl pa si stavim glazbu i udarim svoju rutu.

Hvala ti još jednom na korisnim savjetima!Thumbs Up
Timeless like a broken watch
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 12:02
Ma nema na cemu. Taj bicikl ti onda bude super kad ti se nebu dalo u gym ,ak bus preumoran za onakav trening pa odradis neko pedaliranje doma, a i u svakom trenu mozes ako zatreba odraditi extra cardio :)
Meni je doma isto teze trenirat, al dobro, naviknem se, u krajnjem slucaju dupla kava ili 100-200 mg kofeina mi daju volju :)
Back to Top
Jekyll doesn't Hyde View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 14 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jekyll doesn't Hyde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2012 at 15:34
Nadam se da ce manjak kardia ipak omoguciti da više sacuvam mišica, tako da cu ostaviti samo hodanje sat vremena ili orbitrek 40 minuta dnevno, osim nedjelje kad cu odmarati.

Uzeo sam si i kofein booster pošto ne volim kavu za dobro jutro da me malo podigne...Jedino još moram u srijedu skociti po omega3 i spreman sam...

Ove kružne treninge radiš svaki dan, pošto sam ih izbrojao 6, dakle i subotom?! :D
Timeless like a broken watch
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Sijecanj 2013 at 13:23
Meni uz ovo nije potreban nikakv extra kardio, tak da nema potrebe da svaki dan jos hodas 1h.
Eventualno nakon sto zavrsis trening mozes odhodati 20ak minuta kao neki recovery + jos malo masti pokuris.
Treniram u principu 4x tjedno u teretani , 3 ovakva gore navedena treninga i odradim 1 full body heavy, sa normalnim rest periodima.Tu si izaberem par osnovnih  liftova i odradim 20-25 repsa ukupno, broj serija ovisi koliko heavy odlucim ici, pa onda rotiram te vjezbe , ak sam jedan tjedan radio squat 5x5 onda drugi odradim DL i obratno. Znaci kombiniram od SQ, DL (stiff) , CHINUPS, BP, Bugare, iskorake, T bar ili Bent over row, lateral, military pa si slozim nekaj od toga. Ne radim sve iskljucivo 5x5 , al ne prelazim 6-7RM , ovisno o vjezbi, volji :)
Doma odradim samo 1x tjedno HIIT na biciklu jer ga isto imam doma. Dakle 2 dana ne radim bas nist :)
Back to Top
Jekyll doesn't Hyde View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 14 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jekyll doesn't Hyde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2013 at 09:17
Aah soo, sad mi je jasno, sorry, malo mi se zbrikalo! 

Taman završavam sa doruckom, obavim pripreme i spreman za trening!Big smile
Timeless like a broken watch
Back to Top
Mamic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mamic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2013 at 20:14
Pozdrav svima!Imam18 godina i u 9 mjesec sam krenuo u teretanu.Do ljeta sam se aktvno i natjecateljski bavio boxom i kickboxom.Medjutim iz mnogo razloga od ozljeda do škole pa negodovanja roditelja nakon uspjesne "karijere" odlucio sam prestati i kreniti u teretanu.Nakon radnog i iscrpljujuceg ljeta pao sam na 70kg!1.9 sam krenuo u teretanu i radio po programu za masu(sastavio mi ga je prijatelj ujedno i trener u teretani).!1.12 sam imao 92.5 kg i tu je rast stao,medjutim dobio sam malo sala po trbuhu i u nogama,tocnije prepone i stražnjica.To nije ništa strašno ali me jako živcira i želim se toga što prije riješiti.Sve što sam promijenio u radu u teretani jest da sam ostavio iste vježbe ali sam ponavljanja podignuo na 12 te povecao intenzitet izvodjenja i smanjio odmor,naravno uz što više aktivnosti tipa trcanje,nogomet...Obroke sam skoro prepolovio te jedem sto manje ugljikohidrata a sto vise proteina.Zanima me koliko dobro radim,tj. jeli radim nešto pogrešno? Što bih trebao promijeniti? Kakva su vaša iskustva s dodatcima prehrani za topljenje masti i isplati li se to uopce jer nikad nisam uzimao nikakve dodatke?

(program :zagrijavanje(trcanje),istezanje,trbušni,ledjnjaci,cucanj,bench,zgibovi,military press,biceps(šipka),triceps(propadanje),istezanje)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.