New Posts New Posts RSS Feed - I ja sam nova :)-savjet molim
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

I ja sam nova :)-savjet molim

 Post Reply Post Reply
Author
bega View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: I ja sam nova :)-savjet molim
    Posted: 01 Srpanj 2012 at 22:11
Pozdrav svima.

Eto i mene sa svojim problemom . Imam 38 g. i neznam kaj dalje.
Dakle, u godini i pol sam skinula 30 kg.i sad sam stala, nejde dalje ni gram , a trebala bi skinuti još barem 10 kg. To je strašno frustirajuce i stalno razmišljam šta radim krivo.
Tih godinu i pol sam recimo naucila pravilno se hraniti i vježbala sam cijelo vrijeme, 3 X tjedno fitnes .
Prošlo ljeto sam provela 3 mjeseca u  teretani svakodnevno vježbajuci na spravama, nisam izgubila ni gram , ali sam dobila mišice(nije se vidjelo , ali sam osjetila:)
Na jesen sam nastavila sa aerobikom 3 puta tjedno, bez teretane .
Prije dva tjedna , uspjela sam pretrcati 4 km u pola sata (nakon muke od pola godine pokušavnja trcanja) i sad trcim barem 3 puta tjedno, ali kile nikud.
Fitnesa nema preko ljeta, a ja razmišljam kuda da krenem dalje.

Moje pitanje je :
Dali da odem u teretanu ( mada se tamo nitko nece baviti sa mojim mišicima i kako izvodim vježbe, nisu ni prošli put, a ekipa je ista, sama sam gledala kaj drugi rade , pa sam nenako izodila vježe), da odem na aerobik, da trcim samo, da platim privatnom treneru? kaj da radim da se kile opet pokrenu? Vidim iz drugih postova da nije dovoljno samo trcat, da treba vježbat i mišice. Angry

Evo samo ukratko moj dnevni jelovnik (mada se i tu popikavam, tipa kaj pojest poslije trcanja, kad jest voce, koliko kruha dnevno, jel da brojim kalorije ili šnite...   Trudim se biti na 1500kcal dnevno (radim sjedeci posao)
7h.  30gr.zobi, suhog voca i 1,5dcl 0,5 jogurta
8h.   posao - kava
11h. gablec: neki sendvic od 2 jaja i povrca ili 200 gr.sir i jaja ili pileca šnicla i salata
15h.jabuka ili suhe šljive (tu vec padam u nesvjest od gladi)
17h. doma - piletina , ili lagano varivo i šnita kruha, tjestenina , krumpir sa umakom (to bude velika porcija jer sam gladna ko vuk)
i to je to, trudim se ne jesti navecer  ili pojedem sir sa smrzutim vocem i natrenom (uvijek mi nedostaje slatkog)

Vidim da gym_girl, zika ...djele pametne savjete Clap , a ja imam volje i želje pa eto....cekam kritike i uputu.
Pozdrav.

Embarrassed
Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2012 at 23:16
pozdrav

dobro dosla

ja cu ti napisati moje misljenje, pa nek se mudriji i iskuniji nadovezu :)

ovako, ovo sto si napisala o prehrani je dosta sturo i tesko je tu isla procjenit
ajd vodi dnevnik sto si jela kroz tjedan dana pa nam to napisi
u svakom slucaju - ovo voce, bilo jabuka ili suhe sljive, deinitivno ne ulazi u meduobrok 
takoder nema smisla da izbjegavas obroke navecer, stovise nakon treninga pozeljno je pojest kvalitetan obrok koji ce tvom tijelu dat sto mu je potrebno
ovakvim nacinom prehrane si tijelo naviknula na odredeni kalorijski unos i zato stojis

aktiviraj si metabolizam
nemoj bojkotirat obroke nakon 17
samo neka to budu kvalitetni obroci
pisi sto jedes i koliko jedes
broj kalorije, ali nemoj zanemarit postotak proteina masnoca i secera u hrani koju unosis
ako ti je limit 1500
neka to jedan dan bude zaista 1500, jedan 1700, pa onda 1300 i tako vrti da ti se organizam ne navikne


sad ono sto mi je privuklo paznju u postu je slijedece, dio u kojem kazes da ti se nitko nije brinuo o misicima dok si isla u teretanu, moguce da sam to krivo shvatila
ali nitko se nikad nece brinuti o tvojim misicima ako ti sama to ne napravis
nikad ni ne znas tko je tamo zaposlen i koliko zapravo zna o onome sto rade
mozes ih pitat da ti naprave neki program vjezbi, stovise mozes ih pitati i da ti pokazu kako da vjezbe izvodis
ali u vecini slucajeva ce ti se dogoditi da ces dobit neki generalizirani program, koji ti moze i nemora odgovarati 
naravno svaka cast iznimkama, ako postoje, a vjerujem da ih ima

preuzmi svoje tijelo u svoje ruke
zivimo u 21 stoljecu, internet je pun korisnih savjeta 
imas odlicne stranice na kojima mozes naci upute za vjezbe
ovaj sajt je pun ljudi koji su spremni pomoci, ali bez tvog sudjelovanja nista od toga

pocni vjezbat i misice i kardio, pogledaj malo na ovom sajtu pod vjezbe, imas primjere za svaku vjezbu, takoder mozes bacit oko ja bodyrock.tv ili fit2fat2fit
a mogu ti i ja proslijediti razne primjere koje sam i sama dobila tu na sajtu
u svakom slucaju nemoj biti ko mali mujo, informiraj se, nauci sto kada kako i najvaznije zbog cega

sretno :)




Edited by vedi08 - 01 Srpanj 2012 at 23:19
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2012 at 06:14
Dobrodošla bega! Star

Kao prvo, poslušaj vedi, ona ti može biti uzor - ne toliko sa svojih 13 izgubljenih kg-a u par mjeseci jer si i ti napravila veeliki posao sa svojih 30 kg Clap) nego sa svojom motivacijom do neba Wink "Preuzmi svoje tijelo u svoje ruke" - nema boljeg savjeta. Jer svi nešto cekaju...cekaju da te kile nekim cudom same odu, cekaju da im netko kaže kako, da im slaže obroke, da ih motivira za trening....noup, moramo se sami naucit brinut za sebe. Bar danas, u ovo doba informacija na svakom koraku to nije tako teško.

Kako vedi kaže, ako si stalno jela isto i trenirala isto, tijelo se vec naviklo na odredjeni kalorijski unos i vrstu treninga i sada traži izazov. Pocetne kile se najlakše gube, pogotovo kada osoba prelazi sa totalno krive prehrane i sjedilackog nacina života na clean food i svakodnevne treninge, to je tijelu šok. Ali jako se brzo adaptira na novo stanje pa pocne stagnirat. Zadnje kilice najteže idu dolje i sad ce trebat malo više manevara Smile

Reci mi, prehrana je ovakva uglavnom svaki dan? Može puno, puno bolje. Vec vidim da bi par intervencija tu napravilu razliku - prva je povecanje unosa proteina. Raspodijeli ih po svim obrocima, glavnim i medjuobrocima. Isto tako - povrce. Puno zelenog, lisnatog povrca (brokula je zakon Big smile), kao prilog za rucak i veceru, a možeš i u drugim obrocima - što više, to bolje. Voce (najbolje bobicasto, jagode, breskvice..moj favorit - borovnice.) i žitarice umjereno, najviše oko aktivnosti i ujutro. Zdrave masti (maslinovo ulje, riblje ulje, laneno ulje, sjemenke, orašasti plodovi...) uz proteine, najbolje za kasni medjuobrok i veceru (ukoliko trening nije u to doba). Vode na litre, probaj i zeleni caj ako vec nisi.

Uglavnom, usrecit cu te - ima puno prostora za napredak u prehrani - to je dobro Smile Svaka mala promjena bi mogla malo pokrenuti metabolizam, pogotovo dodavanje više proteina i povrca. Da se puno toga napraviti samo ako ti imaš dovoljno volje i motivacije za to Wink Promjene su najteže i svima je tlaka paziti na svaku sitnicu, spremati obroke unaprijed, planirati iz dana u dan..ljudima se cini da stalno na hranu misle. A uostalom, što i nebi? Osobno smatram da je hrana bolja od bilo kakvog lijeka i ako pazimo na to što jedemo, manje ce nam tih cuda trebat. Zašto ne shvatit hranu kao ulog u svoje zdravlje? A usput dobijemo i nagradu u obliku lijepo izgradjenog tijela Smile Ne znam što je tu tako teško....uostalom, kada se udje u djir sve postane jednostavno, najnormalnija stvar na svijetu. Evo, ja se dižem u 5,30 da bi spremila hranu za posao i da bi jela prije. Gubim tih sat vremena sna radi hrane, spremanja i dorucka...je li mi tlaka? Nekad - ali osjecam se super radi toga.

Ajde, sad malo prošeci po forumu i na temelju naših savjeta pokušaj složit par jelovnika pa nam se javi da vidimo koliko smo ti potrebni Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Siberianaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Svibanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siberianaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2012 at 07:59
Dobrodošla Bega!!!
 
I BRAVClap za 30 kg! To nije lako skinuti.
 
I ja sam nova tako da nemam savjeta samo citam što su tebi napisali, možda uspijem iskoristiti.
Samo tako dalje!
Back to Top
bega View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2012 at 10:38
Hvala na odgovorima.

Ja sam se toliko nacitala ovih stranica da sam se tek sad pogubila oko svega. Shocked

ajde probat cu napisati jelovnik, a vi me ispravite:
7h : 30gr.zobi, groždjica i suhog voca + jogurt
11h. pileca šnicla cca 250 gr. + zelena salata + šnita kruha
          ili 250 gr. posnog + salata+kruh
15h. posni i što????
17h. rucak u okviru cca 200gr.mesa i 150 gr.ugljikohidrata (tjestenina, krumpir ,riža)+povrce
20h. posni i sjemenke

vježbanje je uvijek navecer poslije 21h jer prije nestignem.

Možda bi bilo bolje da se ranije ustajem pa da odem trcat ujutro?
Ajde plz, konkretno što mi je ciniti.
Pogledat cu na netu za vježbe snage koje mogu doma radit.

Embarrassed




Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2012 at 14:59
dorucak ok, doduse pitanje je koliko je tog suhoh voca kolicinski, jer iznenadila bi se koliko ti mali smradovi nose kalorijski :)

kruh za rucak, toplo preporucam integralni ili razeni

meduobrok u 15, moze bit sam posni, ili posni i pomidor, sta ja znam sto volis od povrca
sezona je
imas svega zivog za nabavit trenutno
napravi neku povrtnu salatu, tipa paprika, pomidor, krastavac i dodaj u to posni, malo soli i viola obrok i pol :)

zadnji obrok, isto kao i sa doruckom, koliko sjemenki i koje sjemenke 

ako ti se da ustat ranije zbog trcanja, slobodno
sto vise kretanja to bolje

sad jos samo moras odlucit ako ces ici u teretanu ili ces radit treninge doma
da ti znam linkove poslat
u svakom slucaju skini si neke od poznatih programa kao sto su insanity ili p90x i odgledaj ih
ako ih nemozes ili ne zelis radit
u svakom slucaju ces nauciti dobre vjezbe i kako ih izvoditi
pa si sama slozi nesto

npr jedan dan radi samo kardio, pa zatim vjezbe za cijelo tijelo, pa onda recimo kardio i gornji dio tijela, pa kardio i donji dio tijela
i tako redom jel
ofkors nemoj  zaboraviti trbusnjake i lednjake :)
Back to Top
bega View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2012 at 15:12
baš sam citala tvoje postove i krenula pisat na papir savjete koje su tebi dali što se tice jelovnika. :)
ok, suho voce u dorucku, ima ga jako malo, ali mogu i bez njega, nije mi problem samu zob jesti.
Kruh je doma pecen od mješanog brašna iz mlina tako da je stvarno ok. medjuobrok ok, uzimam posni i povrce.
Vecera? kaj isto zob ko i za dorucak??  pod sjemenkama mislim na bademe, lješnjake..neznam ..ispravi me
i da, necu sad ici u teretanu pa pošalji koji link Clap

Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2012 at 15:38
nenen, ne zadnji obrok kao i dorucak, nego isto pitanje, koliko je tih sjemenki ili cega vec?
vazi, to ti je najbolje, pa si na miru 

ja sam isto imala pitanja kao i ti, samo sto si ti vec skinula dobar dio viska, ja sam odradila jednu trecinu
ali zaista su mi ljudi tu puno pomogli
a ja sam ti jedna od onih sto mogu nesto procitat sto puta, ali skuze tek kad im netko isprica
tako da :D

bez beda
evo ti link za vjezbe

pogledaj malo tu, pa si prilagodi, napravi koliko mozes i sto mozes
nadi zamjene

a ako ces daj mi mail pa ti proslijedim dobivene materijale :)


Edited by vedi08 - 02 Srpanj 2012 at 15:41
Back to Top
bega View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2012 at 15:44
ok, poslat cu ti mail.
još mi pomogni oko vecere.
znaci trcanje , vježbanje oko 21 h. , da jedem prije ili poslije i što?
a sjemenke obicno u kolicini šake -to bi mogla uz veceru zar ne?
i hvala ti na savjetima..ja ko malo dijete, to radi sad, to radi kasnije i meni ok LOL
Back to Top
BuciBoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Rujan 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BuciBoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2012 at 16:31
Bega, za veceru jedeš proteine i masti (ukoliko nemaš trening navecer) - znaci posni, piletina/puretina, tuna, jaja s maslinovim/lanenim/orašastim plodovima ;)

EDIT: sad skontah da si napisala da imaš trening u 21h - o kakvom je treningu rijec?


Edited by BuciBoo - 02 Srpanj 2012 at 16:33
You are defined by the limitation you place on yourself!
Back to Top
bega View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2012 at 17:22
ili trcanje 3 x tjedno ili vježba snage doma 3 x tjedno (od danas) , u svakom slucaju uvijek dajem sve od sebe dok vježbam.

i koliko taj obrok mora biti vremenski prije spavanja ? jer se koji puta poslije trcanja odmah istuširam i zaspim u roku keks Embarrassed



Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2012 at 21:23
u tom slucaju ti je najbolje nabavit neke proteine
pa onda odmah nakon treninga popit jedan shake i na spavanac

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.