New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav

 Post Reply Post Reply
Author
vea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav
    Posted: 02 Sijecanj 2012 at 16:47
Bok!
Nova sam ovdje iako vec neko vrijeme citam, ali buduci da ima puno tema nije mi najjednostavnije snaci se Unhappy
Krecem s onim bitnim... Imam 68 kg a visoka sam š65 cm. Do prije nekoliko godina (dok nisam ostala trudna), uvijek sam imala 59-60 kg i to mi je bilo ok, obzirom na moju konstituciju.
I nikako nakon poroda skinuti te kile... Cry
Želim se vratiti na svoju kilažu, ne trebam skinuti puno u kratko vrijeme, svjesna sam da to ne ide prebrzo...
Sve što citam zapisujem, ali sam sva zbrkana i trebala bi mi pomoc oko sastavljanja jelovnika, pa ako ima netko da mi pomogne bila bih zahvalna.
Ili, kao što i pretpostavljam, ima vec takvih tema, onda me barem uputite gdje da to potražim...
I naravno, svaki savjet je dobrodošao!!!
Ja bih si voljela sastaviti npr. tjedni jelovnik, od dorucka do vecere i da se toga držim, jer mi je tako najlakše...
Ne znam ni što sve spada u ugljikohirate, što u proteine itd... Embarrassed
što se tice tjelovježbe, nisam baš za pohvalu, ne bavim se nicim. Osim što šetam, eto. Ermm

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2012 at 20:08
kakve namirnice volis jest,kakve ne,koliko obroka dnevno jedes,koliko bi tila jest,sve ovisi i o tome i naravno i o novcima jer triba hranu i kupit, a danas nas je jako malo koji mozemo rec da imamo para,ja prvi nemanOuch
Back to Top
vea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2012 at 06:24
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

kakve namirnice volis jest,kakve ne,koliko obroka dnevno jedes,koliko bi tila jest,sve ovisi i o tome i naravno i o novcima jer triba hranu i kupit, a danas nas je jako malo koji mozemo rec da imamo para,ja prvi nemanOuch


ma mogu ja sve jesti, nije problem. Big smile
ali da, nemam sad ne znam koliko novaca za neke ekstremne jelovnike.
bolje da ne spominjem namirnice koje inace volim jer se od takvih moram maknuti ako želim postici nešto. a jedem 3 obroka na dan.
Back to Top
vea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2012 at 10:58
Evo mene opet Smile
jutros sam pojela šacicu žitarica s mlijekom, i malo prije 2 jabuke i jogurt.
Jel to u redu za jutarnje obroke?
šta dalje? Neke koknkretne prijedloge jelovnika, molim vas!
Ili bar da me povežete s linkom gdje ih mogu pronaci.
Ja nekako sve volim imati crno na bijelo. Wink
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2012 at 12:59
LiveStrong
Back to Top
vea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2012 at 13:01
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2012 at 13:17
Inace kad bi radila sama tocno za svaki dan i gledala na unos kalorija, bazirala bi ju na svom bazalnom metabolizmu, kolicini kretanja (treninzi), stanju (ipak spadaš u skupinu žena koje su rodile).
Pošto nisi sigurna u što su proteini i ugljikohidrati, predlažem ti da prvo prouciš FAQ tj.osnove, a onda prelaziš na neke naprednije stvari.

Napiši nam jedan cijeli dan, primjera radi da vidimo kako jedeš, bez varanja

Pola sata tjelovježbe dnevno si svatko može priuštiti, vjerujem da ako si dobro organiziraš da ceš i ti naci vremena za to. šetnja je dobra za neki pocetak, uvod, ali polako bi trebalo ubaciti neke vježbe, sve možeš raditi doma uz malu improvizaciju, bodyweight vježbi ima na pretek , samo je pitanje koliko si motivirana?
LiveStrong
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2012 at 00:29
proteini:meso.ribe,jaja(bjelanjak) ugl.najbolji izbori
ugljikohidrati:secer,tjestenine,kruh,riza,sokovi...
Back to Top
vea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2012 at 06:25
Originally posted by zika zika wrote:


Napiši nam jedan cijeli dan, primjera radi da vidimo kako jedeš, bez varanja

a zašto da varam, pa ni ne poznajemo se Big smile
ujutro kava s mlijekom. na poslu odmah još jedan nescaffe.
oko šš dorucak - tost, sendvic, burek, komad pizze, i takve gluposti uglavnom. Shocked
na poslu nemam kuhinju, ni frižider pa je sve ovo linija manjeg otpora.
rucak/vecera oko š6,30-š7-š7,30 kako kad. što skuham. kuham raznovrsno, i meso i povrce i riba, ovisi.
s tim da uz rucak možda više kruha nego treba. osim s paštom, rižom i krompirom.
vjerujem da je tu problem što kombiniram i namirnice koje se ne bi smjele jesti u istom obroku, ne znam.
i to su mi dva glavna obroka. a između njih slatkiši, i oni me dotuku. cokolade, keksi... uh... Embarrassed
i kretanja malo i ništa...
ma ja od kad sam rodila sam skinula nešto kila, došla na 68 i stojim tako vec 2 godine, ne mrdam, ni gore ni dolje. s ovim nacinom prehrane cu ja ostati uvijek na istom a ja želim skinuti. T&#šš1;ngue

pa cu morati uvrstiti i neku tjelovježbu, osim izbacivanja tih nekih cudnih kombinacija hrane, i slatkiša, naravno. i kruha.

ma znam ja u osnovnoj podjeli što su proteini, a što ugljikohidrati, ali ne znam detaljnije, svejedno hvala što mi pomažete!

kao što sam i rekla na pocetku, treba mi konkretan jelovnik od jutra do veceri, da se toga držim. i sad idem malo prouciti linkove što ste mi dali, pa da si ga sastavim.

a jucer sam jela (nakon onog što sam ujutro napisala) šacicu badema, onda sam rucala odmah u š6 pecenu piletinu i kupus salatu, i na vecer sam si napravila sok od cikle i mrkve. i to je bilo to.
i pila više vode nego obicno, jer inace ne pijem baš puno...



Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2012 at 08:30
Pozdrav Vea!

Po ovome što si napisala potpuno pogrešno jedeš, uopce nije cudno da si stala jer si si skroz usporila metabolizam. I onda nakon ovakvog tjedna dođe vikend i malo više popapaš, pa se to spremi u masne naslagice i onda opet sve u krug. Ajde sama razmisli, imaš djete, pa bi njemu dala ) više papati preko dana, a ti si ipak veca... ;) 
Prvo: prouci malo što znaci zdravo jesti, od unosa namirnica, pa do kolicine kcal, pa do broja obroka....
Drugo: prouci dnevne/tjedne jelovnike
trece: pocni se kretati/vježbati negdje/baviti necim što voliš da budeš aktivnija
cetvrto: pitaj sve što te zanima
peto: odredi si tocan cilj 

Nadam se da sam malo pomogla ;)
Back to Top
vea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2012 at 11:07
Originally posted by dalila dalila wrote:

Pozdrav Vea!

Po ovome što si napisala potpuno pogrešno jedeš, uopce nije cudno da si stala jer si si skroz usporila metabolizam. I onda nakon ovakvog tjedna dođe vikend i malo više popapaš, pa se to spremi u masne naslagice i onda opet sve u krug. Ajde sama razmisli, imaš djete, pa bi njemu dala ) više papati preko dana, a ti si ipak veca... ;) 
Prvo: prouci malo što znaci zdravo jesti, od unosa namirnica, pa do kolicine kcal, pa do broja obroka....
Drugo: prouci dnevne/tjedne jelovnike
trece: pocni se kretati/vježbati negdje/baviti necim što voliš da budeš aktivnija
cetvrto: pitaj sve što te zanima
peto: odredi si tocan cilj 

Nadam se da sam malo pomogla ;)

hvala, naravno da si pomogla. cilj mi je promijeniti sve što treba, i sad sam u fazi citanja, zapisivanja, i polako sam pocela mijenjati prehranu Wink
sve ce biti kako treba, samo malo strpljenja i dobre volje.
hvala svima na pomoci! Handshake
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.