New Posts New Posts RSS Feed - Novi pocetak
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi pocetak

 Post Reply Post Reply
Author
EllaSalinger View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2011
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaSalinger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novi pocetak
    Posted: 28 Prosinac 2011 at 23:09
Pozdrav svima od jedne Rijecanke :)

Odlucila sam se na promjene i trebam vašu pomoc :)

Kao uvod u temu, napomenuti cu da sam tijekom 20šš. godine (od sijecnja do kolovoza) sam izgubila š5 kilograma (sa 69 na 54, visoka sam š60 cm) no zbog stresova na faksu i ostalog, pocela sam malo više papati i sad sam na 57,5 kg zadnjih 2 mjeseca. Sve bi to bilo divno i krasno da ja nisam prestala i vježbati, kako i kod kuce, tako i u teretani, i ne samo da sam dobila par kilica nego sam se i 'lagano' i opustila, posebno na nogama i trbuhu. Jedino cime se bavim trenutno je S-Factor, ali o tom - potom, da sad ne dosađujem... :)   (Btw, uvijek sam bila mršava, al sam se u trecem srednje strašno udebljala jer sam bila vegetarijanka)

Tijekom svog weight loss programa, jela sam pravu hranu, ali u manjim kolicinama nego što sam trebala (š000 kalorija dnevno) - a vježbala sam (5-6 puta tjedno - teretana, trcanje, vježbanje kod kuce). Koma... Dovela sam se do granica opsesije kalorijama, vježbanjem i svime vezanim uz to, i trebala je samo jedna sitnica da posrnem. A to se i dogodilo... Heh...Sad samo mogu bit zahvalna da nisam u ova 4 mjeseca dobila više kila nego što sam dobila!
Nego, da ja sad ne brbljam unedogled, idemo mi na moje ciljeve :) A oni su jasni - definirani mišici (vjerojatno i profesionalna deformacija, fizioterapeut sam pa ponekad i nesvjesno analiziram ljudska tijela - mišice i proporcije, pa bi htjela izgledati onako kako se osjecam :))) i cvrsto tijelo :)

Slijedeca 'stavka': :)

š. Treba mi pomoc sa motivacijom - sve je to divno i krasno u mojoj glavi, ali cim se pojavi cokolada, torta, sendvic nakrcan pancetom, kažem sama sebi - SAMO JOš OVAJ PUT (iako i sama znam da to nece biti zadnji put). Znam šta mislite - kako sam mogla onih 8 mjeseci, tako mogu i sad... E pa, iskreno, ne znam kako sam mogla, dobila sam neki motivation boost, valjda, a sada ga nema. Upravo zato sada tražim motivaciju izvana :) Nešto dovoljno snažno što ce me potaknuti da se držim podalje od svih 'grijeha'

2. Podrška moje okoline - hah... Ne želim biti nezahvalna, ali to nije to. Podržavaju me, ali stvari stoje ovako. Moji doma kupuju visokokaloricnu hranu, pripremaju hranu na ulju itd. i ponekad mi je stvarno teško odoljeti 'nezdravoj' hrani. Ostalo - sve mršavice oko mene sjede po kavama cijeli dan i jedu ko stoke, pa su vitke i zategnute... hah! :P Kad ti takva kaže 'samo jedi manje i izgledat ceš super' dođe ti da se upucaš :P :)))

3. KROOONIcNI UMOR. Ja sam staaaalno umorna, treba mi energije jer mi se ovako ni neda vježbat ni kuhat zdravo ni ništa! Razumijem da je povezano i da je to zacarani krug, ali c'mnooon! :D

Dobro ljudi, sad kad sam vas zagnjavila SVJETSKI, idem pomalo na zakljucak mog predstavljanja. Namjeravam poceti sa novim-starim nacinom života od 2. sijecnja. No, htjela bi ovaj put to napraviti onako kako spada (sa pravim unosom kalorija i nutrijenata, pravilnim planom treninga - uz dane odmora i sl. Btw, decko mi nudi Whey, kada i koliko bi trebala uzimati??)

I da, imam još par pitanjca, ali ovo je najvažnije tako da o tome možemo nekom drugom prilikom - ako bude prilike :D

Hvala najljepša svima Fitovci!! :)))

Back to Top
- Darac - View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote - Darac - Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2011 at 02:49
Pozdrav Ella :)
Neznam jesi vec pocela citati po forumu, ali malo pogledaj FAQ za pocetak. S obzirom sta si sve napisala treba tu dosta organizacije, volje i vremena, ali sve je to izvedivo i moze se. Po ovoj profilnoj slici imas finu figuru i mislim da neces imati problema kod ostvarivanja cilja.
Ako ti decko nudi whey, onda bi ti on trebao znati reci kada i kolko ga trebas uzimati hehe Big smile
Inace whey je najbitnije uzimati neposredno poslije vjezbanja, a mozes ga uvrstiti i za dorucak, recimo sa zobenim pahuljicama ili smiksati sa bananom itd....nadam se da ti je decko rekao da je whey samo dodatak prehrani, a ne i zamjena za obrok.
Javit ce ti se i drugi fitovci i dobit ces odgovore na sva pitanja bez brige,
Sretno sa promjenama :)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2011 at 09:44
Pozdav kolegice i sugrađanko, vidim lijep si napredak postigla. što se motivacije tice, svima je ponekad to najteži dio...posebno kad ne možeš tocno odrediti ciljeve. Znaci cim jasnije si odrediš cilj, lakše ce ti ici prema njemu, iako možda sad i nije najbolje doba za pocetak neke definicije ;)   
što se tice mršavih frendica, njih poslušaš, cuješ i pređeš preko toga ;) ;) ;) I meni svašta govore. cak i da ne vježbam previše u teretani jer da mi ne trebaju mišici ;) I što da se ja prepucavam sa njima...samo se nasmijem ;)
Back to Top
pinkyaudrey View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pinkyaudrey Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2011 at 10:06
Ovo s umorom i "podrskom" okoline je i moja stvar. Naravno da imam njihovu potporu, ali naravno svaki put kupuju ogromna family pakiranja cokolade, pripremaju pomfri u hrpi ulja i slicno ... You're not alone! ;)
Back to Top
EllaSalinger View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2011
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaSalinger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2011 at 11:17
Originally posted by - Darac - - Darac - wrote:

Pozdrav Ella :) ...

hvala puno :) mislim, znam kako ga on uzima i on mi je objasnio više manje sve, a i citala sam malo na sajtu, ali ono, pitam cisto da vidim dal ima kakvih varijacija što se tice uzimanja istog :D

Originally posted by dalila dalila wrote:

Pozdav kolegice i sugrađanko, ...

hvala ti :D ovo je dobra ideja, bolje da si ja zadam ciljeve u par navrata nego odmah na završnu fazu :) a i sami ovi odgovori na forumu me motiviraju hehe :D

Originally posted by pinkyaudrey pinkyaudrey wrote:

Ovo s umorom i "podrskom" ...

hehe tocno to :P ali moramo se tome oduprijeti, nebi trebalo bit teško ako postoji dovoljno jaka motivacija :D
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2011 at 11:46
Originally posted by EllaSalinger EllaSalinger wrote:

Pozdrav svima od jedne Rijecanke :)
Odlucila sam se na promjene i trebam vašu pomoc :)




Originally posted by EllaSalinger EllaSalinger wrote:


Slijedeca 'stavka': :)

š. Treba mi pomoc sa motivacijom - sve je to divno i krasno u mojoj glavi, ali cim se pojavi cokolada, torta, sendvic nakrcan pancetom, kažem sama sebi - SAMO JOš OVAJ PUT (iako i sama znam da to nece biti zadnji put). Znam šta mislite - kako sam mogla onih 8 mjeseci, tako mogu i sad... E pa, iskreno, ne znam kako sam mogla, dobila sam neki motivation boost, valjda, a sada ga nema. Upravo zato sada tražim motivaciju izvana :) Nešto dovoljno snažno što ce me potaknuti da se držim podalje od svih 'grijeha'



Motivacija, ha?
"Razlozi zbog kojih gubimo motivaciju:
-š- Nedostatak samopouzdanja Ršš; Ako ne vjerujem da cu uspjeti, koja je svrha pokušaja.
-2- Nedostatak fokusa Ršš; Ako ne znam što tocno želim kako cu to ostvariti.
-3- Nedostatak smjera Ršš; Ako ne znam kako nešto napraviti, kako se motivirati za to."

Isto tako:

"Kljuc definiranja smjera je u identificiranju aktivnosti koje ce dovesti do uspjeha."

A i još jedna stvar:


Opet kažem, procitaj blog Gym_girl, izvrsna motivatorica .

Nije se lako pokrenuti jer je za to potreban trud, a lakše je ostati ležati, sjediti ili cekati tramvaj umjesto se prošetati te dvije stanice, jelda?
E, pa, izaberi biti drugacija. Izdvoji se od vecine, zavoli sebe. Zar se nisi onda osjecala izvrsno, pokušaj se prisjetiti nacina razmišljanja, tj.motivacije koju si onda imala, zbog nekog razloga si ju zametnula, što se desilo, razmisli. Osobno mi se to dogovodilo kad su mi u život uletile neke negativne stvari i ja sam se prepustila njima umjesto da kontroliram sebe, svoj um i situaciju. Svi smo mi slicni, neki se prepuštaju emocijama, drugi kontroliraju svoje misli i cine ono što je najbolje za njih.

Mene ti je motiviralo i još uvijek motivira trenutak kada prođem pokraj ogledala i pomislim kako samo dobro izgledam, nasmijem se (a za to su mi trebale godine, jer smo skloni umanjivanju vlastitih vrijednosti, zašto?! pa mi smo jedine osobe koje u biti imamo za cijeli život, treba uciniti samog sebe ponosnim), trenutak kada hodam ulicom i znam da sam najbolja što u tom trenutku mogu biti, pozitivna energija koja mi dolazi time što sam izabrala pravi put za sebe i na isti nacin mogu pomoci drugima ako me zatraže, oni koji su spremni na promjenu.


Originally posted by EllaSalinger EllaSalinger wrote:


2. Podrška moje okoline - hah... Ne želim biti nezahvalna, ali to nije to. Podržavaju me, ali stvari stoje ovako. Moji doma kupuju visokokaloricnu hranu, pripremaju hranu na ulju itd. i ponekad mi je stvarno teško odoljeti 'nezdravoj' hrani. Ostalo - sve mršavice oko mene sjede po kavama cijeli dan i jedu ko stoke, pa su vitke i zategnute... hah! :P Kad ti takva kaže 'samo jedi manje i izgledat ceš super' dođe ti da se upucaš :P :)))


Dok god od drugih tražiš podršku, znaci da si siromašna svojom životnom energijom, tj.tražiš od drugih da ti nadomjeste ono što sama nemaš. Kakve oni imaju veze s TVOJIM odlukama; nisam upoznata koliko imaš godina, ali cim se prije trgneš ponovno, to bolje.
Nemoj dopustiti osjetilima da tobom vladaju mmmmm...pomfri, pizza, pohano, cokolade (bitna je samokontrola, što je produkt i ovog gore š.).

Evo, primjer iz života - to ti je na istoj razini da kad imaš decka, napališ se na nekog dobrog u plesu u klubu i prevariš svojeg, a jel ti koristilo - nije, ako se sazna - možda gubiš sav trud koji si do tad ulagala i onda se teško vratit natrag; sve to ide po istom principu. Samokontrola, ponavljam!

Ove mršavice koje jedu ko stoke hahaha , pa svaciji je organizam drugaciji, a mršavo - ne znaci zdravo. (Primjer - ja sam š75/57 kg, š6,8% masti // frendica š75/56 kg, 24% masti - izgleda mršavije od mene, a unutarnji organi puni masnoca, nemoj se zavaravati necijom mršavosti).

Originally posted by EllaSalinger EllaSalinger wrote:



3. KROOONIcNI UMOR. Ja sam staaaalno umorna, treba mi energije jer mi se ovako ni neda vježbat ni kuhat zdravo ni ništa! Razumijem da je povezano i da je to zacarani krug, ali c'mnooon! :D

Dobro ljudi, sad kad sam vas zagnjavila SVJETSKI, idem pomalo na zakljucak mog predstavljanja. Namjeravam poceti sa novim-starim nacinom života od 2. sijecnja. No, htjela bi ovaj put to napraviti onako kako spada (sa pravim unosom kalorija i nutrijenata, pravilnim planom treninga - uz dane odmora i sl. Btw, decko mi nudi Whey, kada i koliko bi trebala uzimati??)

I da, imam još par pitanjca, ali ovo je najvažnije tako da o tome možemo nekom drugom prilikom - ako bude prilike :D

Hvala najljepša svima Fitovci!! :)))



Stalno si umorna i nemaš energije. Umor je (osim ako ne rintaš od 6 ujutro do 6 navecer, zatim doma te cekaju djeca i jelo za skuhati) produkt negativnih misli. Je si li pesimisticna u puno toga, o cemu si vrtiš u glavi. Think positive, pokreni se !
Promijeni prehranu, izbaci tu teško masnu hranu, to ti također grci organizam, on se bori u biti!



I nemoj razmišljat koliko još moraš uciniti, razmišljaj o tome koliko daleko si dospjela u usporedi od jucer!


što se tice prehrane, napiši nam je, pitaj što ti nije jasno.
Whey je odlicna stvar! Nakon treninga s glukozom ili u dorucku kako je Darac napisao. Osobno cesto upotrijebim kada sam u gradu, odem na kavu i zadržim se neplanirano ili kad letim po sastancima, lijepo si smuckam shake i papam orahe uz to (ili vec nešto takvog što imam) tek toliko da ne odem u katabolizam.

Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
pinkyaudrey View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pinkyaudrey Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2011 at 16:43
Jao zika obozavam tvoje motivacijske slike, totalno ciste negativne misli iz glave.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2011 at 17:17
Hvala!
Uf, koliko ja toga imam, obožavam ih!
LiveStrong
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2011 at 11:19
zika, gušt mi te je citat Clap Hug

Wow, sve više nas je iz Rijeke Smile Dobrodošla Ella, drago mi je da si s nama Wink

Hmmm, ajmo po redu..mada..što reci, a da ne ponavljam zikine rijeci, uzela mi rijeci iz tipkovnice :)


Baš mi je jucer na putu do gyma pala jedna ideja za blog, baš što se tice pitanja suzdržavanja od hrane koju volimo...potrudit cu se napisat nešto ovih dana Wink Gledaj - meni je to najteži dio, iskreno. Mogu trenirat cijeli dan ali daj mi kolacic..štrudlu, pizzu.... ufff.....iako, ja sam se tu dosta istrenirala, i s obzirom da vec dugo jedem po ps-u tijelo mi samo traži zdravu hranu...ali nije bilo lako na pocetku, a i sada dođu momenti kad bi najrađe 20 kg nabila pa kud puklo :) Nitko nije cijepljen od toga - ali bit je da to nije na svakodnevnoj bazi i da takve stvari znamo riješavat na pravilan nacin.

Tu nema filozofije - opet je bit u prioritetima. što je važnije? Ta cokolada, torta, sendvic ili ta vizija sebe koju imaš, taj osjecaj da nešto radiš za sebe, da ostvaruješ svoje ciljeve? što je dugotrajnije od toga, odnosno što ce te zadovoljiti na duge staze?

S tim je povezano i tvoje pitanje kronicnog umora - stalno posustaješ, ne uspijevaš se uzdignuti iznad tih svojih kratkotrajnih žudnji. Još ako jedeš dosta ugljikohidrata, malo proteina...puno šecera...naravno da ce te stalno lovit neki umor, gubitak koncentracije itd.... evo, ja jedva cekam da više prestanu ovi blagdani i da se sve vrati u normalu jer mi je puna kuca kolacica, stalno neki ruckovi, rođendani, ovo-ono...i ja se ne osjecam dobro - to jednostavno nije ono što me usrecuje - usrecuje me kada radim ono za što znam da ce me dovesti do onoga što želim. Tih par dana nije smak svijeta ali to nije to - tih par minuta uživanja u hrani - to više nije prioritet, prioritet je osjecati se dobro.

I zadnje - podrška okoline. Odmah cu ti reci - to zaboravi Smile Zika je lijepo napisala - mi smo jedine osobe koje imamo za cijeli život, i ako sami sebi nismo najbolji prijatelji i najbolji motivatori - ništa od toga. Kažeš tvoji kupuju visokokaloricnu hranu - pa što? Moraš li ju jesti? Smile Meni je ormar stalno pun cokolada, keksa, jede se bijeli kruh, bijela pašta, riža, masni sirevi, kobasice...kombinacije svega i svacega...jel ja jedem sve to? Ne, ja imam svoj dio ormara i frižidera Smile I nema tu "kako cu odolijeti, kako cu tražiti nešto posebno za sebe, kako cu ovo, kako cu ono" ...nema kako, ne mogu, ne znam....to je moj izbor i gotovo - svi su se složili i eto, svakome svoje i svi sretni.

Još jedna rijec koju je zika navela i koju ja jako volim - fokus. Fokusiraj se na ono što želiš i na ono što ce te do toga dovesti - i vježbaj taj fokus da ti postane svakodnevnica, odnosno da jednostavno ne znaš za drugo, da ne znaš drukcije.


Izbori, izbori....moj izbor (i fokus) je jesti pravilno, trenirati redovito i izgledati i osjecati se dobro - a tvoj? Wink









Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaSalinger View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2011
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaSalinger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2011 at 14:04
Ajme cure hvala puno!! :)
Procitala sam vaše odgovore par puta i mislim si ih sad isprintat. cisto da ih imam uz sebe stalno, da držim fokus na svojim ciljevima :P :))
Uglavnom, što se tice prehrane i ostalih pitanja, to cu rješavati u hodu, da sad ne bubam pitanja 'tek tolko da nešto pitam' :)
Hvala vam još jednom :))
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2012 at 11:41
Nema na cemu! Zato smo tu!

Kad zatrebaš nešto još, samo pitaj
LiveStrong
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.