New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje&gnjavaza&pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje&gnjavaza&pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
ncorak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ncorak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pitanje&gnjavaza&pomoc
    Posted: 17 Svibanj 2010 at 18:53

pozdrav svima.. malo sam procesljao forum i vidim da ovdje ima ljudi koji dosta znaju stoga bih molio za pomoc.. ispricavam se unaprijed na glupim izrazima i recenicama jer u globalu stvarno nemam pojma o nicemu..

visok sam š74, 62kg i imam 24 godine.. kao klinac sam trenirao plivanje 3 godine + što sam š,5 godinu visio u teretani tri puta tjedno po 2 sata.. bio sam abnormalno mrsav i tada sam uspio jedva jedvice "nabit" 5 kila uzimajuci mega mass gainer i proteine u prahu.. imam finu definiciju bicepsa, tricepsa, ramenih mišica, prsa i solidan lat.. doma na stropu imam usarafljenu stangu na kojoj non stop radim zgibove.. kuzim vec po sebi da 30 zgibova sa skroz ispruzenim rukama (pa podizanje "za vrat") mi ne predstavlja nikakav problem.. ali kužim da koliko god vježbao ne dobivam na mišicnoj masi ništa.. nakon vježbanja ruke mi nabreknu i (koliko smijesno vam zvucalo) najsretniji bih bio kada bi tako i ostalo. dakle htio bi povecati masu mišica al ne nabijati kilažu gutajuci raznorazne napitke sa visokim postotkom ugljikohidrata.. naravno znam da sa rasom mišica raste i tjelesna težina ali cilj mi je recimo dobiti još max pet kila jer se sa ovom sada kilažom osjecam izvrsno i ne bih htio napucavat kile.. isto tako, znam da je prehrana vrlo bitan faktor u tjelovjezbi i oblikovanju misica.. rekao bih da 99% moje prehrane cini meso i to (na zalost) u jedan posto spada povrce.. voce kao ni pastete, parizere, hrenovke i raznorazni junk food uopce ne jedem.. zbog nejedenja voca i povrca uzimam vitamine i minerale od twin laba..

moje pitanje za vas bilo bi koje da preparate uzimam a da nastavim vjezbat doma na stangi + š-2 puta tjedno plivanje od 30-45 min. dakle ne u teretani..

razmisljao sam o cistom proteinu u prahu kojeg bih uzimao prije treninga i o proteinu u nekakvom obliku tableta sa dužim djelovanjem koje bih uzimao prije spavanja..  e sad, to mi prezderavanje sa proteinima opet nema smisla kad znam da ljudsko tijelo ne moze primiti proteina koliko mi i unesemo nego taj sav visak izbacimo iz sebe putem stolice.. dakle uzalud bacena lova za tako skupi protein.. isto tako, razmisljao sam da si kupim kreatin.. uzimao bih ga pocevsi od mininalne kolicine dnevno.. kolicinu bih povecavao nakon svaka dva tjedna i kod maksimalne doze poceo opet po tjednima postupno smanjivati unos istog radi izbjegavanja onog naglog "napuhavanja" i "ispuhavanja" misica..

eto, zanima me vase misljenje..  

isprika jos jednom svima koje sam nasmijao ili nedaj boze razljutio sa svojim nebulozama..

 

hvala

nc

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2010 at 21:18
Hej ncorak,

napiši nam kako jedeš odnosno svoj dnevni jelovnik.
Također bih ti preporucio da radiš i ostale vježbe, a ne samo zgibove.
Tu su sklekovi, cucnjevi, trbušnjaci, iskoraci, leđnjaci itd..

Vidi ovo:
program kucnog treninga
trening u kuci

Zašto nisi do sada radio ostale vježbe?
Kreatin ti nije potreban, treba prvo srediti prehranu + ubaciti i ostale vježbe.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2010 at 23:23
Klikni me

što se tice kreatina, kreatin se uzima 4- 5 grama dnevno i to je to
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ncorak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ncorak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 08:33
@zoki
jedem pecenu (gotovo nikad kuhanui) piletinu, svinjetinu i junetinu.. od povrca jedino krumpir i grah.. bar jednom tjedno ribu.. najcešce tunu..

dobro pitanje za vježbe.. ne znam zašto.. možda ce zvucat glupo ali na štangi imam osjecaj da mi radi cijeli gornji dio tijela.. kod zgibova prilikom dizanja na prsa skvrcim noge u koljenima na trbuh i osjecam da mi rade trbušnjaci.. vježbam i tako da stanem ispod šipke da mi je tocno iznad glave pa radim naizmjence zgibove na lijevu i desnu stranu.. jedino sa nogama ne znam šta cu.. imam doma i uteg od š0 kg sa kojim radim podizanja sa cela za tricepse i iznad glave za prsa..

cheknut cu vježbe, hvala ti!

@Iluvator
nisam nikada uzimao kreatin, prijatelj je i kroz kratko vrijeme se stvarno napuhao..  imao je stanku sa treninzima nakon toga tri mjeseca i prepolovio se.. meni je objasnio da je to zato sto kreatin ne valja nista i zato sto veze vodu na misice sto je meni osobno bilo smijesno..


 

Edited by ncorak
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 11:36
 pa kreatin i veze vodu u misice
Back to Top
ncorak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ncorak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 14:46
  a je?

e onda pitanje jedno, kako postici da se ta voda pretvori u mišice? a ne da se ispuhneš nakon što prestaneš uzimat..
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 14:52
Originally posted by ncorak ncorak wrote:

  a je?

e onda pitanje jedno, kako postici da se ta voda pretvori u mišice? a ne da se ispuhneš nakon što prestaneš uzimat..


carobnim štapom, ne možeš vodu pretvorit u mišic hebate, kad prestaneš pit kreatin jedan dio ceš izmokrit a drugi dio ce ostat (i sam znaš da je 60-70% tijela- voda, biologija iz osnovne škole)
 

Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 16:59
ncorak, sa 30 zgibova ceš teško nabit neku mišicnu masu :) pogotovo ako ih stalno radiš...i samo njih...tu razvijaš više izdržljivost, a i tijelo ti se navikne na njih...

i.. što znaci da ti meso cini 99% prehrane? kako taj jelovnik izgleda? :) Za masu ti treba više ugljikohidrata, ne proteina...pogotovo ako ju teško dobivaš
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 17:07
Originally posted by ncorak ncorak wrote:

 
a je?e onda pitanje jedno, kako postici da se ta voda pretvori u mišice? a ne da se ispuhneš nakon što prestaneš uzimat..


Gle, kako je tvoj prijatelj uzimao kreatin? Ja se ne napuhnem kad ga uzimam kako sam ti rekao.. dobiješ obicno 2 - 3 kg vode ali to se nebi trebalo vijdeti neznam kako... ima ljudi koji forsiraju velike kolicine kreatina i vode i onda dobiju š0 kg pa je to druga stvar i potpuno nepotrebna
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ncorak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ncorak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2010 at 09:08
  @Gym_girl
u nevjerici sam procitao ponovo svoj post.. ta nisam nigdje napisao da radeci 30 zgibova dnevno namjeravam nabit mišicnu masu.. napisao sam da 30 komada napravim bez problema..

npr. ovak nekak to izgleda:

radim š0 serija sa š5 zgibova (štanga za vrat), sa istezanjem iz svake serije, pa š0 serija sa podizanjem na prsa sa skupljenim rukama (šaka do šake) pa  š0 serija sa rukama u širini ramena.. tu vec rikavam pa na trzaje rokam zgiove koliko mogu..

et..


mislim da ne razumijem taj pojam mase.. meni je masa kad vidim salastog frajera koji diže u teretani š50 kila na bencu i ima ruku ko ja nogu bez  i jednog vidljivog misica..

ja bi se recimo htio izdefinirat.. kako da kazem, povecat misice ne? masa me ne interesira..

jelovnik ne znam izrecitirat u gramima.. (toliko daleko ne mislim ic) meso, bijeli kruh najcešce uz eventualno krumpir.. i to je to.. nišš drugo ne jedem..
 

Edited by ncorak
Back to Top
ncorak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ncorak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2010 at 09:12
@iluvator

nee znam koliko je on toga uzimao.. samo znam da se napuhno ko životinja  i da se isto tako i ispuhao.. jedino sta mu je ostalo od te njegove teretane i silnih treninga su akne na licu i leđima jer je ždero sve živo od kemije.

Back to Top
Psyho View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Psyho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2010 at 17:36
Originally posted by ncorak ncorak wrote:

@iluvatornee znam koliko je on toga uzimao.. samo znam da se napuhno ko životinja  i da se isto tako i ispuhao.. jedino sta mu je ostalo od te njegove teretane i silnih treninga su akne na licu i leđima jer je ždero sve živo od kemije.

Akne na licu i leđima... da nije prijatelj uzeo steroide    ... od njih se znaju pojavit razne "izrasline"... inace... od kretina ne vjerujem da je mogo dobit š0-ak kila... možda par, što kaže Iluvatar... ali š0... malo previše    !?

Edited by Psyho
Who dares wins!
Back to Top
jole00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jole00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 01:46
prvo trebaš imat određenu masu da bi ju mogao definirat..zato se ide najprije dobit x kila mase,ovisi koliko je kom potrebno,i nakon toga se to definira kroz povecan unos proteina..valjda

e a mene zanima kak si metnuo štangu za zgibove na strop?ja imam doma onu kaj se stavi u štok od vrata..al nekak nemam povjerenja u cvrstocu tog štoka
Back to Top
ncorak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ncorak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2010 at 21:16

 @psyho

e sad me ubi.. uzimao je dosta toga.. neke praškove.. crvene epruvete.. tablete plave.. vjecito neke šejkove al sjecam se dobro jedino kreatina.. i tih akni.. i to da je u teretani pol ekipe umiralo od nekog cudnog smrada.. lik kaj tam radi je rekao da tak smrde ovi kaj se kemijaju..  al najvece otkrice su mu bile neke tablete koje navodno uzimaju anoreksicari da dobiju tek.. cizss. meni je ovo smiješno kad citam šta sam napisao al et.. vjerojatno i sam znaš šta sve klinci danas uzimaju kad pocnu ic u teretanu.. najgori su oni stariji koji te pizdarije nude i prodaju tvrdeci kako bez toga nema uspjeha..

pitanje jedno, kada se totalno iscrpiš.. ali ne da te ubija muskulfiber jer si nedavno krenuo sa vježbanjem nego baš kad si iscrpljen i kad su ti i ruke i noge teške.. da li postoje nekakvi preparati koji bi se mogli uzet zbog bržeg oporavka mišica..? i da li postoje tablete ili drugi pripravci koji nakon unosa polako otpuštaju proteine.. recimo da se uzimaju prije spavanja..

 

@jole

masu ne želim nabijat.. želim ostat suh i dalje samo sa malo vecim mišicima.. ta nije valjda da se mišicna masa ne može povecat bez tovljenja..??? vidio sam ja te šta su se tovili šejkovima pa sad imaju pod pazuhom i na leđima više strija nego trudnica nakon petorceka..  jest da su trokrilni ormari al nemaju izražene mišice nego su im ruke ko balvani..

štanga je na stropu.. u-profil koji na krajevima ima pod 30° navarene rucke.. aj budem slikao kad stignem pa stavim fotku..

 

 

 

 

Edited by ncorak
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2010 at 21:34
Neceš se ti umastiti kako god jeo, ne brini.. ono što ti treba je prehrana u skladu sa onime što je u linku koji sma ti dao u prvom scom postu na tvojoj temi i vece opterecenje u vježbanju! Znaci ako radiš zgibove, radi ih sa dodatnim opterecenjem i kupi si bucice ili kreni u teretanu, neceš imati ruke ko balvane, ne brini
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2010 at 08:39
Originally posted by ncorak ncorak wrote:


 
@<span>Gym_girl<span style="font-weight: bold;"> u nevjerici sam procitao ponovo svoj post.. ta nisam nigdje napisao da radeci 30 zgibova dnevno namjeravam nabit mišicnu masu.. napisao sam da 30 komada napravim bez problema..npr. ovak nekak to izgleda:radim š0 serija sa š5 zgibova (štanga za vrat), sa istezanjem iz svake serije, pa š0 serija sa podizanjem na prsa sa skupljenim rukama (šaka do šake) pa  š0 serija sa rukama u širini ramena.. tu vec rikavam pa na trzaje rokam zgiove koliko mogu..


ne, al si napisao da su zgibovi jedino što radiš, a hoceš mišicnu masu što nije baš najbolji put

..ako ih vec radiš procitaj post iznad...moraš povecavat opterecenje, niš bez progresije
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.