New Posts New Posts RSS Feed - D: vježbanje na spravama - gubljenje vr.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: vježbanje na spravama - gubljenje vr.

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: vježbanje na spravama - gubljenje vr.
    Posted: 29 Lipanj 2010 at 10:28
Novi clanak je na naslovnici:

Zašto je vježbanje iskljucivo na spravama Ršš; gubljenje vremena?! - š.dio

što kažete na ovo?



Sve više se preferira funkcionalni trening, dok iskljucivo vježbanje na spravama je OUT.

Ovaj dio clanka mi se najviše sviđa i opisuje cijelu poantu:

"Drugim rijecima, kada vježbate na spravi najcešce se nalazite u sjedecem položaju i izvodite toliko jednostavan pokret rukama ili nogama da možete razmišljati o svojoj omiljenoj TV seriji, socnom tracu kojeg ste culi od prijatelja/ice ili pak svim stvarima koje morate kupiti na placu taj dan.

S druge strane, kada primjenjujete funkcionalni trening stalno morate paziti na položaj tijela, aktivaciju trbušnih i leđnih mišica kako bi stabilizirali kralježnicu, kontrolu samog pokreta (koji se ne izvodi u jednoj nego tri ravnine), održavanje ravnoteže (buduci se najcešce nalazite u stojecem položaju) i još brojnim drugim stvarima. Ali, kome se još da toliko misliti, paziti i truditi? Puno je lakše sjesti na spravu i odraditi „trening“, zar ne?"


Vecina forumaša voli da nazovem to ovako - multimišicne vježbe - kao što su deadlift, cucanj, veslanje u pretklonu i sl. - to je i poanta teksta. Ukljucite vježbe u trening koje zahvacaju što više mišicnih skupina

Komentirajte ovaj tekst, dosta je žestok i sigurno ce biti puno rasprava.

Nisam neko vrijeme update-ao ovaj podforum, sad dolaze i ostali clanci.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2010 at 12:38
Ja ne vidim potrebu da se raspravlja, covjek je sve rekao
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
All Shall Peris View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote All Shall Peris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2010 at 13:08
  U jbt, ovaj me clanak fakat natjerao na razmisljanje... Mslm, ja radim 60% sprave, 40% bucice... Ali odsad cu drasticno promjeniti naviku... Al moj glavni problem nije lijenost ili manjak volje, nego neznanje! U wellnessu se nece tobom baviti kao pojedincom osim ako platis cca š000kn mjesecno za fitness trenera, tako da... Hmmm, morat chu otici koji trening do neke manje teretane i samo ici na bucice i takve hc stvari...
Back to Top
fedanov View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fedanov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2010 at 14:00
Napokon clanak koji sam cekao.Ja sve radim sa bucicama i
šipkom i sad vidim da mi nije žao jer sam prije negdje
procitao da najbolji bodybuilderi uglavnom imaju samo
bucice,šipku i hrpu ploca.Pošto ja vježbam kod
kuce,jednostavno je i jeftinije,a sad vidim i korisnije
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2010 at 14:03
Originally posted by fedanov fedanov wrote:

Napokon clanak koji sam cekao.Ja sve radim sa bucicama i
šipkom i sad vidim da mi nije žao jer sam prije negdje
procitao da najbolji bodybuilderi uglavnom imaju samo
bucice,šipku i hrpu ploca.Pošto ja vježbam kod
kuce,jednostavno je i jeftinije,a sad vidim i korisnije


to je to
Rijeąeno na PM.
Back to Top
All Shall Peris View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote All Shall Peris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2010 at 14:27
  Kvragu da mi se negdje nachi rasklopivi bench za u sobu xD (da ga mogu gurnut ispod kreveta)
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2010 at 23:44
  Slažem se sa vecinom clanka... Sprave nisu po mom ukusu. Jasno, neke dobre strane imaju, ali u principu ih mnogi koriste za pumpanje ega. cesto vidim ljude kako rade bench press na smith mašini i slicno. Kako ne mogu dignuti istu kilažu bez vodilica koje iskljucuju stabilizatore, a ne da im se dizati š0 kg manje nego što su navikli. To što je druga opcija funkcionalnija i s njom se stjece stvarna snaga upotrebljiva i van teretane to nije toliko bitno...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
fedanov View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fedanov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2010 at 00:10
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

 
Slažem se sa vecinom clanka... Sprave nisu po mom ukusu.
Jasno, neke dobre strane imaju, ali u principu ih mnogi
koriste za pumpanje ega. cesto vidim ljude kako rade
bench press na smith mašini i slicno. Kako ne mogu
dignuti istu kilažu bez vodilica koje iskljucuju
stabilizatore, a ne da im se dizati š0 kg manje nego što
su navikli. To što je druga opcija funkcionalnija i s
njom se stjece stvarna snaga upotrebljiva i van teretane
to nije toliko bitno...


slažem se,pogotovo ovo za smith mašinu gdje možemo i
racunati trenje pa nije teško podici velike težine
Back to Top
All Shall Peris View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote All Shall Peris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2010 at 02:10
  ja imam problema sa balansom na normalnom benchu, pa zato vise koristim smith masinu, al ne radi nekog ega ... al moram se sad pocet navikavat na normalni bench.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2010 at 08:31

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by fedanov fedanov wrote:

Napokon clanak koji sam cekao.Ja sve radim sa bucicama i
šipkom i sad vidim da mi nije žao jer sam prije negdje
procitao da najbolji bodybuilderi uglavnom imaju samo
bucice,šipku i hrpu ploca.Pošto ja vježbam kod
kuce,jednostavno je i jeftinije,a sad vidim i korisnije


to je to
 

Ja od sprava koristim eventualno tri, s tim da iste skupine odradim i sa itezima i šipkom... Slažem se sa clankom... lakše je vjažbati na spravama i pocetnici se vecinom oko toga vrte... iz ocitih razloga, jer ne znaju di bi niti što bi.....

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2010 at 14:33
Originally posted by dalila dalila wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by fedanov fedanov wrote:

Napokon clanak koji sam cekao.Ja sve radim sa bucicama i
šipkom i sad vidim da mi nije žao jer sam prije negdje
procitao da najbolji bodybuilderi uglavnom imaju samo
bucice,šipku i hrpu ploca.Pošto ja vježbam kod
kuce,jednostavno je i jeftinije,a sad vidim i korisnije


to je to
 

Ja od sprava koristim eventualno tri, s tim da iste skupine odradim i sa itezima i šipkom... Slažem se sa clankom... lakše je vjažbati na spravama i pocetnici se vecinom oko toga vrte... iz ocitih razloga, jer ne znaju di bi niti što bi.....



Vrte se oko fensi-šmensi spravica zato što ih treneri nece naucit da rade osnove, cucanj, mrtvo, benc, veslanja itd. Trenerima je važnije prešetavanje u uskim majicama i hvatanje "riba"

Rijeąeno na PM.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2010 at 15:47
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2010 at 16:49
Potpuno se slažem. Ja sam prije dvije godine cijelo vrijeme visio samo na spravama, a rezultati naravno jako sitni. Al zato zadnjih godinu dana šipka, bucice i rezultati su tu.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2010 at 22:35
Originally posted by cooperw cooperw wrote:

Potpuno se slažem. Ja sam prije dvije godine cijelo vrijeme visio samo na spravama, a rezultati naravno jako sitni. Al zato zadnjih godinu dana šipka, bucice i rezultati su tu.


i dobri rezultati....
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2010 at 23:42
 meni je 90% treninga na bicicama i sipkama. od sprava koristin samo legg press i ponekad fleksiju
Back to Top
Psyho View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Psyho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2010 at 00:14
Kako vec negdje rekoh... uz malo mašte i volje gotovo sve vježbe se mogu odradit bucicama i šipkama... ali... "svaka medalja ima dvije strane"    !?
Who dares wins!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.