New Posts New Posts RSS Feed - zeusko87
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

zeusko87

 Post Reply Post Reply
Author
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: zeusko87
    Posted: 12 Rujan 2013 at 21:09
Pozdrav svima! Vec dugo pratim i citam  ovaj forum i lagano upijam teme koje me zanimaju ali tek sam se danas odlucio registrirati i aktivno sudjelovati. Smile

Znaci za pocetak cu reci da sam veliki  gurman i uvijek sam volio jesti Tongue   Jeo sam puno kolaca, cokolada, bureci, pizze, sendvici, kebabi, sladoledi, napolitanke, pite, kruh, tjestenina....

Bilo je tu i zdrave hrane, puno voca i mlijecnih proizvoda, ali sve to me dovelo do prekomjerne težine. Problem je i taj što sam se znao probuditi u gluho doba noci i pojesti primjerice cijelu cokoladu ili isprazniti teglu marmelade Embarrassed

Konacno sam negdje u 8. mjesecu prošle godine odlucio tome stati na kraj. Bez nekog veceg znanja kako bi trebalo zdravo mršavit krenuo sam na dijetu gdje sam bio na cca 1300 kalorija kroz period od 6 mjeseci i u tome razdoblju izgubio sam punih 26 kila. Pao sam sa 84 na 58 kila što je na moju visinu od 175 premalo. No, meni je u glavi bilo samo to da smršavim ali nisma znao da cu time izgubiti i puno mišicne mase, a ne samo salo. Prva 2 mjeseca sam svakodnevno vozio bicikl, plivao i navecer trcao. Poslije sam trcao i po 2 puta dnevno, ali tad nastaju problemi. Naime, zeznuo sam oba koljena i pocela su me jako boljeti i zatezati što traje i do danas, ne mogu cucnuti do kraja, ni savijati noge. Koristio sma razne terapije, gelove, kreme, antibiotike, steznike i sad je stanje malo bolje ali daleko od idealnog. Prije nekoliko dana napravio sam magnetnu rezonancu pa cemo vidjeti u cemu je problem.  Zadnja 2 mjeseca sam krenuo sa malo ozbiljnijim treningom. Pošto ne mogu  trcati zbog koljena, svaki drugi dan vozim bicikl (40 km) za izdržljivost a u dane kad ne vozim bicikl radim sa utezima. Ne idem u teretanu nego treniram kod kuce. Izbjegavam cucnjeve i iskorake jer mi oni previše opterecuju koljena. Napravio sam si plan treninga tako da pon je ledja/biceps srijeda je prsa/triceps i petak ramena/trapez. Trbušnjake radim na kraju svakog treninga (oko 10 minuta, najcešce plankovi).Od opreme imam 4 bucice. dvije su po 3 kg, a dvije po 9 kg. Imam ez šipku, fitness loptu, improviziranu bench klupu i šipku za zgibove. Za dipseve koristim dvije stoliceBig smile.

trenutno sam na 63 kg. Poceo sam puno više jesti i u mjesec dana dobio sam 5 kg. Volim sve jesti ali trudim se da bude što više voca i povrca puno proteina, mesa, jaja, sira, ribe, a kalorije više ne brojim. Znaci doslovno mogu jesti sve živo kad sam gladan što i radim buduci da svaki drugi dan odpedaliram 40 km i sve to potrošim. Nema te hrane koje ja ne volim LOL ali trudim se da ne jedem junk food nego što cistije i bolje.

Uglavnom da više ne duljim. To bi bilo to za pocetak. Nadam se da cu na ovom forumu naci neka pitanja u vezi prehrane i treninga koja me zanimaju i da ce te mi pomoci svojim savjetima.
Never give up
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 21:10
Dobro nam dosao :)

Slobodno pitaj sto god te zanima :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 21:13
dobrodošao bravo za 5 kg gore savjet koji ti mogu dati je da nabaviš još željeza za po kuci i udaraš po tome. Takodjer, ja bi kardio malo smanjila buduci da ti je primarni cilj sada dobitak mišicne mase. Kakvih su tih 5 kg koje si dobio tj kako ti se to cini? mišici? salo? mješavina?
cookies are for pussies
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 21:14
hvala davore na dobrodošlici... tvoje postove sam takodjer puno  citaao i vidio sam da si i ti imao nekih problema sa koljenom. a slicni smo i po tome što sam skužio da i ti voliš jako puno papati kao i ja LOL

Never give up
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 21:17
Originally posted by zeusko87 zeusko87 wrote:

hvala davore na dobrodošlici... tvoje postove sam takodjer puno  citaao i vidio sam da si i ti imao nekih problema sa koljenom. a slicni smo i po tome što sam skužio da i ti voliš jako puno papati kao i ja LOL



Probleme koji nece nestati.. LOL jos preostaju jedne injekcije Synocrom direkt u koljeno... budem to iza nove godine probao pa cu ti znat rec :)
ah.. ne pitaj... cijeli dan bi lezao i jeo LOL
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 21:19
hvala avangard... bicikl vozim jer u cca 40 km koje odvozim za manje od 2 sata potrošim oko 1000 kalorija pa samim time smijem i više pojesti Big smilea i radim na izdržljivosti te se bolje osjecam nakon pedaliranja. utege sam smanjeio zadnja 2 dana jer me desno rame pocelo boliti. bit ce da je od vježbe koju radim za ramena a to je stojeci potisak šipkom iza glave i triceps ekstenzija šipkom iza glave. skonto sam da mi te vježbe jako opterecuju rame pa cu ih izbaciti.


Edited by zeusko87 - 12 Rujan 2013 at 21:20
Never give up
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 21:21
Iza glave svakako nije zdravo zbog neprirodnog polozaja ruku..

Bicikla je zdrava za koljena.. ortoped mi rekao da ona potice regeneraciju hrskavice (iako ne znam na koju foru)..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 21:26
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Iza glave svakako nije zdravo zbog neprirodnog polozaja ruku..

Bicikla je zdrava za koljena.. ortoped mi rekao da ona potice regeneraciju hrskavice (iako ne znam na koju foru)..

kao na foru da potice stvaranje sinovijalne tekucine koja podmazuje zglob
cookies are for pussies
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 21:27
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Iza glave svakako nije zdravo zbog neprirodnog polozaja ruku..

Bicikla je zdrava za koljena.. ortoped mi rekao da ona potice regeneraciju hrskavice (iako ne znam na koju foru)..


da, meni je ortoped takodjer savjetovao da vozim bicikl i da plivam jer tu da gotovo i nema opterecenja na koljena, a i time jacam kvadricepse. koljena me ne bole dok vozim bicikl, a cim malo potrcim osjecam zatezanja i bol. u pocetku mi je trebalo 2 ipol sata za ovu dionicu koju radim a sad to odvozim u sat i 50 min. noge su se vec lagano pocele definirati, pogotovo kvadricepsi i listovi, ali želio bih poraditi i na rukama, prsima i ledjima.
Never give up
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 21:27
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Iza glave svakako nije zdravo zbog neprirodnog polozaja ruku..

Bicikla je zdrava za koljena.. ortoped mi rekao da ona potice regeneraciju hrskavice (iako ne znam na koju foru)..

kao na foru da potice stvaranje sinovijalne tekucine koja podmazuje zglob


Mislim da je to teska glupost.. to je nemoguce obnoviti.. ali ove injekcije bi mogle pomoci, iako jos nisu bas kod nas imali iskustva sa njima.. 1000kn injekcija.. cemo vidjet..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 21:40
Dobrodosao. Steta za koljena. Ljudi se prevare s trcanjem.
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 21:43
Originally posted by Maratonac Maratonac wrote:

Dobrodosao. Steta za koljena. Ljudi se prevare s trcanjem.


hvala. da zeznuo sam se jer sam naglo krenuo, forsirao sam. cilj mi je bio samo da što prije izgubim na težini a nažalost nisam razmišljao o posljedicama. da sam barem odmah krenuo sa biciklom bilo bi puno bolje
Never give up
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.