New Posts New Posts RSS Feed - Zelim smrsaviti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zelim smrsaviti

 Post Reply Post Reply
Author
Siam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zelim smrsaviti
    Posted: 13 Sijecanj 2014 at 15:29
Pozdrav svima! 
nova sam i evo napokon sam se odlucila za ovaj forum. 
Dakle voljela bih smrsaviti 25 kg - visina mi je 165cm, a tezina 86kg. 
2 mjeseca vjezbam u teretani po 3x tjedno, a od danas sam se odlucila na zdravu prehranu sve sa ciljem da izgubim taj visak kila...Moram reci da se vidi napredak tog vjezbanja utoliko sto se brze popnem uz stepenice
Eh sad uzela sam neki raspored jelovnika do 1500 kcal dnevno - 5x obroka dnevno. 
od danas sam prerezala sve u cemu sam se inace davila...
Zaima me jedno - kako pojacati tempo vjezbi u teretani? 
Zasad mi trening izleda ovako:
20min trake na 6,0 -6,7
zatim 15tak minuta stabilizacijski trening - trbusnjaci, za guzove i izdrzaji..
zatim 15tak minuta funkcionalni - trcanje, skakanje, steper + bucice
zatim 15tak minuta sprave - kako koji dan ruke, noge, ledja...
i na kraju traka 20 minuta...
Sto da povecavam - tj.kako da pojacam tempo - traka ili?
i hoce li biti rezultata Stern Smile?

Hvala na savjetima!
Lp

Back to Top
Lora_1989 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lora_1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 15:38
kojom racunicom si dosla na 1500 kcal? mislim da je iz glave, zato i ne valja..
Back to Top
Siam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 15:54
Dobila sam neku knjigu..a kako da si to izracunam? ima neki link? hvala na pomoci!

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 16:04
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Siam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2014 at 17:24
Hvala evo izracunala sam! E sad imam jos jedno pitanje i necu daviti - koje vjezbe da ubacim ili izbacim u teretani? Na sto da se koncentriram sad kad zelim smrsaviti? Traka - brzo hodanje i sto jos? Da izbacim ove sprave?
Bojim se nest ne napravim krivo...Confused. Hvala na pomoci!

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2014 at 17:30
Originally posted by Siam Siam wrote:

Hvala evo izracunala sam! E sad imam jos jedno pitanje i necu daviti - koje vjezbe da ubacim ili izbacim u teretani? Na sto da se koncentriram sad kad zelim smrsaviti? Traka - brzo hodanje i sto jos? Da izbacim ove sprave?
Bojim se nest ne napravim krivo...Confused. Hvala na pomoci!



baš suprotno, ubaci više od 15min vježbi s utezima, dakle ne moraju to biti vježbe na spravama (a i mogu) nego kompleksne vježbe s utezima. Npr. iskoraci s utezima u rukama, čučnjevi s kilažama, mrtva dizanja s kilazama i sl. Ne treba ti toliko kardija (traka, steperi i sta vec). Spoji ovo sto sam ti navelas onim vjezbama koje zoves stabilizacijskim. Nakon zagrijavanja odradi prvo bar 20 min ovoga sto sam prvo navela, pa 15 min tih stabilizacijskih, onda radi ovo sto zoves funkcionalni i za kraj mozes hodati na traci na uzbrdici 20 min
Koliko si do sada smrsavila? napisi par jelovnika kako jedes
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
Siam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2014 at 17:47
Hvala! Jucer sam stala na vagu a izgleda da sam smrsavila 1kg, u mjesec i po. Nisam uopce pazila na prehranu sve do jucer.. uopce.. Sada sam si poslozila jelovnik prema Abott brosuri  "zdravo mrsavljenje" koju mi je dala dr.opce prakse.
Evo primjer jelovnika:
pon
dorucak: zobena kasa - 50g zobi skuhana sa malo vode, 1 banana i saka sumskog voca
meduobrok: 10 badema i jogurt
rucak: salata sa tunom -zelena salata, rajcica i tuna, 1 tvdo kuhano jaje, luk
uzina:stapici mrkve, krastavaca, celera i zeleni caj
vecera: 125g govedeg snicla sa salatom

uto:
dorucak; frape od 1 banane 125ml mlijeka i sake sumskog voca, 2 kriske velicine pola dlana kruha od cjelovitog zrna sa posnim sirom
meduobrok: 3 stapica celera sa 25g feta sira
rucak:
200g pecenog krupmira sa 1 filetom oslica u pecnici, salata od krastavaca
uzina: jogurt
vecera: pileci razmjici 50g smede rize sa graskom

Dosada nisam uopce doruckovala i nalijevala sam se samo kavom, danas se osjecam puno odmornije, i sa 5 kava sam se prebacila na 1-2 dnevno..ne znam je li taj jelovnik ok?


Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2014 at 17:57
Ubacivat cu po redu:
pon
dorucak: zobena kasa - 50g zobi skuhana sa malo vode, 1 banana i saka sumskog voca--> dovoljno je 50 g zobi, bananu ovdje ne trebaš, ali trebaš proteine. Savjetujem 150 g posnog sira, umjesas zobene unutra i sumsko voce + 10 badema
meduobrok: 10 badema i jogurt-->ok
rucak: salata sa tunom -zelena salata, rajcica i tuna, 1 tvdo kuhano jaje, luk--> ulje maslinovo bar 1-2 žličice + neki složeni UH (leća, int. riža, heljda, ječam, raženi kruh, grah..). Koliko tune? s uljem ili bez ulja?
uzina:stapici mrkve, krastavaca, celera i zeleni caj--> dodati protein nekakav, najbolje bi ovdje leglo 100-150 g posnog sira
vecera: 125g govedeg snicla sa salatom-- ulje ili 10ak orasastih plodova

uto:
dorucak; frape od 1 banane 125ml mlijeka i sake sumskog voca, 2 kriske velicine pola dlana kruha od cjelovitog zrna sa posnim sirom--ne traba ti ovoliko UH ovdje, dovoljno je uz frape 1 snita kruha, ali posni ovdje treba biti bar 150-200g
meduobrok: 3 stapica celera sa 25g feta sira-ok
rucak:
200g pecenog krupmira sa 1 filetom oslica u pecnici, salata od krastavaca-- ulje?
uzina: jogurt-- dodaj 1 vocku i par orasastih plodova, mozes i protein neki npr jaje, meso, sir ili riba
vecera: pileci razmjici 50g smede rize sa graskom- ok

ovaj utorak mi se vise svida od ponedjeljka



trebala bi izracunati svoj BMR i TDEE da vidis koliko ti zapravo hrane treba
cookies are for pussies
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2014 at 17:57
je :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Siam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2014 at 18:30
i meni je danasnji menu bio bolji nek jucer Embarrassed.
BMR mi je 1642
TDEE 2545

ako je jelovnik do 2000kcal jel to ok?
Hvala hvala hvala na savjetima!
Back to Top
Siam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2014 at 18:32
e da tuna je u salamuri a za salatu koristim maslinovo ulje, ili laneno.. to mi navika oduvijek za salatu, ili da laneno izbacim?

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.