New Posts New Posts RSS Feed - zelim se promijeniti :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

zelim se promijeniti :)

 Post Reply Post Reply
Author
seka iz Osijeka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote seka iz Osijeka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: zelim se promijeniti :)
    Posted: 10 Sijecanj 2012 at 17:53
ej svima...ja sam Tina,trenutno sam u Osijeku...studiram...imam 20 god,visoka sam š74 i imam 80 kg i to mi je velik problem...mislim krenut s Atkinsonovom dijetom,ali vidim da ste protiv nje..takoder trazim teretanu i kupujem bicikl :D pa da vidimo...trebala bih takoder neke savjete za prehranu...ugl ujutro ne jedem jer zurim na faks...ruccam nesto st ose nade (ne idem u menzu) ali najveci problem je sto uvijek ima nesto slatko ili za grickat...zelm sve to popraviti :) pomagajteeeeeee ://
Back to Top
OSka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 124
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote OSka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2012 at 22:28
Osjecanke masovno krecu na rekreaciju! Smile

Znam dva vrlo povoljna, ne baš fitness centra ali imaju sve što treba.
Jedan na Sjenjaku a drugi na Jugu II.
Na Sjenjaku imaš tzv rekreaciju za žene. š00kn tri puta tjedno.
Na Jugu imaš u atomskom skloništu judo klub (ili tako nešto) ali imaju i prostoriju s spravama.
Isto š00kn i mislim da nije ograniceno ali trebaš se dogovoriti s trenerom za termine.

Na Vij.I.Meštrovica imaš  fitness klub koji vodi Udruga paraplegicara, imaju sve sprave s tim što su neke prilagođene za osobe s invaliditetom ali možeš sve raditi bez razlike. 70kn tri puta tjedno.


Ostali su, više manje, poznati: XXL u Gundulicevoj, Ritam u Retfali, Gea u Centru, crobic studio u Ružinoj....

Ovisi iz kojeg si dijela grada.
Sad skoro u svakom dijelu grada imaš nešto organizirano, vecinom u prostorijama gradskih cetvrti tako da se malo propitaj, vec ceš nešto iskopati.

Vezano uz prehranu, neka ti netko od upucenijih da neki savjet.
Mada i ja u teoriji sve znam ali me praksa muci. Big smile





Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2012 at 10:51
Tina, dobrodošla!


Pogledaj prvo ove linkove:
Prehrana - pocetniciJelovnici
Ugl.citaj forum, što smo pisali pocetnicima, istražuj.

Izracunaj si bazalni metabolizam.
Ja sam pod nekom pretpostavkom išla da ne treniraš ništa, pa mi je ispalo ovo za tebe:
"Vaš index bazalnog metabolizma (BMR) je broj kalorija koje trošite provodeci cijeli dan u krevetu.Iznos kalorija koje potrošite u jednom danu: š642.20 Dnevni iznos kalorija koji ovisno o Vašoj fizickoj aktivnosti trošite za održavanje tjelesne težine š970.64." Sada, jednostavno, dok god ceš u dnevnom unosu biti ispod tih š900 tj.u deficitu (ne manje od š640, cisto iz zdravstvenih razloga), mršavit ceš, ako ceš unositi više od š900, bit ceš u suficitu i kile ce rasti. Ovdje imaš tablicu kalorija.
Tisucu puta smo napisali, tisucu puta ocito se neke stvari moraju ponoviti. Svi imaju faks ili posao ili nešto deseto. To nije izlika za lijenost i da se ujutro ne može dignuti pola sata ranije, napraviti dorucak ili si uzeti u posudici rucak. Menza je ok - ako znaš odabrati hranu koju jesti u njoj - npr. (ja sam iz Zg-a) uvijek ima riže i piletine koja je pecena (ne pohana) i salate ili povrce s nekim kuhanim mesom ili varivo ako ništa drugo (bez kruha). Sokove zaobiđi (uzmi si bocicu vode od doma), kolace zaobici, bijeli kruh zaobiđi. Kombiniraj u obrocima P(proteine)+UH(ugljikohidrate) (ujutro, rucak, nakon treninga) ili P+M(masti) (međuobroci i pred spavanje najbolje).

Ono što ti želiš jest promijeniti se, a za to je bitno promijeniti navike, trebaš se osvjestiti da brineš o sebi izborom namirnica i da ne jedeš zbog nekih, više cak emotivnih potreba nego stvarnih (slatkiši). Kad u glavi nešto definiraš kao dijeta - zvuci restriktivno, jelda, kao da si nešto braniš - to ne bi trebalo biti tako. Ti jednostavno zamijeni loše namirnice zdravim i to je to, neka postane tvoj nacin života zdrava prehrana i tjelovježba. Ti si ništa ne braniš, baš suprotno, tako si omogucavaš ono što želiš - promijeniti se na bolje. Mene uvijek ovo motivira:


Gdje se više vidiš - u nekoj grupi kako vježbaš ili samostalno (doma/teretana)?
.



Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
seka iz Osijeka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote seka iz Osijeka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2012 at 00:12
radje bi isla u teretanu,sto se tice prehrane istina je -.- kruh ja uglavnom niti ne jedem,a  sad sam ga potpuno izbacila...u ovo vrijeme kad sam na faksu smrsavim,jel se dosta krecem,do faksa,do kolegica i tako..a potom sam i manje jela...ali opet dode nazad,...zato si moram organizirat hranu.procitala sam na vasem forumu skoro sve za pocetnike,i znam da ce mi biti tesko priviknuti se na tu,meni novu hranu,ali sto se mora nije tesko...treba truda i volje...usput zdravo je jesti malo,ali po vise puta,jos samo da si to uspijem poslozit,sto kad i koliko.slatkise cu izbaciti,to sigurno :) hvala vam na savjetima,divno sto ipak ima netko razumijevanja i zeli pomoci :)
Back to Top
seka iz Osijeka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote seka iz Osijeka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2012 at 00:15
nije mi napisalo u teretanu samostalno*
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2012 at 10:46
Nema na cemu!


Samo pitaj što god ti još ne ce biti jasno.


Ako ceš ici samostalno u teretanu, trener ce ti tamo pokazati kako raditi na spravama, slobodno ga pitaš s kakvim treningom krenuti i ostalo. S vremenom ceš vidjeti što ce ti odgovarati i sama ceš si moci složiti svoj.

Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2012 at 11:33
Tina...koliko si stvarno spremna zagristi za to što želiš? Wink

Davanje savjeta o treninzima i prehrani je najlakša stvar, iako i to zahtijeva puno testiranja i vremena jer svi ne reagiraju na isto. Teško je na ovakav nacin doprijeti do svih vas koji želite nešto promijeniti jer ono što vama najviše treba nije teorija o tome što i kako treba jesti nego pravilan mindset, odnosno onaj klik koji ce vas prebaciti u pravi mod i dati motivaciju da krenete prema cilju i zadržite taj smjer. Koliko mi to tu uspijemo napraviti - sumnjam - jer jako malo ljudi ostane s nama nakon prvog posta. Ne mogu reci da to što mnogi ne ostanu govori da nisu ništa promijenili - ali vjerujem da je bar polovica ostala na istome.

Tina, prvo što moraš napraviti je - preispitati sve izgovore kojima opravdavaš svoje krive izbore. Ne vjerujem da i sama ne znaš za mnoge stvari koje krivo radiš. Najprije - dorucak. Mislim da danas i malo dijete zna da je dorucak najvažniji obrok u danu, dakle, ne možemo se izvlaciti na neznanje. A na fax, posao i ostalo? Još manje. Ne postoji nedostatak vremena - postoji samo nedostatak volje.  Ako ja moram negdje bit u 8h npr., dignut cu se u 6,30h ako treba da pojedem nešto pametno, ako vidim da ce mi to bit komplicirano izvest vani. što mi je važnije, tih pola sata više spavanja ili ono što od sebe želim postic? Ja znam što je meni važnije.. a tebi? Wink

Nije ovo samo pitanje fitnessa, ovo je pitanje života opcenito. Samo se izgovaramo i sami sebe lažemo, kao i druge. A onda se jednog dana pitamo zašto nismo napravili ovo ili ono. Vremena ima kao u prici, a onda odjednom prozuji pa se pitamo gdje nam je bila pamet. Imaš li stvari radi kojih žališ što ih nisi napravila nekad davno? Nemoj da si požališ i ovu.

Kažeš da si procitala ovo za pocetnike, nešto si skužila..super - sad si na temelju toga što si procitala pokušaj smislit jedan jelovnik i priloži ga tu da vidimo. Kao što ti je rekla zika - loše izbore zamijeni dobrima za pocetak, ne kreci u nikakva kompliciranja s tom hranom, tebi prvo treba red u prehrani.
A što se tice ovog bazalnog metabolizma, tu moram uletit malo jer nekad može biti dosta netocan, pogotovo kod ljudi sa viškom masnog tkiva - potrebe za kalorijama su malo precijenjene. Tako da bi ja tu pripazila jer se nekad ljudi zeznu pa umjesto da izgube, još i dobiju koju kilu :)


Tina -odredi cilj, ucvrsti svoja vjerovanja da ga možeš postici, informiraj se na koji nacin ceš ga postici i potrpi koje odricanje na putu do njega - svaki pocetak je težak ali krajnji rezultat nadmašuje svu težinu tog pocetka Star




Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.