New Posts New Posts RSS Feed - Zdrava i sretna
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zdrava i sretna

 Post Reply Post Reply
Author
fly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zdrava i sretna
    Posted: 15 Rujan 2015 at 13:51
Pozdrav Fitovci ;) Nova sam ali zapravo nisam nova... pratim fit forum i web već jakkooo dugo, ali tek sam se sada odlučila registrirati, podijeliti s vama svoju priču i uključiti.

Ukratko... Prije godinu dana bila sam doslovce na rubu, morbidno debela, depresivna, na rubu svih mogućih boleština - povišeni šećer, krvni tlak, kolesterol... herc infarkt waiting to happen. Već 10-tak godina nakupljam kile kao hrčak. 

I onda se sve promijenilo u kolovozu 2014. kada sam odlučila ne smršaviti, već vratiti svoj život nazad i ŽIVJETI ZDRAVO!!!! Doslovce preko noći promijenila sam svoju prehranu u potpunosti, počela sam jesti zdravo, svježe, sezonski - izbacila sam dodane šećere, procesuiranu hranu sam smanjila na najmanju moguću mjeru, izbacila sam crveno meso i nezdrave masnoće, izbacila sam bijeli kruh, bijelu tjesteninu, sol, grickalice. 

Da bio je to vrlo radikalan potez, ali zapravo bilo je lakše nego što sam mislila :) 

Prvih mjesec dana nisam htjela stati na vagu, bojala sam se, a onda je u tih mjesec dana i moj muž odlučio krenuti mojim putem. Kupili smo vagu, stali na nju, izmjerili se od glave do pete i zapisali rezultate koji su nas zapravo u tom trenutnku totalno potaknuli. 

I tako smo zajedno krenuli i evo nakon godinu dana rezultati su -37 kg manje Smile

Muž je skinuo -20 kg Smile

Što se vježbanja tiće, od prvog dana radim yogu, šećem, radim power walking 5-6km i maštam o tome da trčim (to mi je velika želja).

Plan mi je pokrenuti se malo žešće ovu jesen što se vježbanja tiće.... možda ću užicati koji savjet od vas iskusnih fitovca Wink Plan mi je smršaviti još nekih 10 kg, sada sam na 81kg (da, kad se zbroji sa onih 37 sknutih, početna brojka bila je grozna).

Neću reči da sve te kile koje sam skinula, da su nešto spektakularno iako zvuči tako.... zapravo poanta moje priče nisu te kile, već zdravlje koje sam vratila. Moje tijelo je pročišćeno, zdravo, a ja sam sretna :)

Toliko od mene.... pozzz svima Wink
Healthy & Happy
Instagram
Facebook
Back to Top
BartFanatik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Rujan 2015
Location: Osijek, Croatia
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote BartFanatik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2015 at 15:19
Pozdrav! Čestitke na uspjehu i samo nastavite. :)
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2015 at 15:51
Bravooo!
Back to Top
Novamladamamauformi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2012
Location: millbrae, ca
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Novamladamamauformi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2015 at 21:58



cestitam nastavi tako.
if you fly high and if you dream big then your results are tremendous
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2015 at 13:06
fly, bravo, jako lijepo, pogotovo zato što je u kompletu Wink

Kako sada jedeš? 

Mislim da si i sama svjesna da će ovih zadnjih 10 kg ići malo teže, ali nedaj da te to obeshrabri - trebat će samo malo dobre taktike i strpljenja Wink Za sada ne radiš nikakve vježbe snage?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2015 at 14:16
:) Hvala svima na podršci! ;) 

@Gym_girl Jedem zdravo :) To je moj lifestyle sada. Dakle. sezonski, svježe, puno povrća i voća, piletina, puretina, riba. Zdrave masnoće. Umjereno unosim sol. Nema dodanog šećera, ponekad koristim med i agavin syrup ako baš ne mogu drugačije zasladiti. Ne jedem procesuiranu niti gotovu hranu, kuham sama svoje obroke, ako već kupujem u dućanu ČITAM nutritivne tablice i pazim što unosim u svoje tijelo. Nabavljam domaće namirnice od lokalnih OPG-ova. Radim svoj kruh, jogurt, grčki jogurt... Zvuči komplicirano?! Apsolutno NE :) Jednom kada se ufuraš u mindful cooking i eating sve ti postane ukusnije a život zdraviji i ljepši <3 Mnogi misle da gladujemo jer vide naše porcije ali ja sam ljudi moji sita i puna ko bačva all the time :D 

Možeš pogledati moj Intagram i FB (u potpisu su)... postam svoje obroke i motiviram ljude da jedu zdravo ;)

Znam da me čeka puno rada i totalno sam motivirana... zapravo te kile nisu toliko niti bitne, znam da će se istopiti kao i ovih 37 :D Možda mi je nekako bitnije formirati tijelo. Sada trenutno radim jogu, i vidim ja da su ti mišići tu i kao nešto su se formirali ali trebat će mi teretana odnosno još neke vježbe jer trebam se utegnuti. 

@Gym_girl  Mislila sam možda kupiti veće bućice i vježbati doma, tipa sklekovi, čučnjevi, iskoraci i sl..... što misliš, trebam li baš ići u teretanu? Misliš da trebam prije vježbanja raditi cardio obzirom da radim jogu (imam dosta dinamičan flow) a radim je svaki dan?


Edited by fly - 23 Rujan 2015 at 14:28
Healthy & Happy
Instagram
Facebook
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.