New Posts New Posts RSS Feed - xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxl size
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxl size

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
X...L size View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote X...L size Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxl size
    Posted: 25 Sijecanj 2013 at 11:19
Najprije lijep pozdrav forumašima, odavno vas citam ale evo tek sad sam skupila hrabrosti da se registriram i potražim vašu pomoc. Vidim da ovdje ima dosta ljudi koji se razume u mršavljenje,zdravu prehranu i vježbanje pa se nadam da ce netko imat dovoljno živaca i volje procitat moj post i pomoc mi kojim savjetom.

Oduvjek sam bila bucmasta i to mi je fino stajalo, do 25. godine sam imala "prihvatljivu" težinu na 168 cm visine imala sam 64 kg. Al onda sam preživjela strašan šok i da skratim pricu došlo je do disbalansa hormona i nastupili su panicni napadi tako da sam pocela pit tablete (hormonalne i antidepresive) i kilogrami su se samo poceli lijepiti na mene. Probala sam x dijeta i uspijela skinut po 15-20 kg al bi se oni ubrzo vratili i još bi se koje kilo nadodalo. Sad cu vas šokirat svojim dimenzijama, vjerujte mi i meni je šok svaki dan kad u zrcalu vidim ogromnu ženu a osjecam se vrckavo i živo kao kad sam imala 64 kg.

godina -30
visina -168 cm
težina -110 kg
grudi -117 cm
struk -102 cm
bokovi -110 cm
( slike stavim sutra jer se planiram danas uslikat)

Sracunala sam si potrebne kalorije i ispada da dnevno trebam cca 2400 kcal ( uredski posao i lagani 30 min trening)
Dnevno unosim cca 1600-1800 kcal i vježbam na sobnom biciklu 30-tak min+vježbe za ruke,malo trbušnjaka i iskoraka.

Sad sam konacno skupila snage, inata, želje da poradim na svom prije svega zdravstvenom a i estetskom problemu. U braku sam 3 godine i ne mogu zatrudnit i doktori medju ostalim navode i moju kilažu kao problem tako da mi je to sad glavna motivacija i ono što mi daje snagu jer za bebicu cu uradit bilo što. Al ne želim se izgladnjivat, radit nešto preko volje 3 mjeseca pa ponovo po starom nego želim usvojit zdrave navike prehrane i vježbanja i molim vas da mi date koji savjet, da me kritikujete, podržavate i sve što mislite da bi pomoglo da zdravo mršavim 2-3 kg mjesecno i da skinem najmanje 30 kg.
Unaprijed hvala Smile
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 11:52
Pozdrav i dobrodošla! Odlicno je što si se odlucila riješiti svih loših navika i krenuti na ovaj nacin, bez nekih rigoroznih dijeta, izgladnjivanja itd.

Za pocetak, 1600-1800kcal je premalo. Krenula sam sa istom težinom kao i ti... i sa 2000kcal. Evo danas imam 36kg manje Wink 

Baci pogled na ovu stranicu..mislim da ce ti puno toga biti jasnije:
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 12:15
dobrodošla :) poslušaj Slavonku u vezi kcal..kasnije ceš ako budeš krenila s ovako malo kcal doci do zida i nece htjeti ici dolje , a više nece biti prostora za spuštanje kcal jer ceš gladovati. Uglavnom, puno srece želim i da bebica dodje skoro na svijet :D
Back to Top
Nessica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nessica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 12:20
Sretbo, ja nemam pametnih savjeta, ali mogu biti podrška Thumbs Up
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 12:21
dobrodošla i sretno!
ja sam starija od tebe(45),ali sam prošla nešto slicno,kao i ti,što se tice antidepresiva i slicnih tableta.
isto,sam natukla kile,a sad, imam 25 kg manje, odnosno skinula sam i više nego kaj sam mislila.
citaj ovu stranicu,uci ,pitaj,a podrške ima uvijek ko u prici!

Back to Top
Nickylii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 371
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nickylii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 12:24
Pozdrav i dobrodošla!
Ja sam dosta mladja (19god imam), al jako dobro znam što su te tablete.
Ja sam u 3 mjeseca natukla preko 20kg.
Samo hrabro, zdravo se hrani, vježbaj i rezultati ce doc.
Sretno!


Edited by Nickylii - 25 Sijecanj 2013 at 12:24
Policija trenira strogocu - da ne bude sve kako ja hocu!
Back to Top
X...L size View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote X...L size Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 12:32
Hvala na dobrodošlici i savjetima, sad vidim da ima nade i za mene Smile volje imam, snage takodjer ( ipak su goleme kolicine energije skladištene u mom tijelu haha) a podrška ce mi svakako dobro doc.

Ako imate kakve prijedloge za vježbanje bila bi zahvalana, naravno nešto prilagodjeno mojim dimenzijamaSmile Volila bi radit neke vježbe doma jer kad dodjem doma sa posla i dok obavim po kuci što trebam odlazak u teretanu il trcanje na otvorenom nisu mi opcija ( osim vikendom kad redovito idem u duge šetnje i istrcavanje psa )
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 12:35
imaš li kakav sobni bicikli, orbitrek ili nešto slicno doma?
Back to Top
X...L size View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote X...L size Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 12:39
imam sobno biciklo, vozim 10-tak km svaki dan na njemu, sad sam još na 2 drugoj razini al planiram pojacat tempo cim se malo vratim u formu
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 12:39
Nemoj trcati, to je trenutno preveliko opterecenje za tvoje zglobove.
Drži se duugih šetnji.. tako sam ja krenula.. mjesec dana samo puuuuno hodala.. po 10ak km dnevno.. onda uvela bicikl..pa kupila orbitrek. 


Edited by Slavonka23 - 25 Sijecanj 2013 at 12:39
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
X...L size View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote X...L size Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 12:43
imam i orbitek al je negdje u garaži haha,vježbala sam prije na njemu al sam dobila ogromne mišice na nogama a do 18 god sam se bavila tenisom koji i danas znam odigrat tako da su mi se tad vec formirali jaci mišici na nogama tako da mi orbitek nešto i nije privlacanConfused
Back to Top
Nessica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nessica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 12:44
Ja vježbam trenutno 6 weeks 6 pack od Jillian Michaels, pogledaj si malo njezine vježbe, ja sam se preporodila, a vježbam tek evo 5. dan Cool
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 12:48
Originally posted by X...L size X...L size wrote:

imam sobno biciklo, vozim 10-tak km svaki dan na njemu, sad sam još na 2 drugoj razini al planiram pojacat tempo cim se malo vratim u formu



kao što Slavonka kaže, pocni sa šetnjama.. ako baš baš nemaš vremena ici van onda možeš i taj sobni bicikli niskim do umjerenim tempom predalirati.. no, ako te pocnu boljeti koljena ili kukovi od pedaliranja morat ceš se prvo usmjeriti na duge šetnje. Ako kreceš s biciklom povecavaj postepeno vrijeme koje na njemu provodiš
Back to Top
X...L size View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote X...L size Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 12:54
šetnje mi nisu problem jer svaki dan najmanje sat i po pješacim al doduše laganim tempom,bilo bi super da ubrzam taj tempoi na tom cu sad radit. Ja svoje kile najviše primjetim kad si idem kupit garderobu i kad se pogledam u zrcalu a zasad mi što se tice kondicije ne zagorcavaju previše život. Naravno da ne mogu vježbat kao žene u top formi al i sad mogu duže šetat il vozit biciklo nego moje frendice koje imaju 50-60 kg.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 13:02
odlicno onda, kreni sa šetnjama i biciklom , samo si postepeno povecavaj trajanje tih aktivnosti da se tijelo ne bi naviknulo.. recimo povecas svaki tjedan za 5minuta duzinu trajanja aktivnosti
Pozzz
Back to Top
X...L size View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote X...L size Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 17:07
evo htjela sam stavit slike al nemam pojma kako?Ermm može mi tko reci? i da, mogu li ja ovdje pisat ono što sam pojela prethodnog dana i što sam vježbala, lakše bi mi ovdje bilo vodit evidenciju nego zapisivati u rokovnik il tako što?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.