New Posts New Posts RSS Feed - Vrijeme za promjene !
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vrijeme za promjene !

 Post Reply Post Reply Page  <12345 15>
Author
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 11:23
5 obrok

250 g posnog sira + 1 rajcica + pola krastavca + 1 mrkva

6 obrok

4 jaja - da li da pojedem cijela ili kako mi preporucate ?

-----------------------------


ja bi zamjenio 5 i 6 obrok i u 6. dodao masti
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 11:29
Gle ako ti je cilj smanjiti masu, onda velike kolicine masnoce trebaš uzimat ujutro pa bi radje da su ujutro jaja, a navecer posni i meso što je više lean.


Edited by White_Insane - 09 Kolovoz 2013 at 11:31
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 11:55
Originally posted by b_ballfan b_ballfan wrote:

http://www.fitnessangels.net/hr/zapocnite.php

znam ali ovo je bodyweight a ja nemam girje trenutno i nemogu si ih priuštiti :( mozda tek od 1.10 kada odem u ZG


drugi program (do super forme u 5 tjedana) je isto bodyweight ne treba ti ništa od opreme.

Za prvi dovoljne 2 bucice:))
Back to Top
b_ballfan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote b_ballfan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 12:07
super onda :D koje izvore masti da ujutro koristim insane ?
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 12:10
white je mislio da jaja jedeš ujutro, a vecera svježi sir + orašasti.
White ispravljaj ako nisi to mislio:))
Back to Top
b_ballfan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote b_ballfan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 12:16
i da cilj mi je skinuti ovo šugavo salo :D kao i vecini nas .

imam pitanje ? Da li da smanjim unos masti ako želim sa sebe "otopiti" mast ? Zašto da je povecam ? I to mast još uvecer ? To sam procitao ali ni je mi jasno zasto pa ako mi neko moze pojasniti bio bih mu zadovoljan :D

tipkam ovo i papam si integralni kruh sa sjemenkama tj. panin i 200 g purecih prsa u salamici :D mmmmm mljac :D

Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 12:25
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Gle ako ti je cilj smanjiti masu, onda velike kolicine masnoce trebaš uzimat ujutro pa bi radje da su ujutro jaja, a navecer posni i meso što je više lean.


kako mislis masti treba uzimati ujutro? pa obrok ne moze biti samo P. mora biti ili P+M ili P+UH ili P+UH+M (pod uvjetom da su M nezasicene i da se kalorijski ostane u granicama obroka).

zato UH treba uzimati ujutro, a uz ostale obroke u danu. uopce ne trebaju jaja ujutro, mogu kada god pozeli, samo bi mu predlozio posni prije spavanja jer je posni sir slabo otpustajuci protein koji ce dati tijelu dovoljno P za cijelu noc. sa jajima to nije slucaj obzirom da jaja spadaju u brzo apsorbirajuce proteine.
Back to Top
liquis View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote liquis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 12:28
Moj savjet ti je da ne izbacivaš masti, samo ih konzumiraj u nekim normalnim kolicinama. Jer pazi, "masno salo" ne dolazi samo od masti vec od milijun drugih namjernica koje sadrže šecere i brojne druge kemikalije. MAsti su zdrave i potrebne za energiju ali ih konzumirati u ogranicenim kolicinama kao i sve ostalo. Da ti docaram, imaš masti u jajima, maslinovom ulju, lanenom ulju, a imaš ih i u mesu, burecima i ostalom. Zakljuci sam koje bi bilo bolje konzumirati
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 12:31
Originally posted by b_ballfan b_ballfan wrote:

i da cilj mi je skinuti ovo šugavo salo :D kao i vecini nas .

imam pitanje ? Da li da smanjim unos masti ako želim sa sebe "otopiti" mast ? Zašto da je povecam ? I to mast još uvecer ? To sam procitao ali ni je mi jasno zasto pa ako mi neko moze pojasniti bio bih mu zadovoljan :D

tipkam ovo i papam si integralni kruh sa sjemenkama tj. panin i 200 g purecih prsa u salamici :D mmmmm mljac :D



bitno je da unosom hrane pokrijes bazalni metabolizam, koji je recimo 1700kcal za tebe. znaci, mozes 6 obroka po 300kcal. sva ostala aktivnost koju ces raditi tokom dana tijelo ce uzimati iz tvojih tjelesnih masnoca, a zbog obroka koji imaju masti u sebi, inzulin ce ostati nizak, sto je prvi preduvjet za lipolizu. visok inzulin - nema lipolize (dobivanje energije iz tjelesnih masnoca) i obrnuto.

znaci, samo zato sto ces koristiti M (masti) ne znaci da ces se debljati. ako trebas unijeti 1800kcal, od toga ti recimo 800 kcal odlazi na 200g proteina i recimo 400kcal na 100g UH, ostaje ti 600kcal koje uzmes iz masti, a to ti je cca 75g masti. to ti je cca jedna jusna zlica maslinovog ulja ili kojeg vec zelis.

tjelesne masti nisu od masnoca u prehrani, vec od cjelokupnog suficita kalorija u obrocima. ti mozes jesti samo i jedino proteine (koliko god to nije zdravo) i svejedno od njih dobiti spek.


Edited by GajbaPive - 09 Kolovoz 2013 at 12:32
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 12:31
Jaja sama po sebi cijela su p+m, pojedeš s tim povrce i to je to, a pošto si sam dao odgovor, baš zato jer su brzookidajuca ujutro super dodju s obzirom da 8 sati nije bilo unosa hrane.
Jesam mislio sam tako scarpetta.


Edited by White_Insane - 09 Kolovoz 2013 at 12:31
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 12:34
Originally posted by b_ballfan b_ballfan wrote:

i da cilj mi je skinuti ovo šugavo salo :D kao i vecini nas .

imam pitanje ? Da li da smanjim unos masti ako želim sa sebe "otopiti" mast ? Zašto da je povecam ? I to mast još uvecer ? To sam procitao ali ni je mi jasno zasto pa ako mi neko moze pojasniti bio bih mu zadovoljan :D

tipkam ovo i papam si integralni kruh sa sjemenkama tj. panin i 200 g purecih prsa u salamici :D mmmmm mljac :D


mast uvecer jer masti usporavaju apsorpciju hrane, a to ti je potrebno prije spavanja da protein (posni sir ili kazein) duže traje dok ti pajkiš probaj s orašastim plodovima i posnim ili maslinovo ulje i posni..ne trebaš smanjiti masti da bi izgubio salo bit je u omjeru makronutrijenata..jel važeš ti hranu ili kako? i de, pobogu izbaci te salame i ubaci pravu hranu
cookies are for pussies
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 12:34
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Jaja sama po sebi cijela su p+m, pojedeš s tim povrce i to je to, a pošto si sam dao odgovor, baš zato jer su brzookidajuca ujutro super dodju s obzirom da 8 sati nije bilo unosa hrane.
Jesam mislio sam tako scarpetta.


osim ako nemas 120kg+ cistih misica nemas straha od jutarnjeg katabolizma. sto imas vise misica, katabolizam je veci. 95% nas rekreativaca previse brinemo oko jutarnjeg katabolizma. ja za dorucak jedem zobene + posni + zlica meda i nisam primjetio apsolutno nikakav katabolizam zbog "sporih" proteina.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 12:36
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by b_ballfan b_ballfan wrote:

i da cilj mi je skinuti ovo šugavo salo :D kao i vecini nas .

imam pitanje ? Da li da smanjim unos masti ako želim sa sebe "otopiti" mast ? Zašto da je povecam ? I to mast još uvecer ? To sam procitao ali ni je mi jasno zasto pa ako mi neko moze pojasniti bio bih mu zadovoljan :D

tipkam ovo i papam si integralni kruh sa sjemenkama tj. panin i 200 g purecih prsa u salamici :D mmmmm mljac :D


mast uvecer jer masti usporavaju apsorpciju hrane, a to ti je potrebno prije spavanja da protein (posni sir ili kazein) duže traje dok ti pajkiš probaj s orašastim plodovima i posnim ili maslinovo ulje i posni..ne trebaš smanjiti masti da bi izgubio salo bit je u omjeru makronutrijenata i deficitu..jel važeš ti hranu ili kako? i de, pobogu izbaci te salame i ubaci pravu hranu
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 12:36
dobroooooo..nezna, šta mi se dogadja s postovima
cookies are for pussies
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 13:42
Originally posted by b_ballfan b_ballfan wrote:

evo jutros uredno odvalio 3 km trcanja . Još cu sutra pa u Nedjelju odmor i od Ponedjeljka svaki dan ujutro na tašte kardio i popodne vježbe za pocetnike od fitness angelsa . Sto mislite o tome ?

Danas planiram jesti :

1 obrok

100 g viola 6 vrsta žitarica s sitnim komadicima cokolade (znam da se vecini diže kosa ali još ih malo imam pa cu potrošiti :D)+ 250-300 ml mlijeka 0.5 % mm
250 g posnog sira

2 obrok

integralni panin sa sjemenkama - 150 g + 200 g pilecih prsa (salama)

3 obrok

70 g tjestenine + 200 g pilecih prsa s grill tave + 2 rajcice , 1 mrkva

4 obrok

5 rižinih krekera + 100 g pilece salame

5 obrok

250 g posnog sira + 1 rajcica + pola krastavca + 1 mrkva

6 obrok

4 jaja - da li da pojedem cijela ili kako mi preporucate ?

- što se tice omega 3 masnih ili ti korisnih masti zaboravio sam kupiti bademe (orašaste plodove) a cijeli dan sam evo od ovog trenutka u strci . Upravo pripremam hranu i stavljam je u plasticne posude da je imam uz sebe na putu :D

Mislim da je dobro za danas :D Krecem se ... Znam da tu jos treba promjena i vaganja i mjerenja kcal al ne zelim se zamarat s time ... Mislim da ide to dobro ... Bar nek se pomaknem malo pa ce mo kasnije mjeriti , vagati i pisati.

Mislim da je dobro za pocetak

P.S. misljenje o viola 6 vrsta žitarica s suhim ? :D
Da li mi možete preporuciti koju ribu sutra da spremim ? I što mislite o pripremanju ribe na gradelama (žaru) ?



Bravo!
Sto se tice brojanja kalorija, ispraksirat ces se s vremenom. Meni je dovoljno baciti pogled na jelo i mogu poprilicno precizno odsacat koliko kalorija imam na tanjuru. Takodjer, vodim dnevnik kalorija u glavi. Znam koliko sam cega pojeo taj dan i cega mi jos fali i kako to raspodijeliti na ostatak dana.
No nemoj postati rob svojih dnevnih menija.

Kad kupujes hranu, baci pogled na tablicu s energetskim vrijednostima. Ubrzo ces napamet znati koliko 0,9% mlijeko ima kcal.

Sto se tice masti, ja minimiziram zivotinjske. Sto se tice masnoca iz orasastih plodova, one su ti bitne i stoga sto poticu hormone koji olaksavaju oslobadjanje masnih kiselina iz masnih stanica u krvotok.
Back to Top
b_ballfan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote b_ballfan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 22:54
Hvala Vam svima . Koliko kcal preporucavate meni dnevno da mršavim ? Potrošnja treningom bi mi bila ako trcem 3 km nekakvih 300 kcal i od ponedjeljka fitness angelsov trening za pocetnike . To bi nekih 500 kcal bila potrošnja ? S tin da treniram PON-SRI-PET-SUB/NED

Koliko mi kcal preporucite ja sastavim nekakav jelovnik do toliko kcal standardni pa ga vi malo iskomendirajte di griješim . Da ne imenujem nikoga hvala svima !
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 15>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.