New Posts New Posts RSS Feed - Vrijeme je za životnu promjenu !
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vrijeme je za životnu promjenu !

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
K450P View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Sijecanj 2013
Location: Virovitica
Status: Offline
Points: 23
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote K450P Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vrijeme je za životnu promjenu !
    Posted: 13 Sijecanj 2013 at 18:54
Pozdrav fitovci Smile ja sam Patrik , dolazim iz jednog mjesta pokraj grada Virovitice, imam 17 god., poceo sam se zanimati  jako puno o vježbanju,razno raznim suplementima, dodacima prehrani , vitaminima i svim ostalim, volim nauciti nešto novo pogotovo vezano uz tijelo, smatram da je osnovni temelj sretnog covjeka to da se osjeca dobro u svojoj koži, tj da je zadovoljan svojim tijelom i izgledom, no problem je taj što se ja upravo ne osjecam ugodno u svojoj koži... Molio bi svima da mi pomognu i daju savjete na koji nacin što efikasije skinuti kile naravno da njihovog povratka nema , što ne znaci da kada bih ja skinuo kile vratio bi se starim navikama i ponovno jeo. Ovako visok sam oko 180ccm i imam 100kila , što mi naravno smeta, nemam toliko jako trbuh jel sam gradjen tako da budem jaci i prirodno imam široka ramena i smatram da imam dosta jake kosti jel gledajuci osobe iste visine kao ja sa slicnom kilažom puno deblje izgledaju od mene, naravno i ja izgledam debelo. Molio bi pomoc oko dodataka prehrani, jelovniku i vježbama. Sokove sam pio u malim kolicinama no odlucio sam ih potpuno izbaciti samo cista voda! Slatko i grickalice gotovo nikad ne jedem , no od sada cu ih u potpunosti prekrižiti što mi i nije teško jel nisam ovisan o tim glupostima, smatram da je glava mog problema kruh BIJELI , pojedem ga uz obrok bilo to tijesto ili riža ili nekakvo varivo 3-4 šnite kruha , kretljivost gotovo da mi je i nikakva pa mislim da moji problemi pocinju odavde. Odlucio sam nezdravom životu stati na kraj i više poštovati svoje tijelo i okrenuo sam novu stranicu , za pocekat sa ove web shop trgovine sam si narucio L - Karnitin shot 3000mg i whey gold protein onaj koji je osiromašen ugljikohidratima, planiram gotovo svakodnevno radit kardio treninge a 3 dana u tjednu cu ici u teretanu ... Molim sve koji se kuže u to da mi kažu kako da se najbolje hranim i kakve vježbe radit prije ili poslije kardiovtreninga tj kada vježbati utezima najbolje i po koliko kila , koliko serija i slicno :) ... 
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2013 at 19:56
jesi siguran da ti treba to sve kaj si narucil,sa 17 godina?
mislim da u startu griješiš!
sredi prehranu, vježbaj
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2013 at 20:07
3 fullbody treninga kod kuce ili u teretani, kardio nije potreban, narucito ne svaki dan. radije odradi 2 put tjedno visoko intezivni HIIT trening od 20 minuta. Kardio uvijek iza vjezbanja s utezima. Osobni programi (ovo sto pitas- serije, ponavljanja, tezine i prehrana) se placaju. Ali zato mozes sastaviti svoj jelovnik i trening pa ga postaviti ovdje i onda ce ti netko kometirati. Sto se tice dodataka sto si uzeo- lcarnitin nepotreban, whey ok- ide uvijek iza treninga s utezima i pije se s dekstrozom ili pojedes bananu uz njega. eto, to je ukratko, citaj i informiraj se, imas na podforumima puno informacija, npr. https://www.fitness.com.hr/forum/miina-definicija-kako-se-izdefinirati_topic3234.html
sretno
pozz
Back to Top
Lola 29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola 29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2013 at 21:07
Apsolutno  zamjeni ili reduciraj maximalno unos carbs .. pogotovo bijeli rafinirani kruh .. tp ti je vecinom kvasac i brašno :-) imaš vremena se srediti .. mlad si :-)  ne trebaju ti dodaci prehrani samo cista zdrava prehrana i vježbanje ... teško je reci koliko i što .. trebalo bi te vidjeti .. no prosurfaj tu okolo sigurno ceš nešto naci za sebe. 
Back to Top
domy2013 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote domy2013 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2013 at 23:55
Pozdrav.

Cestitam na odluci. Samo naprijed....

Evo, budem ti i ja probao pomoci.

Spavanje: 8 sati min!

Suplementi su ti potrebni kao i svakom aktivnom sportašu.

Moj prijedlog, za pocetak: Multivitamin(Natrol-webshop), Vitamin C u prahu(dm), dekstroza (dm) ili ako imas viska love puno kvalitetnije rijesenje Vitargo(neutralni) i Whey
-multivitamin ujutro uz obrok + vit C
-Vitargo(odnosno UH visokog glikemijskog indeksa) i Whey nakon treninga sa utezima
-vit C možeš još ubaciti i uz druge obroke

Prehrana (imaš 17 god., hormoni ti još divljaju, mislim da ne trebaš previše paziti):
-probaj na dan jesti 6 i više puta
-izbaci bijeli kruh, probaj ga zamijeniti sa raženim sa lanenim sjem. ali onim iz dm-a (Alnatura)
-probaj jesti dosta proteina u svakom obroku (meso,ribe,jaja)
-jedi salate ko lud
-uvijek budi sit
-ubaci i orašaste plodove
-kupi zobene pahuljice i drapaj ih ujutro sa proteinima, ali sa vodom NE sa mlijekom-mlijeko je za djecu
-obavezno najmanje 2l vode
-probaj izbaciti one bureke i ostale stvari u 4 ujutro kad ideš doma iz grada ( ako ce navecer biti lom probaj taj dan biti na min. UH ) - prije te uzme,manje love potrošiš, manje štete napraviš, obavezno dosta vode

Treninzi:
-aerobni niskog intenziteta ujutro na tašte 2-3 puta tjedno(puls izmedju 100 i 120 , 25min) ( možeš prije popiti 2dcl zelenog caja sa 2 vrecice ili jednostavno crnu kavulju bez mlijeka i šecera(to kad popijem idem i kroz zid ak treba) )
OBJAŠNJENJE: ujutro su glikogenske rezerve na najnižoj razini pa se brzo troši i tijelo tada prelazi na iskorištavanje energije iz masti, a noge su najveci mišic na našemu tijelu koji ujedno i najbrže potroši glikogenske rezerve

-u teretani:
nikakav aerobni poslije treninga sa utezima
trajanje treninga 45-60min
pauze izmedju serija od 1min do 1,5min
pravilno disanje
prvo kvaliteta izvodjenja vježbi, kasnije ceš se baviti težinama
nema razgovora i price dok treniraš, ja to riješavam slušalicama( ispadneš nedruštven ali nisi ni došao u teretanu na druženje)
Opis vježbi za pojedine mišicne skupine imaš ovdje.
Nakon treninga UH sa visokim GI + whey, a zato što taj UH (Vitargo, dekstroza, corn flakes) podižu hormon inzulin koji se nalazi u gušteraci i koji služi kao transport hranjivih tvari iz krvi u tijelesne stanice. Znaci transport aminokiselina koje se nalaze u whey proteinu u mišice.
To je potrebno zato što svojim treningom zapravo oštecuješ mišicna vlakna kojima je tada potreban brzi oporavak.



Sve je laicki objašnjeno, o svemu bi još treba procitati a materijala na netu ima dovoljno.
Nadam se da sam bar malko pomogao. Thumbs Up

Pozz
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 00:03
kardio niskog inteziteta nataste je manje ucinkovit po pitanju topljenja masti od HIIT treninga visokok inteziteta...zato sam mu i preporucila HIIT- potrosit ce manje vremena, a postici bolji ucinak
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 00:13
Na taste ili ne svejedno je, ujutro ili popodne svejedno je, nema neke prednosti,  bitno je da odradi taj kardio ako se odlucio radit njega, sve ostalo je nepotrebno maltretiranje i mogucnost da ne odradi nista ako mu ne odgovara raditi ujutro i jos na taste, sto zapravo nije potrebno. Ak mu se da HIIT  jos bolje, no bolje nespremnog , neaktivnog covjeka , sa dosta kg viska ne opteretiti HIIT-om dok ne skine koji kg i krvozilni sustav i tojelo se privikne na opterecenje i stekne neku osnovnu izdrzljivost. Sve drugo je Domy jako lijepo objasnio

Edited by The Phoenix - 14 Sijecanj 2013 at 00:14
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 00:16
i dalje mislilm da je aerobni nataste bacanje vremena
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 00:44
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

i dalje mislilm da je aerobni nataste bacanje vremena


Kak se uzme. Slazem se da nataste ne igra ulogu, to sam spomenul gore. No niej bacanje vremena,Sve ima svoje.
Ja ga do nedavno nisam nikad radio, samo HIIT treninge ako bi mi bilo do nekog fat lossa i definitivno smatram da je to kaj se tice ulozeno/dobiveno najbolji izbor, no ne odgovara svima pocetnicima nikako i nema smisla forsat nesto na silu.
Ja sam  sada npr nekom periodu gdje mi se jednostavno neda radit HIIT, preumoran sam za njega i paše mi LI. Potrosim nesto vise vremena al nisam radio nesto sto mi jednostavno ne odgovara. tijelu treba s vremena na vrijeme i promjena i smanjenje intenziteta.
To u principu radim kada su mi weight treninzi vrlo intenzivni, sa kratkim rest periodima, sto na kraju i dodje kao HIIT , pa ako se oslucim za extra kardi iduci dan onda radim svakako LI jer nista drugo mi i ne odgovara
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 07:35
ja se ne mogu nikako složiti da djetetu od 17 godina trebaju svi oni silini dodaci,multivitamini,whey,dekstoze i ostale kemikalije
i to je to
imam dva sina,14 i 18,vježbaju,stariji je trenirao boks i mma,i ja i dalje ne dam nikakve dodatke,i šlus!
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 08:50
Zar si i ti jedna od "onih" mama...? Dekstroza je secer! Ni to im ne das? Multivitamine?

Strašno!
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 08:57
U pravu si baba, ne trebaju kao sredstvo da bi poceo s necim,  jer mu jer mu o tome nece ovisiti rezultat ako se pravilno hrani. Prvo sve ostalo sredit, onda tek suplementi na zadnjem mjestu kada je sve ostalo poslozio, cisto da se nauci oslanjat na njih jer ljudi cesto onda ne znaju trenirati ako nemaju 100 suplemenata misleci da su suplementi odgovorni za napredak. Whey mu nebu skodio ni dex, nije to kemikalija, to je velikoj vecini i onako najzdraviji obrok tokom dana. Zdravije i to nego jesti po pekarama i sl, sto je daleko veci otrov od gore navedenog,a vjerujem da i sama , a i tvoji sinovi pojedu slastice iz pekare i ostale preradjenu hranu iz ducana jer ako da to je veca steta nego piti whey

Edited by The Phoenix - 14 Sijecanj 2013 at 08:58
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 09:16
@slavonka,nisam ja jedna od onih mama
ali,trudim se, da decki jedu kak treba
@The Phoenix,i ti si u pravu, i ja povremeno pokleknem slasticama iz pekare,ili tak nekaj
to je normalno,ali ako jedu svaki dan kuhano povrce,meso,voce,naucila sam ih na zobene, inace vole mlijeko, sir i vrhnje,i mislim da im za sada ne treba ništa drugo
p.s. kad su dobri,dam im malo wheya za nagradu
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 09:52
Hehehe, naravno da pokleknes, svi pokleknemo, sto je i normalno da si pozelis jesti i gluposti .Bilo bi blesavo ne pojest ak ti se bas jede i patit se.
Inace svaka cast kaj se trudis decke i sebe hranit zdravo, super je kaj imaju osvještenu mamu po tom pitanju pa im može prenositi zdrave navike, jer sve navike idu od kuce. TO je rijetkost , najlakse je ispec pomfri i nekaj, il kupit konzervu , pizzu i sl, a nazalost je sve vise takvih navika.
Inace  ne trebas se bojat whey-a , ak ga ti pijes onda nebi zeljela ni sebe trovat kaj ne ? :) A ak cemo iskreno, onda je vjerovatno i potrebniji deckima u razvoju i njihovom metabolizmu koji vjerovatno mogu dalkeo vise hrane iskoristiti neg ti nego tebi :)
Sam ti njih dalje hrani zdravo , a za suplemente ima vremena, ovo prvo je daleko bitnije
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 10:09
jes! ja pijem whey,ali to mi je ko svojevrsna nagrada za trud,nakon vježbanja! inace,svaki dan kad dojdem s posla,kuham, jednostavno hocu da decki dobro jedu,a ja sam takva od kad su se rodili

ovom starijem dajem whey,povremeno,kad se dobro oznoji,ali o mladjem razmišljam,jer je imao kreatin kinazu,povišenu i to dosta,tak da to malo pratimo,pa cu vidjeti,jer mislim da mu whey nije sad potreban, da se ne pretvori u Hulka!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 10:16
Ma hrani ih raznovrsno, nek imaju dosta UH i P u prehrani, povrca i voca i zdravih masti i ne treba im nikakv whey, to je za nas ljencine :))
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.