New Posts New Posts RSS Feed - Vježbe za ramena
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbe za ramena

 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2013 at 11:40
Hehe, ma sve ok Wink

Ja se samo uvijek pitam da li nekome neka vježba stvarno ne odgovara ili ju samo nije naucio pravilno raditi Smile

Mislim da opcenito pocetnici krecu sa malo krivim pristupom. Nabandavaju se vježbe bezveze, traže se nove, komplicira se bezveze, a da još ni forma nije uhvacena kako treba. Kod nekog ko nikad nije trenirao, na pocetku nije niti potrebno forsirati previše jer je i najmanji stimulus takvome dovoljan.  Manje težine, manje setova, ucenje forme, cijelo tijelo u jednom treningu...to je po meni ok trening za pocetnika u prvim tjednima. Onda dalje ide dodavanje setova, vježbica, povecavanje težina, garenje do otkaza, razne napredne tehnike, mijenjanje programa kako napredujemo itd....

Ne znam treger da li si trenirao prije, ili ti je ovo tek pocetak. Ako ti je pocetak, onda kreni polako i prvenstveno nauci pravilnu tehniku  u svakoj od vježbica jer ako ti stres konstantno bude oko ciljanog mišica badava ti sve što radiš, a i usput možeš i ozljedu zaradit. 

Najbitnija je strpljivost na pocetku jer ko na pocetku ne nauci tehniku, samo ce kasnije imat problema sa ispravljanjem iste, u najboljem slucaju. A i što se prije povežemo sa mišicem kojeg radimo, lakše nam je kasnije kada sve vece težine dodju na red.





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2013 at 23:50
tako je gymka. u pravu si. trudim se iz treninga u trening poboljsati izvedbu i osjetim da ide nekako bolje. bas me briga sto ce mi se neko smijat sto radim cucanj s 20-30 kg. :)


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2013 at 01:39
Odlicno, i što te briga, ionako je bitnije da napreduješ u odnosu na sebe, pusti druge Wink

Uostalom - oni koji se smiju cesto ni sami ne znaju trenirat kako treba tako da......nebitno, samo se trudi bit bolji od sebe i sve ce doc malo po malo.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2013 at 02:49
kod arnold pressa kakvu ulogu igra onaj zavrsni pokret u kojem guramo bucicu naprijed? i koje glave ramena pogadja??
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2013 at 10:09
Kako misliš da guramo bucicu naprijed? Misliš na vracanje bucice u pocetnu poziciju? Tu ti je ukljuceno prvenstveno prednje rame (i gornja prsa), zato se i arnold i razlikuje od obicnog ramenog potiska, gdje je fokus više na srednjem ramenu. Kako se pokret razvija, ukljucuje se i srednje rame naravno.

Samo pazi kako ga radiš, ne krcaj dok ne usavršiš tehniku.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2013 at 02:10
shoulder press, millitay press po meni treba izbacit,pogotovo verziju iza glave, puno ljudi ima ozljede zbog te vjezba. po meni je lateralno podizanje savrsena vjezba za rame.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2013 at 10:15
Lateralno i Vojnicki su vježbe koje se ne mogu usporediti :) Lateralnim izoliraš rame.... a vojnicki je složena vježba :) Pravilno izvodjenje ne bih trebalo biti problema...

U vako jvježbi postoji rizik ozlijede kod ne pravilnog izvodjenja ... jedino sa behind neck bih se složio zbog ne prirodnog pokreta...ali ja osobno radim neke vježbe i ogromni su rezultati....ali ne dopuštam si velike težine i pazim jako na izvodjenje...i fokus...

Tako da...svakako je moguce se ozlijediti...ali složene vježbe su složene vježbe...pogotovo kod manjih mišicnih skupina...gdje ni ne treba po meni toliko izolacije....cak i razmišljam na masi ih totalno ukloniti ne znam ni zašto ih radim :P Možda ubaciti ih svaki drugi tjedan :P
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2013 at 10:28
vojnicki s bucicama i ispred glave bi po meni trebao biti jedna od glavnih vježbi u svim programima bez obzira na ciljeve, rame je jako bitan zglob i bitno je da je snažan i funkcionalan jer apsolutno sve vježbe koje se izvode za gornji dio tijela imaju veze s ramenom bilo prednjim ili zadnjim
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2013 at 14:50
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Lateralno i Vojnicki su vježbe koje se ne mogu usporediti :) Lateralnim izoliraš rame.... a vojnicki je složena vježba :) Pravilno izvodjenje ne bih trebalo biti problema...

U vako jvježbi postoji rizik ozlijede kod ne pravilnog izvodjenja ... jedino sa behind neck bih se složio zbog ne prirodnog pokreta...ali ja osobno radim neke vježbe i ogromni su rezultati....ali ne dopuštam si velike težine i pazim jako na izvodjenje...i fokus...

Tako da...svakako je moguce se ozlijediti...ali složene vježbe su složene vježbe...pogotovo kod manjih mišicnih skupina...gdje ni ne treba po meni toliko izolacije....cak i razmišljam na masi ih totalno ukloniti ne znam ni zašto ih radim :P Možda ubaciti ih svaki drugi tjedan :P


nisam ti ih ni namjeravao usporedivat, nego kazem da se potisak moze izbacit i sa lateralnim podizanjem i podizanjem pod razlicitim kutevima moze rame izgradit u potpunosti. stvar je u tome sto je rame jako mali misic, a kad vise nisi pocetnik za potisak ti je potreba veca kilaza sto onda radi pritisak i na rameni zglob i na kicmu. dok je kod laterlnog potrebna jako mala kilaza da se postigne rezultat.

kod svake vjezbe se mozes ozljedit ali neke su zbilja stvorene za ozljede a i rezultati koje njima postizu nisu nesto posebno.

moje misljenje je da se niti ramena grade na potisku a ni prsa na benchu. to su vise powerlifting vjezbe i za vjezbanje ega :) ako gledamo samo izgradnju misica te vjezbe su nepotrebne, bez njih mozes sve napravit.
daleko od toga da ih ja nisam koristio, cak i jos koristim ali kako imas vise iskustva vidis da su neke stvari manje ili vise korisne.
to kazem kao netko tko je imao problema sa ramenima ali i netko kome svi kazu da su mu ramena najnapredniji misic.

naravno mozda ti radis potisak i ili ti on radi cuda ili mislis da radi cuda i tu te shvacam ali ja bi osobno prosjecnom vjezbacu preporucio izbjegavanje potisaka, pogotovo kada su vise u fazi same izgradnje misica a ne tolko snage.

da mi je neko rekao prije par godina izbaci potisak za rame i bench za prsa rekao bi kaj si lud pa to mi je osnova, ali covjek uci dok je ziv :)
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2013 at 14:56
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

vojnicki s bucicama i ispred glave bi po meni trebao biti jedna od glavnih vježbi u svim programima bez obzira na ciljeve, rame je jako bitan zglob i bitno je da je snažan i funkcionalan jer apsolutno sve vježbe koje se izvode za gornji dio tijela imaju veze s ramenom bilo prednjim ili zadnjim


ja mislim da nebi :) ja recimo mislim da je prednji cucanj 10x bolji od straznjeg ali jako rijetko ga ljudi rade jer se na straznjem da nakilavit kilaza i radit nekakav polucucanj ali se mozes hvalit haha :D

rame je bitan misic, ali isto tako bitan zglob i ligamenti u njemu, pa ga se treba dobro zagrijat kad se radi bilo koja vjezba gornjeg dijela tijela

Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2013 at 15:57
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

vojnicki s bucicama i ispred glave bi po meni trebao biti jedna od glavnih vježbi u svim programima bez obzira na ciljeve, rame je jako bitan zglob i bitno je da je snažan i funkcionalan jer apsolutno sve vježbe koje se izvode za gornji dio tijela imaju veze s ramenom bilo prednjim ili zadnjim
vojnicki s bucicama? to je valjda shoulder press? jel ne?




Edited by treger - 07 Prosinac 2013 at 15:57
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2013 at 10:39
Znam da me nema dugo vremena i da je ova tema pomalo vec gotova, al najbolja vježba za rame je ona koju niste nikad radili iz razloga što ce pogodit mišice ramena iz druge perspektive i potaknuti na prilagodbu tkiva a samim time i rast.

Probajte prije treninga jedno od ovog:
olympic snatch sa praznom šipkom, mislite samo na tehniku i napravite ih 50 komada, zatim odradite regularni trening ramena i recite jel osjecate više ili manje. Naravno preporuka bi bilo da od svih vježbi oduzmete jednu seriju ali težinu i intenzitet zadržite kako nebi došlo do pretreniranosti.

druga meni favorit vježba je da uhvatite nadhvatom dugacak štap ispred sebe u širini kakav se radi i olympic snatch te zatim iz pocetne pozicije di štap dira prednji dio butine podignete štap sebi iznad glave i spustite ga sebi iza na ledja, istim putem ga i vracate i kada se vrati štap u pocetnu poziciju to je jedno ponavljanje. Potrebno je napraviti isto 50 komada, može sa ili bez stanke, cilj je da svako ponavljanje bude sporo kako bi se osjetila rotacija cijelog ramenog zgloba te kontrakcije i retrakcija same skapule, isto tako je poželjno taj super široki hvat s kojim ste poceli svakim ponavljanjem smanjivati za prst ili dva dok ne dodjete do hvata kada je preuzak da bi štap podigli i spustili odiza. Kada nadjete taj maximum zadržite se par treninga na 80posto maximum.

Za mjesec-dva flexibilnost i stabilnost ramena ce vam biti zahvalna kod obje vježbe, flexibilnost više kod druge vježbe, a stabilnost kod prve. Jedan od side effecta olympic snatcha je što ce vam poboljšati i sam cucanj zbog toga što cete ako radite pravi snatch svakim ponavljanjem i cucnut. Probajte pa vidite.


Još neke dobre vježbe koje nisam vidio da se ovdje spominju a dobre su za rame:
- full lateral raise
- full front raise
- push press
- rameno razvlacenje
- handstands i handstans pushups (te varijacije od v-pushup-a, noge na stolicu a kicma okomita itd.)
- front i lateral raise u skleku (devastacija)
- sklek na karikama te kada dodjete u donju poziciju, napravit krug sa rukom.
- heavy kosi bench press i kontra kosi bench press isto djeluju na ramena dosta povoljno.
- itd.

treger: vojnicki s bucicama, shoulder press, rameni potisak, military press bucicama sve ti to isto samo drugaciji naziv.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 21:21
i sto mislite jel vucenje sipkom do brade SIROKIM hvatom opasna vjezba za ramena? ja neznam kog da slusam...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 21:29
Sebe slušaj...sebe.... svaka vježba je rizična..ako znaš manipulirati dobro sa svakom vježbom..dobra je :) Postoje manje rizične i više rizične...kada bi gledali svaku vježbu i ne bi je radili jer je opasna...najveća vježba bi nam bila ustati se uzeti daljinski i sjest na kauč i prebaciti program...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 22:49
znaci, zelis reci da ako mi vjezba ODGOVARA, necu ozlijedit rame unatoc ovakvim informacijama?

http://www.youtube.com/watch?v=1SnVJDt7jts
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2014 at 18:56
Pa probaj vježbu, s nekom manjom kilažom i vidi kak ti ide.
Većina vježbi je "opasna", i čučanj je opasan, i deadlift - ako se izvode krivo.
Vježbaj tehniku s manjom kilažom pa prelazi na veće.
Nema nekog razloga da se ozljediš ako radiš pravilno i ako dižeš kilažu koju MOŽEŠ podnjeti a da ne strada tehnika.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.