New Posts New Posts RSS Feed - Vježbe za ramena
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbe za ramena

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2013 at 02:05
za prednju glavu :

shoulder press
predrucenje

za srednju glavu:

lateralno podizanje
(ako imate kakav prijedlog koju da jos ubacim, jer stvarno mi nista drugo osim bucica nije dostupno)

za zadnju glavu:
(eh, tu je najveci problem)
letenje bucicama u pretklonu
i onu vjezbu sto sam gore iznad opisao (kao obrnuto predrucenje, znaci bucicom ne idemo naprijed kao kod predrucenja nego unazad)

sve vjezbe radim po 3 ili 4 serije. uvijek bude oko 8-10 ponavljanja

da se razumijemo, ja se ne zalim na napredak. on se ne moze vidit nakon 2 tjedna treninga, ali ja to uopce ne osjetim kada radim kao kod npr. prsa

a pitaj Boga kakva mi je forma...


Edited by treger - 26 Studeni 2013 at 02:06
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2013 at 02:06
Gdje ti je vojnicki potisak? Bez toga ne pricamo za ramena LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2013 at 02:11
Hm.

Je to neki split program?

Koliko još možeš nakon ovih 10 ponavljanja? Pretpostavljam da nije otkaz Tongue

A i ova briga za formu me zabrinula malo LOL


Može to bit i malo bolje složeno Wink I inace gubiš vrijeme na izolacije?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2013 at 02:20
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Hm.

Je to neki split program?

Koliko još možeš nakon ovih 10 ponavljanja? Pretpostavljam da nije otkaz Tongue

A i ova briga za formu me zabrinula malo LOL


Može to bit i malo bolje složeno Wink I inace gubiš vrijeme na izolacije?
je, split je

da radim do otkaza bolje? valjda bi mogao do max. 15 ali ako je u tome problem lako za to...

sta predlazes onda koje vjezbe?

ne, ne gubim vrijeme na izolacije. radim bp, sq, i dl ako na to mislis. ovo sam napisao samo trening ramena. neznam sta tu moze bit bolje osim tog vojnickog ali to mi ne odgovara kao npr. dips pa ga zato ne radim.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2013 at 02:26
Ako si pocetnik, bolje si složi neki program u kojem ceš cijelo tijelo odradit sa složenim vježbama. I malo smanji ove izolacije, probaj umjesto laletalnog ubacit upright row recimo. Prednje ti ne treba.

A prvo od svega digni malo težinu jer ti je ovo ocito prelagano (ako sa težinom s kojom možeš napravit 15 ponavljanja napraviš 8 nisi napravio ništa) pa se potrudi odraditi tih 8-10, a možeš i 6-12, kako spada, znaci da ne ide dalje......ili jednom odpeglaj sa ovom težinom koliko god ide sa 2-3 serije pa mi se javi da li si imao upalu Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2013 at 11:13
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Ako si pocetnik, bolje si složi neki program u kojem ceš cijelo tijelo odradit sa složenim vježbama. I malo smanji ove izolacije, probaj umjesto laletalnog ubacit upright row recimo. Prednje ti ne treba.

A prvo od svega digni malo težinu jer ti je ovo ocito prelagano (ako sa težinom s kojom možeš napravit 15 ponavljanja napraviš 8 nisi napravio ništa) pa se potrudi odraditi tih 8-10, a možeš i 6-12, kako spada, znaci da ne ide dalje......ili jednom odpeglaj sa ovom težinom koliko god ide sa 2-3 serije pa mi se javi da li si imao upalu Smile
zaboravio sam reci....

upright rows mi ne spominji. jako cudan osjecaj u ramenu. vidim da i nije samo meni. takodjer, nista ne radim iza glave.

sad sam zbunjen. sto fali ovim vjezbama? pa moram imat izolaciju za srednje rame (i bilo bi dobro da mi predlozite neku jos)...

i da. definitvno cu sad radit sve do otkaza...


Edited by treger - 26 Studeni 2013 at 11:17
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2013 at 11:25
Je ti to stvaran cudan osjecaj u ramenu ili potaknut clanicima kontra te vježbe? Tongue Probaj varirati hvat, možda nešto krivo radiš.

Nisam ga ni ja nikad radila, ali mi je bila ugodna promjena uvrstiti ga u program. Naravno, bez drvljenja po tome, kombiniram.

No opet, ništa nije obavezno, nekima stvarno ne odgovara, treba gledat pojedinca. Ne moraš ti izbacivati to lateralno ako ga hoceš raditi, ali da moraš imati izolaciju, ne moraš, vec samim potiskom bucicama pogadjaš to srednje rame. Po meni je prvo ono što moraš ispraviti taj intenzitet kojim radiš jer se ocito tu štediš. I malo varirati vježbice jer nije dobro stalno piliti po istome.

Ako ideš piramidalnim principom, pokušaj se zagrijati s manjim ponavljanjima na manjim težinama, a onda u zadnje 2-3 radne serije daj sve od sebe, i prati progres - progresa mora biti. Cim ti postane prelagano, digni težinu i guraj koliko ide. Možeš nekad probati i odraditi zadnju seriju sa vecom težinom 3-4-5 ponavljanja pa nastaviti sa lakšom do otkaza. Igraj se malo, bitno da mišicima daš stimulus, da ih izazivaš malo.....pa ce i upala doci.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2013 at 11:35
te vrste izvodnjenja npr. piramidalno nista ne razumijem. :)
jako mi je to komplicirano.

radit cu do otkaza svaku vjezbu tako da otkaz namjestim tamo oko 8-12 ponavljanja. naravno, konstantno povecavam tezine i mijenjam vjezbe!

i de mi predlozi neku s buciama jos za srednje rame. shoulder press pogadja prednju glavu, a ja stvarno neznam nista drugo od lateralnog podizanja.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2013 at 11:53
 Piramidalno - od manje težine prema vecoj ili obrnuto. Dakle, postepeno povecavanje težina prema radnim serijama u ovom slucaju. S koliko radiš ramena i kako ti uopce izgledaju ti setovi, težine/ponavljanja?

Bitno je samo da osjetiš rad, da ti ta zadnja 1-2 ponavljanja budu stvarno teška - jer ako ti nakon zadnjeg možeš odraditi još 5 i staneš samo zato što ti papir tako govori - neceš baš puno napredovati. Ovi raasponi ponavljanja su samo okvirno odredjeni, da znaš koliko sebe daješ - bolje je  u jednoj seriji i prijeci odredjeni raspon ako ide pa povecati težinu drugi put (ili u sljedecoj seriji) nego stati prije vremena.


Za srednje rame i jesu odrucenja kao direktna vježbica, samo što ih imaš brdo varijanti pa se možeš igrati (google ;). A i pitanje je kako ih radiš, koliko ih osjetiš, da li ti je forma dobra...tu ne moraš krcati toliko, bitno da ih odradiš kvalitetno, ciljano i da ne drviš stalno po istoj vježbi.

A potisci pogadjaju cijelo rame, zato i jesu složena vježba ;)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2013 at 12:10
a jbg, mucim se...

imam volje i vise nego dovoljno, i jedino znam da necu odustat. zelim imat velika i okrugla ramena! ;)
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2013 at 12:13
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2013 at 12:43
Zašto ne želiš Military press raditi? Potisak bucicama ? Nešto od toga? Trebaju ti složeen vježbe...A mislim da vojnicki ...je ne zamjenjiv za pogadjanje cijelog ramena.... Veslanje šipke do brade...mada ju cesto izbjegavaju po teretani...ali ja ju volim raditi i lijepo možeš kombinacijom hvatova i njih pogoditi.... Možeš primjera kao sklek stoj na rukama....mada je to teško probaj da ti netko drži noge gore...ako nemaš nikoga stavi noge na klupicu i pod kutem od 90 stupnjeva  (glava paralerno sa podom) Diži se :) 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2013 at 02:11
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Zašto ne želiš Military press raditi? Potisak bucicama ? Nešto od toga? Trebaju ti složeen vježbe...A mislim da vojnicki ...je ne zamjenjiv za pogadjanje cijelog ramena.... Veslanje šipke do brade...mada ju cesto izbjegavaju po teretani...ali ja ju volim raditi i lijepo možeš kombinacijom hvatova i njih pogoditi.... Možeš primjera kao sklek stoj na rukama....mada je to teško probaj da ti netko drži noge gore...ako nemaš nikoga stavi noge na klupicu i pod kutem od 90 stupnjeva  (glava paralerno sa podom) Diži se :) 
pa radim shoulder press (potisak bucicama iznad glave). kad mi neka vjezba/sprava ne odgovara nema toga sto me natjerati :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2013 at 02:14
Aha nisam skužio :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2013 at 12:19
Baš si zapeo s tim vojnickim Mett, ha Big smile

Ništa nije obavezno, niti najbolje za svakog. Potisak bucicama (sjedeci, stajaci) je isto ok složena vježbica i naravno da ce dati rezultate ako se radi pravilnom formom i ako se pazi na progres.

Nije poanta u dodavanju/mijenjanju vježbi, pogotovo ne na pocetku treniranja. Netko može i 10 razlicitih vježbi za ramena odraditi na treningu ali ako nijednom od njih ne ispuni osnovne zahtjeve (forma i progres) - samo ce se prelomiti, iscrpiti i vjerojatno ozljediti na kraju. Da ne pricam o gubljenju vremena.

Zato treger, prvo se pozabavi time da ove vježbice odradiš pravilnom formom, dakle da je stres na mišicu, i da daš sve od sebe u svakoj od njih + pratiš napredak kako biš u svakom treningu tocno znao koji ti je cilj Wink





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2013 at 12:20
Pa mislio sam na složenu vježbu..kažem nisam primjetio da je napisao potisak sa bucicama :P
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.