New Posts New Posts RSS Feed - Vježbe za istezanje - 5min
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbe za istezanje - 5min

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vježbe za istezanje - 5min
    Posted: 25 Listopad 2009 at 21:01
Pogledajte 5 minutni video kako bi se podsjetili vježbi za istezanje ili ukoliko ste pocetnik, saznali što trebate raditi na pocetku te na kraju treninga:

http://www.youtube.com/watch?v=-iY5V0xiiKw


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 00:49
Moja saznanja govore da se prije treninga zagrijava a poslje isteže, nikako istezanje i na pocetku! - naravno ako govorimo o treningu snage

ali eto ova dama tvrdi drugacije
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 01:06
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Moja saznanja govore da se prije treninga zagrijava a poslje isteže, nikako istezanje i na pocetku! - naravno ako govorimo o treningu snage

ali eto ova dama tvrdi drugacije

Dodao bih ovo: istezanje mišica kojeg radiš u pauzi između serija je itekako poželjno.


Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 11:05
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Moja saznanja govore da se prije treninga zagrijava a poslje isteže, nikako istezanje i na pocetku! - naravno ako govorimo o treningu snage

ali eto ova dama tvrdi drugacije


Osobno se zagrijem malo, pa istežem prije vježbanja.
Osjecam gipkost mišica kad se dobro istegnem. Mislim da je potrebno oboje odraditi prije treninga zbog prevencija ozljeda, bolje cirkulacije, umanjene boli u mišicima kasnije.

Takodjer ponekad mini serije istezanja imam pri odmoru između vježbi.

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 12:29
Originally posted by Zoki Zoki wrote:


Osobno se zagrijem malo, pa istežem prije vježbanja.Osjecam gipkost mišica kad se dobro istegnem. Mislim da je potrebno oboje odraditi prije treninga zbog prevencija ozljeda, bolje cirkulacije, umanjene boli u mišicima kasnije.Takodjer ponekad mini serije istezanja imam pri odmoru između vježbi.



I agree
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 12:54
Ono što morate zbati da istezanje krivih mišicnih skupina prije treninga snage, smanjuje snagu te poveca rizik od ozljede!




Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 13:05
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ono što morate zbati da istezanje krivih mišicnih skupina prije treninga snage, smanjuje snagu te poveca rizik od ozljede!







Kad smo kod toga...

Da, stvarno, moja trenerica uvijek podsjeca da se u biti isteže mišicna skupina iliti mišic koju kaniš odradit.

Pri tome je dovoljno dulje zadržati položaj, a sam postupak istezanja se obavlja jedanput. Bez ponavljanja.Ak se radi o tom predtrening-istezanju, ofkors. Tu sad ne mislim baš na vježbe istezanja u seriji.

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 13:18
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ono što morate zbati da istezanje krivih mišicnih skupina prije treninga snage, smanjuje snagu te poveca rizik od ozljede!





To je ok za PRIJE, razumljivo, no između serija je svakako poželjno. time mišicu daješ priming što je zapravo i poželjno - osjetiti ga.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 15:46
Zato sam i napisao krivih mišicnih skupina, istezanje pravih skupina može pomoci da odradimo bolji trening i preventiramo ozljede
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 16:08

Originally posted by Zoki Zoki wrote:


Osobno se zagrijem malo, pa istežem prije vježbanja.
Osjecam gipkost mišica kad se dobro istegnem. Mislim da je potrebno oboje odraditi prije treninga zbog prevencija ozljeda, bolje cirkulacije, umanjene boli u mišicima kasnije.

Takodjer ponekad mini serije istezanja imam pri odmoru između vježbi.

 

Ovako i ja radim ali sam isto tako citala negdje da je bolje istegnuti se prije zagrijavanja jer se ovako nakon njega mišici istezanjem ohlade pa smo opet na istom...ne znam koliko mi to drži vodu al eto, pitam vas

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 12:11
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:


Osobno se zagrijem malo, pa istežem prije vježbanja.
Osjecam gipkost mišica kad se dobro istegnem. Mislim da je potrebno oboje odraditi prije treninga zbog prevencija ozljeda, bolje cirkulacije, umanjene boli u mišicima kasnije.

Takodjer ponekad mini serije istezanja imam pri odmoru između vježbi.

 

Ovako i ja radim ali sam isto tako citala negdje da je bolje istegnuti se prije zagrijavanja jer se ovako nakon njega mišici istezanjem ohlade pa smo opet na istom...ne znam koliko mi to drži vodu al eto, pitam vas



da, mišici se hlade istezanjem
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 13:42
znaci uglavnom, malo istezanja, pa zagrijavanje.. pa utezi.. i nakon svake serije par sec istegnut taj misic.. to i ublazi kasnije bolove u misicu..

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2009 at 14:52

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:



da, mišici se hlade istezanjem

da, što bi onda znacilo da je bolje prvo se istegnut pa onda zagrijat - ili se zagrijat pa istezat između vježbi ili na kraju

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gogo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 321
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2009 at 21:57
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:



da, mišici se hlade istezanjem

da, što bi onda znacilo da je bolje prvo se istegnut pa onda zagrijat - ili se zagrijat pa istezat između vježbi ili na kraju



pa koliko sam skuzio najbolje se je istezati izmedu vijezbi..odnosno onoe skupine misica koje radis..ako grijesim..ispravite me
uporan sam ,uporan :-)))
Back to Top
TurnPoint View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TurnPoint Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2009 at 15:58
 Ipak je bolje prvo da se zagrijete i onda istezanje zbog misica..
Magarac :)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2009 at 16:21
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

da, mišici se hlade istezanjem


da, što bi onda znacilo da je bolje prvo se istegnut pa onda zagrijat - ili se zagrijat pa istezat između vježbi ili na kraju



Kod mene se zagrijava prije treninga, isteže poslje.. nema vremana za istezanje između serija
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.