New Posts New Posts RSS Feed - Vježbam a nema rezultata
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbam a nema rezultata

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vježbam a nema rezultata
    Posted: 12 Ožujak 2014 at 12:43
idem u teretanu od 9 mjeseca,s tim da sam prije toga izgubio 20 kg..(imam 17 godina).Moj cilj je dobit na misicnoj masi,razvit se ali koliko god se trudio do sad nema rezultata,cak i prijatelj koji je krenuo prije tri mjeseca je bolji od mene.Sto se tice prehrane,u ucenickom sam domu ali jako pazim sto jedem:dorucak:zobene
Marenda:posni
Rucak:ako je los uzmem jos zobenik i mjericu proteina,a isto tako i za veceru
Prije spavanja jos posnog sira...
Sto da radim,jer ovoliko potrosenih novaca na posni,proteine vise nema smisla haha ://
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 12:50
U ovom podforumu kad temu otvoris moras dati svoje dimenzije i neke slike, takvo je pravilo...

A sto se tice rezultata, radis na misicnoj masi?

Po meni prehrana nije bas nesto, ne mozes zivjeti samo od posnog i zobenih
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 13:26
ne moraš slike stavljat, mjere ajde

kakvi su ti treninzi (raspored po danima, vježbe, odmori, trajanje treninga), koliko puta treniraš tjedno, jesi provjerio svoje dnevne potrebe za nutrijentima (možda te strah od ponovnog debljanja pa ne jedeš dovoljno, znam da mene je ...)?

whey je dodatak prehrani, da bi dobio na masi trebaš jesti puno zdrave hrane

izvori UH: integralna riža, batat i/ili običan krumpir, integralna tjestenina, pir, kvinoja, zobene, voće i povrće

izvori P: pureća i pileća prsa, junetina, posna svinjetina, janjetina (pazi na masnoću), zečetina, konjetina, svježi i tvrdi sir (oprezno jer je masan), jaja (najbolje kuhana i nek te ne brinu masti), sva riba (oprezno s masnima s npr lososom)

izvori M: osim navedeih, orašasti plodovi, avokado, kokosovo ulje, svinjska mast

neka univerzalna hrana: sve grahorice su uh+p, koštice imaju svega

uz to hrpe i hrpe salate svih vrsta i po potrebi dodatni vitamini i riblje masti i pametan PLAN i PROGRAM vježbanja

što od ovoga jedeš i kako treniraš, onda možemo dalje pričat?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 15:12
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

U ovom podforumu kad temu otvoris moras dati svoje dimenzije i neke slike, takvo je pravilo...

A sto se tice rezultata, radis na misicnoj masi?

Po meni prehrana nije bas nesto, ne mozes zivjeti samo od posnog i zobenih

Kako ne možeš LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 16:32
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

U ovom podforumu kad temu otvoris moras dati svoje dimenzije i neke slike, takvo je pravilo...

A sto se tice rezultata, radis na misicnoj masi?

Po meni prehrana nije bas nesto, ne mozes zivjeti samo od posnog i zobenih


Kako ne možeš LOL


Pa bolje je jesti raznovrsniju hranu i puno voca i povrca
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 17:01
Sto se tice prehrane,upucen sam dosta dobro,a problem je sto sam u ucenickom domu pa mi je nekad bolje pojest zobene i proteine nego kad dobijemo pizzu ili paštu bolognese za ručak..
Trening mi traje oko 90 minuta,visok sam 172,tezak 69 ,body fat 22%..,a dnevno jedem oko 2100-2200kcal.
Trening izgleda ovako:(sve je po 4 serije osim ako ne napisem posebno,sa 6-8 ponavljanja)
1dan:prsa+trbuh(za trbuh necu pisat sto radim uvijek kombiniram)-bench,kosi bensh,dipsevi,razvlacenje,pectoral masina
2.dan:leđa triceps-lat iza glave,s nastavkom za veslanje lat ispred glave,veslanje u pretklonu,hiperekstenzija--francuski potisak,potisak na sajli,triceps preggib na sajli
3.dan:biceps ramena trbuh-tu radim po 3 serije--obicno podizanje sipke na nogama,scotova klupa,hamer pregib,povlacenje na cros masini za biceps--potisak sipkom iza glave,predrucenje,razrucenje,razrucenje za straznje rame.
5.dan:noge trbuh-cucqnj,mrtvo,potisak na onoj spravi neznam kako sr zove,fleksija.

znam da mi je bodi fat 22% ali to sam mislio skidat sad nrkih mjesec dana pa opet pokusaj da dobijem na masi.
Mjere trbuh i to kogu napisat neki drugi put kad dodem doma i uzmem metar ali uglqvnom imam problema s debljanjem -.-

Edited by Domo96 - 12 Ožujak 2014 at 17:02
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 17:02
4.dan***
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 17:16
pitanje je jel želiš skidat mast prvo ili gradit mišiće, za skidanje masti je po meni najbolji pristup full body 3 puta tjedno sa laganim kardiom na dane odmora (ako ćeš imat finishere na dan treninga ne treba ti ni taj kardio)

ako ćeš na masu ili upper/lower split (radiš 2 dana a i odmaraš pa 2 dana pa 2 dana odmaraš) ili push pull legs split gdje radiš tri dana za redo pa jedan odmarap i tako u krug (a može i on za skidanje masti ali veće težine i manja frekvencija treninga da mišići ostanu npr svaki drugi dan) guglaj i malo prouči

ina jako puno načina za doći do cilja i moraš pronaći onaj koji tebi odgovara

inače ako ne radš full body nema smisla mrtvo i čučanj na isti dan radit

mrtvo je primarno vježba za leđa (i općenito mišiće koji vuku) a čučanj za noge dok je bench za prsa (i ostale mišiće koje guraju) i kao takve mrtvo dizanje treba stavit na dan za leđa i imat odmor do čučnjeva bar 72 sata ako dižeš velike težine (imaj na umu da ovo ovisi od osobe jer meni i tebi sigurno nije isto)

inače 5x5 princip dobro funkcionira za snagu i skidanje masti a može i graditi mišiće uz pravilnu prehranu i opterećenje (provjeri kako je izgledao reg park ili Arnold, oni su obojica radili 5x5)
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 18:12
1.Znaci za masu mi je ovo dobar program osim ove izmjene sa mrtvim?
2.mozete mi molim va napolisat koja je tocno razlika u treningu sa utezima na definiciji,jer pise da bi takav trening trebao trajat 45-60 min a neznam kako da spustim to vrijeme treninga i koliko ponavljanja radit?

Glqvni ki je cilj masa ali koju radim od 9 mj ali bezuspjesno,samo sam mast dobio pa bi ju htio malo skinut i opet na masu,zato me zanima kako kvalitetnu defku odradit? To vec mjesec dana pokusavam nac tu informaciju ali bez uspjeha..
Hvala :)


Edited by Domo96 - 12 Ožujak 2014 at 18:14
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 18:40
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

U ovom podforumu kad temu otvoris moras dati svoje dimenzije i neke slike, takvo je pravilo...

A sto se tice rezultata, radis na misicnoj masi?

Po meni prehrana nije bas nesto, ne mozes zivjeti samo od posnog i zobenih


Kako ne možeš LOL


Pa bolje je jesti raznovrsniju hranu i puno voca i povrca

ee neko nema za bolje :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 21:29
ja nisam objektivan i uvijek sam pobornik niskog volumena treninga (malo serija i ponavljanja) ali dizanja velikih težina i mislim da je to pravi način za najbolje očuvat mišiće uz dobru klopu i cikliranje UH, po meni ako ćeš na defku možeš ili tri puta full body trening i najbolje je odabrat vježbe koje koriste velike mišićne skupine (čučanj, mrtvo, zgibovi, bench, stojeći military press, veslanje u pretklonu, dips) ja sam trenutno na jednom 5x5 programu koji se sastoji od tih vježbi ali ja jedem kao lud jer mi je cilj snaga, da bolje pazim što jedem vjerojatno bih mršavio

probaj napravit treninge da svaki trening imaš vježbu za noge, vježbu za vučenje i vježbu za guranje

kombinacije koje su po meni najbolje su

čučanj, zgib i military press

prednji čučanj, bench press i mrtvo dizanje

čučanj, dips, veslanje u pretklonu

sve ove vježbe su najjače sa šipkom (ako ćeš htjet na masu možeš se prebacit na bučice mada i ovo pali), uz ovakav program ne trebaš radit trbušnjake i ostale male mišićne skupine jer rade kao lude na svim ovim vježbama ako je forma u redu i opterećenje zadovoljavajuće, neće ti dosadit jer je svaki trening drukčiji a sve mišiće u tijelu pogađaš 3 puta tjedno (ovo je jako bitno za velike skupine jer one troše najviše energije u mirovanju) volumen bi trebao bit nizak, 8x3, 6x4 i 5x5 i možeš vrtit između treninga ali najbolje kad bi se držao jedne bar 8 tjedana (po meni 5x5 je najbolji jer uz snagu i masu imaš i element nekakve izdržljivosti jer treba tešku težinu podić 25 puta)

ovdje nema izolacija jer će i male mišićne skupine radit 3 puta tjedno ali ako želiš možeš ubacit 4. dan pa odradit bicepse, trbuh ili listove ako misliš da nešto zaostaje (ja radim posebno trapez jer je najsllabiji taleko i žulja me šipka kad radim čučnjeve :P)

ako želiš zadržat sličan split onom kojeg sad radiš ja bih radio ponedjeljak vučenje, srijeda guranje i ruke, petak noge

to bi ti izgledalo ovako

ponedjeljak, mrtvo dizanje, zgibovi, military press (da malo izjednačiš te zgibove i mrtvo dizanje mada je uvijek zdravije radit više vučenja od guranja zbog zdravih leđa)

srijeda, bench press, propadanja, veslanje tijelom (da izjednačiš bench)

petak čučanj, step up ili iskorak i/li sprintevi (do 40 metara)

ako hoćeš ubacit izolaciju (mada ako ideš na defku ti ne treba ali dodaš kad radiš leđa biceps, kad radiš prsa triceps i listove kad radiš noge)
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 21:39
Znaci s ovakvim programom se moze i na masi dobit?
I zar nece npr gornja prsa zaostajat,ili straznje ramr ako se ne rade izolacijske vjezebe,a to opet produzuje trening?
Btw hvala na ovako dobrom odgovoru :D
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2014 at 22:39
Ili kad sam na masi onda split trening,a definicija ovako znaci? :D
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2014 at 07:42
pa da, ako nemaš rezultata i početnik si vjerojatno je da ćeš najbolje reagirat na tri puta full body, nemoj se opterećivat sa gornjim prsima dok si na defki, na defki je bitno zadržat ono što imaš uz minimalan gubitak snage a maksimalan gubitak sala

uostalom potisak sa prsa aktivira prsa a mrtvo dizanje snažno koristi stražnje rame kao i zgibovi i veslanje, ovo je više za snagu nego za masu ali ipak postoji određena granica težine koju možeš podići s nekom mišićnom masom pa ćeš prelaskom te granice povećati i mišićnu masu i gradit ćeš pravi gusti mišić a ne napuhani i vodeni

prvo ti odradi defku i vidi koliko si snažan, vjerojatno ćeš i tu dobiti nešto mišića od same aktivacije i dobrog jela

kad to završiš onda možeš razmišljat o tome što ti više odgovara za masu, planiranje toliko unaprijed nije dobro

uzmi 2 mjeseca neki 5x5 program (preporučam stronglifts ili beginner 5x5 od elliotta hulse-a) i pazi kako jedeš i nauči pravilnu tehniku (ovo je teško izvoditi s pravilnom formom i većim težinama) pa ćeš onda vidjeti dalje, u 2 mjeseca bi trebao moći pasti bar na 15 % ako ne i niže
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2014 at 07:46
Moze,znaci 5*5 :) samo koii zgibovi,koji hvat da mi je saka okrenuta prema meni ili naprijed? HVALA :)
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2014 at 07:53
Haha i sad citm od stronglifta,ima samo plan a i plan b,po 45 min treninga a jedino me malo cudi jer pise da je on jeo za masu,dobivao misice i gubio salo? Da ja ipak idem u deficit? I ovo 5*5 znaci pet ponavljanja po 5 serija? Jer za mrtvo pise 1*5 pa nezz sto znaci?

Edited by Domo96 - 13 Ožujak 2014 at 08:12
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.