New Posts New Posts RSS Feed - utezi za pocetnike
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

utezi za pocetnike

 Post Reply Post Reply
Author
goran26 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran26 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: utezi za pocetnike
    Posted: 22 Svibanj 2007 at 16:39
Pozdrav, otkrio sam ovaj forum pa da vas nesh pitam. ipak svako pocinje s pitanjima, jel.
Odlucio sam malo raditi na sebi, nemam nikakva iskustva, normalne sam gradje, i htio bih krenuti u teretanu, no cimer je donio neke utege pa sam mislio malo razjacati bicepse s njima za pocetak.

ovako, tezina koju dizem je 6kg, svaki dan radim 5 serija od š0 repeticija - ne znam koliko je ovo ok, dakle osnovni cilj za pocetak mi je napraviti malo mase a zatim upisati teretanu i raditi na sebi.

dakle, zanima me koliko kg da dizem za pocetak, koliko repeticija, koliko puta dnevno, kada povecati i sl., i koliko vremena cekati za masu i kada se baciti na ostatak. dakle - svaki savjet je dobrodosao.

pozdrav svima i unaprijed hvala!
 

Edited by goran26
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2007 at 17:01
Znaci sto se tice bicepsa..za pocetak mozes raditi 3-4 serije dnevno..raditi 3x tjedno..

Uz to slobodno malo kombiniraj triceps, sklekove i trbusnjake -> nece ti nista biti, mala upala misica na pocetku ali nije to nista

Objasnjenje 3-4 serije;

š. serija -> š5ak ponavljanja
2. serija -> oko š2 ponavljanja
3. serija -> oko 8 ponavljanja
4. serija -> oko š0 ponavljanja

Sad koja tezina, ja ti to ne mogu rec, jer ne znam koliko snazne ruke imas.

Znaci u svakoj od serija dizes i spustas tezinu.

Pazi na pravilno izvodjenje vjezbe jer je to jako vazno.

Vjezbe za biceps vidi ovdje:

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbe/Biceps.aspx







Back to Top
goran26 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran26 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2007 at 17:17
Hvala na brzom odgovoru, svaka cast.

Da serije napravim odjednom ili da rasporedim na 3-4 puta dnevno (ujutro/popodne/navecer). dakle jedan dan cu vjezbati, drugi odmarati. za pocetak.

masu cu drzati na 5-6 kg i onda postepeno povecavati.

trbusnjake bi isto radio, imam masu, zanima me definicija. koliko na dan?

jos jednom hvala - nakon iduceg odgovora vec mogu samostalno poceti, iako sam svjestan da svaki novi odgovor/pitanje uzrokuje nova pitanja. tako je to svugdje.
Back to Top
Stribi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stribi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2007 at 18:25
ja bi preporucio da pocnes sa velikim misicnim skupinama, dakle prsa, ledja, noge. stoga kreni u teretanu. Ne mora ti bit bed kaj si pocetnik i novi, nebus jedini. jos malo da pojasnim, u rad velikih misicnih skupina ukljucene su i male (biceps, triceps, ramena) Na svakom treningu bi trebo radit po jednu veliku pa jednu do dvije male mis. skupine. Npr radis prsa (3 serije ravnog bencha, 3 serije kosog benca, 3 serije na leptir masini) zatim odradis 2 vjezbe sa po 3 serije za triceps, koji je radio i dok si radio bench press. Isto tako dok ces radit ledja bit ce ukljucen i biceps. To je jednostavno to ces shvatit .  S nogama mozes radit ramena. To je samo jedna od  x shema treninga. Trbusnjake mozes radit svaki trening ili svaki dan ak hoces, nece ti skodit. Uostalom kad dodjes u teretanu pitat ces instruktora za savjet/program i on bi ti trebo sve objasnit/pokazat.....
ne postoji objektivna stvarnost, sve je stvar subjektivnog dozivljaja
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2007 at 22:05
Originally posted by goran26 goran26 wrote:

Hvala na brzom odgovoru, svaka cast.

Da serije napravim odjednom ili da rasporedim na 3-4 puta dnevno (ujutro/popodne/navecer). dakle jedan dan cu vjezbati, drugi odmarati. za pocetak.

masu cu drzati na 5-6 kg i onda postepeno povecavati.

trbusnjake bi isto radio, imam masu, zanima me definicija. koliko na dan?

jos jednom hvala - nakon iduceg odgovora vec mogu samostalno poceti, iako sam svjestan da svaki novi odgovor/pitanje uzrokuje nova pitanja. tako je to svugdje.


Svakako bi takodjer preporucio da odmah krenes u teretanu, i uhvatit sve misicne skupine odjednom odnosno da ne radis samo biceps.

Trbusnjake isto radi svaki drugi dan, kombiniraj gornje i donje trbusnjake -> i trbusnjaci se moraju isto odmarat pa ih stoga nemoj raditi svaki dan.

Serije se rade odjednom dok je misic vruc, razmak izmedju serija neka ti bude od 30 sec - pa do max 2min.

Ako imas jos pitanja - slobodno pitaj


Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.