New Posts New Posts RSS Feed - upišite svoja pitanja o zdravoj prehrani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

upišite svoja pitanja o zdravoj prehrani

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
illusions View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote illusions Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 13:15

Originally posted by murko90 murko90 wrote:

prva stvar nemoj si stvarati predrasude jer sve ovo što si rekla si sama više manje ubacila... ja nikad nisam reko da ja znam sve, niti da podržavam piramidu prehrane i da kupuješ stvari od ljudi na placu a da ih ne upoznaješ i njihov nacin uzgajanja... ali rekla si neke stvari ili više za koje i ja tako mislim... prvo pitaj šta te zanima pa onda me osudi...ja tebe nikad nisam osudio za nešto što neznam o tebi jer ja ne predpostavljam... ok?
 

Sorry,krivo si me shvatio.

Nisam te nista osudila,samo sam komentirala tvoje komentare od prije,odnosno iz drugih tema kao i iz ove.Cilj je bio da malo preispitaš to svoje znanje (zato sam i ubacila tolko toga "novoga" u gornji post) s kojim TI napadaš  druge u drugoj temi,al mi se neda ici još tamo komentirati.Iz tvojih postova se vidi da imaš neko znanje i da razumiješ više manje što pišeš ali shvati da NIJE SVE TAKO KAKO JE DOKAZANO U ISTRAŽIVANJIMA I NEGDJE NAPISANO I DA LJUDSKO TIJELO NE FUNKCIONIRA š00 % ONAKO KAO JE "DOKAZANO",JER TO NE MOGU DOKAZATI.I ponavljam uzmi u obzir kakav je ovo tip foruma i što je tu bitno.Ak hoceš uciti ljude "pravilnoj" prehrani odi na coolinariku ,tamo imaš temu  za 3 mjeseca sam fit gdje žene s težim kostima pokušavaju smršaviti i iz postova se vidi da imaju skroz krivi pristup i da nemaju pojma što rade.Nisam mogla vjerovati što sve tamo piše. Njima trebaju savjeti o pravilnoj i zdravoj prehrani.Ovdje trebaju savjeti o bb/f prehrani.Vidiš razliku i zašto se tvoji postovi ne uklapaju?

I nemam ništ protiv tebe i ne napadm te,samo prilagodi razmišljanje mjestu gdje jesi.Znaš onu kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin?Nije mi cilj svađati se tu s tobom.  

@soner

Da 93. godište sam  ,srecom bar još imam puno vremena ispred sebe,pošto su mi ciljevi veliki,a ja cestooooo brljavim  pa se cesto nađem na pocetku.Ko sad, al imam neki feeling da cu ovaj put ostati na ovom putu

Back to Top
illusions View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote illusions Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 13:21
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Iluzijo kak moš biti tako neozbiljna, pa prvo pitaj gurua murka90 a tek onda nešto piši!

 

Pa da,bad me.  Od sad ce svi na kraju posta pisati ak drugi smiju komentirati njihov post i koje tocno komentare smiju davati.

ovaj post smijete komentirati s bilo kakvim komentarima

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 13:40
@ Iluzija

A ne nemamo vremena, meni se ne žuri, ucim o BB-u kad god stignem, trenkam, jedem kako spada (više-manje ), jedino što ne kužim je farmakologija, al i to ce doc na red
Rijeąeno na PM.
Back to Top
illusions View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote illusions Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 13:50

Slažem se sa svim tim soner,samo ovo jedem kako spada mi je cilj dovesti u red pod obavezno i kao prvo stoji na listi ciljeva.U zadnje vrijeme sam si malo previše svega dopuštala pa sam totalno izmakla kontroli kaj se prehrane tice.Sve ljepe obroke u danu sam još zatrpala s bar 2000 (i cesto puno više) nepotrebnih kcal (ne brojim ih ,al zapamtim kad strusim tonu keksa il necega da je iza toga ljep brojcek ).cudim se kak se nisam pretvorila u lopticu .Pošto prehrana kod mene najviše utjece na sve ostale segmente (tipa trening,stres,razinu motivacije i slicno ) to treba prvo srediti na bolje.

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 13:53
Originally posted by illusions illusions wrote:

Slažem se sa svim tim soner,samo ovo jedem kako spada mi je cilj dovesti u red pod obavezno i kao prvo stoji na listi ciljeva.U zadnje vrijeme sam si malo previše svega dopuštala pa sam totalno izmakla kontroli kaj se prehrane tice.Sve ljepe obroke u danu sam još zatrpala s bar 2000 (i cesto puno više) nepotrebnih kcal (ne brojim ih ,al zapamtim kad strusim tonu keksa il necega da je iza toga ljep brojcek ).cudim se kak se nisam pretvorila u lopticu .Pošto prehrana kod mene najviše utjece na sve ostale segmente (tipa trening,stres,razinu motivacije i slicno ) to treba prvo srediti na bolje.



Naravno, a što se tice velike kolicine hrane, ja sam i za to našao rješenje, tj. Berardi je našao, pogađaš? G-flux, vec sam i sam sebi dosadan sa ovim g-flux-om  

Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
illusions View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote illusions Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 14:33

 Haha citala sam o tome na drugim forumima,al ne mislim da bi tolko treninga u danu išlo (možda kad još dignem kondiiju i izdržljivost),a u g-fluxu je ukljucena i teretana koje nemam u blizini (osim one u skoli koja ima 6 sprava i ide mi na q jako ).Ja više volim bodyweight treninge najvecim intenzitetom kaj mogu.Osim toga mi još jedino pašu utezi al bas ih nemam u blizini(sam neke lagane doma ).Al za godinu dvije kad se izvucem iz ove rupe gdje živim i odem na faks cu se potruditi da mi i utezi budu ljepo dostupni.

ps:nije g-flux više prilagođen endomorfima?,jer ja nikak ne spadam u tu skupinu

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 14:59

93.  kak ide ona poslovica..

vas dvoje kvarite covjeku temu s tim nekim normalnim pricama a lijepo nas je zamolio da ga pitamo nešto o zdravoj prehrani. stoga, dosta o meni, ajmo malo o pitanjima o zdravoj prehrani, al da mene pitate 

 

Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 15:21
Originally posted by murko90 murko90 wrote:

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

objasni mi, molim te, utjecaj visokog GI na inzulin i sto se dogadja kada inzulin ''skoci''?



dobro pitanje... sve pocinje od šecera u krvi... ako jedeš hranu koja je visokog GI što znaci imaju puno škroba u sebi (jako brzo se pretvori u šecer) i prerađene ugljikohidrate( npr. bjela riža,pasta, stvari od bijelog brašna) ... šecer u krvi ce ti skociti, a tu se pojavljuje inzulin, inzulin je hormon koji izlucuje gušteraca koji regulira energiju i glukozu u metabolizmu tijela... znaci sav višak šecera se pohranjuje u masne stanice, a nakon toga ti šecer u krvi naglo padne( to se događa u roku od 5min do 2h nakon što pojedeš)... padom šecera u krvi pocneš se osjecati umorno a možda si tek usto ili si gladan a tek si jeo, možeš se osjecati razdražljivo, letargicno ili mrzovoljno... a tjelo ti nije glupo, ono traži opet nešto slatko ili nešto viskog GI da ga digne i onda opet ponoviš istu grešku...a izvori visokog GI su: sve povrce koje raste ispod zemlje, žitarice i kukuruz i neko voce neda mi se sad nabrojavat... zato je jako važno u svakom obroku imati sve makronutrijente jer ako jedeš prerađene ugljikohidrate same onda ce ti skociti šecer, a ako uz istu porciju ugljikohidrata pojedeš visoko kvalitetne masti i proteine to ce usporiti razgradnju šecera, a time ti nece skociti šecer iako si pojeo istu kolicinu istih ugljikohidrata...evo ti odgovora :D

a sad ti meni reci vrste stresora i kako stres utjece na naš organizam?


ima ona prica s kortizolom, ali nisam ja ovdje da odgovaram na tvoja pitanja ;)

btw, ovdje govoris o hrani s visokim GI, a kaj je s hranom niskog GI? ako pojedem 400g zobenih pahuljica, po tebi se visak nece pohraniti u spek.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 21:48
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

93.  kak ide ona poslovica..

vas dvoje kvarite covjeku temu s tim nekim normalnim pricama a lijepo nas je zamolio da ga pitamo nešto o zdravoj prehrani. stoga, dosta o meni, ajmo malo o pitanjima o zdravoj prehrani, al da mene pitate 

 



Misliš ona Majkova poslovica? Najbolje se...u 93.

Ne kvarimo mi temu, pricamo malo

Nego murko, evo jedno pitanje za tebe: što se dobije križanjem zeca i konja?
Rijeąeno na PM.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 23:57
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 

kako sam imao filing da si neki bio-organic guru da ga hebeš, pogledaj tam u onoj temi pa ceš vidjet da ne pricam gluposti, stavio sam post prije nego si napisao ovaj svoj o tom holistickom guruu

da nisi poceo solit pamet možda te i ne bi primijetio





Pa bile su samo 2 opcije,il prodaje Herbalife , al ova druga  za neko americko sranje, izmišljotinu sa titulom na kakve sam glupi ameri padaju je bila teža za pogodit

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 01:02
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:





Pa bile su samo 2 opcije,il prodaje Herbalife , al ova druga  za neko americko sranje, izmišljotinu sa titulom na kakve sam glupi ameri padaju je bila teža za pogodit

  

znam znam, divan sam i imam nos za bullsh*t

Back to Top
murko90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote murko90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 08:20
oprostite kaj sam sve znao šta ste me pitali, a vi niš kaj sam ja vas :( ... thornoffaith mi je najdraži jer covjek nije niš pametno ni konkretno reko u ovoj temi, a ovdje se raspravlja o prehrani i nacinu življena ako nisi skužio do sad torn ;)
AND THEN SOME
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 11:52

Originally posted by murko90 murko90 wrote:

oprostite kaj sam sve znao šta ste me pitali, a vi niš kaj sam ja vas :( ... thornoffaith mi je najdraži jer covjek nije niš pametno ni konkretno reko u ovoj temi, a ovdje se raspravlja o prehrani i nacinu življena ako nisi skužio do sad torn ;)
 

za tebe sam Thorn "the truth dagger" Of Faith

 

Edited by ThornOfFaith
Back to Top
murko90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote murko90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 15:32
hahahahahhh nasmijavaš me...
AND THEN SOME
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.