New Posts New Posts RSS Feed - Umaci, dipovi, zacini....
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Umaci, dipovi, zacini....

 Post Reply Post Reply
Author
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Umaci, dipovi, zacini....
    Posted: 07 Veljaca 2013 at 15:46
Svi znamo da je skuhat tjesteninu,rižu, krumpir, ispeci meso, jaje poprilicno lako, medjutim jesti to sve samo tako i nije možda svima pretjerano fino...ali dodak raznih zacina, odnosno umaka na samo jelo, daje ukus tome svemu...

Stoga otvaram ovu temu kako bi mogli pisati o tome kako vi svoje jelo cinite socnim i ukusnim, a ujedno da ono i dalje ostane zdravo i ne prekaloricno.

Zanima me kakve vi umake koristite kad jedete meso, kad radite salatu i sl. Da li mozda nekad u ducanu zalutate do police sa gotovim umacima (salsa, umak od gljiva, bešamel umak i td.) pa se i oni nadju na vašem tanjuru??...Šta koristite od zacina??... Da li koristite majonezu, kecap, senf, u kojoj kolicini, koliko cesto i td.??...


Recepti zdravih umaka itekako su dobrodošli
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2013 at 18:39
pa ne koristim ni kecap ni majonezu. umaci eventualno na bazi jogurta, unutra malo tabasca i odlican umak a niskokalorican. ;)
za meso, evo npr danas: dva pileca batka pecena na malo maslaca, podlivena vodom i malo cili praha- fino se onak glazira kad ispari voda i ne bude suho nego baš socno.
ne koristim nikakve kupovne umake, ne konzumiram skoro nikakav umak koji je na bazi brašna, vrhnja itd. jednostavno mi se dogodio takav klik u glavi da mi to sve izgleda odvratno i uopce mi nije bed to ne jesti. :D
dobri umaci se fino naprave od rajcice (može i kupovna obzirom da sad nema baš domace, makar ja u škrinji uvijek imam rezerve s vrta :P). na malo ulja/maslaca prodinstaš luk, pa malo cešnjaka, ubaciš rajcicu, dodaš suhe zacine(npr. bosiljak, origano..) kuhaš 10ak min i to je to.. ;) u to ubaciš limenku tune i malo peršina - mljac. :)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2013 at 09:54

Ne jedem nikakve gotove umake poput kecapa, majoneze i senfa. Ako jedem umake onda ih sam radim. Cesto napravim bolognese koji jedem bez ikakve tjestenine. Ili burrito umak koji jedem bez tortilje.

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2013 at 10:21
Ja jedem kecap (naravno ne stalno i ne puno), zatim nekad pojedem i malo majoneze (light) pa i senfa...

inace sto se tice senfa, na televiziji sam gledao da je bilo provedeno nekakvo istrazivanje koje dokazuje da senf pomaze povecanju misicne mase

što se tice zacina i nekog bilja koristim: kurkumu, bosiljak, majcinu dušicu, djumbir, kim, klincic, himalajsku sol,bosiljak, timijan...
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2013 at 13:03
Najcešce domaci ajvar koji unutra nema niš osim paprike, patlidjana, soli i papra :) 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.