New Posts New Posts RSS Feed - Ubrzani rad srca pri normalnom naporu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ubrzani rad srca pri normalnom naporu

 Post Reply Post Reply
Author
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ubrzani rad srca pri normalnom naporu
    Posted: 24 Studeni 2009 at 16:02
Dakle, imam jedan problem - dok sam u teretani i zagrijavam se na biciklu srce tj. puls mi je ubrzan i to jako. Zna doseci cak i do š90 otkucaja u minuti ili kako se to vec kaže. Napor je normalan, nit mi je teško ili išta, ali tako ubrzano srce me muci, jer to definitivno nije normalno. Vaše mišljenje?

Inace, nemam problema sa srcem.
Back to Top
lordhumungus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 112
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lordhumungus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 19:23
 Da li ti je doktor rekao da nemaš problema sa srcem? U svakom slucaju ti je neobicno visok  ako je rijec samo o zagrijavanju. Trebala bi se posavjetovat sa lijecnikom svakako. A onda usput vidi i za stopala ( to da samo palac dotice pod mislim da nije baš uobicajeno). A kod grceva prilikom napora obicno magnezij pomaže, osim ako nije neki drugi problem.
i am the rocker, i am the roller,i am the out of controller
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 00:38

 pretpostavljam da puls mjeriš preko onih ruckica na biciklu? Ne bih baš bila sigurna u pouzdanost takvog mjerenja...na mom doma puls luduje od preniskog do previskog a da se ne intenzitet ni ne promijeni...

Osjecaš li se ti loše, ili nekako neugodno? Ili te samo brojka na ekranu brine?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 00:51
Da, da... To su te "magicne ruckice" na biciklu, hehe . cak mi je i trener rekao da nisu tocne... Ali mi je cudno što mojoj frendici pokazuje puls 70/80, a meni se poveca u roku dvije sekunde sa 80 na š20, a sad š20 na š80 . A i još se k tome prepadnem te brojke, pa mi srce stvarno pocne brzo lupati , a i jednostavno sam jako uzbuđena na pocetku treninga, jer me užasno zanima što cemo raditi danas... A bicikl je prvi na kojem se zagrijavam.

I da, probala sam te ruckice na traci... cak sam i trcala i puls je bio oko š30, š40... Eto, I'm confused.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 00:57

 hehe, ma da, i ja sam primijetila da mi luduje i to ovisno o položaju ruke...

uglavnom, ako ti nemaš nikakvih problema što se tice nekih cudnih otkucaja, ubrzanih, preskakanja il nešto slicno ( izuzmimo tu ovaj placebo prepad od magicnih ruckica ) mislim da te nema što brinuti....a ako ipak želiš bit sigurna, ili odi do doktora ili kupi pravi pulsimetar ;)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 01:02
Definitivno cu otici doktoru i vidjeti šta se to događa . Jer mi mama ima problema sa srcem (ali ona te probleme ima tek od svoje 40te godine) i djed (isto je u "starijim" danima krenulo sa tim problemima, a i dijabeticar je, pa...). Ništa, ziher je ziher - idem doktoru
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2009 at 00:51
 Odi kod doktora opce  medicine i neka ti izmeri puls u mirovanju, AKO je povišen odeš na ergometriju  gdje ce ti doktorica pratiti puls i tlak tijekom trcanja po traci ( postupno s epovecava intenzitet)  Ništa strašno, radio sam u bolnici i gledao to puno puta!

No mislim da nece biti potrebe za time, jer je 99,9% problem u ruckama

Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2009 at 13:12
I da, zaboravila sam još nešto napomenuti. Zadnji put kada sam bila na sistematskom su mi mjerili tlak i bio je povišen.

Naravno, bila sam sva u strahu od jebene vage, jer mi je bilo neugodno stati na nju pred curama iz razreda, pa taj visoki tlak pripisujem tome. Eto.

Idem sljedeci tjedan doktorici, pa cemo vidjeti
Back to Top
phil View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote phil Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2011 at 05:27
Pozdrav i molio bih neku dobru dušu ako može da pomogne sa savjetom.,
Imam problem sa ubrzanim pulsom pod opterecenjem. Imam 29 godina, 84kg, š85cm.
Nedavno sam krenio u teretanu i prilikom vježbi puls mi skoci na š90! Tlak je š20/80, ali puls divlja. Ako brzo ne sjednem, vjerojatno bih se onesvjestio, iako sam bio i na rubu povracanja.
Nisam u nekoj posebnoj formi, ali cijelo ljeto sam trcao 4*tjedno 30min i nisam imao nikakvih problema. Ovo mi je vec 8 posjet teretani i uvijek isto...
Radim kružni trening za kondiciju. 
Napomena: tlakomjer je digitalni i precizan je, nisu ruckice.
Hvala unaprijed

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2011 at 15:30
Kakav tocno trening radiš? vježbe, ponavljanja, odmori 
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
phil View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote phil Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2011 at 02:43
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Kakav tocno trening radiš? vježbe, ponavljanja, odmori 
Hvala na javljanju.

Radim ovim slijedom: noge(š5*), ramena(š5*),leđa(š5*), prsa(š5*) i to sve u 3 serije bez stajanja, nakon cega biceps(š5*), triceps(š5*), trbušnjaci (2*š5).  Nakon toga 2 minute odmora, pa opet sve isto i tako 3 puta.
Svaki puta radim druge vježbe za mišicne skupine: npr. za prsa radim: kosi bench, kontrakosi, ravni, "prevlacenje" sa bucicom.... i tako za sve skupine.


Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2011 at 19:34
Originally posted by phil phil wrote:

Pozdrav i molio bih neku dobru dušu ako može da pomogne sa savjetom.,
Imam problem sa ubrzanim pulsom pod opterecenjem. Imam 29 godina, 84kg, š85cm.
Nedavno sam krenio u teretanu i prilikom vježbi puls mi skoci na š90! Tlak je š20/80, ali puls divlja. Ako brzo ne sjednem, vjerojatno bih se onesvjestio, iako sam bio i na rubu povracanja.
Nisam u nekoj posebnoj formi, ali cijelo ljeto sam trcao 4*tjedno 30min i nisam imao nikakvih problema. Ovo mi je vec 8 posjet teretani i uvijek isto...
Radim kružni trening za kondiciju. 
Napomena: tlakomjer je digitalni i precizan je, nisu ruckice.
Hvala unaprijed



EKG, ehokardiografiju, ergometriju.
I onda mozes biti siguran da imas zdravo srce.
Prebrzano lupanje srca se naziva sinusna tahikardija i moze izazvati druge,popratne vrste aritmija ako se ne otkrije/ne tretira.
Otidji kod kardiologa i bit ces miran.


Edited by tare
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2011 at 21:39
Originally posted by phil phil wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Kakav tocno trening radiš? vježbe, ponavljanja, odmori 
Hvala na javljanju.

Radim ovim slijedom: noge(š5*), ramena(š5*),leđa(š5*), prsa(š5*) i to sve u 3 serije bez stajanja, nakon cega biceps(š5*), triceps(š5*), trbušnjaci (2*š5).  Nakon toga 2 minute odmora, pa opet sve isto i tako 3 puta.




Ovih 7 vjezbi u 3 serije bez odmora ako sam dobro hvatio je previše, normalno da ti puls skoci na š90 ako sve to radis u jednom šusu.
Bez obzira na to , imao problema ili ne uvijek je prije aktivnog bavljenja sportom ili intenzivnim treninzima dobro, odnosno poželjno i potrebno napraviti sistematski pregled, ukljucujuci stvari koje je Tare naveo
Back to Top
phil View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote phil Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2011 at 02:55
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by phil phil wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Kakav tocno trening radiš? vježbe, ponavljanja, odmori 
Hvala na javljanju.

Radim ovim slijedom: noge(š5*), ramena(š5*),leđa(š5*), prsa(š5*) i to sve u 3 serije bez stajanja, nakon cega biceps(š5*), triceps(š5*), trbušnjaci (2*š5).  Nakon toga 2 minute odmora, pa opet sve isto i tako 3 puta.




Ovih 7 vjezbi u 3 serije bez odmora ako sam dobro hvatio je previše, normalno da ti puls skoci na š90 ako sve to radis u jednom šusu.
Bez obzira na to , imao problema ili ne uvijek je prije aktivnog bavljenja sportom ili intenzivnim treninzima dobro, odnosno poželjno i potrebno napraviti sistematski pregled, ukljucujuci stvari koje je Tare naveo

Hvala @the pheonix i @Tare na savjetima.
Naime otkrio sam problem nesvjestica. Trener koji mi je napisao prehranu, zaboravio je dodati unos ugljikohidrata prije treninga, tako da sam trenirao na jednoj tunjevini. Sada kad pojedem i rižu, sve bude ok, što se tice padanja u nesvjest. Ali srce i dalje udara na š90, što je maximum koliko sam vidio po internetu. 
@the pheonix: dobro si shvatio, to je izvođenje vježbi u šusu. I meni se cini malo pretjerano, jer me brzo izmori. Pokušat cu to sam korigirati da uhvatim ritam koji mi odgovara, nevezano za osobu koja mi tvrdi da je to normalno.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.