New Posts New Posts RSS Feed - cucanj, koliko duboko treba
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

cucanj, koliko duboko treba

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Zeka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zeka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: cucanj, koliko duboko treba
    Posted: 21 Prosinac 2010 at 17:51
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-
encyclopedia/vastus-medialis/squat/

Koliko ja vidim na ovom klipu treba da butine budu
paralelna sa podom. Mada se meni cini da treba da ide jos
dublje. Kako vi radite?
Back to Top
Zeka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zeka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2010 at 14:33
Jel radi iko cucnjeve :p
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2010 at 14:58
Ja idem dublje, dosta dublje.......
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2010 at 16:21
@ Zeka

Ovisi, ima jako puno varijacija cucnjeva ;)

Kako trenutno radim po PL treningu, radim cucanj do paralele, tj. malo ispod paralele, povremeno ubacim box squat. ATG squat vec dugo nisam radio, ali po mom mišljenju je ATG varijacija najbolja za razvoj kompletnih nogu ;)
Rijeąeno na PM.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2010 at 00:18
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Ja idem dublje, dosta dublje.......


Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 11:06
  Idem najdublje što mogu s ravnim leđima, osim kad radim cucanj na jednoj nozi jer tada ne koristim bogznakakvu težinu pa je lagani odmak u "ravnim" leđima dopušten.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 12:55
obicno gledam da što više probijem paralelu, bolje ukljuci ložu
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 23:20
  ima ona izreka ''ass to the grass'' - guzica do poda. ja imam problema s time, nemam stabilnost tako da me uteg vuce napred...  trener mi rekao da doma ucim taj pokret, guzica sto nize, a ledja sto ravnije (uspravnije)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 23:30
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

 

ima ona izreka ''ass to the grass'' - guzica do poda. ja imam problema s time, nemam stabilnost tako da me uteg vuce napred...  trener mi rekao da doma ucim taj pokret, guzica sto nize, a ledja sto ravnije (uspravnije)


i ja primjetio danas na treninga da me zna vuci napred.. vjerovatno je do lože i hip flexora užasno sma krut jer se nisma istezao 2 god skoro, aloža mi je genetski zategnuta... no sad sam ubacio istezanja pa bi trebalo biti bolje iz tjedna u tjedan
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 10:28
  Probajte izvoditi cucanj okrenuti licem prema zidu. Nožni prsti trebaju biti udaljeni od zida najviše 5 - 6 cm. cucanj izvedite najdublje što možete a da ne padnete na stražnjicu. Na taj ce vas nacin zid nauciti pravilnoj tehnici cucnja.

Ily, sasvim je jasno da i kruti mišici zadnje lože "smetaju", to jest da te sprjecavaju da izvedeš pravilan cucanj. Ipak, to ne mora biti jedini problem, ljudima cesto smeta loša mobilnost kukova i gležnjeva
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 10:32
  Evo i jedne fotografije:
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 10:37
Na slici bi rekao da mu koljena prelaze prste, po svemu kaj
citam je to lose, kaj vi velite i u kojoj mjeri uspjevate
to kontrolirat i dal vam se to s tezinom pogorsava, tja
odnos koljena-prsti?
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 10:59
  Hm, na slici se može ciniti da se upravo to događa, ali upravo ovakvom korekcijskom vježbom može se nauciti držati koljena iza.
Fotografija nije baš savršena ali recimo da je najbolja koju sam uspio naci na googlu :)

Ako staneš u stav sa stopalima samo malo šire od širine kukova, te prste usmjeriš prema zidu, dakle prema naprijed, a ne u stranu, onda ce te zid sprijeciti da koljena gurneš preko linije nožnih prstiju, a natjerat ce te da se više kreceš s kukovima.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 11:58
neznam jesi li vidio ovu saša.. za atg

e sad jedino što nije isti položaj leđa ( gubitak hiperekstenziranosti ali nekako mi se cini neizbježno kod potpunog cucnja

Edited by Iluvatar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 12:22
  Kažu da apgrejdaju stranicu pa ne mogu vidjeti. Probat cu veceras ili sutra.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 13:00
Meni se cini d aje on nagnut prema napred previše, skoro je
s glavom dotaknuo zid, zato su leđa zaobljena u donjem
dijelu.......mislim d amoze to i ravnije al sam na psolu pa
nemrem sad isprobavat na sebi da vidim, ali definitivno cu
poradit na ovim drillovima sa zidom za usavrsavanje tehnike
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.