New Posts New Posts RSS Feed - Treninzi sa skidanje kilaže
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Treninzi sa skidanje kilaže

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Omen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 66
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Omen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2010 at 12:07
 E još samo da pitam za treninge u teretani. šta da radim? Moji prijašnji treninzi su izgledali ovako:

š. dan - biceps i triceps

3 vježbe za biceps i 3 za triceps, 3-4 serije, š0 ponavljanja, zadnja serija pojacavanje kilaže i 7 ponavljanja minimum

2. dan - prsa i leđa

3 vježbe za prsa i 3 vježbe za leđa, 3-4 serije, š0 ponavljanja, zadnja serija pojacavanje kilaže i 7 ponavljanja minimum

3. dan - ramena i noge

4 vježbe za noge i 3 vježbe za ramena, 3-4 serije, š0 ponavljanja, zadnja serija pojacavanje kilaže i 7 ponavljanja minimum

I TAKO U KRUG. Treninzi su trajali minimalno 45 minuta a maximalno š sat i š5 minuta.

Ima netko savijet?  

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

ajd baš mi je drago  samo, radije nemoj popit taj posni, umiješaj ga zajedno za zobenima i rogacem i nalij vrele vodurine i dobit ceš zdjelu punu hrane



Budem probao tak thnx, da on ostane u komadima ili da ga zmiksam, razmutim?

ON Topic

Više obroka je uzpravo radi ubrzanja metabolizma i fatt losa, na taj nacin sam ja skinuo svojih š0 kg, ali sa 6 ili 7 obroka sa oko 300 kcal po obroku, zato ti i govorim to......znam da zvuci na prvu onak, wtf? zelim smrsaviti a trebam jest vise obroka? Al tak je,usudio bi se reci prije svog vracanja u formu da sam kod tih kilograma viška jeo kalorjski manje dnevno nego kada sam krenuo na gubitak masti , ali ovdje sam imao 6-7 obroka umjesto tamo 3- 4 recimo.......
P= proteini
UH = ugljikohidrati
M= masti

Probaj kak misliš da bu išlo, ovo je moja preporuka, uvijek mozes korigirat i probat pa vidi........samo meni onaj menu je definitivno slab, tada si imao š5 godina, nije se za tebe lovilo ništ, trenirao si i organizam i metabolizam ti je bio drugaciji......sada je ovo malo kalorija, puno malo kalorija, naravno ovisi koje kolicine hrane budeš jeo tokom dana i s obzirom na kolicinu aktivnosti koje planiraš moze se lako dogoditi da odes i sa misicnom masom dolje, jer nebi smio ici puno ispod kalorija potrebnih za održavanje kod unosa hrane upravo radi ocuvanja mišicne  i još dodatni deficit stvoriš treningom...........probaj, vidi kako mislis da ce ici
  
  

Stvarno mi zvuci nelogicno to s više obroka. Jedino da kolicinu postojecih obroka podijelim na 5-6 obroka bi zvucalo OK.

Sigurno ljudi koji imaju 200kg nisu debeli zato kaj jedu jedamput dnevno XD.  

I ovaj menu što sam napisao se ne misli na jedan pileci odrezak i 2 krumpira. Ja sam tu znao pojesti i po 6-7 pilecih prsa + 5 krumpira (u pireu) i cijelu zdjelu zelene salate.  

Edited by Omen
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2010 at 12:46

Originally posted by Omen Omen wrote:

 
Stvarno mi zvuci nelogicno to s više obroka. Jedino da kolicinu postojecih obroka podijelim na 5-6 obroka bi zvucalo OK.

Sigurno ljudi koji imaju 200kg nisu debeli zato kaj jedu jedamput dnevno XD.  
  
 

Ne moraš tražit ljude od š00kg, pogledaj malo ljude oko sebe, necije roditelje, pogledaj debelu djecu, svoje neke frendove, pogledaj malo ljude na cesti i pitaj ih koliko dnevno puta jedu i znaš koji ce biti odgovor? Jedanput rucaju i ovo ostalo nešto malo ubace u kljun što stignu. A o fizickoj aktivnosti da ne govorim.

Imaš 2 razloga za njihovu debljinu: manji broj obroka, da ne kažemo jedan do dva na dan izuzetno koce i usporavaju metabolizam i što je najvažnije stavljaju tijelo u survival mode jer ono cim nema dovoljno resursa pocinje štediti sve moguce zalihe, tj. smanjuje se potrošnja iz masnog tkiva a sve unešeno tokom dana se cuva i skladišti buduci da treba preživjeti bez hrane toliki period.

Druga stvar su kalorije - možda to ispadne š il 2 obroka dnevno, ali racunaj i na one usputne zalogaje, skupi se tu kalorija bez beda, još ak uzmeš u obzir da ih vecina ne potroši dobiješ debelog covjeka. S druge strane su oni koji se napucaju u tom š il 2 obroka ko netko za cijeli dan pa opet imaš situaciju debelog covjeka.

Jasnije?

Back to Top
Omen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 66
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Omen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2010 at 12:53
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by Omen Omen wrote:

 
Stvarno mi zvuci nelogicno to s više obroka. Jedino da kolicinu postojecih obroka podijelim na 5-6 obroka bi zvucalo OK.

Sigurno ljudi koji imaju 200kg nisu debeli zato kaj jedu jedamput dnevno XD.  
  
 

Ne moraš tražit ljude od š00kg, pogledaj malo ljude oko sebe, necije roditelje, pogledaj debelu djecu, svoje neke frendove, pogledaj malo ljude na cesti i pitaj ih koliko dnevno puta jedu i znaš koji ce biti odgovor? Jedanput rucaju i ovo ostalo nešto malo ubace u kljun što stignu. A o fizickoj aktivnosti da ne govorim.

Imaš 2 razloga za njihovu debljinu: manji broj obroka, da ne kažemo jedan do dva na dan izuzetno koce i usporavaju metabolizam i što je najvažnije stavljaju tijelo u survival mode jer ono cim nema dovoljno resursa pocinje štediti sve moguce zalihe, tj. smanjuje se potrošnja iz masnog tkiva a sve unešeno tokom dana se cuva i skladišti buduci da treba preživjeti bez hrane toliki period.

Druga stvar su kalorije - možda to ispadne š il 2 obroka dnevno, ali racunaj i na one usputne zalogaje, skupi se tu kalorija bez beda, još ak uzmeš u obzir da ih vecina ne potroši dobiješ debelog covjeka. S druge strane su oni koji se napucaju u tom š il 2 obroka ko netko za cijeli dan pa opet imaš situaciju debelog covjeka.

Jasnije?

 

Aj dobro fala ti. A ovo za teretanu?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2010 at 13:49

Originally posted by Omen Omen wrote:

 E još samo da pitam za treninge u teretani. šta da radim? Moji prijašnji treninzi su izgledali ovako:

š. dan - biceps i triceps

3 vježbe za biceps i 3 za triceps, 3-4 serije, š0 ponavljanja, zadnja serija pojacavanje kilaže i 7 ponavljanja minimum

2. dan - prsa i leđa

3 vježbe za prsa i 3 vježbe za leđa, 3-4 serije, š0 ponavljanja, zadnja serija pojacavanje kilaže i 7 ponavljanja minimum

3. dan - ramena i noge

4 vježbe za noge i 3 vježbe za ramena, 3-4 serije, š0 ponavljanja, zadnja serija pojacavanje kilaže i 7 ponavljanja minimum

I TAKO U KRUG. Treninzi su trajali minimalno 45 minuta a maximalno š sat i š5 minuta.

Ima netko savijet?  
 
 

Svakako. ako je ikako moguce, prestani s ovakvim treninzima.

Biceps i triceps su premale mišicne skupine koje troše premalo kalorija da bi se njima posvetio jedan cijeli dan, tj. jedan trening. A s druge strane imaš dvije velike skupine, prsa i leđa zajedno, pa onda noge i ramena - nema tog boga da odradiš pošteno noge i još da nastaviš s ramenima, nema šanse!

Pogledaj po forumu u podforumima Vježbe i Vježbanje, i također kod muških natjecatelja FIT izaziva u 90 dana što se odvijalo..cist da dobiješ predožbu kako sastavit pravi trening.

Ako vec radiš 3 dana u tjednu možeš izvest hrpu kombinacija, bitno je da kombiniraš velike i male skupine, a ne da budu u jednom treningu sve velike skupine ili sve male. Npr. š velika skupina - leđa kojom ceš podic razinu testa u tijelu, te jedna il dvije manje skupine cisto kao finisheri, tipa biceps i listovi bubam...

Malo napredniji vježbaci i oni uz "potporu" mogu odraditi npr. prsa i leđa u jednom treningu ili cijele noge ali dok ne dođeš na taj nivo, radije se drži provjerenih rutina. Ak ne nađeš treninge na forumu, imaš i gugl pa se malo snađeš  

Back to Top
Omen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 66
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Omen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2010 at 23:00

Nisam niti krenuo tako da nemam šta prestati. Hvala na savijetu. Dobio sam sve što sam tražio.

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2010 at 00:56
Originally posted by Omen Omen wrote:

Nisam niti krenuo tako da nemam šta prestati. Hvala na savijetu. Dobio sam sve što sam tražio.

 

Nema frke  samo traži i traži i citaj po forumu dok stvari ne sjednu na svoje mjesto

Back to Top
ivica-mrki View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivica-mrki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2010 at 23:57
Pozdrav svima!
Krenuo sam u teretanu od 2.š.20š0.. Tada sam imao šš8 kg . idem aktivno vec 6 mjeseci te sam pomalo pocetnik u tim stvarima. sada sam na š09kg.cilj mi je doci do 95-š00 cca. molio bih vas kad biste mi pomogli napraviti neki raspored. ( sto bih trebao raditi po redu....znaci npr. idi u teretanu pa nakon 2 sata idi trcati...). .
Unaprijed hvala!
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2010 at 12:33
Originally posted by ivica-mrki ivica-mrki wrote:

Pozdrav svima!
Krenuo sam u teretanu od 2.š.20š0.. Tada sam imao šš8 kg . idem aktivno vec 6 mjeseci te sam pomalo pocetnik u tim stvarima. sada sam na š09kg.cilj mi je doci do 95-š00 cca. molio bih vas kad biste mi pomogli napraviti neki raspored. ( sto bih trebao raditi po redu....znaci npr. idi u teretanu pa nakon 2 sata idi trcati...). .
Unaprijed hvala!


Ha gle, sve te informacije vec postoje na forumu, citaj malo


Rijeąeno na PM.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.