New Posts New Posts RSS Feed - Trening doma?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trening doma?

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2007 at 22:33

Ma znam da...ali plivati mogu sada preko ljeta ici na more, sta mi se pak poslje posla neda voziti u dva busa da bi se plivala... a u rijeci nema bazen osim na kantridi..koji nije  za javnost otvoren..osim ako treniras.... Znaci..nemam bas neke mogucnosti za to... A nisam toliko nabrijana da nakon 8h posla idem sa busom na more... To cu ipak ostaviti za povremene guste... da zivim kraj plaze..plivala bi svaki dan....ovako....

Znaci ti si ocito ful protiv nekog bodybuildinga;)

 

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2007 at 14:28

zasto bi jedna djevojka htjela "teziti" velikim misicima?
bodybuilding nije niti za vecu izdrzljivost niti kondiciju nego samo "za izgled"... na muskom tijelu.

da sam ja zena, klonio bi se bodybuildinga... radio bi pilates, koreografski ples, rolanje, itd....

vi zene ionako nemate potrebu biti aktivne mnogo... kada se zelite rijesiti kila, samo trebate prestati jesti.. nama muskima je to "zabranjeno", jer bi onda i svi misici "otpali" isto....
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2007 at 15:12

 Meni treba snaga...ne kuzim zasto je to tako jako cudno? Ne zelim velike misice...ali zelim malo misica i vecu snagu...fizioterapeut sam i potrebno mi je za posao..ne mogu biti neka slabasna-..

A ne znam ja koje to zene nemaju potrebu biti aktivne...ali vecina koje ja znam su aktivnije od svojih muskih polovica... nemoj diskriminirati Hoces reci da cure nemaju sta raditi u teretani?

Btw. Ja inace idem na tc bo, step crobik i tako, nekada doma radim pilates, ali jednostavno imam potrebu za malo vjezbi sa opterecenjem..ne za buildanjem..mislim da ti je tu malo pogresan stav;) Sorry;)

 

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2007 at 16:20

 Sorry...ali nisam na kraju bas dobila odg na svoje pitanje...pa ako mi bilo tko moze odg. biti cu zahvalna na pomoci....HVALA........

Samo bi htjela da ako se nekom da i zna rece neki program..kako vjezbati doma....u koljiko serija i sl. Ako netko zna...samo zelim usporedbu sa onim kako ja radim...pa ako nije problem....

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2007 at 13:18
Doma mozes vjezbati isto kao i u teretani, naravno, ako imas prostora. Treba ti par utega i koja sipka sa plocama i sa time mozes odraditi cijelo tijelo.

Meni je inace draza teretana ali ako ti zelis kucni trening - samo daj!

Ne znam koliko si upoznata sa svim vjezbama, vidi ovdje vjezbe za cijelo tijelo;

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbe.aspx

Ako si fizioterapeut onda bi trebala biti upoznata barem sa nekim osnovnim vjezbama

Serije, ponavljanja..manje misicne skupine (biceps, triceps, list itd..) radis negdje do max 6 serija a velike misicne skupine (ledja, prsa, ramena, noge) radis š2-š3 serija.

Ponavljanja se vrte od 4-š5 ovisi da li radis na definiciji ili na 'masi'.

Pauza izmedju serija je otprilike od 30 sec pa do max 2 minute.

Sta te jos zanima?


 

Edited by Mr G.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2007 at 19:50

 Ma znam ti ja vecinom sve to otprilike...samo jednostavno zelim razmjenu iskustava...a i uvijek volim nauciti nesto novo... A gle, i ja vise volim u teretani odraditi trening, nego doma...ali totalno mi se neda sama ici u teretanu.... Na tc bo i step idem, ali predugo mi je biti sama 2h;)

A nikako ne mogu nekog nagovoriti da ide.... Mozda uspijem sada poslje ljeta...iako to uvijek kratko traje....

Imam pitanje...jel dobro i prije i poslje raditi crobni dio treninga...ili kako ti radis? U principu....ja sada to nekako radim po danima...jedan dan crobni....sa malo trbusnjaka i ledjnjaka... a drugi dan ancrobni sa zagrijavanjem na pocetku i strechingom na kraju

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2007 at 23:45
š. varijanta: Ako nemas puno slobodnog vremena, crobni dio treninga radi uvijek poslije treninga sa utezima; znaci odradis trening sa utezima u nekih 45-60min i onda
na kraju nabacis kojih 20-30min laganog kardio treninga.

2. varijanta: Ako imas vremena, onda to rasporedi po danima, npr. pon utezi, uto
crobno, sri utezi, cet crobno itd.
 

Edited by Mr G.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2007 at 09:27
Originally posted by dalila dalila wrote:

 

Btw. Jel dosta trcati 30-40 minuta? I jel preporucas vjezbe prije ili poslje trcanja?

 

 

Preporucam da ispod 40 min ne trcis, jer ti treba 20 min da ti se tijelo zagrije i tek onda imas ucinak. Meni je npr. prvih pola sata grozno, a nakon toga imam osjecaj da bih danima mogla trcati, sto na kraju rezultira time da predugo trcim pa me koljena ubijaju!  A sta ces.... Uglavnom, otrci jos tih š0 min dodatno, vjeruj da ce ti biti lakse nego prvih š0 min, a ucinak je maximalan!

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2007 at 09:32

Originally posted by ©ime ©ime wrote:




vi zene ionako nemate potrebu biti aktivne mnogo... kada se zelite rijesiti kila, samo trebate prestati jesti..
 

Sime, moram ti reci da vecu glupost od ove nisam ocekivala od tebe. Nakon toliko mjeseci razgovora na ovom forumu, ti izvalis ovakvu glupost.

Kad se zelis rijesiti kila, PRESTANES JESTI?!  

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2007 at 09:35

 http://www.net.hr/lijepiizdravi/page/2005/06/29/0023006.html

Pogledaj si ove vjezbe. Provjereno! Ja ih radim doma jer su zanimljive i stvarno daju brze rezultate!

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2007 at 16:09

 Ja trcim otprilike...35-40min...sa tim da do tamo di trcim hodam (i to brzi hod) 20min, i nazad 20min, znaci sve skupa je aktivnosti nekih 70-80min, sa tim da obicno nakon trcanja napravim oko š0min trbusnjaka , i istezanje....   Bas mi je drago da se i neka cura javi...vec sam mislila da nema cura koje bi dale savijet....;)

Kako ti jedes...ako ne pitam previse...otprilike?

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2007 at 16:12

 Mr. G, od 9mj kada mi krene sa radom crobik centar...onda cu ici t puta na crobik.... tako da bi ove druge dane ubacila ancrobni trening....

Za sada radim vise ovu prvu varijantu...

U svakom slucaju...hvala... I hvala sta nisi rekao da mi to ne treba

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2007 at 11:33
Originally posted by dalila dalila wrote:

 Ja trcim otprilike...35-40min...sa tim da do tamo di trcim hodam (i to brzi hod) 20min, i nazad 20min, znaci sve skupa je aktivnosti nekih 70-80min, sa tim da obicno nakon trcanja napravim oko š0min trbusnjaka , i istezanje....  

Ma to ti je sasvim dovoljno!  

Sto se moje prehrane tice, ja ti jedem:

  • jaja
  • piletina, puretina (bijelo meso)
  • riba
  • svjezi posni sir
  • puuuuuuuno povrca (mljac mljac salate!)

To je uglavnom to! Tjesteninu i kruh jedem samo kad je to nuzno zlo (š u 2 tjedna) , tu mozda malo i pretjerujem jer imam fobiju od ugljikohidrata.  Uh uglavnom uzimam kroz povrce i voce. Eto!

Back to Top
dune View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dune Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2007 at 13:40
 pozdrav svima,nova sam na forumu i isto kao vecina vas imam poneko pitanje i nedoumice sto se tice vjezbanja a i pocetnik sam u tome pa vas molim za pomoc i komentare. svako jutro na taste odvjezbam na orbitreku 60min i razmisljam o kupnji one sprave suho veslo .ako netko od vas ima pokoji savjet za vjezbanje na jednom i drugom bila bi zahvalna.teretana mi nije bas blizu a i nekogu si organizirati odlaske radi djece pa zato pokusavam to i kupiti da imam za kucu.promjenila sam i nacin prehrane i evo vec se sad vide polagani rezultati.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2007 at 14:59
 Thanks...ja bi znaci trebala samo prehranu izlegurirati...sta se ugljikohidrata tice...jer ja gotovo svaki dan za rucak jedem ili rizu, tjesteninu ili krumpir....
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2007 at 15:55
Originally posted by dalila dalila wrote:

 Thanks...ja bi znaci trebala samo prehranu izlegurirati...sta se ugljikohidrata tice...jer ja gotovo svaki dan za rucak jedem ili rizu, tjesteninu ili krumpir....


Moje misljenje:

Ugljikohidrate ne treba izbaciti jer ce onda tijelo poceti samo stvarati ugljikohidrate iz proteina koje ti uneses (tijelo proizvodi glukozu iz proteina kad je stvarno kriza), pa stoga ugljikohidrate ne treba totalno izbaciti -> treba paziti na unos.

Time sto jedes rizu, krumpir ili tjesteninu za rucak ne mozes pogrijesiti ali pazi malo na unos i npr obicnu rizu zamjeni smedjom rizom, obicni krumpir zamjeni slatkim krumpirom itd.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.