New Posts New Posts RSS Feed - totalni pocetak...pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

totalni pocetak...pomoc

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
goran145 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran145 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: totalni pocetak...pomoc
    Posted: 26 Studeni 2007 at 23:52
ovako...sve vas pozdravljam...
odlucio sam zapoceti intenzivno trenirati i sve sto je potrebno...
pa da krenem...zdebljao sam se u zadnje vrijeme...
imam sala,al "mrcina",sam...nisam prasac.sada zelim smrsaviti,ne mislim jos krenuti u teretanu,imam kod kuce orbitrek i poceo sam vjezbati ujutro 60min i navecer 60min i uz to jos ujutro i navecer radim sklekove,trbusnjake,leznjake,cucnjeve...
e sada,neznam puno o prehrani,ne razumijem se bas...
citao sam negdje drugdje i tu da moram smanjiti puno ugljikohidraate,ali ih ne potpuno izbjec,a jesti proteine...
e sada,ja to zamisljam ovako nekako,ujutro kad se probudim,na orbitrek i onda jesti nesto ugljikohidrata do š2 najkasnije...a onda samo proteine...
sad neznam do koliko sati jesti,koliko obroka dnevno...
ja tolko nemam pojma da mislim ovako u š0-dorucak,š3h-rucak,š8h-vecera...
a sad mi vi recite kad da jedem i koliko,moze i š0 obroka na dan,al kad...
eto ako mi mozete pomoc d ame uputite,a kad skinem salo i smrsavim,onda bi poceo vjezbati misice;)
hvala unaprijed ako mi mozete pomoc i uputit me...
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 00:11
Koliko obroka?

To ti nitko tocno ne moze reci, jer ne znamo potrebe tvog tijela.

Ali obroci se vrte negdje od 5 pa na vise - to je 'zdravi' nacin hranjena - puno malih i kvalitetnih obroka. Vidi moj plan prehrane u mojem dnevniku. (mozda ti bude nesto jasnije, ali to su moje potrebe za hranom - mozda je kod tebe drugacije).

Uglavnom, kombiniraj ancrobni trening (trening sa bucicama) sa crobnim (kardio trening).

Vise o crobnom (kardio) treningu procitaj ovdje.

I dobro je kombinirati taj crobni trening odnosno jedno jutro vjezbas na orbitreku, sljedeci put trcanje, pa sljedeci put brzo hodanje itd.


 

Edited by Mr G.
Back to Top
goran145 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran145 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 00:30
procitao sam i tvoj plan i ono za kardio trening...
ovako,ja imam puno slobodnog vremena i volje...
tako da mogu raditi,dva,tri puta dnevno...nije mi problem.
sto se tice hrane,za pocetak cu koristiti tvoj plan,jer mi i to nije bitno,sve volim...
mogu se odrec svojih najdrazih obroka...
samo mi treba neki plan i da se mogu toga drzati...
sad cemo skombinirati nesto valjda...btw. imam š9godina,š75cm i oko 85kg.
budim se
u 9h,onda bi mogao sat vremena kardio treninga
pa u š0h pojesti musli sa mlijekom
u ššh napraviti malo sklekova,trbusnjaka,leznjaka,cucnjeva,neznam sta bi radio sa bucicama
oko š2h tunjevinu i tjesto,kao sto si ti napisao
oko š4h rucat neko cisto meso,ili ribu,al sa kojim dodatkom?il treba samo meso?
onda neznam oko š6h sta bi mogao jesti?
pa onda opet trbusnjake,sklekove i to...
pa u š8 pojesti jaje(kuhano il peceno?)i sta uz njega?
i onda opet kardio treninga 60min...mogu i vise ako treba, nije problem...
eto nemoj mislit da sam budala,imam cilj i volju i vremena...heh
treba mi neki plan pa kad se kroz par tjedana naviknem lako cu dalje...
i nemrem svaki dan isto jesti...joj,neznam nista...bas sam neznam...
 

Edited by goranš45
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 00:53
Nema veze sto nisi toliko upucen u te stvari - zato smo mi tu koji ti zelimo pomoci.

Probaj ovako - treniraj 4x tjedno za pocetak. Ne isplati se trenirat 3x dnevno jer tijelo 'trosis' u krivom smjeru.

Moras vidjeti kako ti vise odgovara kombinirat kardio i bucice u jednom danu (kardio ujutro, bucice popodne) ili odvojit kardio i bucice po danima u smislu - ponedjeljak bucice, utorak kardio, srijeda bucice, cet kardio...

Sto se prehrane tice...u š4h mazni piletinu ili puretinu ili neku ribu sa povrcem...u š8h pojesti jaje (smuckano) sa posnim sirom - meni je to full dobra kombinacija..i kako ides prema kraju dana prehranu bazirati na kvalitetnim proteinima sa minimalnim unosom ugljikohidrata.

Ovo su cisto moje sugestije sto se plana prehrane tice..ti ces vidjet koliko je tebi hrane zaista potrebno..ti ne moras jesti svaka 2 sata ako zaista ne mozes..osluskujes potrebe svog tijela i tako se hranis.




Back to Top
goran145 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran145 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 10:27
oke super...onda cu tako za sada...super...
znaci nije mi potrebno vjezbati dva puta na dan kardio po sat vremena?
gdje mogu pogledati neke vjezbe sa bucicama?i kakve da kupim?
ja bi onda po ovom tvom,ujutro kardio i predvecer bucice...
sad sam informiran za pocetak za prehranu pa cu tako...
gdje mi je nejbolje potrazit koja je hrana proteinska a koja ugljikohirdatna.
danas se slikam,pa cu sacuvati slike da imam za godinu dana za usporedbu;)
odo jesti kornfleks;),oko š2 cu neko voce,pa u š4h neku puretinu il piletinu,oko polš7h cu jaje i posni sir...a jos neznam sta bi onda oko polš9h
eto,pa u ovoj temi cu saznat samo vise i vise,puno hvala...
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 12:11
Nije potrebno vjezbat 2x dnevno kardio.

Jako je bitno da se jutarnji kardio odradi na prazan zeludac - brzo hodanje, nekakvih 45min. Ne pretjerivati sa tempom.

Vidim da nisi nimalo pogledao web

Vjezbe sa slikama mozes pogledati ovdje.

Tablicu kalorija mozes vidjeti ovdje.

A sto se bucica tice, najbolje bi ti bilo kad bi mogao ici u teretanu, ali ako stvarno nemas mogucnosti - kupi bucice u nekom sportskom ducanu tipa Turbosport i sl.

Sto se ostalih savjeta tice prosvrljaj malo po webu. - Ima stvarno jako puno korisnih stvari.


Back to Top
goran145 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran145 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 13:07
da koristim sve te vjezbe navedene...?
gle,mogao bi ici u teretanu,al za pocetak ja moram smrsaviti,a neda mi se davat 200kn za teretanu u kojoj cu radit na orbitreku i biciklu i traci za trcanje...
rade ja za pocetak 2,3 mjeseca doma vjezbam kardio i sa bucicama.
bucice od kolko kila da kupim?nadam se da nisu skupe...
danas sam se digao u š5 do 9,od 9 do š0 vjezbao na orbitreku koji imam doma.
onda sam u pol šš pojeo corn flakes,s mlijekom i mrvicu kakaa sam stavio.
onda sam u pola š3 pojeo jednu mandarinu.
sad cu oko pol š5 pojesti oslica sa malo povrca mjesanog,onda mislim oko polš8 pojest jaje i posni sir kao sto i ti jedes,a onda poslje jel trebam jos kaj?vocni jogurt il kaj?
stvarno nemam pojma o nicem tome,tak da ucim,sve sto mi govoris ja upijam.
stvarno sam ti zahvalan.
valjda me razumijes u svemu;)pozz
ajd reci jel dobro tak jest il kaj?sta su musli,to su ugljikohidrati a ne cornflakes koji sam danas jeo,cuo sam da je to skrob?znaci nije dobar cornflakes?
Back to Top
goran145 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran145 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 13:15
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbe/Kombinirana-dizanja. aspx
ovo mi treba,jelda...?
znaci tako cu mrsaviti i povecavati misice ili kako?
sa tim mojim treningom,ujutro kardio,a na vecer bucice?
od koliko kg da kupim bucice?jesu skupe?
danas idem po vagu i bucice...lol
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 13:20
Evo par linkova za pocetak:

Bodybuilding vodic za pocetnike

Vodic kroz osnovne principe treninga

Zdrava prehrana - naucite se kvalitetno hraniti

Sto se tice cornflakesa..kao sto si u mom dnevniku mogao vidjeti..ja pomjesam cornflakes sa zobenim pahuljicama + 0,5l mlijeka.

Od koliko kila da bucice kupis? To ti nitko nece znat rec, jer ne zna koliko si ti zapravo jak.

Uzmi one utege na koje se mogu dodavat ploce, za pocetak uzmi od š0ak kg pa ces vise ako ce ti trebat. Moras pazit na pravilno izvodjenje vjezbi.

Ne smijes se bazirat na orbitreku kao kardio treningu, kao sto sam rekao treba kombinirat trcanje, orbitrek, brzo hodanje itd itd.

I jos par linkova koje bi trebao procitati:

Savjeti - prehrana

Savjeti - vjezbanje

Citaj malo po webu, ima stvarno puno korisnih stvari.



Back to Top
goran145 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran145 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 13:27
pa citam i pitam tebe...pa dobro,danas sam orbitrek,sutra idem brzo hodati,preksutra trcati i opet ponovno tako...
evo sad cu citati to sve...
pa nisam bas slabic...a nisam ni neki prejaki...
znaci svaka bucica da  je od š0kg...dobro.
onda cu tako i ja dodati u cornflakes zobene pahuljice i stavljam ono mlijeko plavo od vindije.
sad sam na samom pocetku,pa zato pitam mozda i glupa pitanja i sve,citao sam jucer i danas cijelo vrijeme nekaj...tak da napredujem polako.
a moram tu pitati,lakse mi je tako,kad ti sve znas.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 13:40
Samo ti citaj i educiraj se - tako smo svi poceli.

Btw nitko ne zna sve.
Back to Top
goran145 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran145 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 13:59
ej tolko citam i procitao sam da sam se sav zbunio sada...totalno...
od kud si ti uopce?
sad neznam kak bi i sta bi...
hocu smrsaviti,pa kad izgubim sala onda razvijati misice...
eto to mi je cilj neki za pocetak.
prehranu kad skuzim onda mi nije problem uopce...
vjezbanje,za sad kuzim samo da trebam kardio radit svako jutro po sat vremena
a koji mi je efekt sto cu koristiti bucice i vjezbati s njima?
ja bi za pocetak sve to doma...a teretana mi je 50metara od stana.
neznam ni sam sad...sav sam se zbunio
 
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 15:45

Originally posted by goranš45 goranš45 wrote:

ej tolko citam i procitao sam da sam se sav zbunio sada...totalno...
od kud si ti uopce?
sad neznam kak bi i sta bi...
hocu smrsaviti,pa kad izgubim sala onda razvijati misice...
eto to mi je cilj neki za pocetak.
prehranu kad skuzim onda mi nije problem uopce...
vjezbanje,za sad kuzim samo da trebam kardio radit svako jutro po sat vremena
a koji mi je efekt sto cu koristiti bucice i vjezbati s njima?
ja bi za pocetak sve to doma...a teretana mi je 50metara od stana.
neznam ni sam sad...sav sam se zbunio
 
 

nadam se da cu uspjeti pisati u razumljivom textu...sta sam ja ucio na nekim kursevima ,,,,,kada zelimo da akcentiramo sagorijevanje masnoce kod treninga.....

 da bi sagorjeli masti ili salo trebamo za to misicnu masu kao i kondiciju....zasto je dobro trenirati sa tegovima ili sa bucicama ,,,,ancrobni trening

intenzivnim treniranjem dobijamo na misicnoj masi.svaki extra kilogram misicne mase sagorijeva skoro š00 kcal/dan.....naprimjer, ako dobijes dva kilograma extra misicne mase  oni ti sagore energije za jedan mjesec negdje u protuvrijednosti oko kilogram masnog tkiva ...........za godinu dana ta brojka se krece oko ´šš kg....

sta se desava kod treniranja kondicije ili kardio, crobnog treninga

povecanjem kondicije  dobijamo bolju opskrbu kiseonikom u svim celijama,povecana opskrba kiseonikom ubrzava sagorijevanje masti...

jako je vazno da covjek lezi u negativnom kalorijskom iznosu (minusu)...izmedju 500-š000 kcl/dan...ne vise od š000 kcal.........ako se ne nalazis u tom kalorijskom  minusu tijelo nece sagorijevati extra masnocu...dobices dobru kondiciju i misice ali neces moci izgubiti to jest sagorjeti tu extra masnocu kojoj svi teze....

 bez treninga snage i istovremenog kalorijskog minusa tijelo pocinje koristiti misic kao gorivo sto nam daje automatski manje misicne mase,,,,,to znaci da se metabolizam usporava sto daje da ce organizam uzimati jos manje hrane da bi mogao sagorijeti masti.....

 taj proces se nemoze odvijati duzi vremenski period jer se covjek uglavnom predaje zadrzavajuci usporen metabolizam sto u tom periodu moze dati jos vise problema,, kao naprimjer nepozeljno povecanje tjelesne tezine negoli prije.....

znaci kombinacija treninga snage,kondicije,kao i taj negativni kalorijski iznos dok se pozeljni nivo masti nedostigne,,,nakon toga slijedi kalorijski balans....

toliko ......

 

Back to Top
goran145 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran145 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 16:31
nisam skroz razumio,al bit sam razumio...
znaci ako radim samo kardio,trosit ce mi se i misici a ne samo masnoca?
zato treba odrzavati misice,kako bi se trosila samo masnoca...tako nekako?
sto ti mislis od koliko kg da kupim bucice?
ja ujutro sam poceo raditi  60min kardio,a navecer bi radio sa bucicama,koliko dugo da vjezbam s njima,vremenski?
upijam od vas koliko god mogu,al neke stvari ipak nemogu razumjeti od prve...sorry
prehrana me zeza jos,jer ju nikako ne razumijem...
ali shvatio sam da ujutro trebam jesti ugljikohidrate,a preko dana proteine.
jednostavno,i raspodjelio sam si 5 obroka na dan pa cemo vidjeti.
Back to Top
goran145 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran145 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 16:53
evo ovako,malo me sram,al ne bjezim od istine...
evo vam slike pa prosudite...ovak na slikama sam fakat prasac...
ali stvarno imam puno volje i zelim smrsaviti,jak sam karakter.nema odustajanja.
zato vas molim pomoc da sto brze udem u vjezbe i prehranu,pa da se mogu toga drzati.

evo fotke.


e da,a koristiti neke preparate i shejkove mi nije jos potrebno?
  

Edited by goranš45
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2007 at 23:54
Originally posted by goranš45 goranš45 wrote:

e da,a koristiti neke preparate i shejkove mi nije jos potrebno?


Nije. Primi se vjezbanja i zdrave prehrane za pocetak i rezultati ce doc.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.