New Posts New Posts RSS Feed - što, zaboga, jesti?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

što, zaboga, jesti?

 Post Reply Post Reply
Author
tusti View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tusti Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: što, zaboga, jesti?
    Posted: 14 Lipanj 2009 at 17:59
Imam 26 godina, visok sam š87 cm i kilaža mi se u zadnjih nekoliko godina krece u rasponu od š25 do š40 kg. Tih pregolemih š40 kg sam dosegao prošle godine i tada Undietom kroz dva mjeseca skinuo na š22-š23. Nakon toga sam se vratio starom režimu (McDonalds, slatkiši, nikakvo kretanje) i poceo se debljati (tko bi rekao...), no kad sam došao do š32-š33 kg rekao sam sam sebi da je dosta tog sranja i primio se ozbiljnog posla. Pod time mislim da svakodnevnu aktivnost u vidu vožnje bicikla (barem 45 minuta, ture od š0-20 km, dionice popunjene usponima, ravnicama i spustovima, što mi dođe kao neki oblik HIIT-a), a kad ne vozim bicikl idem u teretanu i provodim 40 minuta na biciklu, radim trbušnjake i na utezima (leđa, prsa, ali ne i bench). Zbog prirode posla, sve te aktivnosti pocinju oko š8h. citam po ovom forumu da je puno bolje sve skupa raditi ujutro, ali takvo što mi je neizvedivo. Molim vas da mi ne kažete nešto u stilu "onda ti je bolje da ne radiš ništa" jer zbilja ne trebam takvu vrstu obeshrabrenja.

Uglavnom, s održavanjem ovog opisanog režima vježbanja nemam problema jer se toga po prvi puta u tih 5 godina nisam primio zbog drugih, nego na vlastitu inicijativu. Prije tih spomenutih 5 i kusur godina sam imao š05 kg, ali što da kažem - našla se cura, zaboravilo se na kilograme...

Ovaj režim držim oko mjesec dana i vidim da mršavim - vaga pokazuje desetak kilograma manje (to mi se, doduše, cini nekako puno), a i odjeca koju sam prije mjesec dana nosio sada pliva oko mene. Ipak, ono cega bih se najviše htio riješiti, a imam dojam da se ne mijenja, su bokovi - naslaga špeka ovdje je mnogo i totalno me deprimira cinjenica da se ne smanjuju.

Ali dobro, nisu bokovi jedino mjesto gdje moram izgubiti još dosta masti. Buduci da se sada nacelno klonim dijeta, bit cu iskreno zahvalan ako mi netko može savjetovati što bih mogao jesti, jer više nemam ideja. To mi je opcenito najveci problem, sva "dijetalna" hrana mi se nakon nekog vremena zgadi i ne mogu se natjerati da ju jedem. Od ovog zadnjeg Undieta se ne mogu natjerati da jedem kuhani krumpir.

Napominjem da sam sklon debljanju. Jebena genetika ili što vec.

Trenutno mi prehrana izgleda nekako ovako:
- dorucak (9:00h) - neko voce (jabuka, breskva, trešnje, jagode, što vec imam)
- nakon dorucka (9:30h) - espresso s mlijekom i natrenom (mogu bez ovoga ako je iz nekog razloga štetno)
- rucak (oko š3h) - peceno meso i salata (ponekad šopska) // svježi kravlji sir s jogurtom i povrcem // ementaler i neka vrsta suhe salame (kulen ili nešto tako) i povrce (jedno od ta tri jela, ne sve :D)

Veceru nemam naviku jesti, što, prilicno sam siguran, nije dobra ideja. Tokom dana pijem mnogo vode (oko dvije litre). Kruh (bilo kakav), tijesto (bilo kakvo), rižu (bilo kakvu) i krumpir (bilo kakav) trenutno ne jedem.

Nakon ovog zida teksta, još jednom glavno pitanje - koja jela (može i pripremljena, kuhanje mi nije problem) i namirnice mogu (ili moram!) ubaciti u prehranu da mi olakša moj put do ne-troznamenkastog broja kilograma i održavanje težine nakon što (i ako uopce) dođem do cilja?

Najljepše zahvaljujem na eventualnim odgovorima, savjetima i pomoci opcenito,

Tusti
  

Edited by tusti
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2009 at 18:07
vježabti navcer je ok

super je što radiš

jedini problem je tvoja katastrofalna prehrana

to moraš još promjeniti

e da.. citaj FAQ

Edited by Iluvatar
Back to Top
tusti View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tusti Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2009 at 18:13
 Upravo to i tražim od dobrih ljudi s ovog foruma - što da ucinim s prehranom, a da si olakšam put do ne-pretilosti (necu reci mršavosti, jer mi to nije cilj per se) i život opcenito?
Back to Top
Mele View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mele Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2009 at 18:35
Pozdrav Tusti ! Do cilja ceš svakako doci ako se pridrzavas prehrane i vjezbas.nemoj odustajati.

Da bi smrsavio moras jesti vise puta na dan ( ja npr jedem 6-7 puta) u manjim kolicinama,izbaci junk food ,gazirane sokove...smanji unosenje ugljikohidrata u toku dana...veceru nemoj nikako preskakati,ako si negdje procitao da se ne jede poslije 7,8 to su totalne gluposti,na taj nacin ces se jos vise udebljati...

Procitaj malo forum ima dosta tema i rasprava o tome kako se hranit,gubiti kg...

A ovdje mozes pronaci zanimljive namirnice i recepte:

Prehrana

Recepti
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2009 at 18:38
kažem.. FAQ je rađen za ovakve prilike i najbolje biti bilo da njega prvo citaš!

tamo imaš sve.. pa kad procitaš malo, dođi s planom i mi cemo korigirati!

možeš tako i za trening
Back to Top
tusti View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tusti Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2009 at 19:02
Prošao sam kroz FAQ. Moram priznati da sam ga krivo doživio kad sam vidio naziv podforuma - mislio sam da sadrži pravila ponašanja za nove korisnike. Korisno štivo.

Jedna stvar mi je postala savršeno jasna - moram povecati broj obroka, unatoc tome što mi mozak govori "manje obroka - manje hrane - manje kila". Ali shvacam da organizam ne funkcionira binarno i da to nije nužno tako.

Zapocet cu uvođenjem zobenih pahuljica za prvi dnevni obrok. To cu jesti cim se probudim, prije nego krenem na posao. U životu ih nisam kušao i nadam se da nisu odvratne. Spominje se mlijeko - mogu ih napraviti s obicnim zelenim Vindijinim mlijekom iz tetrapaka, ili da radije kupujem trodnevno, ili nešto trece?

Nakon toga se savjetuje međuobrok. Hoce li tu proci neka vocka, umjesto "kompliciranijih" stvari u vidu posnog sira i salate? Donekle je problematicno što sam na poslu obicno zatrpan i cesto ne mogu odvojiti 20 minuta za obrok u tom periodu, tako da bi se neka vocka u tom smislu bila idealna.

Nakon toga rucak. Za njega moram osmisliti neka jela jer su mi kombinacije mesa pecenog na naglo i salate, s oproštenjem, dopizdile. Otvoren sam za sugestije.

Nakon toga pretpostavljam da bih mogao ugraditi još jedan obrok oko š6h i tada još jedan nakon treninga (š9-20h). Može li ovdje proci vocka? Vocni jogurt? Obicni jogurt?

Inace, netko je spomenuo gazirane sokove i junk - ništa od toga nisam uzeo vec zbilja dugo. S tim da mi gazirane sokove nije nimalo teško izbjegavati jer ionako preferiram vodu.
Back to Top
tusti View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tusti Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2009 at 19:05
Inace, što se tice treninga, ima li nešto megabitno što bih trebao raditi, a da bi mi moglo pomoci? Kad vozim bicikl, prica je jasna - vozim bicikl. U teretani imam nešto više opcija u vidu sprava za vježbanje, ali nekako mi najviše smisla ima forsirati crobni trening (aka bicikl, trake za trcanje se klonim zbog koljena) i tada raditi nekoliko serija vježbi snage. Tako sam radio prije 5+ godina, kad sam došao na onih ranije spomenutih š05 kg. Eh, to su bili dani... :)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2009 at 19:11
Ovako.. ja bi ti preporucio da radiš pravi trening snage i onda poslje njega eventualno vožiš bicikl

ali bilo bi još bolje kad bi to dvoje odvojio i radio cardio na prazan želudac ujutro recimo š h vožnje bicikla
Back to Top
tony123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tony123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2009 at 22:46
 ej, provaj se mozda i ujutro ustat š5-20min ranije pa se samo malo razgibat i zagrijat, kad prede u naviku nije problem i mislim da bi trebao pit dosta vise vode od 2l dnevno, mozes dodat malo jabucnog ili obicnog octa u vodu ugodnija je onda za pit pa je vise popijes............
samo se treba portudit
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.