New Posts New Posts RSS Feed - što je to glikemijski indeks?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

što je to glikemijski indeks?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2007 at 19:31
Normalno da je to velika stvar
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2007 at 16:27
 vidim da tu vech ima tablica dobrih i loshih ugljikohidrata, al evo josh jedne mozda malo i potpunije..
 

Namirnice sa visokim glikemicnim indeksom:

pivo šš0
glukoza š00
przeni krumpiri 95
bijeli kruh 90
kuhana mrkva i celer 85
med 85
corn flakes 85
kokice 85
instant riza 85
pire krumpir 80
lubenice 75
keksi, cokolada 70
njoki 70
tjestenina od bijelog brasna 70
riza 70
secer 70

Namirnice sa srednjim glikemicnim indeksom:

sok od jabuke (nezasladjen) 50
basmati riza 50
keksi od integralnog brasna bez secera 50
integralna riza 50
kivi 50
muesli (nezasladjen) 50
tjestenina od integralnog brasna 50
banane 45
integralno brasno 45
grozdje 45
sok od narance (svjezi, bez secera) 45
ananas 45
kruh od integralnog brasna 45
cjelovite zitarice 45
susene marelice ili smokve 40
susene sljive 40
grah iz konzerve 40
laktoza 40
zobene pahuljice 40

Namirnice sa niskim glikemicnim indeksom:

jabuke 35
grasak 35
smokve 35
nektarine, narance 35
sok od rajcice 35
grah 35
sirova mrkva 30
marelice 30
mlijeko 30
kruske 30
rajcice 30
tresnje 25
tamna cokolada 25
patlidzan 20
bademi š5
sparoge š5
brokole š5
cvjetaca š5
kupus š5
tikvice š5
krastavci š5
masline š5
spinat š5
kikiriki š5
zelena salata š5
tofu š5
paprika š5

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2007 at 23:23
O, super , svakako cu se klonit pivice !
Super je ovo, tu su skoro sve namirnice na popisu, tj. vecina!

Jedino sto mi je malo cudno, ovdje pire krumpir ima veci glikemijski indeks od cokolade i keksa, to mi bas nije jasno , ali dobro!

Ja inace neki put jedem pire krumpir jer smatram da je puno zdravije od friganog, ali sad vidim da ni on nije bog zna sta
Back to Top
rene View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rene Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2007 at 23:26
 Bravo za cokoladu i keksClap
rene
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2007 at 23:59
cini se da je cokolada i keks zdravije od pire krumpira, iako to sigurno nije tocno, nego samo ima veci taj indeks ali smatram da to ne znaci uvijek da je i zdravije, jer cokolade i keksi jednostavno ne mogu biti zdravije od pire krumpira, barem po mojem shvacanju  
Back to Top
na dijeti View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote na dijeti Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2007 at 15:07
 Evo da se pohvalim da je otislo 6 kg za mjesec dana.Uzmite u obzir da moram skinuti jaaako puno (preko 30).Uglavnom gladna bas i nisam,slatko mi se ne jede.Super je.
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2007 at 15:38

najteze je skinuti one zadnje kile tj. definirati tijelo kak spada... sto manje kila imas, to manje moras s vremenom unositi kalorija i to vise moras vjezbati jer ti je tijelo lakse pa trosis manje kalorija da bi obavljala istu fizicku aktivnost... to sam procitao negdje


btw... bas sam jucer kupio neki casopis, unutra je clanak o ugljikohidratima, u smislu kako zamijeniti "nepotreben" ugljikohidrate iz tjesta, krumpira i rize povrcem a da se po okusu ni ne osjeti... budem postao uskoro o tome


Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2007 at 16:20
Super, samo ti postaj, zanimljiva je to tema


Back to Top
na dijeti View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote na dijeti Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2007 at 07:58
 Da, da postaj nam!!!!!
Back to Top
ica-beograd View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ica-beograd Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2007 at 18:44
 A da li je istina da posle treninga treba jesti hranu sa visokim GI i zasto?
Koja je razlika izmedju skole i zivota? U skoli dobijete lekciju,a zatim vam daju test. U zivotu dobijete test koji vas nauci lekciji.
Back to Top
nobody View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Lipanj 2007
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nobody Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2007 at 21:20
Ugljikohidratna namirnica umjerenog ili visokog GI potice oporavak glikogenskih rezervi u misicima. Razlog za ovo do sada nije jos rasvjetljen! Ipak je kljucna stvar odmah nakon treninga ili natjecanja poceti s obnovom glikogenskih rezervi tj. s davanjem obroka bogatih ukupnim ugljikohidratima (spageti, makaroni). Uopce nije bitno da li to volite ili ne, bitno je da jedete sto prije!

Ovo ti je samo jedan odlomak iz clanka objavljenog na:

https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/GI-ugljikoh idrati.aspx

Zakljucak:Istina,trebalo bi jesti...

šta se banana tice i ja ih jedem i prema meni ih nije lose jesti jer nemaju puno kalorija, kao ni krumpir(ima manje od cokolade) pa cak i ako povisi inzulin nece biti ozbiljnih posljedica,osim ako se uz to ne pojede nesto 'opasno' sa puno kalorija... to je moje misljenje.

Zato se i preporuca da se ne jedu lose masti s namirnicama visokog GI-a



Edited by nobody
Back to Top
ica-beograd View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ica-beograd Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2007 at 14:59
 E hvala puno Nobody,sad su mi neke stvari jasnije. Jer,uvek me je grizla savest kada posle treninga jedem npr. bananu ili integralni pirinac/rizu/,ali eto sad kad cujem vasa misljenja verujem da ste u pravu i da tako treba.
Koja je razlika izmedju skole i zivota? U skoli dobijete lekciju,a zatim vam daju test. U zivotu dobijete test koji vas nauci lekciji.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.