New Posts New Posts RSS Feed - Štitna žlijezda i treniranje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Štitna žlijezda i treniranje

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2013 at 16:45
pozdrav,ljudi!
eto da ne otvaram novu temu,pišem tu,jer je u pitanju štitnjaca.
ugl. obavila sam lijecnicki,sve super,KKS, odlicno,aliiiiiiiii,naravno moram na operaciju. štitnjaca mi je ooooooooogromna,i raste prema unutra,prtišce sve oko sebe, i tak,eto opet moram pod nož
hormoni su mi relativno normalni,odnosno i preniski s obzirom na velicinu štitnjace,pa veli dr. da bi po tome trebala imati 100kg,a ja opet smršavila ,imam jedva 54
kvragu!!!!!!!!!!!!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2013 at 17:47
gledaj na to s pozitivne strane, ako odeš pod nož imaš jako dobru osnovu da poslije toga budeš zdravije nego što si sada
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2013 at 17:51
hvala,ali ja tu ne vidim ništa pozitivno
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2013 at 18:35
ja uvijek pozitivac ma što god bilo, kad se riješiš tog problema bit ceš zdravija nakon oporavka nego što si sada a da nisi u ovakvoj formi operacija bi bila puno rizicnija ovako ce sve ici glatko i taj cas i opet na vrhu ;)
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2013 at 20:01
da,kaj se tice forme,tu si u pravu!
pitala me internistica,jel me nešto boli,bilo šta? kicma,noge,nešto, a ja ju gledam i velim ,ništa,a njoj upitnik iznad glave,pita šta radim??!!
ja odgovaram: "Jedem i vježbam!"
ma,jedino,kaj stvarno više ne mogu sve iz pocetka,ovo mi je u 5 godina 4. operacija, 2 puta zbog melanoma,pa onda odvratne pretrage,pa miom,i sad ovo!
djizssssssss!!!!!!!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
kiki2 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kiki2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2014 at 10:07
Sav u panici, pa molim pomoć, idem na operaciju žlijezde slinovnice - parotide da otkriju da li se radi o dobroćudnom ili ločudnom tumoru. U komi sam.
Molim one koji su ovo prošli da daju neki savjet, informaciju...
Koliko i kako ide oporavak od operacije....


Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2014 at 10:21
Bok,

Ja sam operirao slinovnicu, imao sam Warthin tumor koji je dobroćudan.
Meni su punkcijom još ranije utvrdili da se radi o tome tumoru .. što tebi nisu mogli reći?

Čuj vjerojatnost je na tvojoj strani .. vjerojatniji je dobroćudan nego maligan tumor .. tako da, budi optimističan :)

A što se operacije tiče, mene su rezali ispod uha da bi mogli doći do tumora, tako da očekuj oporavak koji nije toliko bolan koliko je neugodan.

Ja sam operirao taj tumor prije više od godine dana (u svibnju prosle godine) i jos mi se nije skroz vratio osjet dodira na cijelom uhu i iza uha .. i još me malo zateže .. ništa bolno ali i navikneš se na to.

Ja sam imao situaciju da sam imao i tumor štitnjače i za njega nisu do operacije znali je li maligni ili benigni .. ispao je benigni ... ne mogu ti raći da se nisam opterećivao s raznim scenarijima, jesam ali je ispalo ok.
Svatko ima svoje načine suočavanja sa stresom .. ja sam puno čitao i informirao se o tome ... to mi je bio način da se bolje suočim s time ...

Samo bez straha .. nema ti druge nego čekati da otvoriš oči nakon operacije i da čuješ na čemu si ...
A do tada pokušaj se ne opterećivati s ishodom, tako i tako ne možeš sada na to utjecati .. jbg.


Back to Top
kiki2 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kiki2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2014 at 11:20
Hvala za odgovor,
o kojoj se vrsti tumora radi moći će mi reći za vrijeme operacije, kada tkivo bude na alalizi kod patologa.
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2014 at 11:28
Tako je meni bilo sa štitnjačom, tek kad su me otvorili, slali su komadić tkiva na analizu .. ispostavilo se da je bio dobroćudni tumor, pa su mi maknuli pola štitnjače (da je bio maligni išla bi cijela žlijezda van)
Back to Top
kiki2 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kiki2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 12:06
Evo i mene operiranog. Odradio operaciju. Tumor je bio dobroćudan je je sve bilo ok.
Boravak u bolnici trajao 7 dana. Trenutno se oporavljam i nadam da cu se  uskoro početi rekreirati....
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 12:16
super!

Ja imam kroničnu bolest štitnjače, ne luči hormone pa uzimam hormonsku terapiju. Mogu normalno sve raditi i nema problema, nadam se da će tako i ostati :)
Back to Top
majj1984 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote majj1984 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2014 at 15:15
Poz svima novi sam clan dali mozda neko zna radila sam test hormona stitnjace vrijednosti su :THS je 1.15 a T4 je 116.8 unazad godinu i pol kosa mi je strasno pocela opadat stalno sam umornai imam u grlu neopisivo peckanje a moja dk opce prakse kaze da je nalaz uredan help me
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2014 at 15:46
Savjetujem da odeš kod endokrinologa i da napraviš kvalitetnije pretrage i ultrazvuk. Meni je isto prije dvije godine na jesen kosa dosta ispadala, taman kad sam započela s hormonskom terapijom pa je nakon nekog vremena prestalo i nije se ponavljalo
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2014 at 13:38
Originally posted by majj1984 majj1984 wrote:

Poz svima novi sam clan dali mozda neko zna radila sam test hormona stitnjace vrijednosti su :THS je 1.15 a T4 je 116.8 unazad godinu i pol kosa mi je strasno pocela opadat stalno sam umornai imam u grlu neopisivo peckanje a moja dk opce prakse kaze da je nalaz uredan help me

To su jedini pokazatelji koje imaš? Ja bih ti isto preporučila kompletan pregled, uključujući pregled slobodnih hormona štitnjače, ft3, ft4....pogotovo ako imaš više simptoma povezanih sa poremećajima štitnjače (najčešći je otežani gubitak težine i stalan manjak energije - ali sve to može biti i iz drugih razloga). Nekad tsh može biti unutar granica, a da nije sve kako treba. Pitanje je što je tebi normalna razina, na kojim vrijednostima ti funkcioniraš najbolje - što je nekome normalno, drugome je nisko. 

U svakom slučaju, pojačano ispadanje kose se može pojaviti iz niza razloga - stresa, manjka određenih nutrijenata (željeza, b vitamina, cinka...), raznih hormonskih poremećaja, zbog uzimanja određenih lijekova, zbog nedovoljnog unosa kalorija i proteina.....dosta je tu toga za uzeti u obzir prije optuživanja štitnjače. Sve to može uzrokovati i umor i još niz drugih poteškoća...

Uglavnom - ako biš voljela biti sigurna da je hormonski sve ok odradi što kvalitetnije pretrage i nemoj vjerovati tim doktorima na prvu loptu čim kažu da je sve ok (pogotovo iz manjka podataka) nego sama istražuj što više ako osjećaš da nešto ne štima. Znam već par slučajeva koji bi ostali dugo u krivom uvjerenju da je sve ok da nisu nastavili tražiti odgovore. 

Moram dodati da ipak prije svega dobro promotriš svoj jelovnik i pokušaš ustanoviti da li bi se tu dalo što uvesti kako biš prekrižila veliku mogućnost deficita ključnih nutrijenata. Puno puta je upravo nedovoljno uravnotežena prehrana glavni krivac što ne funkcioniramo kako bi trebali.







Edited by Gym_girl - 14 Studeni 2014 at 15:38
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
majj1984 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote majj1984 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2014 at 18:15
Hvala puno na savjetu
Back to Top
majj1984 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote majj1984 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2014 at 18:22
Da zaboravila sam napomenut a i da se nadovezem sto ste mi pisali kako sam rodila nikako tih 10 kg skinut a i prehranu imam super nista slano slatko jako puno hodam trcim ali kile nikako dole i zato mi i je pala stitnjaca na pametu pravo radi tih kila jer ne idu dole ali morat cu otic trazit dk daljnje pretrage da budem 100% sigurna i hvala vam na savjetima
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.