New Posts New Posts RSS Feed - Super mama opet želi biti super FIT
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Super mama opet želi biti super FIT

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
nevera30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nevera30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Super mama opet želi biti super FIT
    Posted: 11 Travanj 2011 at 16:37
Pozz dragi moji....nadam se vašim savjetima koje cu vjerno pratiti, kako u treninzima tako u prehrani.

Ova super mama je u 3 godine rodila 2x i dobila i izgubila 40 kg ....

Ostalo mi je brdo celulita i mlohava koža tj. želatina

Imam 30godina, a trenutne mjere su: mjereno celicnim metrom, nisam drugi našla
Grudi: 84
Struk: 74
Bokovi: 94
Ruke: 27
Bedra: 53

Visina š62 cm
Težina 52 kg

Do prije tjedan dana jela sam sve i svašta u bilo koje doba dana i noci, cokolade, keksi grickalice bile su dio moje svakodnevne prehrane, iako svaki dan kuham sve što bi djeci ostajalo (cokolino, kašice, nešto od rucka...ja bi pojela) ali srecom nije mi se toliko lovilo koliko sam bezdušno žderala....

Sada za dorucak pojedem zobene, bananu, jabuku, kivi, sve smiksam u kašicu štapnim mikserom
Međuobrok, raženi s abc sirom ili dijetnim pekmezom od šipka
Rucak, 2x tjedno riba jednom oslici drugi put sardine (to vjerovatno ne bi smjela zbog prženja u ulju?!?), maneštre, ugl.malo crvenog više bijelog mesa, prilog svakodnevno povrce..
Međuobrok voca kašica ili samo vocka
Vecera jabuka-dvije ili raženi s abc sirom ili ako je iza 9 onda posni sir s jogurtom

Vec tjedan dana svaki dan dopodne vježbam š5min na leg magicu (po onom cd-u), a svaku drugu vecer 30-45 min vozim bicikl (ne sobni)...vjerovatno bi i to trebala povecat ali kondicija mi je na nuli pa za pocetak....

E sad, kratkorocni CILJ (do sezone) mi je da mi guza nije kao želatina i smanjit opseg guze i bedara, a drugorocni CILJ je tijelo geri halliwell u spotu it's raining man http://www.youtube.com/watch?v=9tio-YWTBHo
Ok možda ce mi zato trebati duuugooo...nije bitno, ne želim mršavit do sezone a na jesen po starome, želim promijeniti prehranu i pocet se baviti nekom aktivnosti svakodnevno!

jedini problem što su mi djeca mala pa si baš ne mogu priuštiti 2-3 sata teretane, jer nemam kamo s njima. Mogu doma vježbati na leg magicu i preko cd-a s Jillian Michcls i navecer 30-45 min bicikliranja ili trcanja.

šta se tice prehane mislite da bi trebala poduzet drasticne mjere i vagat hranu jer spremna sam na to! Može neka tablica s kalorijama određene hrane...

Smijem li popiti š ness dnevno? Doma za dorucak znam i kakao popiti s raženim? što kad mi dođe želja za slatkim? Smije

šta se tice vježbi, nikako, ali niako ne želim nabiti bedra nego smanjiti njigov obujam pa me zanima je li mi bike dobra opcija? Prije trudnoca sam vozila po š0ak km 4-5 puta tjedno i uvijek sam imala jaca bedra pa se bojim da od toga, a to ne želim!!

To je to zasad, ako se cega još sjetim napišem vam!
Zaboravila sam napisati da pijem š.5l vode dnevno šxtjedno idem na anticelulitne masaže (danas ce mi biti drugi put) i da više ne dojim.

UKRATKO:
š. Mogu li doci do gerinog tijela, definicije, kilaže?
2. što strogo ne smijem a šta moram (glede prehrane i glede vježbanja...koliko cesto i koliko na dan)
3. mogu li s biciklom nabit bedra (povecat njigov obujam) jer to ne želim!?
4. Koje su najbolje vježbe za smanjenje opsega guze/bokova i bedara te kako podignut stražnjicu?
5. Bilo kakav savjet za celulit je dobrodošao!

A evo i slika:
                                           

Edited by nevera30
Back to Top
nevera30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nevera30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2011 at 16:42
Evo vece slike:
                         


HVALA SVIMA NA POMOcI!!!

Edited by nevera30
Back to Top
Lady Lu View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 97
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Lu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2011 at 18:39
Ono što ja mogu reci - BRAVO.. s obzirom na ovo sto si
gore napisala, izgledas prekrasno.. i nikada ne bi rekla
da si rodila..
ja ti ne mogu dati puno savjeta, osim ovog za celulit..
jako pomazu masaze (stipanja) koze gdje se nalazi
celulit.. i nekoliko puta tjedno napravi piling od kave
(soc od kave natrljaj po tijelu gdje imas celulit, ostavi
da djeluje š5-ak minuta i isperi :))
iako to sa kavom nije dugorocno rjesenje meni je super..
ali da, tesko se gubi, gotovo ga je nemoguce u potpunosti
maknuti, ali mozes ga smanjiti tako da vjezbas ciljano..
(cucnjevi iskoraci..) i pij puno vode..
eto, jos jednom pohvaljujem tvoj izgled i nadam se da sam
bar malo pomogla..
Back to Top
nevera30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nevera30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2011 at 20:09
Lu hvala ti
i sama sam svjesna na sve što sam jela i kolicinu nezdrave hrane koju sam svakodnevno konzumirala, da ne govorim 2 trudnoce na blizu to je više nego dobro...ali se nemogu zauvijek time tješiti, nije mi to isprika jer sad mogu, želim i moram to promijeniti!
Ovo za piling s kavom nisam znala, znaci navlažim kožu i istrljam sa izmljevenom kavom?
šta se tice borbe protiv celulita vec sam spomenula da idem šxtjedno na antilec.masažu i svaki dan 2x mažem afroditinu cerkopiju, umasiram koliko mogu/imam vremena
još jednom hvala na javljanju
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2011 at 20:23
   napisala sam kilometarsku poruku, ali me izbacilo, pa cu sad samo ukratko
Imaš super tijelo, zgodna si, zašto se bediraš oko bedara? ako su ti mišicava, pomiri se s tim. kod mene je ista stvar, i odavna sam odustala da imam mršavije noge. sad radim na tome da ih izdefiniram.

tablice kalorija
tablicaš
tablica2

po meni prehrana ti je ok, izbaci ness, kakao, kruh navecer, sardine u ulju.. ubaci jogurt, posni..
tu imaš dosta dnevnih kombinacija pa malo prošvrljaj
dnevni jelovnik

šta se tice celulita, prehrana + vježbanje ti je osnovno.
masaže pomažu dosta, negdje sam procitala da je ok i bademovo ulje.
ja sam koristila Afroditine proizvode za celulit, i one njihove hulahopke, koje možeš i zimi nositi cijeli dan, ali ciljano kad ideš vježbati, i to min šh.
Ne mogu rec da su mi ti proizvodi izbrisali celulit, to ceš uvik imat, ako ga jednom imaš, ali su ga vidno smanjile.
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
nevera30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nevera30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2011 at 10:33
Joj cure poruke vam baš nisu motivirajuce (super tijelo, obro izgledaš ) hvala, ali nisam zato došla, treba mi motivacija i osnove kako do CILJA!

Znam da ste mislile sve najbolje ali takve komentare ostavite za kraj mog transformiranja   

Mini, necu se pomiriti s jacim bedrima jer znam da imam za skinut 5 cm celulita i sala...samo sam htjela pitat da li da izbacim bike i ubacim neku drugu crobnu aktivnost s kojom necu povecavat njihov obujam.

Druga stvar je šta imam jako tanke listove i onda da bedra i guza izgleda još glomaznije, znaci bedra moraju ici dolje za minimalno 5 cm

Znaci razni cucnjevi, dalje??

Hvala svima!!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2011 at 10:58
Originally posted by nevera30 nevera30 wrote:


Znaci razni cucnjevi, dalje??


A zašto bit i cucnjevi stanjili bedra i guzu
glomaznima
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2011 at 11:02
Mislim da se stanjivanje bedara i guze radi kroz prehranu, i mozda nakon utega ici vozit biciklu.. Sta misle drugi?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
nevera30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nevera30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2011 at 11:20
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by nevera30 nevera30 wrote:


Znaci razni cucnjevi, dalje??


A zašto bit i cucnjevi stanjili bedra i guzu
glomaznima


Lady Lu je rekla da su to ciljane vježbe za celulit a gubljenjem celulita smanjujem opseg guze i bedara ili sam u krivu? A tim vježbama ih ujedno i ucvršcujem?

Ne znam, za to sam ovdje, u potrazi sa savjetima iskusnijih...

Koje vježbe za smanjenje a kasnije i ucvršcivanje bedara i guze, koliko cesto i u kojem trajanju?

Bicikil da ili ne, koja mi je najbolja crobna aktivnost i mogu li sve to bez teretane?

Hvala!
Back to Top
nevera30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nevera30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2011 at 11:21
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Mislim da se stanjivanje bedara i guze radi kroz prehranu, i mozda nakon utega ici vozit biciklu.. Sta misle drugi?


Kakvih utega? Na koje vježbe si mislio?
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2011 at 16:37
  pogledaj si odi neke vježbe (Zikina preporuka)
moraš se prijavit na str, imaš po mišicnim skupinama vježbe

womensfitness

leanlegs

slim and tone thighs

Ex directory

Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2011 at 17:22
Originally posted by nevera30 nevera30 wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by nevera30 nevera30 wrote:


Znaci razni cucnjevi, dalje??


A zašto bit i cucnjevi stanjili bedra i guzu
glomaznima


Lady Lu je rekla da su to ciljane vježbe za celulit a gubljenjem celulita smanjujem opseg guze i bedara ili sam u krivu? A tim vježbama ih ujedno i ucvršcujem?

Ne znam, za to sam ovdje, u potrazi sa savjetima iskusnijih...

Koje vježbe za smanjenje a kasnije i ucvršcivanje bedara i guze, koliko cesto i u kojem trajanju?

Bicikil da ili ne, koja mi je najbolja crobna aktivnost i mogu li sve to bez teretane?

Hvala!


pojelo mi je neka slova... jedno od pitanja je bilo!

Nemoj mi molim te reci da smatraš svoja bedra i guzu glomaznima!

što se celulita tice, po mojim saznanjima nemožeš tu baš nešto napraviti... najbolje što možeš je ne debljati se.. i eventualno masažice i tako.. ali nema tu puno pomoci!
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
nevera30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nevera30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2011 at 09:02
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:


Nemoj mi molim te reci da smatraš svoja bedra i guzu glomaznima!


Glomaznima....to mi je malo "teška" rijec, ali smatram ih prevelikim i presalastim za moju konstrukciju

Meni nije utjeha to što sam imala 2 trudnoce u kratko vrijeme i šta nisam više curica pa mogu bit i malo deblja....želim biti fit, i necu se pomirit sa celulitom ni ovi dimenzijama dok sam u mogucnosti to promijentit.
Tak sam tjedan dana da sam pocela vježbat i pravilno jesti tako da se pomaci još ne mogu vidjeti, ali vjerujem da cu ovim vježbama koje mi mini daje (HVALA!) kao i leg magicom i biciklom, te pravilnom prehranom uspjet nešto napravit!!

Ali mi nitko nije odgovorio na meni bitno pitanje, ako ne želim povecat obujam bedara da umjesto bicikla pocmem trcati??
Bicikl vozim po ravnom u ccaš5-š8 mrzini znaci da mi je full lagano, a konstantno moram pedalat!

jucerašnji jelovnik:
7.00 BUĐENJE
8.00 3 velike žlice zobenih+šbanana+škivi+šjabuka pa sve u mikser
š0:00 - 2 lande raženog s abc sirom + 2-3 dcl kakaa (mlijeko 0.9%mm)
šš:00 - š5 min leg magica
š2.30- 4-5 velikih žilica salate od mrkaca (to vjerovatno nije bio najbolji izbor, ha ?? ali mi mama donesla a obožavam ga!!!)
š5.30 peceno pile (koru izvadim) + riža s graškom malo salate jer ju baš ne volim
š9.00 vožnja biciklom, nemam pojma koliko km jer nemam mjerac ali u trajanju 50min
20.30 2 velike žlice posnog + pola jogurta (3.2%mm) + žnita raženog s 3 tanke žnitice pureceg parizera
2š.00 šaka pistacija (nisam mu mogla odolit )
23.00 SPAVANJE

šta bi trebalo dodatž??
Je li prekaloricna vecera?
što svakako izbjegavat??

HVALA!!
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2011 at 09:28
 Vjerovatno ceš ojacat bedra biciklizmom, ali ne pretjerano, jer oziš po ravnom, i lagano. Ako možeš, obavi tu vožnju ujutro, natašte, 30 min lagane vožnje.
Više ceš kcal potrošiti.
Meni osobno to i nije neki 'sport' za gubitak kg, više volim trcati. cijelo je tijelo ukljuceno, dok kod bicikle rade ugl samo noge.

Izbaci kakao.
što je to mrkac?
Peceno pile, hm..ulje, mašcobe...
Pistaci ti je ok, ne brigaj se oko toga. Iako ima dosta kcal, ima dosta i proteina i masti.. Možda da ga pojedeš kao MO, ili poslje treninga, u kombinaciji s jo necim.
Nek se jave iskusniji o ovome.

Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2011 at 10:51
aaa...pisala sam cijeli post i onda neka
greška...poluditi cu ;)))

No evo iz pocetka.... nevera pozdrav i dobrodošla, tijelo
ti je super, i brzo budeš došla do onoga što
želiš....toliko o pohvalama...sad idemo na "špotanje"


što se treninga tice, jel možeš ti nakon tog leg magica
odraditi trening sa nekim bucicama? Neki kružni ? Pa
vježbice tipa iskoraci, cucnjevi, podizanja na stolicu u
iskorak, pa malo sklekova, ramena bucicama, trbuh? Npr?
Jel bi mogla odvojiti 45min za trening?

a prehrana nije skroz loša, ali... recimo ujutro, uz
zobene, makni toliko voca, zobenih neka bude oko 50g,
jedna vocka i neki izvor proteina...tipa posni, tuna, ili
najbolje whey ;)

u drugom međuobroku isto fali proteina, ja bi radje uz
fetu kruha posni ili tunu u vodi ili tako nešto....

ok mrkace kužim, i meni bi tako bilo...inace neka riba,
meso sa povrcem....

piletina, riža super... ali salate jedi i nekog povrca uz
to...

nakon bicikla, ok Uh i p... samo bi ja makla ovaj parizer
i pojela ili više posnog ili neko meso....

inace poprilicno ok....dosta je hrane ;)

Makni samo kakao i parizer ;)
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2011 at 11:43
Kondicija ti je na 0, znaci da pocinješ baby koracima da se vratiš nazad u što bolju formu. Gledam sad tijelo Geri i fantasticno izgleda, a ako želiš izgledati probližno tako moraš biti svjesna da te ceka rad, rad i rad te duplo toliko motivacije. Možda je rijec o godini dana, možda dvije, nije bitno, izgradnja mišica i gubljenje masnih naslaga nejde preko noci. Ovi savjeti koje dobiješ možda ti pomognu više, možda manje, moraš isprobavati razlicite varijante da nađeš onu koja odgovara TEBI! Nekad ceš izgubit volju, a nekad ce sve ic super, bitno je da ne zaboraviš da radiš na sebi i da uvijek trebaš ciljati prema gore.

Pošto si rodila, znam da se najviše preporucuje vježbe kao na pilatesu - da ponovno ocvrsneš trup (a i tvom slucaju i gluteuse). Napisala si da se uglavnom baviš crobnim, tj.voziš bicikl, tako da prije toga si ubaci bodyweight vježbe kako bi ucvrnula mišice, evo ti primjera:

pilates vježbe_š
pilates vježbe_2
pilates vježbe za pocenike - samo klikneš na neku od vježbi

Iako preporucam ovu stranicu koju ti je napisala Mini me - baza bodyweight vježbi po mišicnim skupinama, otiđi na workouts, ulogiraj se i biraj koju ceš raditi taj dan.
Nakon što si napravila te vježbe (recimo da ti taj trening traje 45 minuta), onda nabaci cardio (bicikl npr. ili trcanje š0-š5 minuta).

Smanjenje opsega necega radiš reguliranom prehranom. Najbolje za podignut stražnjicu (govorim što je meni pomoglo) je bila kombinacija razlicitih cucnjeva!!! (npr.sumo cucanj ilicucanj s bucicama) i ovih vježbi:
kickbacks, na koljenima za pocetak, kad ti je peta prema gore radiš donji dio gluteusa, kad su prsti prema gore radiš gornji dio, super je ako staviš neki otpor (nabaviš si utege za gležnjeve, cca 70-š00kn, ovisi o kg);
stojeci - ovo je izvrsno, još s utezima, jedna od onih koja mi je stvarno estetski dotjerala guzu (na cast svih cunjeva );
abdukcija;
bocno podizanje noge - možeš se nasloniti i na krevet ili stolicu;
....

Fan sam vožnje na biciklu više nego trcanja, odaberi ono što tebi više odgovara.
LiveStrong
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.