New Posts New Posts RSS Feed - Stop!!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Stop!!

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Allen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 45
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Allen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Stop!!
    Posted: 22 Kolovoz 2013 at 15:57
Obracam Vam se s povjerenjem u potrazi za savjetom. Naime, imam višak kilograma kojeg se pokušavam rješiti vec par godina, ali bezuspješno.Na pocetku sam probavao razne dijete misleci da stvarno za 14 dana mogu izgubiti 7 kilograma,nakon niza bezuspješnih i poražavajucih rezultata i upada u depresiju pa i razmišljanja " pa dobro možda je meni dosudjeno da budem pretil,gdje bi svi bili kad bi bili idealne težine" shvatio sam da moram nešto podhitno promjeniti.Posudio sam raznu literaturu što mi je donekle pomoglo sagledati problem kako spada. Shvatio sam da moram promjeniti životnu naviku i izbaciti lošu prehranu što naravno na pocetku nije lagano. Tu su nastali problemi pošto sam stalno odugovlacio s tim pocetkom, cekajuci ponedjeljak,prvi u mjesecu, poslje praznika itd... i tako u krug. Pošto sam došao na ivicu ovog stanja i vjerovatno Vam nije prvi slucaj da Vam se netko javi ovakav poput mene i vjerovatno znate sve te probleme. Ljeto je,živim na moru...To je za mene dovoljno reci. Znam da rezultati ne dolaze preko noci i da se treba muški namuciti doci do njih ali to mi je neophodno.

Doista vecina toga u vezi prehrane piše na forumu, stoga oko toga nemam pitanja.
Zanima me dali mi je potrebno uzeti whey protein( cijena nije problem) i kada ga koristiti? koliko puta dnevno? uglavnom sve o njemu me zanima.
Isto tako koju aktivnost preporucujete s obzirom da u teretanu ne želim ici!?

Hvala Vam i nadam se lijepom druženju,motivaciji i naravno rezultatima. Pozdrav iz Rijeke.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 16:00
Dobrodosao :)

Nije nuzno potrebno.. mozes i bez wheya.. on se pije radi prakticnosti odmah nakon treninga u kombinaciji sa dekstrozom..

imas mnoge kucne treninge :)

Ima nas dosta Rijecana ovdje.. koji dio si? godine? visina tezina?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Allen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 45
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Allen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 16:15
Hvala:)
Lokacija: Okolica Viškova - prema Klani.
God: 18
Visina: 187
Težina: 106

Što mi je potrebno za kucne treninge jer od opreme nemam apsolutno ništa?
Citao sam da je poželjno izracunati na netu dnevnu potrošnju kalorija te još neke informacije?
Gdje to mogu pronaci
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 19:00
Pogledaj ovdje treninge,imaš videa gdje su vježbe samo sa tijelom,ali bilo bi dobro da nabaviš barem par bucica,ili girje...
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 20:13
pozz dobrodošao
Back to Top
Allen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 45
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Allen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 20:30
Hvala Vam :)

Što mislite o trcanju ili brzom hodanju,pošto imam prostora za to

Dali je dopušteno otvoriti temu u podforumu Transformiraj se, volio bih ja osobno pratiti tijek dogadjanja na jednom mjestu?
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 21:23
trcanje i brzo hodanje je dobar nacin topljenja masti.

možeš zašto ne
Back to Top
Allen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 45
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Allen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 21:48
Odlicno :))
Svakako cu  imati još pitanja,nadam se da ste otvoreni.
Trenutno si slažem jelovnik koji bi poceo prakticirati od subote.Kasnije napišem pa mi recite dali je ok :))
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2013 at 08:59
Može samo ti nama napiši kako ti papaš i dobro došao! :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Allen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 45
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Allen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2013 at 10:48
Hvala Mettasttaza :)

Izracunao sam BMR i iznosi 2339
TDEE iznosi 3216

Sad kako da ja racunam koliko dnevno unosim kalorija  a koliko ih trošim?


Back to Top
Allen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 45
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Allen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2013 at 10:49
Te ispod izracuna piše ovo:

Ako želite da smanjite telesnu težinu

Ako je vaš cilj da smršate, treba da napravite kalorijski deficit u iznosu od 500 kalorija (kCal) dnevno, što bi trebalo da dovede do gubitka pola kilograma nedeljno. Najbolje bi bilo da pojedete 250 kalorija (kCal) manje i da još 250 kalorija (kCal) potrošite na dodatne fizicke aktivnosti, cime cete dobiti kalorijski deficit od 500 kalorija (kCal) na dan.

Nikada nemojte unositi manje od 1200 (za žene), odnosno 1400 (za muškarce) kalorija (kCal) na dan.

Moram priznat da mi nije jasno?


Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2013 at 11:21
Imaš tablicu kalorija....na fitnessu evo tu https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Tablica-kalorija.aspx Uzmeš  npr zob jedeš ujutro....eto npr 100 g zobi  bubam i to iznosi sve ti piše najcešce na samom proizvodu u 100g koliko ima kalorija koliko kojih makronutrijenata...

e sada  ti papaš 100g zobi to iznosi 402 kcal ako papaš 150g onda  402/2 = 201 dodaš onih 100g 402 kalorija znaci da papaš 603 kalorije sve to možeš izracunati na vagi :) 

E sada imaš od prilike na netu koliko trošiš kalorija po treningu...ali to sve ovisi koliko ti intezivno cesto,brzo koliko snage koristiš koliko vremena potrošiš....to ce ti se teško mjeriti...bitno je da pocneš....uzmeš deficit od 250 kcal manje i neku aktivnost i biti ce rezultata....

7000 kcal je jedna kila masti....ako si u deficitu 500 kcal bubam svaki dan...znaci u tjednu bih trebala izgubiti pola kile u 2 tjedna kilu ...

Pa to je opcenito jer 1200 kalorija je vjerovatno osnovno koliko tijelu treba da bi funkcioniralo ajmo reci normalno...jer se tijelo mora hraniti...hrana mu daje energiju da se krece....a velika je opsasnot ako si ispod ...slabi ti imunitet bolest ti svakakva prijeti...svašta nešto loše...tako da ne približavaj se toj brojci :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2013 at 11:32
trebao bi unositi manje od TDEE 10-30%
kažeš da ti je TDEE 3216 - možeš krenuti s 10% manje cca 2900 kcal
i ubaciti neki trening ili šetnje ili trcanje ili sl
pa vidjeti kako ide. Kasnije lako skidaš kalorije ako treba.

I da naravno izbaciš sve što ne bi trebalo biti u prehrani i pokušaj si složiti jelovnik sa zdravim kvalitetnim namirnicima
Back to Top
Allen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 45
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Allen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2013 at 11:40
Odlicno! Svidja mi se :)
Hvala vam puno :)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2013 at 11:44
pitanje je koliki ti je udio masnoce u tijelu... koliko mislis da imas kg viska?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2013 at 11:44
dobrodošlica i od mene!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.