New Posts New Posts RSS Feed - Skidanje zadnjih kila
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Skidanje zadnjih kila

 Post Reply Post Reply
Author
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Skidanje zadnjih kila
    Posted: 15 Lipanj 2009 at 22:06
  Pozdrav raja!

Evo ja se vec borim godinu dala sa viskom kila, uspjesno sam skino viska nekih šš-š2 kg, sada sam na 90 kg, a idealna tezina i cilj mi je 86 kg. Samo imam jedan problem...ta 4 kila je opasno tesko skinuti!
Vecinu stomaka sam skinuo, nemam vise preklapajuce slaufe oko stomaka, ali ipak se ne vide trbusni misici,koje imam razvijene jer treniram cijeli zivot(sa prekidima nazalost), sto mi je znak da tu jos ima za skinuti...

Moje vjezbanje: 4 puta sedmicno trcanje po sat vremena,to je otprilike š0 km, š put sedmicno plivanje, i š teretana sa ovim programom sto sam nasao na stranici gdje se trenira cijelo tijelo u jednom treningu!

Moja prehrana: ujutro dorucak oko 8 : obicno neka vocka + fitness muesli
                        oko š2 popodne jedno kuhano jaje + jedan bjelanjak
                         oko 3 sata neko meso (najcesce riba ili piletina) + povrce
                         š8 sati- sir niskomasni ili jogurt niskomasni
                          poslije treninga najcesce samo neka vocka-ako, onda jabuka
    Dnevno popijem oko 4 litra vode!
 
E sad da budem iskren, kad imam vremena,onda bas pazim i jedem ovako, ali kad sam u stresu (labaratorijske vjezbe par puta sedmicno) onda se zalomi jako cesto neki junk food- tipa burek, ostale vrste pita, kebab, cokolada, sendvici raznorazni sa masnim sirevima, salamom... Mislim da je ovo i glavni problem!

Volio bih savjet, i zahvalan na svakoj pomoci!

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2009 at 23:51
Prvo se trebaš riještiti junka

ubaciti još dva treninga teretane, prebaciti cardio na prazan želudac

i poceti jesti pošten obrok poslje treninga

to su neke osnove
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2009 at 11:51
Jos jedno pitanje:
jutros sam isao na trcanje, na prazan zeludac normalno, ali je problem sto nemam toliko snage kao kad trcim nakon sto pojedem nesto kaloricnije, sto je mislim sasvim normalno. I tako da sam jutros uspio natjerati samo na 40 min. Da li je 40 min na prazan zeludac dovoljno, to jeste ekvivalent sat vremena trcanja predvecer...

hvala
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2009 at 12:00
teško je tu određivati ekvivalente, gledaj ovako, ne moraš ti odtrcati svih sat vremena, neka zadnjih 20 minuta bude brzo hodanje i ok ionako mora biti lagani intenzitet, a što je lagano ovisi od tvoje forme!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2009 at 13:14
Originally posted by tare tare wrote:

Jos jedno pitanje:
jutros sam isao na trcanje, na prazan zeludac normalno, ali je problem sto nemam toliko snage kao kad trcim nakon sto pojedem nesto kaloricnije, sto je mislim sasvim normalno. I tako da sam jutros uspio natjerati samo na 40 min. Da li je 40 min na prazan zeludac dovoljno, to jeste ekvivalent sat vremena trcanja predvecer...

hvala

Nemaš toliko snage buduci da je trcanje visokointenzivna aktivnost koja energiju vuce pretežno iz glikogena, kojeg u slucaju nakon buđenja ima malo u odnosu na ostatak dana, pa upravo zbog toga je i najbolja opcija kardio laganog intenziteta ujutro na prazan želudac - bio to brzi hod ili laganije trcanje.

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

teško je tu određivati ekvivalente, gledaj ovako, ne moraš ti odtrcati svih sat vremena, neka zadnjih 20 minuta bude brzo hodanje i ok ionako mora biti lagani intenzitet, a što je lagano ovisi od tvoje forme!

Negdje sam to procitao, ako se osjecaš super - lagani intenzitet, ako se osjecaš kao govno - visoki intenzitet. Srednji je negdje između


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 16:25

 Prije svega, svaka cast na trudu, š2 kg nije mala stvar 

junk je tu sigurno jedan od problema ali cak možda i ne toliki koliko je to navika organizma na istu prehranu i iste vježbe. Ako vec godinu dana radiš po istom programu, tijelo se vec adaptiralo i negdje mora stati. Prve kile brzo idu dole cim se sreže prehrana i poveca aktivnost, to nije problem..problem nastaje kad taj prvi šok organizma prijeđe u stagnaciju...dakle, traži se novi šok  kako u treningu tako i u prehrani.

Kao što iluvatar kaže, povecat ancrobni trening i obavezno dodat obrok poslije, samo tako ceš ojacat mišice, a i sam znaš koliko su oni bitni u potrošnji kalorija...

cini mi se da premalo kvalitetnih ugljikohidrata imaš u prehrani s obzirom na toliko crobnog treninga...bilo bi dobro ove fitness muesle zamijenit sa recimo, zobenim, ako ih podnosiš , s obzirom na kolicinu šecera u njima kao i u svim tim fino upakiranim kutijicama... i gdje je neka lagana vecerica? tim velikim razmakom od š8 h do 8 h ujutro samo se usporava metabolizam a to ti sigurno nije cilj..

cardio na prazan želudac..najbolja stvar, go on  

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.