New Posts New Posts RSS Feed - Skidanje kila
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Skidanje kila

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Dede View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dede Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Skidanje kila
    Posted: 21 Svibanj 2013 at 17:17
Poozz svima nov sam ovdje doso sam iz razloga da se raspitam o svom planu.
Imam 20 godina i trenutno imam oko 105 kila na 180cm visine i imam u planu prvo doc na 90 kila za pocetak znaci 15 kila da skinem vremenski rok nije odrecen ne zanima me dal ce to biti 3,5, ili 7 mjeseca.Bavio sam se prije s sportom ali sam imo tesku povredu i bio sam prisiljen odustati sad nakom vec 3 godine osjecam se odlicno i to je sve zaraslo i spreman sam da se vratim sportskom zivotu.Posto radim na bausteli prehrana mi je ono jedem u 10 oko 5 i onda sam opet gladan oko 11,12 sati.Sad sam odlucio da je dosta zajebancije jel vec mi je to sve polako pocelo smetati i tak brinem se za zdravlje.Znaci plan mi je ovakav znaci ujutro budenje oko 5 i sjedam na bicikl i sat vremena opalim kolko je moguce jedno 20-tak kilometara znacio kardio na taste sad me zanima dal bi valjalo prije (ili mozda poslje) popiti salicu zelenog caja posto nisam ljubitelj kave dodem doma s voznje i pojedem neke zitarice s mljekom ili jogurtom od 7 se ide raditi u 10 je gablec i doma dolazim i jeo bi oko pola 5 ili 5 sve normalno znaci rucak i onda bi oko 7 sati navecer opalio jedno 30 min nekog trcanja po nasipu  i navecer bi pojeo prije spavanja jos nesta al neko voce ili tak nes ili opet zitarica tak tolko u slucaju da osjetim glad.I u krpama sam oko 9 sati od 9-5:30 to je 8:30 sati sna prilicno ok .U to sam siguran da bi izdrzo samo neznam dal je to zdravo za moje tjelo pa pitam vas?

Znaci:
5:00 Budenje (popiti salicu zelenog caja)
5:20 sat vremena voznje biciklom
6:20 neke zitarice s mljekom /jogurtom
6:30 po potrebi WC :D
7:00 baustela
10:00/10:30 Gablec
4:00 dolazak doma
4:30/5:00 normalan rucak
7:00 30 min trcanja po nasipu
21:00 spavanje

zanima me vase misljenje dal se to bude isplatilo i dal je to zdravo za tjelo i organizam
 
budenje


Edited by Dede - 21 Svibanj 2013 at 17:18
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 19:13
Okej trcanje prebaci bolje ujutro....zitarice sa mlijekom koje?
jedeš oko pol 11 ajd to je još..gablec? pod gablecom misliš? Primjer :)
oko 5 rucaš? i onda ništa ne jedeš???? jako jako jako krivo...i onda još ideš trcati????

Di je meso? povrce? voce? sir? mlijecni proizvodi?? 

Ujutro opali pošteni dorucak! Da si Ubrzaš metabolizam!! A ne da ga usporiš! Ovakvim nacinom prehrane...za 3 mjeseca ti garantiram da ceš na hitnoj završiti....

Kao prvo bauštela se troši jako puno kalorija..ujutro stavi trcanje sat vremena...navecer možeš malo rekreacijski 30-tak minuta biciklom....vecera OBAVEZNO!!!

svaka 3-4 sata jedi jedi jedi!!! mršaviš hranom vjerovao ili ne! ovo što radiš je totalno krivo...još stižu vrucine kako misliš bez icega raditi na baušteli plus baviti se nekim aktivnostima

ujutro opali po energiji zobene kuhana pecena jaja..znaci bogato UH-om Proteinima

medjuobrok uzmi si neki protein voce orašaste plodove

rucak obilan sa svima salate jako jako puno jedi!

vecera obavezno...tu malo možeš paziti da nema previše UH-a ili ovisi kada bi ju stavio moja vecera osobnmo nema uh...jer veceram u 9- pola 10   smanji malo Uh moraš ubrzat metabolizam ne usporavat ga....ako tako nastaviš ugrozit ceš zdravlje srušiti ceš se negdje....vode pij puno! Ako ne možeš trcati brzo hodaj! izbjegavanjem hrane štetiš si jako :) pametno biraj promjeni to izracunaj si na kalkulatoru kalorije...zatim smanji za 500 kalorija ...pogledaj koliki ti je iznos....odeš na fitness forum nadješ jelovnik od tolik kalorija posloži si šta ti paše šta ne....i stavi tu da promotrim velik ipozdrav..pazi šta radiš! :)
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 19:26
pozz!
dobro kaže mett!
teško je s takvim poslom,ne možeš jesti kad ti hoceš,to mi je poznato.
previše je to aktivnosti,a premalo hrane! treba ti puno više proteina,i stvarno ujutro se najedi pošteno!
kad stigneš,prouci malo bolje ovaj forum,ima puno toga za nauciti.
i ja još uvijek taman kad pomislim da sve znam,skužim da ništa ne znam
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 20:18
Pozdrav i tebi i dobro nam došao:))
Plan ti je dobar što se tice aktivnosti (bicikla, trcanje, šetnja)

Što se tice prehrane, slušaj metta i babu, znaci moraš jesti. Nema plana bez vecere - moraš jesti navecer najbolji izbor kvalitetni proteini + masti (svježi sir, jaja, tuna, orašasti plodovi, salate...).
Dorucak, gablec, rucak i vecera znaci 4 obroka dnevno je OK ali naravno moraš birati dobre namirnice i truditi se jesti što više proteina.
Zeleni caj ujutro je odlican izbor (naravno bez šecera, možeš ocijediti limun za bolji okus).

Možeš nam napisati primjer jelovnika pa cemo ti rado pomoci.
Sretno!
Back to Top
Dede View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dede Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 20:47
Nisam ja jos krenuo ovo je samo u plamu kak sam mislio ali normalno zato sam doso ovdje da se savjetujem.
Pa racimo ovak ja sam mislio ono ujutro popijem taj zeleni caj neka aktivnost i onda pojedem zobene pahuljice na bausteli je inace gablec nezz 15 deka pariske i cetvrt kruha i i tekuci jogurt tak sam naucen vec duze vrijeme i doma dodem oko 4 jedem oko 5 i to bude inace sta se skuha grah mahune neko varivo zavisi kako kada neko peceno meso piletina svinjetina ugl zavisi kako kada i to je inace to nekad jesam gladan nekad nisam gladan sve ovisi o danu navecer poslje vecere pojedem nes slatko jbg kekse ili nes i to mi je definitivno najveca greska.

PS: Jako mi je tesko jesti svaka 3-4 sata jer takav je posao jbg


Edited by Dede - 21 Svibanj 2013 at 20:48
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 21:36
Pošto imaš posao gdje se kalorije gube dosta...to ti je hajmo reci jedna odskocna daska...ali moraš jesti....vecera pogotovo.....izbjegavaj presoljena jela ..previše šecera....pošto gubiš jako puno tekucine na baušteli PIJ! vode ! Nisi ni svjestan koliko ti to pomaže....Parizer ti ne bih predložio da ga jedeš....uzmi si nešta proteinsko neki sa niskim udjelom masnoce jogurt....ponesi si piletine salate ...kruha...probaj zrnati uzeti neki...nemoj baš bijeli ....trebaju ti vlakna!!! Jedi povrca kao ne spašen..Dorucak obilato pojedi ... ako ne možeš ništa apsolutno jesti tokom posla neka ti bude prioritet ta prva 2 obroka da se obilato najedeš....zatim kada dodješ...eto Scarpeta ti je rekla 4 obroka da imaš imaš mjesta za još 2....dala ti je primjer šta bi trebao jesi..kasnije možeš rekreacijski još bajsom profurati....pol sata....sastavi jelovnik i javi se sa primjerom ne žuri budi pametan citaj uci...mlad si 20 godina...stariji od mene dapace :D ali uglavnom izracunaj si prvo dnevnu potrebu ..znaci koliko ti je kalorija potrebno da uneseš tokom dana...500 kalorija si smanji...i nadji si primjer neki imaš ih mali milijun....tako da si lijepo možeš složiti prehranu stavi tu i vjeruj mi pomoci cemo ti sa svojim znanjem :) Definitvno ti je pogreška keks ili bilo šta slatko...za sada slatko izbjegavaj...dopusti si jednom u tjedan dana red ...ali tamne cokolade....uglavnom ako baš ne možeš bez slatkog....nacin na koji sam ja izbjegao svaki slatkiš kolac...a bio sam ovisnik...o cokoladicama raznim...je voce....od kada ga jedem...3 mjeseca ništa slatkoga u usta nisam stavio ....tako da drži se i budi uporan! :)
Back to Top
Dede View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dede Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 21:48
ma ja bi si sastavio jelovnik kad totalno nemam pojma o tim proteinima i svemu sta vi pricate
za baustelu mi ne pada bas nista na pamet sta bi mogo jest pod gablecom
Volim jest bas sve nisam gadljiv ili da nesto nevolim znaci sve sto god kad bi mi netko od vas mogo precimo pokazat za 1 tjedan prehranu onda bi ja znao dalje sebi sastavljat na taj primjer
svi mi preporucuju ujutro sat vremena trcanje a navecer 30 min bicikl hmm to mi je nezz jos kolko sam spreman da trcim tak puno nekako bi za pocetak radije barem 2 tjedna ujutro bicikl al ono  malo jaci tempo voznje ne rekreacijski a navecer 30min trcanja lagano za prva 2 tjedna pa poslje prebacivanje trcanje ujutro voznja navecer.
E da i moje najvece pitanje trazio sam to svuda jedni govore ovak jedni onak a to je sto s viska koze dal ce se povuc dal nece dal cu morat kao pod noz svasta sam citao i vise nisam pametan stvarno pa ipak mislim imam 20 god pa jos cu rast jos ce se to razvijat,kakvo je vase misljenje o tome?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 22:02
Bjelancevine ili proteini su uz vodu, najvažnije tvari u tijelu. Od prvenstvenog su znacenja za rast i razvoj svih tjelesnih tkiva. Glavni su izvor tvari za izgradnju mišica....(riba,meso,sir,mlijeko,jogurt,jaja) Od mesa junece pilece puretina konjetina ... Riba tuna sardine oslic mlijeko od manjih masnoca do vecih tako i jogurt....sir posni najmanji udio masnoce taj ti je najpotrebniji 1,5% se krecu do 2% po 100g  Izvori proteina! Procitaj objavu rekao sam ti šta za gablec poneseš....To ti odlucuješ kako...možda i je bolja opcija bicikl ne utjece ti na zglobove ...uglavnom bitno je da je neka aktivnost...probaj plivanje ukljuciti u sobodne dane...ovisi koliko viška kože imaš...ipak ovo su ljudi koji se bave fitnessom i nutricionizmom....nisu kirurzi :) raspitaj se vidi....a možda netko i je...uglavnom to stvarno ne znam :) Gledaj kada bi ti svatko sastavljao po svome...nebi ništa postigao...imaš više tipova ljudi...svakome drugacije utjece prehrana...ti si tu da isprobaš na sebi da nauciš...nitko ništa nije dobio na pladnju..mi smo tu samo da te upozorimo i naucimo na pogreškama....šta sada da si pitao tipa ektomorfa da ti sastavi prehranu ...šta bi stime postigao? kužiš?....Nitko ne zna kako hrana djeluje na tebe...to moraš sam razumjeti nauciti :) mi ti možemo samo pomoci ispraviti te :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 22:05
I procitaj ovo možda ce ti biti jasnije neke stvari https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx
Back to Top
Dede View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dede Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 22:15
ok
recimo dal bi valjalo onda ovak prva dva tjedna
ujutro popit salicu zelenog caja sat vremena voznje doruckovat recimo neka jaja (pecena /kuhana manje preferiram ali mogu pojest ) za gablec bi si mozda onda uzeo ima one purece salame ak znas sta mislim neki razeni kruh i jogut s manje masnoce oko 5 neki rucak sta se vec spremi i puno salate veceru posnog sira ili vec nesto nekog voca
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 22:27
Puno bolje! Eto vidiš da se može svaka cast! cekamo objave pozitivnih rezultata! Uglavnom ne zaboravi vodu...koji orašasti plod..i bilo bi ti dobro uz dorucak da ti bude bogat Ugljikohidratima...stari treba ti energija za bauštelu!! Mrcina si treba nešto tu snagu i pokrenit! Vidim da si vec napredovao...posjecuj forum...imaš raznih tema ...citaj....uci! i bit ce pozitivno !
Back to Top
Dede View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dede Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 22:36
ok i da recimo za vrijeme slobodnih dana ili kad pada kisa pa neradim bilo bi dobro da doma odradim neke vjezbe snage?tipa cucnjevi trbusnjaci ili neke vjezbice koje se mogu doma odraditi
koje preporucujes?
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2013 at 07:22
pozz!
ujutro zobene su zakon
skuhaj si jaja,pa ponesi na posao,uz to neki jogurt,i možda ak imaš ostatke neke piletine,pa od toga napravi sendvic,s neki boljim kruhom
ak,imaš koji slobodan dan,ili vikende,probaj vježbe snage,vidjet ceš koliko možeš,samo nemoj forsirati,s obzirom da radiš fizicki
ugl.ja znam kaj je to,moj muž je godinama bio bauštelac
sretno
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2013 at 08:34
Evo upravo sam pojeo zobene i koje voce najjaci dorucak! :D Eto baba ti je rekla....mislim da sada imaš sve i trebao bi se baciti na posao :D Javi kako ide sve Ako te nešto koci pitaj ;D
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2013 at 10:05
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Evo upravo sam pojeo zobene i koje voce najjaci dorucak! :D Eto baba ti je rekla....mislim da sada imaš sve i trebao bi se baciti na posao :D Javi kako ide sve Ako te nešto koci pitaj ;D
Ja sam pojeo 203 g zobenih+ šaka groždjica Smile
i evo opet sam gladan
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2013 at 13:23
250g :))) i još bi mogao hahahaha :DDD znam kako ti je obožavam ih :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.