New Posts New Posts RSS Feed - Savjet i preporuka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Savjet i preporuka

 Post Reply Post Reply
Author
aaalennn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2015
Location: Munchen
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aaalennn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Savjet i preporuka
    Posted: 04 Veljaca 2015 at 11:22
Kao prvo, pozdrav svim clanovima.
Citao sam dosta teme i odgovore na razno razna pitanja i mogu reci da sam dosta toga dobrog i korisnog procitao ali ipak sam otvorio ovaj topic da opisem svoju situaciju kako bi dobio sto konkretniji i tocniji odgovor.

Dakle ovako...
Visina 194 cm i trenutna kilaza na nekih 102-103 kile.
Od malih nogu sam se bavio sportom sve do odlaska na fakultet. Odlaskm na faks zbog nedostatka vremena i nove okoline sportske aktivnosti su se uvelike smanjile a studentska jeftina hrana je ucinila svoje i tako sam u nekih 6-7 godina dogurao do 113-114 kg. Onda sam rekao, DOSTA! nema vise... imao sam vremena, jer kod nas poslje zavrsenog fakulteta mozes samo kod kuce sjediti, pa sam se dao onda u skidanje tih kilograma.
Prehranu nisam drasticno mjenjao (skoro nikako) samo sam smanjio kolicinu. Glavno i osnovno je bilo trcanje, trcanje i samo trcanje a kasnije kad sam nabavio dobar bic i bicikliranje. Naravno da sam uspio u svom naumu al nije bilo brzo (sto nisam ni ocekivao). Tako sam nakon nekih 14-15 mjeseci pao na dobrih i prihvatljivih 96-97 kg.
E onda me zaebala nasa vlada ulaskom u EU i odlazim van u potrazi za poslom i opet uspijevam (sto ja naumim to vecinom i ostvarim :). Nakon preseljenja u DE opet sam dosta manje aktivan i evo u ovih godinu i pol dana sam se vratio na ca 103 kg. Sad se sve ljepo stabiliziralo i krecem ponovno u misiju dovodjenja kilaze pod kontrolu.
Ovih dana krecem lagano u teretanu na trcanje i bicikliranje (pomalo i ostale sprave ali manje vise samo aerobni trening). Planiram negdje 2 puta tjedno jer ne stignem vise zbog posla i obaveza a i teretana mi nije bas blizu.
To ce biti svojevrsna priprema za proljece i ljepse vrijeme kad planiram na otvorenom krenuti sa intenzivnim i jacim trcanjem preko tjedna (min 3 puta tjedno) a vikendom barem jednu vecu rutu biciklom odraditi.

Sad kad sam nadugacko opisao svoju situaciju slijedi i pitanje. :)

Sta da kupim od preparata koji bi mi pomogli pri treningu? Nesto da ubrza gubljenje kilograma i nesto za oporavak tijela i misica... oko svih preparata neznam skoro pa nista i svaka sugestija je dobro dosla. Jedino sto znam je da nema tog preparata koji ce pomoci skinuti kilograme bez puno prijedjenih kilometara.
Novac nebi trebalo biti problem al neka ne bude nesto preskupo. :)
Sto se prehrane tice nisam bas u moguscnosti bas previse paziti na to (zbog posla i sl) ali ako netko ima neke sugestije neka slobodno iznese, pokusat cu i na tome poradit.

Za sad toliko od mene, ostalo cemo u hodu rjesavat...

Unaprijed hvala na odgovorima i svajetima... :)
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 11:54
Bajo moj, samo molkenprotein, i nađi si bulbine natalensis da nabrije hormone u pravom smjeru. U Minkenu bar ima svega i daleko jeftinije nego kod nas.
Back to Top
aaalennn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2015
Location: Munchen
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aaalennn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 12:12
Pa bas to sto ima svega i jest problem za mene jer ne poznajem nista od tih stvari.
Jel bi ovo bili ti proteini? Koliko vidim u opisu proizvoda to se uzima poslje treninga i to 30g sa 300ml mlijeka.

https://www.nu3.de/nu3-sports-whey-protein-vanille-pulver-1000-g.html
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 12:21
Taj ti je sasvim solidan.

Ako ti je cilj smršaviti, preporučam da piješ s vodom nakon treninga i odmah ujutro nakon buđenja.

Nemoj očekivati čuda od toga, no pomogne malo, najviše ovisi o tebi, trening i opća prehrana.
Back to Top
aaalennn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2015
Location: Munchen
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aaalennn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 12:44
Hvala na odgovoru :D

Kao sto sam vec i rekao, nema nista bez puno predjenjih kilometara... ako moze malo poboljsat i ubrzat taj proces mrsavljenja onda je ok.
Kad sam prvi puta uspio postici ono sto sam htjeo ovoga puta ce vjerovatno biti i nesto lakse s obzirom da sam nekih 8 kg laksi nego kad sam tada krenuo u akciju. Sad samo imam malo manje vremena nego onda ali ici ce to.

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2015 at 12:54
Relativno smo sličnog formata, 196 sam visok, ja sam u 10 mjesci skino s 138 na 99. Sad sam već nekoliko mjeseci na 100kg, postotak masnog tkiva se smanjuje tako da vidim i osjetim napredak neovisno o vagi. Možda još koji kg ode dolje kad krenem nanovo s HIITom na proljeće, no mislim da sam više-manje na svojoj ciljanoj dugoročnoj težini.

Koliko god možeš, probaj si srediti raspored da se kvalitetno hraniš, redovito treniraš i dobro naspavaš. To troje ti je ključ napretka. Kad se to sve posloži hormoni rade kako treba i brzo budeš riješio svoje probleme, plus stvorit ćeš prevenciju da ti se problem ponovi.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.