New Posts New Posts RSS Feed - Rolanje - trebam hrabrosti i pomoc :D
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Rolanje - trebam hrabrosti i pomoc :D

 Post Reply Post Reply
Author
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Rolanje - trebam hrabrosti i pomoc :D
    Posted: 24 Ožujak 2010 at 11:53
Kako volim brzinu i kretanje, rolanje me jako privlaci, ali nikako se nisam uspjela stopiti s tom aktivnošcu.

Imam role vec par godina, ali rolam vrlo malo. Jednostavno se jako bojim pada i ozljede ruku/prsta koji su mi potrebni za posao i ne mogu si priuštiti ni dan bez "sposobnih" ruku. I jednostavno taj strah od pada na ruke me sprijecava da se opustim i zarolam kako treba. A stvarno bi me veselilo da to nekako "prerastem".

Kad idem na rolanje, oboružam se svim mogucim štitnicima, izgledam kao astronaut, ali i oni štitnici za ruke opet ne štite prste. Kad sam padala, uvijek sam imala tendenciju past na guzu, ali i onda postoji refleks pada na ruke plus to je zapravo najopasniji pad (trticna kost...).

Možda je problem u tome da zapravo nisam ni naucila osnovna pravila, stajanja i slicno, a moj suprug koji je nekad igrao hokej mi pokazuje prenapredne stvari na rolama i jednostavno to nije nikakva pomoc. (a on ne zna drugacije). Zapravo radi njega sam se najviše i razbila, kad sam ga pokušavala oponašati.

Da li da odustanem od rolanja ili ipak postoji neki nacin da ga naucim kvalitetno, a da se u međuvremenu ne polomim?

I da,ne znam jel problem u rolama, ali nekako mi uvijek idu prema van, a kad stanem skroz ravno, onda ubrzaju i letim nekontrolirano i vuku u stranu.

Unaprijed hvala i pliz nemojte se smijati mojem strahu, molim vas.

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2010 at 16:17
  Ja sam cijeli život na koturaljkama/rolama tako da ti ne mogu pomoci što se tice prevladavanja straha tice jer sam ga prevladala dok još nisam bila svjesna sebe.

Do prije više od š0 god sam i skakala preko šahtova, stepenica... A onda sam shvatila da sam ja - CURA i da, bez obzira što nikada nisam pala, jednom ce mi se i to dogoditi i ostat cu bez zuba!


Da ti role idu prema van, to ti je normalno. Pocetnik si i nemaš još razvijen osjecaj za ravnotežu na rolama, to ti dolazi s vremenom.

Za pocetak ti je najbitnije nauciti kako ZAKOcITI! Sve ostalo ce ti doci samo od sebe, ali kao i sve - zahtjeva praksu. Kreni lagano, uživaj u prirodi, drži se desne strane da te ostali mogu zaobici , a brzina ce ti vec doci. Zabavi se, to ti je najbitnije!
Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2010 at 17:00
Hej, evo ja imam bogato iskustvo na rolama, i dobro i loše

Kao prvo, vjeruj mi, ako ne divljaš i ne juriš baš kao manijak, vrlo vjerojatno
se neceš ozlijediti.
U biti je kljuc opustiti se u koljenima i nagnuti se lagano prema naprijed,
zbog ravnoteže. Tako ceš smanjiti šansu da se prevrneš na trticu. Dakle
opušteno u koljenima i psihicki a mišice centra drži lagano napetima. I
to je to!
Back to Top
vlajster View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 247
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vlajster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 10:03
Ja sam na rolanje išao možda 2-3 puta u životu a na klizanje š00 puta i mogu ti reci da se i ja više bojim pasti na beton nego na led... Ali što si ne kupiš štitnike? Kacigu? Jest da ceš izgledati ko idiot ali osjecat ceš se sigurnije I kao što kolegica kaže,nemoj ici kao drvena klada,lagano se nagni prema naprijed jer ce te automatski vuci na guzu. A znaš šta ti je najbolje,zamoliš frenda na biciklu da te vuce i uživaj
Vracam se starom poroku...mišicima :P
Back to Top
Galadriel View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Galadriel Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 14:17
Evo i ja sam kupila role pa sam u istim problemima kao ti.. S tim da sam ja pred kojih š0 god slomila ruku na rolama hihihi malo sam divljala, ali sad pocinjem opet rolati. Uh..
Jedini problem mi je što ne znam stati, a da se na zabubam u nekog ili nešto
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 14:54
Originally posted by Ann Ann wrote:

Jednostavno se jako bojim pada i ozljede ruku/prsta koji su mi potrebni za posao i ne mogu si priuštiti ni dan bez "sposobnih" ruku. I jednostavno taj strah od pada na ruke me sprijecava da se opustim i zarolam kako treba.
A stvarno bi me veselilo da to nekako "prerastem".Kad idem na rolanje, oboružam se svim mogucim štitnicima, izgledam kao astronaut, ali i oni štitnici za ruke opet ne štite prste.


Kad padaš na ruke, ne padaš na prste, nego donji dio dlana, zato su tako štitnici i napravljeni

ovo tvoje je lagana, neutemeljena fobijica

Edited by Iluvatar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2010 at 19:42
Originally posted by Galadriel Galadriel wrote:

Evo i ja sam kupila role pa sam u istim problemima kao ti.. S tim da sam ja pred kojih š0 god slomila ruku na rolama hihihi malo sam divljala, ali sad pocinjem opet rolati. Uh..
Jedini problem mi je što ne znam stati, a da se na zabubam u nekog ili nešto


 Hehe....tak i ja.... ;)
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2010 at 18:05
ja mrzim rolanje!
opcenito ne volim kad nemam ravnotežu i kontrolu tj. cvrsto
tlo pod nogama (npr. ne volim prebrzu vožnju osim ako ja ne
vozim- onda divljam )... valjda zato nikad nisam baš
zavolila ni skijanje...
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 12:43
  JUcER š. PUT OVE GODINE - još uvijek rasturam!!!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.