New Posts New Posts RSS Feed - crobni ujutro
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

crobni ujutro

 Post Reply Post Reply
Author
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: crobni ujutro
    Posted: 23 Travanj 2008 at 07:36
neznam da li pise po forumu,vjerovatno da,ali nisam pronasla odgovore...ovako...
š. kava nataste prije jutarnjeg kardija-koliko doprinosi skidanju sala? npr. ako vjezbamo šh  istim intenzitetom,sa istim brojem otkucaja srca ,hoce li biti vise rezultata sa kavom ili bez nje?
2. znojenje pri jutarnjem-puno ili malo? (naravno mislim sto je bolje za skidanje sala)
 
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2008 at 12:42

 š. tak ti je svejedno

2. znojenje je individualna stvar i nije mjerilo za skidanje kila. Trebas paziti na otkucaje srca i duzinu treninga i to je to.

Back to Top
tija View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Prosinac 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2008 at 13:15

 sto za post workout meal nakon kardio treninga?

ja svoj odradim ujutro od 4.30 do 5.30 nataste...

 

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2008 at 19:18
Originally posted by tija tija wrote:

 sto za post workout meal nakon kardio treninga?

ja svoj odradim ujutro od 4.30 do 5.30 nataste...

 


Samo ne glukozu ili kakav brzorazgradiv ugljikohidrat, jer time prekidas proces izgaranja masnog tkiva, dok je sa slozenim U stvar drukcija buduci da se ne iskoristavaju odmah. Dakle, nekakav izvor proteina, slozeni U i to je to. Primjerice zobene, mjerica whey-a i mlijeko/voda.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2008 at 20:31

a voce ujutro poslije crobnog??

kod mene je ovako crobni na taste - dorucak - trening snage...

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2008 at 23:14
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

a voce ujutro poslije crobnog??

kod mene je ovako crobni na taste - dorucak - trening snage...


Ako slijedi odmah jedno iza drugoga sumnjam da se CŽS stigne oporaviti i biti pripremljen za obje aktivnosti, tj. jedna ce utjecati (u ovome slucaju nepovoljno) na drugu ma koliko god dobar bio oporavak (mislim na obrok) iza crobnog. Bez obzira na tezine koje koristila u ancrobnom, CŽS ce biti iscrpljen; barem neka prodje nekoliko sati (moze cak i 2-3 sata) izmedju cr i ancr.
Sad, prema nekoj logici mogla bi raditi odmah tezinski ujutro na prazan zeludac pa tek onda crobni (jer takav je smisao sagorijevanja --> crobni uvijek slijedi iza ancrobnog kada se rade zajedno) ako ne razdvojis crobni od ancrobnog (jer na onaj nacin na koji ti radis zamaras ne samo CŽS vec i misice crobnim) ali to mi se cini previse.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2008 at 01:24

 kaj znaci ova skracenica CŽS?  

hm.. trening snage odmah ujutro nataste to bi bilo super da ja to mogu.. ujutro sam na taste sva bez energije tak da snagu nikad ne radim prije nego nes pojedem... jer sto se desi? dodjem do pola vjezbi i jos mi dodatno padne kolicina energije i nemam vise niti toliko koncentracije da bi se trudila izvoditi vjezbe pravilno.. inace meni je cilj malo povecati misice i izgubiti masno tkivo i celulit... jos orbitrek mogu izdrzati nataste laganim tempom, ali ovo ostalo...

inace se hranim ovako.. znaci poslije crobnog nes pojedem za dorcak (voce, posni sir, tuna), poslije treninga snage popijem shake sa traubenzukerom i onda ak mogu nes pojedem kao ajmo rec medju obrok tipa jogurt sa cornflakesima ili voce, zatim jedem rucak (u zadnje vrijeme vecinom ribu, piletinu i puretinu s nekom salatom), kasnije odem na faks i onda samo popijem jogurt oko 6 h i kasnije vise nista ne jedem.. tu i tamo uz taj jogurt pojedem bananu da mi malo digne energiju.. navecer se pocastim salicom kakaa - to mi je navika... i tu i tamo kad imam nekaj od aktivnosti prije popijem proteinski shake isto iz razloga da mi vrati energiju...

     

Edited by jedna_mala
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2008 at 20:47
5x crobni od 45 min ili 4x od šh???
ako radim od 45min,kasnije cu se mpc dizat (oko 6),a ovako (u 5.30) se cesto probudim,razmisljam "hocu-necu" i vratim se spavati!a sad neznam hocu li se uvijek pridrzat tih 5x...
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2008 at 00:05
 tak sam i ja uvijek radila dok sam se trebala full rano dic i vjezbat
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2008 at 07:14
Originally posted by evica evica wrote:

5x crobni od 45 min ili 4x od šh???
ako radim od 45min,kasnije cu se mpc dizat (oko 6),a ovako (u 5.30) se cesto probudim,razmisljam "hocu-necu" i vratim se spavati!a sad neznam hocu li se uvijek pridrzat tih 5x...

jel bi imalo nesto od toga dvoje bolji ucinak ili...?mozda je nekima glupo pitanje,ali nemogu se odluciti...
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2008 at 17:32
Originally posted by evica evica wrote:

Originally posted by evica evica wrote:

5x crobni od 45 min ili 4x od šh???
ako radim od 45min,kasnije cu se mpc dizat (oko 6),a ovako (u 5.30) se cesto probudim,razmisljam "hocu-necu" i vratim se spavati!a sad neznam hocu li se uvijek pridrzat tih 5x...

jel bi imalo nesto od toga dvoje bolji ucinak ili...?mozda je nekima glupo pitanje,ali nemogu se odluciti...

Ne vidim razloga zasto se mucis nebitnim stvarima. Vjerujem da je tebi kao i vecini cilj uzivati u tom cijelom pothvatu. Ovo cime se ti zamaras su doslovno sitnice i ne bi trebale biti presudne nekome tko ne namjerava izaci na binu.
Dakle, sto vise crobnih aktivnosti, sto je moguce duzeg vremenskog trajanja. To cak ne mora ni biti crobni sam po sebi (dakle tocno odredjena aktivnost koju cemo nazvat crobnim i reci si "aha sad je crobni") vec jednostavno kretanje, pjesacenje, voznja biciklom, hodanje tj. bilo sto a ne lezanje, sjedenje, odnosno mirovanje.
Naravno da nekima ovo izgleda neizvedivo (nekima cak i iz opravdanih razloga) ali na taj princip bi se trebalo bazirati. Recimo odraditi crobni danas a sutra ne - tijelo ne zna da vi sutra necete odraditi crobni i taj dan kada ga ne odradite gotovo da propada u vasem ciklusu. Ili npr, danas sam aktivna/aktivan sutra cu biti malo manje itd. - takodjer, za tijelo je svaki dan novi dan, a sa novim danom dolazi novi unos hrane, nova potrosnja, nova aktivnost za izgaranje.
Eto, valjda je razrijesilo neke nedoumice.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.