New Posts New Posts RSS Feed - Redovita probava?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Redovita probava?

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2009 at 19:35
  cekaj malo, ocito je došlo do neke zabune.

Ja sam mislio na odvajanje nutrijenata tipa prvo pojedem svježi sir a onda pojedem kikiriki npr ili prvo pojest tjesteninu a onda piletinu odmah iza. a Tally misli na odvajanje u smislu sacekati nekoliko sati da prođe od konzumacije Uh i P npr.

Hm, nema mi smisla, a da ne duljim sa razlozima, jedan od onih koji mi odmah pada na pamet je taj što ce P unesen bez UH ili M biti konverziran u glukozu tako da..ne hvala.

Ili ako unesem samo UH, podražim inzulin. receptore i što sam dobio? Prazan hod..ništa drugo.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2009 at 00:01

 Tako je..sacekat nekoliko sati...a kod un-a cekaš nekoliko dana

svatko fura svoju teoriju..

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2009 at 11:06
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 Tako je..sacekat nekoliko sati...a kod un-a cekaš nekoliko dana

svatko fura svoju teoriju..

 


Ah baš cool jel ima onih kod kojih se ceka nekoliko mjeseci? Te su mi baš hardkor
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2009 at 15:36
  ne, ali vidiš mogla bi se neka nova knjiga napisat - dao si mi ideju sad 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2009 at 16:17
Tijelo je naviknuto na 24 h bioritam, odnosno smjenu dana i noci, kako god. I ono što je jako bitno, kad se vec govori i o dijeti, je kalorijski deficit ili suficit. Razdvajali vi nutrijente ili ne na koje god nacine, imate 24 h da ostvarite jedno od toga (S ili D) jer nakon sna sve krece ispocetka. I zbog toga je recimo meni nepojmljivo da primjerice razdvajanjem nutrijenata ostvarim recimo kal unos od cca 3000kcal npr., jer nemam dovoljno vremena za unijet toliko hrane ako moram cekati da se prvo probavi jedno pa drugo, pa tako u krug. cak i ako se radi dijeta, redukcija, bitne su kalorije, a ne kako ceš razdvojiti ili spojiti nutrijente. Naravno u slucaju razdvajanja na dijeti imaš manje vremena raspoloživog za jesti da automatski ostvaruješ deficit.

Samo pravilno iskombinirani obroci i nema brige.
Back to Top
Tally View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tally Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2009 at 22:59
he he...ma nije stvar u cekanju...
nego bas kako si rekao Thorn...u pravilno iskombiniranim obrocima...
..a sve ovisi tko kako kombinira :) ...meni je ovaj nacin postao normala...mozda grijesim..mozda ne...uglavnom o kombiniranju hrane postoje cijele studije. napisem ja jedan svoj dnevni menu...pa svi slobodno prekombinirajte..bit ce mi zadovoljstvo...postujem svacije misljenje i nacin kombiniranja
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2009 at 00:01
Originally posted by Tally Tally wrote:

he he...ma nije stvar u cekanju...
nego bas kako si rekao Thorn...u pravilno iskombiniranim obrocima...
..a sve ovisi tko kako kombinira :) ...meni je ovaj nacin postao normala...mozda grijesim..mozda ne...uglavnom o kombiniranju hrane postoje cijele studije. napisem ja jedan svoj dnevni menu...pa svi slobodno prekombinirajte..bit ce mi zadovoljstvo...postujem svacije misljenje i nacin kombiniranja

Slažem se i slobodno napiši jelovnik da malo iskomentiramo, baš me zanima kako to izgleda
Back to Top
andrea View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Listopad 2009
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote andrea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2010 at 23:27
ja svako jutro doruckujem žitarice s jogurtom..i dok se spremim taman se probavi..tako da ujutro ko urica mi probava radi....nema mi do jogurta..što se tice mlijeka, mene ono samo napuhne, teže ga probavljam, također za bolju probavu lijek je jabuka, jer nije bezveze ona narodna jedna jabuka na dan, tjera doktora van. i naravno puno vode tokom cijelog dana i obavezno voce jer ono potice probavu..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.