New Posts New Posts RSS Feed - Redovita probava?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Redovita probava?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Redovita probava?
    Posted: 05 Studeni 2009 at 15:56
Bilo jednom davno... kad sam imala divnu redovitu probavu, ono, svako jutro
fino na wc i lakše duše i tijela idem kroz dan! To je trajalo nekoliko mjeseci,
prije dvije godine.

Sad sam se opet zaželjela te divote, samo se ne sjecam u cemu je bila fora.
što sam jela, koliko i kad...?? Sjecam se da sam vježbala svaku vecer pa je to
valjda pripomoglo.

što preporucate, kakva su vaša iskustva?
Postoji li neka dobitna namirnica za veceru koja ce me razveseliti ujutro?
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2009 at 16:01
Probaj ujutro popiti 2 caše mlijeka + pojesti jabuku i 2 mandarine i eventualno popiti još kavu.

Mislim da bi to trebalo ici. 
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2009 at 16:08
Hmmm... Prvo: bljak kava A drugo: onda ce me na faksu uhvatiti frka,
jel...    Ja bih neku carobnu formulu da mi prva stvar kad ustanem bude -
wc!
Back to Top
Gogo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 321
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2009 at 17:21
  eh ta carobna formula...

i ja sam pokusao traziti tu  formulu pa nikada da mi se ispuni za ujutro..

kad saznas javi i meni
uporan sam ,uporan :-)))
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2009 at 21:07
Suhe šljive skuhane u kompotu
Probioticki jogurt s mekinjama
suhe smokve
Ujutro mlaka voda sa žlicom meda
Zelena salata
Žlica maslinovog ulja

To su sve prirodni laksativi, a da ne bi bilo jakih grceva, piti caj od kamilice.

Probaj...pa da vidiš veselja!

Back to Top
Gogo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 321
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2009 at 21:18
Originally posted by Kate Kate wrote:

Suhe šljive skuhane u kompotu
Probioticki jogurt s mekinjama
suhe smokve
Ujutro mlaka voda sa žlicom meda
Zelena salata
Žlica maslinovog ulja

To su sve prirodni laksativi, a da ne bi bilo jakih grceva, piti caj od kamilice.

Probaj...pa da vidiš veselja!



auuu super ti to slozi

ali nebi hvala pa da onda imam utakmicu na poslu...hihihihi
uporan sam ,uporan :-)))
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2009 at 21:19
  vjeruj mi, probaj aktiviju od danonea, ali bas cvrsti jogurt... ja sam ostala kako to djeluje... a smijala sam se onoj debilnoj reklami na televiziji to ti je bas za regulaciju probave... ja ju jedem svaki dan.. navukla sam se na taj okus ... prefina je!

a ako se zatvoris , onda probaj sa sljivama, kavom , zelenim cajem... ovo stvarno regulira probavu:)))


ja ju pojedem popodne oko š8h h , da vidis , ujutro cim se dignes ..i tako svaki dan...
 

Edited by ena:)))
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2009 at 21:24
Originally posted by Gogo Gogo wrote:


Originally posted by Kate Kate wrote:

Suhe šljive skuhane u kompotu
Probioticki jogurt s mekinjama
suhe smokve
Ujutro mlaka voda sa žlicom meda
Zelena salata
Žlica maslinovog ulja

To su sve prirodni laksativi, a da ne bi bilo jakih grceva, piti caj od kamilice.

Probaj...pa da vidiš veselja!

auuu super ti to sloziali nebi hvala pa da onda imam utakmicu na poslu...hihihihi



A ti onda isprobaj ovo sve ranije ujutro, tako da, kad popodne dođeš kuci s posla imaš fajrunt!




Ena   

Ja sam stvarno mislila da je Aktivia prerazvikana, ali kad ti to iz prve ruke kažeš, mislim, kad si ju isprobala, onda mora da pali
Meni je osobno "najaktivnija" mlaka AB Kultura u
laganim gutljajima



Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2009 at 00:10
Originally posted by Sara89 Sara89 wrote:



što preporucate, kakva su vaša iskustva?
Postoji li neka dobitna namirnica za veceru koja ce me razveseliti ujutro?

Vlakna.

zobene, lanene, povrce
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2009 at 10:29
Da malo "izdužim i produžim" temu

Postoji li neko efikasnije rješenje za problem napuhnutosti, osim naravno, fermentiranih mlijecnih proizvoda?

Npr.osobno imam problema s tzv. "gutanjem zraka". Naime, zbog slabe prohodnosti nosa dišem uglavnom na usta, a onda u paru s pricanjem i jedenjem-dolazi do gutanja zraka, pa se taj zrak skupi u crijevima i eto napuhnutosti koja izaziva i mucninu i osjecaj kao da si kamen progutao.

Do sada mi je najucinkovitiji nacin smanjivanja tog problema bio što veci broj odrađenih trbušnjaka,e - to se zove ispuhivanje.


Ima netko još problema s napuhavanjem bilo kojeg uzroka? I kako to ublažavate?

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2009 at 11:02
Originally posted by Kate Kate wrote:




Ima netko još problema s napuhavanjem bilo kojeg uzroka? I kako to ublažavate?


Kod mene ali i dakako velikog broja ljudi napuhnutost se javlja kod (prevelike) konzumacije nekih UH-a i loše kombinacije namirnica, primjer su recimo cevapi, pizza i slicna hrana. Također, kod prevelike konzumacije UH tokom dana (pa cak i nekih određenih UH-a) se zna javiti napuhnutost.

A rješenje bi bilo provjeriti koji su to UH koji te napušu, a što se tice junk-a, jednostavno - izbjegavati ga ili ako ga jedeš racunat na napuhnutost.
Back to Top
lordhumungus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 112
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lordhumungus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2009 at 11:26
 Puno vlakana i nece bit problema. bit ceš kao galeb .  Znaci, žitarice (cjelovito zrno), povrce. Ovi jogurti ,probiotici i slicno su više razvikani nego što zaista doprinose urednoj probavi i imunitetu, ali ne mogu škodit. Redoviti obroci su bitni. A što se tice napuhnutosti, možda manje pricanja dok se jede? Ili riješit prohodnost dišnih puteva u nosu
i am the rocker, i am the roller,i am the out of controller
Back to Top
*honey* View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *honey* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2009 at 12:21
Originally posted by lordhumungus lordhumungus wrote:

Puno vlakana i nece bit problema. bit ceš kao galeb . Znaci, žitarice (cjelovito zrno), povrce. Ovi jogurti ,probiotici i slicno su više razvikani nego što zaista doprinose urednoj probavi i imunitetu, ali ne mogu škodit. Redoviti obroci su bitni. A što se tice napuhnutosti, možda manje pricanja dok se jede? Ili riješit prohodnost dišnih puteva u nosu


Potpisujem
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2009 at 13:06
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Kate Kate wrote:



Ima netko još problema s napuhavanjem bilo kojeg uzroka? I kako to ublažavate?

Kod mene ali i dakako velikog broja ljudi napuhnutost se javlja kod (prevelike) konzumacije nekih UH-a i loše kombinacije namirnica, primjer su recimo cevapi, pizza i slicna hrana. Također, kod prevelike konzumacije UH tokom dana (pa cak i nekih određenih UH-a) se zna javiti napuhnutost.A rješenje bi bilo provjeriti koji su to UH koji te napušu, a što se tice junk-a, jednostavno - izbjegavati ga ili ako ga jedeš racunat na napuhnutost.



Puno toga junka meni ne dolazi u obzir, pa u tom sigurno nije stvar.
Ali, ovo s UH- a da, stvarno, možda može bit i previše vlakana?



Originally posted by lordhumungus lordhumungus wrote:

   A što se tice napuhnutosti, možda manje pricanja dok se jede? Ili riješit prohodnost dišnih puteva u nosu



Jao, bit ce da je ovo moj najveci problem
Bla bla bla... samo mi je do cavrljanja


Ma, da, pricam ja dosta, al cili sustav dišnih puteva mi je koma, morat cu se okrenit vježbama disanja, na to se vec dugo spremam







Edited by Kate
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2009 at 13:33
Namirnice koje imaju blagi laksativni ucinak su:

    * pšenica
    * grah
    * articoke
    * mekinje
    * smokve
    * šljive


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2009 at 13:36
Originally posted by Kate Kate wrote:


Ma, da, pricam ja dosta, al cili sustav dišnih puteva mi je koma, morat cu se okrenit vježbama disanja, na to se vec dugo spremam


A da nemaš možda zdravstvenih problema s dišnim putevima?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.