New Posts New Posts RSS Feed - Redosljed treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Redosljed treninga

 Post Reply Post Reply
Author
Ancient.Dweller View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ancient.Dweller Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Redosljed treninga
    Posted: 05 Studeni 2015 at 09:22
Pozdrav, imam jedno pitanje vezano za redosljed treninga. Naime kako sam malo ozbiljnije sad krenuo sa režimom treninga dodao sam si lagani termin teretane u trajanju cca sat vremena prije brazilskog jiu jitsua. 5x tjedno imam BJJ trening nekad sat i pol nekad i više (znalo se to odužiti i do 3 sata ponekad kada je bilo volje).
Uglavnom lagano sam krenuo sa uvođenjem vježbi osnovnih u teretani, malo lat sprava, onda one sprave za noge ( ne znam točne naziveCry), utezi itd. Planiram ubacit mrtvo dizanje i slično ali to kasnije.

Medjutim nedavno mi je skrenuta pozornost da bi možda teretanu bilo dobro odrađivati nakon BJJa. Pa bih molio savjet na tu temu. Da li ima neke bitne razlike taj radosljed ili ne? Nekada znam ubaciti i par onih osnovnih vježbi sa kettlebellom nakon sat i pol treninga bjj-a pa nakon toga odradit još par sparing rundi.
Eto ako ima tko kakav koristan stavjet oko tog redosljeda i oko mogućeg plana treninga kojeg bih ukomponirao sa BJJ treningom.
Unaprijed hvala na odgovoru





"Jiu Jitsu is a mousetrap. The trap does not chase the mouse. But when the mouse grabs the cheese, the trap plays its role."
-Helio Gracie-
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2015 at 22:23
Osnovne vjezbe su ti cucanj, deadlift,bench, uz to neki dodaju military press i zgibove. Ako ti je bjj vazniji, odradi trening kasnije ako si u stanju, mada ja bi to odvojio, nebi nikako isao 5 puta na bilo kakvu fizicku aktivnoat, pa nakon toga odma u teretanu.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2015 at 23:32
Ancient, da si takmičar u nekom borilačkom sportu, dobar trener bi te poslao kući ako si neposredno prije treninga odradio sat treninga snage. Ukoliko si rekreativac, na rezultate ti neće utjecati, ali recimo npr da povećava mogućnost povrede. U borilačkom sportu je potrebna hrpa raznih osjećaja i spremnosti, propriocepcija, eksplozivnost, refleksi i brzina reakcije, itd. Ako utege radiš za hipertrofiju, bjj će ti usporiti razvoj jer nemaš dovoljno odmora, a ako dižeš za nešto više snage ili sagorjevanje masnoća, bolje poslije treninga. No ukoliko ti je uvećanje maksimalne snage tj 1 repmax ozbiljan cilj onda i to trebaš raditi odmoran, npr prijepodne ako ti je bjj naveče. Što se tiče funkcionalnosti tijela, zdravlja, moja osobna preporuka je da se držiš bjj-a par godina, a utezi neka ostanu pomoćno sredstvo. Ukoliko se dobro sjećam, nisi više klinac koji treba par cm više na bicepsu, a općenito razne tetive, vezna tkiva i duboke mišiće sport jača osjetno bolje nego bilo kakvo dizanje utega. Osjetio to i na svojoj koži, a vidjeo i hrpu primjera kroz život.
Back to Top
Ancient.Dweller View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ancient.Dweller Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2015 at 10:41
Hvala na savjetu. Pojačao sam treninge ponajviše zbog sagorijevanja masnoće, te zbog dizanja sveukupne snage (ponajviše noge i upper body). A raspored teretana prije BJJ treninga sam uveo, jer mi jedino tada dozvoljavaju obaveze. Pojačao sam i intenzitet BJJ treninga gledam da odradim runde bez pauza medju njima (inače sam svaku drugu tek radio). Pa rekoh bolje pitati nego pogrešno raditi.
"Jiu Jitsu is a mousetrap. The trap does not chase the mouse. But when the mouse grabs the cheese, the trap plays its role."
-Helio Gracie-
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.