New Posts New Posts RSS Feed - Program za zene poslije poroda
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Program za zene poslije poroda

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
matercula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matercula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Program za zene poslije poroda
    Posted: 11 Kolovoz 2014 at 20:14
Pozdrav svima
Najprije se ispricavam ako nisam uspjela naci ovu temu ako je vec negdje postavljena. Zanima me slijedece: 2 mjeseca sam od poroda i krenula bih sa konkretnim vjezbanjem.Visak kg je minimalan,radi se samo o formi i tonusu,koji je znatno oslabio zbog hormona u trudnoci iako.sam bila aktivna do zadnjeg dana.
Nisam pocetnica tako da imam namjeeu krenuti sa zescim tempom. Naravno k tome prilagoditi prehranu. Jos uvijek dojim,znaci ne bi smjela na rigoroznije dijete.Istina je da nisam 2 mj.radila nista zbog prezahtjevnog djeteta i nadam se da ce se to sad promijeniti. Ima li tko kakve konkretne prijedloge prijedloge i iskustva? Ima li mozda kakva mama koja je vec to prosla?
Hvala unaprijed
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2014 at 08:56
Bilo je već postavljeno jednom pitanje.... kada je žena rekla da je trenirala u trudnoći... onako mislim u sebi " ma daj nema šanse da to radi, pa može naštetiti sebi i djetetu" Ali eto  išao sam se malo informirati i moogu reći da sam se šokirao :)

Samo normalno sa svakim treningom tražio bih da se osoba posavjetuje sa doktorom :))

Okej nisi početnica... to je dobro.. onda znaš da ne možeš krenuti odmah sa žestokim tempom... nego tjedan za tjedan povečavaš da stigneš u formu...nigdje ne žuri..imaš vremena...tijelo treba ukljčiti opet pogon :)

Dijete ima potrebe heh... treba rasti i rasti i samo papati :) Nemoj na nikakve dijete ići jedi normalno...i treniraj polagano dok u formu ne dođeš sa vremenom.... nigdje ne žuri
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
matercula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matercula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2014 at 10:13
Ma da,ja sam planinarila još tri dana prije nego sam išla u rodilišteWink
Zato sam valjda rodila bez pola muke. Nije mi to prvo dijete,poslije prvog sam relativno brzo ušla u formu ali bijah 10 godina mladja Wink
i da nikako početnica,odradila sam ja  i insanity i to više puta,zadnjega prije godinu dana a uz to redovito trenirala sa utezima,jedino sam prestala u trudnoć.
ma radi se o tome da bi ja sad najprije htjela izgraditi mišiće,bar ono što je trudnića"pojela",iako  se ruke od nošenja bebe lijepo formiraju,ali treba tu još posla,samo nemam ideju kako se uhvatiti. u fitness neću ići jer imam prilično opreme doma.
A za prehranu bi valjda trebala pojačati proteine,s obzirom da na dojenje ode cca 500 kcal na dan
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2014 at 12:19
Uuuuuuu to nisam znao 500 kcall na dojenje??? nemoj me zezati!! :) vrlo interesantno nisam nikada čuo heheheh

Joj ne mogu sebe zamisliti u rodilištu...vukao bih utege sa sobom u prostoriju gdje rađam.... držo bih se za njih haha :)

Svaka čast na intezivnom radu i na tolikim godinama rada :) 

Normalno 10godina prije uf!!! :) Zato lagano ispočetka..po osjećaju ideš... tjedan dana malo zagrijavanja ... prati kako si u formi... i onda kada se skontaš kreni kako znaš.... jer vjerujem da je svet to zamorno...i tijelo je iscrpljeno ...

A godine su prošle :) Ne moraš proteine povečati... zašto bih? ako imaš dovoljan unos drži ga se ...povečaj hranu svakako...kalorije...jer i sama si rekla 500 kcal nije malo...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
matercula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matercula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 14:36
Evo mene ponovo,nikako da nadjem vremena za pisanje,ali to ne znaci da nije bilo vremena za vjezbanje
Da ne otvaram novu temu,tu bih postavila pitanje ako ima netko odnosno neka da je poslije poroda radila insanity ili focus i sa kakvim rezultatima?
Ja sam vjezbala sa utezima,full body 3 x tjedno,a onda sam prije mjesec dana pocela focus,bilo mi je fancy samo 25 minuta...i kao low carb prehrana
A sad mi se cini da to sve prebrzo ide...mozda bi morala pojacati uh,sad niti ne dojim vise,istina je da setam 2-3 sata dnevno ali nekako imam osjecaj da mi je guza najvise pala,ruke su mi tanje,trbuha vise nemam- no hvala bogu to mi je super
Zato me zanim da li da dodam 2-3 puta tjedno kakve vjezbe s opterecenjem?
Jer taj focus mi inace sav pase,cijela se oznojim i navecer brzo i lakse zaspim,obicno ga radim oko 20 sati kad uspavam klinke
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 15:52

Bitno da se vježbalo Wink

Koliko si izgubila u mjesec dana? 

Bit će premalo hrane i dosta trošenja. Obavezno pojačaj kcal (diži postepeno uh) i uvedi neke treninge opterećenja. Moraš čuvati mišinu masu, samo tako ćeš efikasno gubiti masti. I moći više jesti Wink

Po meni nije dobro predugo biti na low carb-u, pogotovo ako je sve napamet složeno i ako uz uh fale i ostali nutrijenti, odnosno nema ništa što bi zamijenilo njihovu energiju....nije isto jesti low carb ali sa ostalim dobro posloženim nutrijentima i jesti malo od svega...pogotovo uz treninge koji dozvoljavaju malo više prostora za uh.e...

No da ne pišemo napamet možeš i napisati kako to jedeš zadnje vrijeme....




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
matercula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matercula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 22:46
Evo,nekako sam ciljala da se mi gymka javi...stara cyber kolegica..😉
Da natipkam nabrzinu prije nego me san odnese..nemam pojma kolko kila izgubila,jer nemam vage. Po trapericama a i komentarima mi se cini da...hmmmm...prilicno.
Jedem ovako:
Ujutro oko 7 zobene/palenta/proso sa wheyem ili posnim i neko voce
Poslije toga kava
Onda kao neki medjuobrok oko pol 12 komad zrnatog kruha sa sojom/mozarellom/tunom i povrce svjeze
Poslije letim na setnju i tek dodjem oko 15:30,tijekom setnje pojedem bananu ilio jabuku
Poslije kao rucak riza/heljda/krumpir/jecam ili vec neki uh sa mesom ili jajima ili sojom i salata
Popijem kavu sat prije treninga(treniram oko 20) i poslije treninga whey ili posni sa bananom
I onda tusiranac i spavanac.
Napominjem da kroz dan sjedim vrlo malo...samo kad hranim bebu,ostalo sve u letu i hodu.
Mozda je to kalorijski premalo za takav tempo.
Svaki prijedlog dobro dodje😊


Edited by matercula - 30 Sijecanj 2015 at 22:48
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2015 at 17:24
Handshake Wink


Ovako ispisano to izgleda ok ali ono jnajbitnije ne znamo - količine? Smile Kao ono kad netko ima 20 kg viška i nije mu jasno jer jede sve zdravo i sve to lijepo izgleda, a ono tona tog zdravog na tanjuru Big smile

Očito fali još malo kcal, potrošnja je iznad unosa......možeš li okvirno odrediti količine svega ovoga, UH-a prvenstveno? Kad se to definira trebalo bi se krenuti od toga i polako dizati kcal, iz obroka u obrok.....i malo uskladiti sve. Recimo...nije isto nakon treninga pojesti posni sa bananom ili samo popiti čisti whey :) U slučaju wheya je to jako jako malo poslije treninga, nedovoljno i loše za mišiće i metabolizam općenito... pogotovo nakon  intezivnog treninga....takav "obrok" brzo ishlapi pa ostaneš na suhom do jutra, a jutro je daleko Smile Tako da bi se to trebalo malo uskladiti, da je svaki put taj obrok sličnih omjera, kalorijske vrijednosti...kao i sve ostalo ako se baš želi pazit....znači napravit shemu obroka i samo mijenjat namirnice ali da količine i sve otprilike ostanu iste Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
matercula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matercula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2015 at 19:05

U cinjenici da ostajem na suhom do jutra,nisi niti malo pogrijesila,jer obicno vec oko 3 ujutro kad hranim bebu skapavam od gladi...a kolicine su mi kao dovoljne da se u onom momentu najedem,okvirno oko 50 g zobenih...snita kruha ne znam oko 30 g,2-3 banane dnevno...rucak je valjda isto priloga oko 50 g,krumpira i vise..dodat cu za ub 20 min s utezima i za lb 20 min prije nekog tog treninga,poslije pa burn out...
Nije mi to bas u djiru,ali mogu postat koju sliku,posto ova tema nije toliko gledana
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2015 at 10:20

Ne iznenađuje me to skapavanje uopće Big smile I, pojedeš li što onda...ili je kasno za to? Smile

Jesi li sita nakon obroka?

Treba malo povećati količine ;) Ili dodati još jedan manji obrok. Skoro prije svega bih popravila taj zadnji obrok nakon treninga. Ja bih prvo sa tim wheyem pojela bananu pa onda nakon cca 1,5h nešto konkretno pojela, to će već biti koja kcal extra ;)

Ako želiš, možeš i meni u inbox ;)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
matercula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matercula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2015 at 10:52
Evo tek sada sam uspjela sjesti za tipkanje
Pojedem onda po noci nekad bananu ili popijem gutljaj dva kefira ali najcesce samo vodu
Strah od debljanja...i to bolestan pomalo...
Sad ne pijem whey navecer vise,nego pojedem jednu bananu i 200g posnog
Zavrsim oko 21 sa vjezbanjem a onda mi je prekasno jesti vise
Ili mozda ne? Nemam ideje...
Inace sam napravila dodatak treningu za UB:
Jer su tricepsi slabije zastupljeni u focusu,sam malo poudarila

Triceps ekstenzija bucicom s oslonom na klupu 3x15
Sjedeci potisak bucicama
Povlacenje bucicama do brade
Triceps kickback stojeci

I za LB
Glute bridges sa sipkom na trbuhu 3x15
Iskorak naprijed i nazad s bucicama
Sumo squat
DL s jednom nogom
Podizanje nogu lezeci na trbuhu
To radim jedan tjedan 2 ub i1lb,a drugi obrnuto.
I da probam jos zalijepit trbusne...jucer navecer uslikala

Back to Top
matercula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matercula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2015 at 10:53
Pa evo...ne znam iz telefona to napraviti
Jaoooo
Nije zvaka za seljaka
Neka me netko rasvijetli

Edited by matercula - 10 Veljaca 2015 at 11:08
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2015 at 11:52
"Zavrsim oko 21 sa vjezbanjem a onda mi je prekasno jesti vise
Ili mozda ne? Nemam ideje..."

Nakon vjezbanja obavezn moras jesti. whey / jaja/ posni sir / neku drugu ribu... odaberi sto god ti najvise odgovara, ali jedi obavezno.
Be healthy, be happy.
Back to Top
matercula View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matercula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2015 at 12:06
Pa pojedem ja posni s bananom...ali vise od toga ne ide
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2015 at 13:55
Originally posted by matercula matercula wrote:

Evo tek sada sam uspjela sjesti za tipkanje
Pojedem onda po noci nekad bananu ili popijem gutljaj dva kefira ali najcesce samo vodu
Strah od debljanja...i to bolestan pomalo...
Sad ne pijem whey navecer vise,nego pojedem jednu bananu i 200g posnog
Zavrsim oko 21 sa vjezbanjem a onda mi je prekasno jesti vise
Ili mozda ne? Nemam ideje...


Ne misliš li da je gore pojesti bananu usred noći nego pojesti konkretan i dobar obrok na vrijeme? Wink

Ajde taj kefir, jogurt, svježi sir....to bi i bilo ok...s tim da je sve ostalo ok, a ima još mjesta za korekcije :)

Ovako....strah moraš maknuti Smile Testing je sve.....skupi hrabrost igrati se malo sa namirnicama, omjerima, kalorijama....nećeš uvijek pogoditi ali ćeš iz serija trialsa&errorsa izvuči ono što će ti na kraju odgovarati najviše. Sigurno nećeš dobiti 10 kg preko noći, ne ;) Znači uvijek imaš prilike korigirati na vrijeme.

Taj posni sa bananom je već korak naprijed i ako već ništa drugo ne ide nakon treninga bolje je i to nego sam whey u svakom slučaju. Meni bi još bolje bilo popiti whey i pojesti bananu, pa onda dan završiti sa svježim sirom i eventualno malo orašastih (možda nije uvijek nužno ali bi za tebe bilo bolje);) Tu biš već dodala koji 200-njak kcal ili malo više i ustalila težinu...očito više ne moraš padati sa kilažom, tako da ti treba extra kcal...a nema boljeg period nego nakon treninga za njihovu nadoknadu :) Tako biš tijelu dala sve što mu treba i ne biš imala potrebu jesti usred noći....pogotovo ne bananu Smile A sve je lagano...

Nije kasno jesti, treba vidjeti što se jede, nakon kakve aktivnosti i koliko je mjesta uopće ostalo na kraju dana....ako je ostalo mjesta, ako je to period nakon treninga i ako se ne pojede bilo što - onda nema straha Wink

Reci mi....kolika ti je pauza između ručka i treninga?







Edited by Gym_girl - 10 Veljaca 2015 at 13:56
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2015 at 13:58
Originally posted by matercula matercula wrote:


Inace sam napravila dodatak treningu za UB:
Jer su tricepsi slabije zastupljeni u focusu,sam malo poudarila

Triceps ekstenzija bucicom s oslonom na klupu 3x15
Sjedeci potisak bucicama
Povlacenje bucicama do brade
Triceps kickback stojeci

I za LB
Glute bridges sa sipkom na trbuhu 3x15
Iskorak naprijed i nazad s bucicama
Sumo squat
DL s jednom nogom
Podizanje nogu lezeci na trbuhu
To radim jedan tjedan 2 ub i1lb,a drugi obrnuto.
I da probam jos zalijepit trbusne...jucer navecer uslikala



koliko ponavljanja radiš? 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.