New Posts New Posts RSS Feed - Program definicije
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Program definicije

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Program definicije
    Posted: 22 Rujan 2009 at 11:40
Zanimaju me programi za definiciju, jer od drugog tjedna krecem sa tim sistemom treninga. Zanimaju me svi moguci programi, od utega, do trcanja i svega..
Hvala
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2009 at 12:00
 ..nije ti neka razlika u treninzima...najviše u prehrani i lupanju po crobnom..
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2009 at 12:03
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 ..nije ti neka razlika u treninzima...najviše u prehrani i lupanju po crobnom..

To je to. Amen

Samo pripazi ako ideš na keto da nemaš previše aktivnosti, kako s utezima tako i serobnih.

Ako ideš na nekakvo cikliranje UH onda deri po teretani i crobnom što više.

Sad ti je odlicna prilika za defku. Preko ljeta nema tog boga da ju odradim kak spada.




Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2009 at 15:04
a moram vec..nisam nikada jos do sad.. samo derem nekog cilja.. a kakav vam je onaj program na fitness.com.hr za defku??sto traje 6 tjedana..
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2009 at 15:35
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

a moram vec..nisam nikada jos do sad.. samo derem nekog cilja.. a kakav vam je onaj program na fitness.com.hr za defku??sto traje 6 tjedana..

Ne citaš nas dobro kolega.

Nema razlike u treningu. Iako i dalje postoji mit da je više ponavljanja s manjom kilažom za defku, a manji broj sa vecom kilažom za masu, tome nema mjesta kod defke i mase. Eventualni pad težina na defki može bit zbog smanjenog kalorijskog unosa i izbacivanja UH-a cime se sprjecava preopterecenje kako ne bi došlo do ozljeda.

Najveci dio defke/mase je u kuhinji, dok je u teretani dok vježbaš s utezima mišicu tako svejedno jel ga gađaš sa š00x8, 70xš5 il š30x3 na cucnju recimo jer mišic samo zna jel se opustio ili se skratio/kontrahirao, on ne zna jel to kilaža i broj ponavljanja za defku il masu.


Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2009 at 15:48
znaci tvoj savjet.. samo da derem ko i do sada, ubacim croban trening (trcanje), i srezem ugljikohidrate, a povecam unos proteina, i to je to?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2009 at 17:03
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

znaci tvoj savjet.. samo da derem ko i do sada, ubacim croban trening (trcanje), i srezem ugljikohidrate, a povecam unos proteina, i to je to?

Između ostalog to je to, kardio kao HIIT ili LI, obavezno masti povecati ako režeš UH i obrnuto.

Prati napredak i mijenjaj parametre ak ne ide kak želiš.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2009 at 18:50
Aha... onda cu ici lagano trcat ili biciklu, jer nemogu sprinteve radi koljena..

A od masnoca jedem maslinovo ulje i masline.. od mesa pileca i pureca prsa, i konjetinu.. bas cu sada zapisat sve mjere i pratit napredak..

A ti, koliko imas kg?visina?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2009 at 22:08
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Aha... onda cu ici lagano trcat ili biciklu, jer nemogu sprinteve radi koljena..

A od masnoca jedem maslinovo ulje i masline.. od mesa pileca i pureca prsa, i konjetinu.. bas cu sada zapisat sve mjere i pratit napredak..

A ti, koliko imas kg?visina?

Tu sam ko i ti sa kg, a cini mi se i po visini ako sam dobro procitao
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2009 at 14:29
jesi, dobro si skuzio..
Back to Top
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2009 at 12:38
Ako se izvodi neka vježba crobnog tipa, dovoljno niskog intenziteta da se može izvoditi satima(npr. hodanje);
- u prvoj minuti rada: utrošak energije je 99% iz mišicnog glikogena, a š % iz potkožnog masnog tkiva
- nakon, otprilike, 20 minuta: utrošak energije je 50% iz mišicnog glikogena, a 50 % iz potkožnog masnog tkiva
- nakon 3 sata utrošak energije je skoro 0% iz mišicnog glikogena, a skoro š00 % iz potkožnog masnog tkiva


šTO MISLTIE O OVOME?dakle 3 sata bi mora hodat kao da se potkozno masno tkivo moze oslobodit ? to o hodanju pricamo..

to sam s nekog sajta nasa
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2009 at 12:47
Originally posted by dino88 dino88 wrote:

Ako se izvodi neka vježba crobnog tipa, dovoljno niskog intenziteta da se može izvoditi satima(npr. hodanje);
- u prvoj minuti rada: utrošak energije je 99% iz mišicnog glikogena, a š % iz potkožnog masnog tkiva
- nakon, otprilike, 20 minuta: utrošak energije je 50% iz mišicnog glikogena, a 50 % iz potkožnog masnog tkiva
- nakon 3 sata utrošak energije je skoro 0% iz mišicnog glikogena, a skoro š00 % iz potkožnog masnog tkiva


šTO MISLTIE O OVOME?dakle 3 sata bi mora hodat kao da se potkozno masno tkivo moze oslobodit ? to o hodanju pricamo..

to sam s nekog sajta nasa

A taj neki sat je to preoblikovao iz rijeci profesora Jakšica...

Malo drukcije idu brojke al okvirno to je to.

Odgovor na tvoje pitanje: zato se LI kardio radi ujutro na prazan želudac il iza utega.
Back to Top
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2009 at 12:52
ja znan da brate mili znao bih hodat pun k... vremena i ono mislim da meni treba nesto zesce. a opet,da nije bilo toga mozda bih bio deblji dosta. ko ce znat.

ja sam se uhvatio u kostac s ovim problemom kako izac na kraj sa zeljom da se istopi masna naslaga a da se ne unisti misic, ako je to moguce. da mi trud u teratani nije za badava. to nikako ne bi volio.
a opet i radi mog zadovoljstva bi zelio trcat, da izbacin stres i to.
a zanima me zasto nataste cardio i zasto iza utega?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2009 at 12:57
tjedan dana sam na "keto" prehrani, tj. samo jedem zobene ujutro i to je to.. nakon utega jos pojedem malo integralne rize sa mesom..oko 70g UH dnevno.. i oko š80g proteina.. samo uspijem oko 90g masnoce.. morat cu kupit omega 3 masne kiseline..uglavnom.. pao sam 2kg.. cini mi se da se i sturk malcice smanjio.. iako to meni tesko pada.. struk mi je oko 95cm..moram ga barem na 89cm do ljeta skinut..

Thorn, ajde mi mozes napisat svoj program vjezbanja da probat tako odradit 2 tjedna.. da ne vjezbam stalno isto..
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2009 at 12:57
Originally posted by dino88 dino88 wrote:

ja znan da brate mili znao bih hodat pun k... vremena i ono mislim da meni treba nesto zesce. a opet,da nije bilo toga mozda bih bio deblji dosta. ko ce znat.

ja sam se uhvatio u kostac s ovim problemom kako izac na kraj sa zeljom da se istopi masna naslaga a da se ne unisti misic, ako je to moguce. da mi trud u teratani nije za badava. to nikako ne bi volio.
a opet i radi mog zadovoljstva bi zelio trcat, da izbacin stres i to.

Onda u dane bez teretane odradi sprinteve kao HIIT, il cak u istom danu ali razmak bar 6-8h

Originally posted by dino88 dino88 wrote:

a zanima me zasto nataste cardio i zasto iza utega?

Jer si tada donekle ispraznio glikogen i onda ti je sve ostalo jasno...
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2009 at 13:01
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

tjedan dana sam na "keto" prehrani, tj. samo jedem zobene ujutro i to je to.. nakon utega jos pojedem malo integralne rize sa mesom..oko 70g UH dnevno.. i oko š80g proteina.. samo uspijem oko 90g masnoce.. morat cu kupit omega 3 masne kiseline..uglavnom.. pao sam 2kg.. cini mi se da se i sturk malcice smanjio.. iako to meni tesko pada.. struk mi je oko 95cm..moram ga barem na 89cm do ljeta skinut..

to si vec trebao imati odavno
I da, nije ti to bio keto cim ti imaš toliko UH.

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Thorn, ajde mi mozes napisat svoj program vjezbanja da probat tako odradit 2 tjedna.. da ne vjezbam stalno isto..

Ne bih ti preporucio ali ne iz razloga što bi ispalo da se frajerišem nego cisto iz razloga jer se ti baviš još i nekim sportom sa strane jel.

Drasticno sam zaokrenuo rutinu treniranja, poizbacao skoro sve izolacije, vježbam iskljucivo osnovne bilderske i dizacke vježbe, malo ponavljanja, veliki intenzitet, puno jedem, radim kardio i to je to
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.