New Posts New Posts RSS Feed - Prije treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prije treninga

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 12:23
  glikozu uzimas nakon treninga da ti digne inzulin, a dizanjem inzulina snizujes kortizol...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 12:27

ja vec duže miješam bijeli kruh ili cornflakes s wheyom grožđani mi od lica napravi totalni nered..nikad nisam imala akne, ni u pubertetu..tako da mi je to odmah bilo sumnjivo..cim sam prestala sa grožđanim sve se smirilo..

Inace uvijek pijem pwm jer mi je malo bed lomit kruh usred treninga zapravo sam probala to jednom...bilo je zanimljivo gledat reakcije ekipe, pogotovo ženske

Neko vrijeme sam uzimala i š00 g kruha (nekih 50 g uh) al sam skužila da mi je malo too much, pogotovo jer se još doma zavidam sa uh-ima pa sad to malo smanjim i pojedem više poslije u krutom, veci mi gušt...

.a ovo soner što kažeš da samo prođe kroz tebe...totalno, sjecam se tog osjecaja praznine nakon treninga :)


Originally posted by *Ve* *Ve* wrote:


Originally posted by Mijce Mijce wrote:

 
a poslje? i kolko poslje?
ovisi nakon kojeg treninga :)


Mislim da je ovo greška mnogih, pogotovo cura...meni je najgore savjetovat ovako na slijepo kad ne vidim kako taj trening izgleda....znam nekad promatrat cure u teretani kako treniraju i ustvari ne naprave apsolutno ništa..a onda se u svlacionici uvjeravaju da su napravile gadan trening i sad moraju dobro pojest :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 13:10
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


ja vec duže miješam bijeli kruh ili cornflakes s wheyom grožđani mi od lica napravi totalni nered..nikad nisam imala akne, ni u pubertetu..tako da mi je to odmah bilo sumnjivo..cim sam prestala sa grožđanim sve se smirilo..

Inace uvijek pijem pwm jer mi je malo bed lomit kruh usred treninga zapravo sam probala to jednom...bilo je zanimljivo gledat reakcije ekipe, pogotovo ženske

Neko vrijeme sam uzimala i š00 g kruha (nekih 50 g uh) al sam skužila da mi je malo too much, pogotovo jer se još doma zavidam sa uh-ima pa sad to malo smanjim i pojedem više poslije u krutom, veci mi gušt...

.a ovo soner što kažeš da samo prođe kroz tebe...totalno, sjecam se tog osjecaja praznine nakon treninga :)


Originally posted by *Ve* *Ve* wrote:


Originally posted by Mijce Mijce wrote:

 
a poslje? i kolko poslje?
ovisi nakon kojeg treninga :)


Mislim da je ovo greška mnogih, pogotovo cura...meni je najgore savjetovat ovako na slijepo kad ne vidim kako taj trening izgleda....znam nekad promatrat cure u teretani kako treniraju i ustvari ne naprave apsolutno ništa..a onda se u svlacionici uvjeravaju da su napravile gadan trening i sad moraju dobro pojest :)
 boldano mi je ono najdraze..takve gafove sam i ja cinila u pocetku.
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 13:56
kej, mislim da nas je vecina na pocetku to cinila, ako ne i svi

Lako za pocetak ako se kasnije ispravi :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 14:19
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

kej, mislim da nas je vecina na pocetku to cinila, ako ne i svi

Lako za pocetak ako se kasnije ispravi :)
 zato mi je draze sresti ljude poput tebe od kojih mogu dosta nauciti.
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 21:46
  I meni je taj pwm uvijek presladak da mi mucno dođe... i da Ily slatko mi je previše i kad sam povecala vodu

  I da i ja sam primjetila to sa prišticima, al nisam povezala sa wheyom, nego sam mislila da su mi hormoni podivljali Baš bi ga mogla malo izbaciti.... a i to šta soner kaže...bolje konkretan obrok..ipak mi endici volimo jest jeli....
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 22:13
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

kej, mislim da nas je vecina na pocetku to cinila, ako ne i svi Lako za pocetak ako se kasnije ispravi :)
 zato mi je draze sresti ljude poput tebe od kojih mogu dosta nauciti.


svi tu ucimo jedni od drugih i to je super, živio net

dalila, probaj izbacit, meni se lice trenutacno bilo popravilo! Od onda kombiniram što sam rekla i još mi je i bolje tako, bar me malo zasiti :)

E sad, ono što mene tu zanima je..ako recimo preskocimo whey kao pwm i odmah prijeđemo na kruti obrok, nekih 30 min max nakon treninga...trebaju li tu onda uz neki izvor proteina ic jednostavni UH ili mogu i složeni? Recimo ja najcešce za prvi kruti (nakon pwm-a) jedem raženi kruh kao uh...kad bi makla whey bi li trebala ubacit bijeli umjesto raženog, bijelu paštu, bijelu rižu? Sa stajališta inzulina i brzog popunjavanja glik. pretpostavljam da da....al ono, kolka bi greška bila ostat na složenim izvorima? Pogotovo ako je obrok prije treninga bio dobar i krcat njima
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 10:02
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

kej, mislim da nas je vecina na pocetku to cinila, ako ne i svi Lako za pocetak ako se kasnije ispravi :)
 zato mi je draze sresti ljude poput tebe od kojih mogu dosta nauciti.


svi tu ucimo jedni od drugih i to je super, živio net

dalila, probaj izbacit, meni se lice trenutacno bilo popravilo! Od onda kombiniram što sam rekla i još mi je i bolje tako, bar me malo zasiti :)

E sad, ono što mene tu zanima je..ako recimo preskocimo whey kao pwm i odmah prijeđemo na kruti obrok, nekih 30 min max nakon treninga...trebaju li tu onda uz neki izvor proteina ic jednostavni UH ili mogu i složeni? Recimo ja najcešce za prvi kruti (nakon pwm-a) jedem raženi kruh kao uh...kad bi makla whey bi li trebala ubacit bijeli umjesto raženog, bijelu paštu, bijelu rižu? Sa stajališta inzulina i brzog popunjavanja glik. pretpostavljam da da....al ono, kolka bi greška bila ostat na složenim izvorima? Pogotovo ako je obrok prije treninga bio dobar i krcat njima
 to i mene zanima jer ne koristim whey vec nakon treninga slazem razeni kruh sa nekom salaticom i dimcekom.. i isto nisam sigurna koliko je to greska. za sada moji treninzi nisu nekog intenziteta
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 13:07
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

kej, mislim da nas je vecina na pocetku to cinila, ako ne i svi Lako za pocetak ako se kasnije ispravi :)
 zato mi je draze sresti ljude poput tebe od kojih mogu dosta nauciti.
svi tu ucimo jedni od drugih i to je super, živio net dalila, probaj izbacit, meni se lice trenutacno bilo popravilo! Od onda kombiniram što sam rekla i još mi je i bolje tako, bar me malo zasiti :) E sad, ono što mene tu zanima je..ako recimo preskocimo whey kao pwm i odmah prijeđemo na kruti obrok, nekih 30 min max nakon treninga...trebaju li tu onda uz neki izvor proteina ic jednostavni UH ili mogu i složeni? Recimo ja najcešce za prvi kruti (nakon pwm-a) jedem raženi kruh kao uh...kad bi makla whey bi li trebala ubacit bijeli umjesto raženog, bijelu paštu, bijelu rižu? Sa stajališta inzulina i brzog popunjavanja glik. pretpostavljam da da....al ono, kolka bi greška bila ostat na složenim izvorima? Pogotovo ako je obrok prije treninga bio dobar i krcat njima
 to i mene zanima jer ne koristim whey vec nakon treninga slazem razeni kruh sa nekom salaticom i dimcekom.. i isto nisam sigurna koliko je to greska. za sada moji treninzi nisu nekog intenziteta


ako je to raženi kruh iz pekare/trgovine onda je u njemu više bijelog brašna nego raženog. (najveci omjer raženog brašna koji se stavlja u kruh je 60%, ali kako kažu po pekarama koje sam obilazila (a dosta ih je) taj se loše prodava jer je tvrd jako pa sada rade sa obrnutim omjerom, znaci 60% bijelo brašno, a 40% raženo)

š00% raženi kruh jedino onaj kiseli vakumirani ili iz bio & bio
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 13:13
Originally posted by Brunhilda Brunhilda wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

kej, mislim da nas je vecina na pocetku to cinila, ako ne i svi Lako za pocetak ako se kasnije ispravi :)
 zato mi je draze sresti ljude poput tebe od kojih mogu dosta nauciti.
svi tu ucimo jedni od drugih i to je super, živio net dalila, probaj izbacit, meni se lice trenutacno bilo popravilo! Od onda kombiniram što sam rekla i još mi je i bolje tako, bar me malo zasiti :) E sad, ono što mene tu zanima je..ako recimo preskocimo whey kao pwm i odmah prijeđemo na kruti obrok, nekih 30 min max nakon treninga...trebaju li tu onda uz neki izvor proteina ic jednostavni UH ili mogu i složeni? Recimo ja najcešce za prvi kruti (nakon pwm-a) jedem raženi kruh kao uh...kad bi makla whey bi li trebala ubacit bijeli umjesto raženog, bijelu paštu, bijelu rižu? Sa stajališta inzulina i brzog popunjavanja glik. pretpostavljam da da....al ono, kolka bi greška bila ostat na složenim izvorima? Pogotovo ako je obrok prije treninga bio dobar i krcat njima
 to i mene zanima jer ne koristim whey vec nakon treninga slazem razeni kruh sa nekom salaticom i dimcekom.. i isto nisam sigurna koliko je to greska. za sada moji treninzi nisu nekog intenziteta


ako je to raženi kruh iz pekare/trgovine onda je u njemu više bijelog brašna nego raženog. (najveci omjer raženog brašna koji se stavlja u kruh je 60%, ali kako kažu po pekarama koje sam obilazila (a dosta ih je) taj se loše prodava jer je tvrd jako pa sada rade sa obrnutim omjerom, znaci 60% bijelo brašno, a 40% raženo)

š00% raženi kruh jedino onaj kiseli vakumirani ili iz bio & bio
 zbog vremena.. razeni koji kupujemo tijekom radnog tjedna je taj koji bi mogao biti omjera 50-50%, tijekom vikenda kupujem pravi razeni u jednoj manjoj pekari i tvrd je do boli i proda se brzo. Moram opet uc u tempo da si sama mjesim kruh (ispadne mi tvrd ko cigla al bar znam kojeg je sastava)
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 15:06
kej, ispadne ti tvrd ko cigla? Inace i ispadne kad se samo sa raženim radi..zbog manjka glutena.. Ja miješam pola raženog, pola integralnog...ubacim ponekad i graham brašno..i uvijek ispadne ko putric :)

Inace, ako ti treninzi nisu nekog velikog intenziteta pojedi slobodno taj raženi, samo mi je ovaj dimcek malo prelabav, pogotov ako pojedeš par fetica...bolje bi ti tu bilo ubacit neki kvalitetniji izvor proteina (meso, tuna, oslic, bjelanjci...)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 15:12

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

kej, ispadne ti tvrd ko cigla? Inace i ispadne kad se samo sa raženim radi..zbog manjka glutena.. Ja miješam pola raženog, pola integralnog...ubacim ponekad i graham brašno..i uvijek ispadne ko putric :)

Inace, ako ti treninzi nisu nekog velikog intenziteta pojedi slobodno taj raženi, samo mi je ovaj dimcek malo prelabav, pogotov ako pojedeš par fetica...bolje bi ti tu bilo ubacit neki kvalitetniji izvor proteina (meso, tuna, oslic, bjelanjci...)
 ispadne tvrd ko cigla.. hladno oruzje (toplo kad izadje iz pecnice ).

dimceka ja pojedem š00gr, nekad š50gr.. jedem velike kolicine.. (na š00gr ima š6gr proteina)

 

Edited by crna_kej
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 15:34
a je, njega uvijek moraš kombinirat s nekim drugim brašnom da bude mekši..

što se dimceka tice..pitanje je kakvih je to š6 g proteina :) Kažem bolje ti je neš konkretnije i kvalitetnije pojest...a i zasitnije Bar poslije treninga kad je najbitnije..
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 15:39

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

a je, njega uvijek moraš kombinirat s nekim drugim brašnom da bude mekši..

što se dimceka tice..pitanje je kakvih je to š6 g proteina :) Kažem bolje ti je neš konkretnije i kvalitetnije pojest...a i zasitnije Bar poslije treninga kad je najbitnije..
  probat cu za vikend umjestit kakav kruscic.. nisam vec neko vrijeme jer obicno s razenim mjesam onaj integralni alnaturin.

slazem se.. dimcek kao i sve ostale salame je cista kemija.. meni nekad (mozda i precesto)nuzno zlo jer ili nisam stigla kupit meso ili sam jaja jela.. ili je tuna nestala iz friza pa mi preostane dimcek.

ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 15:44
ma nema tu nisam stigla, mi više ne reagiramo na to

nije bed ako nekad uleti ali neka ti ne bude navika
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 15:50
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

ma nema tu nisam stigla, mi više ne reagiramo na to

nije bed ako nekad uleti ali neka ti ne bude navika
  malo je bed sto nemam trgovinu s mesom tako blizu. nije izgovor. odem na posao, dok se vratim trznica mi vise ne radi. dodjem doma, presvucem se, odem u teretanu, vratim se doma ili imam vec planirano navecer neku od obaveza a uz sve to ne koristim auto - mozda 3 put tjedno odem nekud s njim i tada mogu do nekog supermarketa. izbjegavam lose navike
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.